Автор Тема: Тръмп срещу Байдън  (Прочетена 44343 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #105 -: Февруари 13, 2021, 11:34:02 pm »
Ти не разбра ли, че съм простак след толкова поста дето имам.

Разбрал съм много отдавна  :D, но от куртоазия и възпитание не съм го подчертавал, все съм си мислил, че като общуваш с интелигентни хора от форума, ще прихванеш от тях доброто. Това за простака ти го каза.  :D Няма как някой, който не се счита за простак, да се нарече простак.  ;)

Ква интелигентност търсиш от строителен работник Торкретист при това, от горе на всичко и миньор.  Шегаджия.

Ами прав си, то да си строителен работник, както сам каза може да се образоваш от 2-3 клипа в Интернет, но има професии, за които се иска магистратура /това са близо 6 г. учене/, а за такава от Интернет не се учи и диплома никой не дава. Ама сигурно комунистите са ти виновни, че си блял гаргите, когато хората са си учили прилежно уроците.

Добре, че бай Тошо ви даде на такива като вас поне основно образование, че хептен щяхте да сте, като аборигени или индоевропейци.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #106 -: Февруари 13, 2021, 11:43:33 pm »
Да си питам все пак, два поста един след друг бяха ли разрешени, или за бИспартийната сган всичко е позволено? Както и обидни постове без предизвикателство. Ма карай, и тоз ще СЕ „потули”…..   

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 935
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #107 -: Февруари 14, 2021, 12:00:11 am »
И по-стршното е че директора на държавното предприятие не му дремеше много... бюджета ще му даде каквото му е необходимо в края на годината.
Много правилно !!! И тук всъщност е големия проблем на всяка социална структура, няма значение как е наричана, социална, фашистка, конмунална, или капитална, която прави собствеността абстрактно обща, и по този начин насърчава безхаберието за и разхолничестовото на тази собственост. Дали този директор щеше да си изпълнява по друг начин задълженията при положение че му бъркаха директно в неговия джоб или има борд на директорите които постоянно следи за неговата ефективност, а не някакъв си (държавен) администратор които следи за още 100-тина такива предприятия и само гледа как да си затвори очите за да получи подкуп за "услугата".  Личната заинтересованост в каквото и да е гаранция за ефективност, поне доколкото индивида може да направи такава ефективност разбира се, а цената на каквото и да е (като ресурс) е сигнала, за това дали нещо се прави ефективно или не. Много хора не го разбират ( и изобщо даже не го осъзнават), но точно свободно образувания ценови сигнал е най-важния елемент на пазарната икономика, всичко друго, като ефективно разпределение и използване на ресурсите е последствие от тази функция.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #108 -: Февруари 14, 2021, 03:38:33 am »
Честито 6000 Радико!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #109 -: Февруари 14, 2021, 06:18:53 am »
Проблемът на народа в момента са ценностите.
Оттук идва и момента, че не може да произведе кадърен елит.
Оттук САЩ ни произвеждат такъв по пътя на отрицателната селекция.

Или по думите на Франклин Делано Рузвелт:
- Той може да е кучи син, но е наш кучи син.

(относно американската политика спрямо никарагуанския диктатор Анастасио Сомоса Гарсия)

Не е точно така!!!

