Автор Тема: Технологични новости  (Прочетена 303250 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #750 -: Януари 16, 2023, 12:41:42 pm »
Русия изнасяше военен уран по договор за намаляване на ядрените бойни глави. Няма нищо общо с възможността на САЩ да обогатява уран, или с липсата на съоръжения за обогатяването му, а просто с липсата на търсене.
Лъжеш. Като д'рът индоевропеец.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #751 -: Януари 16, 2023, 01:20:35 pm »
Лъжеш. Като д'рът индоевропеец.

Кой ми го казва... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #752 -: Януари 16, 2023, 02:00:25 pm »
По памет съм пускал поне 2 руски видеа по темата.
За неразбралите, незаинтересованите и тия, де са назад с материала - да помолят, ще потърся и пусна пак.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Технологични новости
« Отговор #753 -: Януари 16, 2023, 02:13:17 pm »
Главен инквизитор, "чия" - на твоите хора. "кой" - ти, разбира се. Ръсиш мерудия. и то на поразия,

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #754 -: Януари 16, 2023, 02:51:00 pm »
По памет съм пускал поне 2 руски видеа по темата.
За неразбралите, незаинтересованите и тия, де са назад с материала - да помолят, ще потърся и пусна пак.
Сещаш се колко обективни са руските видеа. Някак си не мога да им имам доверие, особено в последната година.
И пак повтарям - САЩ нямат проблем да обогатяват уран, просто икономически по-изгодно им е да си го купуват. Точно като нефта. Както сам забеляза - зелените хартийки все още имат цена и има достатъчно много държави, които са готови да произвеждат и продават нещо срещу тях.

Да, знам... usdebtclock, долара рухва, утре юана става световна валута... ама това е утре, сега всичко е ОК :)

Главен инквизитор, "чия" - на твоите хора. "кой" - ти, разбира се.
Имаш доста погрешна представа за мен.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #755 -: Януари 16, 2023, 03:07:20 pm »
И пак повтарям - САЩ нямат проблем да обогатяват уран...
И къде бееее, "инквизиторе" го обогатяват?!
В кой град, на кой завод?!
В Русия е ясно къде.
А ти доказателства за твоята теза ще дадеш ли,
или като коч ще блъскаш по дървена врата - ей, тъй, за кеф!, тролинг да става...

Сещаш се колко обективни са руските видеа.
Оо, да, не са одобрени от твоите сороспии, факт-чекъри!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #756 -: Януари 16, 2023, 06:24:41 pm »
И къде бееее, "инквизиторе" го обогатяват?!
Повтарям за разбиращите от половин дума: САЩ МОГАТ да обогатяват уран, но просто им е по-изгодно да си го купуват, затова и не го правят. И пак да повторя: точно като петрола - САЩ имат огромни залежи от петрол, но си го внасят от чалмите, Канада и къде ли не.

П.С. "изгодно" не означава винаги "евтино". А и както казах - зелените хартийки все ще се търсят добре.

Оо, да, не са одобрени от твоите сороспии, факт-чекъри!
Поне неудобните не ги блокира РосКомНадзор-а :) Дорогов и Кателевский от 2020-та са в ареста без влязла в сила присъда, само да напомня... 

<a href="https://www.youtube.com/v/QnPptmFAbnw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/QnPptmFAbnw</a>



На тоя човечец чу ли какво му се е случило:

сега се чудели целия сериал "Кухня" ли да забранят или само да изрежат сцените с негово участите... :)


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #757 -: Януари 16, 2023, 08:45:02 pm »

сега се чудели целия сериал "Кухня" ли да забранят или само да изрежат сцените с негово участите... :)

Те едни "големи западни демократи" забраниха всичките руски телевизионни канали не само в България, а в целия свят, ти сега за един сериал...  :)

"Скъп на триците, евтин на брашното"  :)

За допинга дето само у руснаци го намират по олимпийските състезания /другите не взимат/, да не говорим. То и доколко е вярно пък е отделен въпрос, умишлено набедени спортисти.

А пък за диверсии хич и дума не ща да река.  :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #758 -: Януари 16, 2023, 09:52:12 pm »

Поне неудобните не ги блокира РосКомНадзор-а :) Дорогов и Кателевский от 2020-та са в ареста без влязла в сила присъда, само да напомня... 

<a href="https://www.youtube.com/v/QnPptmFAbnw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/QnPptmFAbnw</a>


Вярно, че беше вирусолог, но откога взе да разбираш и от наказателно право?
Много глупости говориш.

Ареста е имено за лица, на които им е повдигнато обвинение за извършено тежко престъпление в досъдебно производство, т.е. наказателното производство не е стигнало още съдебната фаза, за каква присъда изобщо иде реч от теб? Това е мярка за неотклонение "задържане под стража или арест", т.е. да не избяга обвиняемия/подсъдимия от наказателна отговорност, да е на разположение. Друг е въпроса каква ще е присъдата, може и да е оправдателна - това е друго нещо.