Понеже сме свикнали все други да са ни виновни за упадъка на семейството и на държавата, ще ви разкажа какво ми каза един много добър мой приятел от студентските години за това защо България умира. Разговора се проведе преди две години. Беше лятото и бяхме седнали във вилата и пиехме кафе под пъстрата сянка на асмите и подухващият лек ветрец разнасяше приятна влага и създаваше благоприятна атмосфера за разговор. Проведохме много дълъг и съдържателен разговор като си споделихме перипетиите който сме преминали в живота, аз тук в България а той в САЩ. Накратко историята на нашето приятелство започна когато бях студент втори курс в Техническият университет и бяхме настанени в една и съща стая в общежитията. Така започна нашето приятелство. Момчето с което се запознах тогава беше от Благоевградско и естествено колегите и приятелите му го бяха кръстили Макето а иначе се казваше Румен. И така допаднахме си и като характери и като съдби и станахме почти неразделни приятели. Той също беше втори курс в Машинно-техническият факултет. Беше ученолюбиво и работливо момче свикнал да разчита единствено на себе си и докрай прям и коректен човек с висок морал и добра ценностна система. Може би за това и си допаднахме, сега като се замисля. Та изкарахме четири години неразделно приятелство, но после живота ни раздели като той се ожени, после получи зелена карта за САЩ и така не бяхме се виждали 20 години. Аз също се ожених и започнах работа в БТК. Та седнали под приятната сянка на лозята си припомнихме младините и си разказахме перипетиите през който сме преминали в живота си. Разговора беше дълъг и много поучителен поне за мен а предполагам и за него защото продължи повече от 15-16 часа. Накратко живота му в САЩ беше протекъл долу горе като моя. Когато отишъл там имал съвсем други представи за Америка и още със пристигането си тези представи започнали да се срутват една по-една. Сменил е над 20 работни места и над пет града. Първоначалният стрес и недоимък довел до разпад на семейството му и останал сам. Но, понеже си беше упорит не се отказваше лесно и продължил, като изучавал, езика, манталитета и навиците на новата си родина и накрая успял. През 2018г. когато водихме този разговор вече беше добре материално обезпечен човек със ново семейство и две деца. Имаше апартамент във Филаделфия и вилен имот някъде в покрайнините на града. Дори си споделяме снимки във фейса. Всичко беше постигнал с много труд, лишения и не по-малка упоритост. Направи ми впечатление обаче външният му вид. Беше значително запазен за годините си и в добро здравословно състояние. Явно не беше водил чак толкова лош живот какъвто го описваше, но както и да е. Аз от своя страна също си излях душата така да се каже и му описах милата родна картинка до колкото я познавам. Накрая на изпроводяк си разменихме няколко обобщаващи приказки и неговите думи ми се забиха в съзнанието като кинжал. Та думите му бяха следните:-
 - Приятелю, преди да се прибера много съжалявах за това че съм напуснал България особенно след развода с първата си жена и за това че  изоставих родителите си. Но сега като виждам каква кочина е и от това ти какъв живот си живял тука, да ти кажа това съжаление автоматично ми се изпари от главата. Не си мисли че, злорадствам просто осъзнах че, за тези 20 години в Америка съм взимал правилните за себе си решения и за това сега съм добре. Знаеш ли като направя сравнение между това което е там и това което става тука май там е много по-добре. Поне я няма тази ОБРАТНА СЕЛЕКЦИЯ която унищожава тази държава. Какво искам да кажа. Там хората са научени да те ценят за способностите никой не гледа на кого си човек просто не ги интересува, защото способният, трудолюбивият и кадърният човек им носят повече облаги и така те самите живеят по-добре, докато тука още от освобождението е тръгнала тази шуробаджанащина и няма край докато не се затрие това семе. Но така е нагласено от руснаците и се работи по-техен модел. Като се започне от хайдуците който са били лансирани след освобождението като герой защото ужким са се борили за някакви права, но това са били правата на техният собствен рахатлък и се стигне до социалистическите мурафети на пишман партизаните който продължават и до днес. Ето това е злото което убива инициативата и напредъка и което е довело до твоето рухване. Макар в Америка много да съм работил но сега съм значително по-запазен от теб макар да съм по-голям с една година, защото не съм изтормозен психически както си изтормозен ти. А това се дължи на подсъзнателното ти усещане че, тука само те крадат без въобще да ги е еня че и ти един живот живееш една душа влачиш. Те са свикнали така още от хайдушко, само тяхната копанка да е добра на другите ебал съм им майката. Така е в държавната администрация така е изродена и икономическата власт защото се назначават само наши хора който следват нашият рахатлък и за това няма и няма да има прогрес конкуренцията я убиват в зародиш. Докато в Америка не е така. Там отидох с два куфара багаж в единият бяха мойте и на жена ми дрехите а в другият на първото ми дете. И сега съм добре и не съм толкова изцеден колкото си ти. И пенсия ще взема по-рано и то такава с която ще обикалям на воля света и пак ще ми остават пари и на децата си ще оставя нещо. А ти има още 17години да бъхтиш и с това разклатено здраве сигурно и пенсия няма да видиш. За съжаление така аз виждам нещата.
Беше доста прям приятеля ми, но много прав!!!
Та така мили другари и другарки тази обратна селекция която сте намайсторили, унищожава не само сегашните роби като мен, но и генерациите който идва след нас. И в това нито руснаците ще ви помогнат нито ЕС-то. За какво са им на руснаците и европейците лентяй който като паразитни растения изсмукват живеца от дървото за което се захванат. За какво сте им! Да омаломощавате и техният корен ли???  ???