Според българския наказателно процесуален закон, в зависимост от обвинението може да има престой в ареста до 18 месеца, за руския закон не знам. Щом ги държат от 2020 г. едва ли законът им не го допуска. Някога и у нас задържането под стража е било 2 г. и повече.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #759 -: Януари 16, 2023, 10:40:50 pm »
Да, да... и един мармонт завива шоколад.



А това да ти го напомням ли?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Технологични новости
« Отговор #760 -: Януари 17, 2023, 05:16:48 am »
Ново откритие: ултразвукът 14 пъти увеличава производството на водород чрез електролиза

https://www.kaldata.com/it-новини/ново-откритие-ултразвукът-14-пъти-увели-400200.html

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #761 -: Януари 17, 2023, 09:02:18 am »
Да, да... и един мармонт завива шоколад.



А това да ти го напомням ли?



Това ли успя да измислиш, като няма какво да кажеш.....

Препратки към абстрактни изображения, ей така просто подхвърлени с неизвестна история, не ти дават някакво предимство на компромат на властта. Мисля, че ти обясних някои положения, които ти иначе си мислеше, че в другите държави нещата стоят по по-различен начин, не просто си подвластен на русофобскта пропаганда и не можеш да мислиш обективно.

Понеже съм живял в западна държава за разлика от теб, имам по-добра представа що е туй "демократична власт" от първо лице. Ставал съм неволно свидетел на полицейско насилие, престрелки с автоматично оръжие в градски условия и дори веднъж на убйство на един младеж, който направи обир на местен малък хранителен магазин - чакаха го да излезе, той се предаде, но полицаите го застреляха от злоба, защото е емигрант. Та ти ли Ве, ще ми казваш кое, как е?

Не ме карай да копирам подобни на твоите снимки от демократичното отношение на властта в "САЩ", че там не само надуват очите, но дори за елементарна проверка на шофьорска книжка може и да те застрелят, ако нещо мърдаш повечко. Ето само малък пример за какво говоря:






На това горе свобода и демокрация ли му викаш?
Тия дето са мъкнели кораби с роби от Африка, дето са ги горили с огнехвъргачки куклус-клан, дето бутафорно разследваха президента си Тръмп за държавна измяна и сговор с Путин или дето техния президент Тръмп се намеси грубо в нашата съдебна система и по негово предположение повдигнаха обвинение на българския гражданин Малинов за държавна измята, затова че бил ходил в Москва и руския президент го наградил, на това ли му викате демокрация?

Алооууу, нещо криворазбрал си градския начин на живот и що е туй изкуство си го объркал със списание Плейбой за чекибойци....

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Технологични новости
« Отговор #762 -: Януари 17, 2023, 01:20:47 pm »
Ново откритие: ултразвукът 14 пъти увеличава производството на водород чрез електролиза
https://www.kaldata.com/it-новини/ново-откритие-ултразвукът-14-пъти-увели-400200.html
Ех GreenHulk, много пъти съм казвал да се четат оригинални научни а не (жълти) весникарски публикации, които дори не разбират какво преписват/четат и не спосочват никакви препратки към оргиниалните изтичници на информацията.

За това ето ви цитат от научно изследване и самото изследване та наиситна да научите нещо за физичния процес а не само да си мислите че научавате (или разбирате) нещо от жълтите статики на kladata:
Цитат
Overall, the energy-saving for molecular hydrogen production by using an ultrasonic field was found to be in the region of 10–25% for specific electrolyte concentrations, even when high current densities were employed.
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1350417722000724
Всъщост, както е видно от посочената публикация такива опити са правени още през 1930 година, та нищо толкова ново. Сега при положение че в действителност някой увеличава прозиводството на водород с 1400% (в сравнение със стандартните 20-30 % )  това не само ще взриви световната изследователска общност, концентирана във прозиводството на "зелен" водород, но най-вероятно ще разкрие и нови физични феномени неподозирани до сега.

Най-високото постижение, посочено в научна публикация, което съм нмерил прави заявка че е възможна 100%, нарастване на прозиводствения капацитет (препратка към друга статия),  но при много специфични условия и материали: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9547310/

Отново повтарям четете научни а не ветсникарски публикации, за да следите наистина новостите в науката, а не новини по научна фантастика, които за неразбиращите може всъщност да са едно и също.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #763 -: Януари 17, 2023, 10:48:09 pm »
Смисъла на ултразвука е само да събаря мехурчетата от плочите, които като се съберат започват да действат като изолатор и прекратяват реакцията.


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Технологични новости
« Отговор #764 -: Януари 19, 2023, 10:03:26 pm »