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #110 -: Февруари 14, 2021, 10:11:12 am »
 
Направи ми впечатление обаче външният му вид. Беше значително запазен за годините си и в добро здравословно състояние. Явно не беше водил чак толкова лош живот какъвто го описваше, но както и да е. 
Знарш ли и аз имам такива впечатления, но не съм ги споделял тук във форума защото съм сигурен, че ще ме освиркат.
Когато жена ми беше координатор във "Лепше праца сме изпратили и посрещнали доста хора от и за Чехия. Всички се прибираха със много по свеж външен вид. Когато посрещнеш такъв човек на автогарата в София просто много бие на очи. Дори и от една доста по близо до нас във социално положение Чехия.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #111 -: Февруари 14, 2021, 10:35:04 am »
Витане, сещаш ли се що кражбА беше по соц време? Или ще отречеш?
Всеки влачеше каквото свари откъдето може. Готвачите крадяха от столовата, старшинките крадяха одеалата, кубинките и ваксата за обувки, шофьорите продаваха горивото от камионите, крадяха се тухли и цимент от строежите...
И по-стршното е че директора на държавното предприятие не му дремеше много... бюджета ще му даде каквото му е необходимо в края на годината.
Ами крадеше се щото и много от нещата нямаше откъде да се купят. Седемдесетте години през соца си беше жива мизерия, още помня учителя ми по математика как веднъж преди да свърши часа ни помоли да му намерим електроди за електрожен. Каза вашите родители работят в заводи и всеки има и може да си вземе електроди а аз съм учител нямам откъде да взема а и не се продават. Още помня как ходих и до директора на Токоизправители Перник щото никъде не се продаваха стрелкови волтметри и амперметри просто легално да си купя защото само там имаше но ми беше отказано.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #112 -: Февруари 14, 2021, 11:00:38 am »
Краси, а защо нямаше? Ми щото по документи плана беше преизълнен, а на практика нищо нямаше произведено. Имахме хиляди заводи и цехчета, толкова ли не можеха да проивеждат волтметри или електроди?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #113 -: Февруари 14, 2021, 11:19:04 am »
Краси, а защо нямаше? Ми щото по документи плана беше преизълнен, а на практика нищо нямаше произведено. Имахме хиляди заводи и цехчета, толкова ли не можеха да проивеждат волтметри или електроди?
Юлияне мисля, че е излишно да обсъждаме всичките идиотски положения на това идиотско време когато над всички стояха и управляваха стветските Идиоти. Във страната на лудите нормалния го имаха за луд. Формата на пирамида е много устойчива когато става дума за разплащателна система. Но когато става дума за система на управление. Тогава този който взима решенията еднилично и само той. Той се оказва най отдолу защото всички чакат на него да вземе решението и пирамидата се оказва че е със върха отдолу а с основата отгоре. Страшно устойчива фигура съвсем очевидно. Мисля че без помощта на черна магия не може да остане стабилна. И историята го доказа.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #114 -: Февруари 14, 2021, 12:01:14 pm »
Добре. Да поспамя и аз още малко. По въпроса за кражбите.
Да, при соца се крадеше. Но по колко???
Сравняваме с кражбите при "демокрацията".
Завършва първи основен ремонт на блок 3 на ТЕЦ Бобов дол след "продажбата" му на Ковачки. Попада ми в ръцете отчетените разходи по ремонта. И както при всички досегашни основни ремонти сметката е към 3 милиона лева.
Какви 3 милиона, какви 5 лева???? Като непрекъснато съм там и виждам, че се прави основно профилактика на съоръженията! Отваряне, почистване и затваряне.
Основните разходи при основните ремонти са за подмяна на тръбни конструкции- наричат се екрани и паропрегреватели.  Това са десетки или стотици тонове дрбелостенни и температуро устойчиви тръбни конструкции.
Предполага се че всеки има нещо на раменете си, сравнявайте кражбите в двата случая!

И вече по темата:
Экстренный выпуск. Трамп оправдан! Обращение Трампа к народу
https://www.youtube.com/watch?v=Qp7k0i2ftq0

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #115 -: Февруари 14, 2021, 12:01:44 pm »
 
Знарш ли и аз имам такива впечатления, но не съм ги споделял тук във форума защото съм сигурен, че ще ме освиркат.
Когато жена ми беше координатор във "Лепше праца сме изпратили и посрещнали доста хора от и за Чехия. Всички се прибираха със много по свеж външен вид. Когато посрещнеш такъв човек на автогарата в София просто много бие на очи. Дори и от една доста по близо до нас във социално положение Чехия.

Напълно го вярвам!!! Аз самият изпитах това завистливо чувство когато разговарях с Румен. Беше доста спокоен, уравновесен и излъчваше радост и възторг от живота. Това може да го има човек който е удовлетворен от живота си и е доволен от себе си. Ти колко такива хора познаваш около себе си в България? Аз може би два или трима. Всичкото останало стадо, до такава степен е перкулясвало че даже и не се усеща на къде го водят. 
Някъде по-горе бях написал, не знам дали сте обърнали внимание - негативизма в България е превърнат във норма - и за това хората са толкова озлобени, навъсени и не искат да раждат деца а предпочитат да отглеждат кучета и котки. Може би защото подсъзнателно усещат че така създават следващата генерация роби изпълнени с негативизъм работещи за шайка цървулани. Както ти го изписа като пирамида! И този омагьосан кръг се повтаря на всеки 40-50 години. Няма я улегналостта и стабилността на системата където всеки си знае мястото и от там си преценява възможностите независимо от произхода си.
И друго ми каза тогава  моят приятел. Тука българина е така дресиран че и най-големият ашлак и лентяй се мисли за много знаещ и можещ като в същото време има пипе на мисирка и си е най-прост цървул. Ей това, най-много убива инициативата у нормалният знаещ и можещ човек. Един такъв келеш като си отвори устата и започне да разказва наизустени патриотични легенди без реално съдържание в тях, веднага ми става ясно че, този е алчен за власт и пари амбициран простак, без да има за това нужният пълнеж от интелект, знания и мъдрост.  :D
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 12:30:17 pm от plcsoft »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 321
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #116 -: Февруари 14, 2021, 12:33:33 pm »
Ми хубаво! Да бодна нещо за надъханите русофили, белким се усетят от къде идват нещата! Историята без днешна пропаганда! Такава каквато е! Една дебела книга, от един кембриджки историк, фен на руската история! Ако не ви се купува, и чете това уникално изследване, ето едно интервю от световно известен руски писател, представляващо резюме на книгата!
https://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D1%87%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/a-41293510
И още нещо случило се доста след това!
https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B8-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/a-37609982

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #117 -: Февруари 14, 2021, 05:43:17 pm »
Имахме хиляди заводи и цехчета, толкова ли не можеха да проивеждат волтметри или електроди?
Ами не е вярно. Кой ти каза, че не сме имали завод за електроди и не са се продавали?
Завода се казваше Вежен и произвеждаше за целия СИВ, толкова голямо производство имаше, че едва оставаше за вътрешния пазар. А електроди се продаваха в Топливо и ОПСО-то. Друг е въпроса, че в завода е имало без пари и никой не си е правил труда да ходи до магазина, ама не щото комунистите така са го научили, а просто защото той и преди и сега пак си е крадец . бай Ганьо.

А кой е днешния завод за електроди, демократическия? - това е същия стария, ама някой го откраднал с приватизация за без пари - комунистите са го строили.

Викаш що комунистите не правили едно време волтметри?
Ами днес капиталистите правят ли, къде?
Поне едно време правиха транзистори, микропроцесори, кондензатори, резистори и т.н., телевизори, радиоапарати, а къде са сега тия заводи, нали е пазарна икономика, защо няма нищо от това?

Страшни глупости говорите за соца и напук.
Повече няма да си хабя лафа, ето какво казва по въпроса един ваш набор, ама пич, не е шушумига заблудена с промит от Сорос мозък:

<a href="https://www.youtube.com/v/rjLqwmRjlIc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/rjLqwmRjlIc</a>

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 717
  • Невежеството ражда химери...
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #118 -: Февруари 14, 2021, 05:53:52 pm »
Михаил Кузмов, не си в тренда ве пич, сега в САЩ упорито говорят за троцкисти, к'ъф е тоя Ленин? Умре му делото!
За за всички беди на България се разбрахме!
Виновен е киевският княз кой? Кой беше? Коя година?
Не с рогата към дедо ви Сороса!
А комунизма си отиде, спете спокойно деца.

И да има баланс, че ей, с'я ше стане проблем, от Запад, Център, малко Изток. И наука, че стига с тая политика.
Да я оставим за 2025 г., кога и последният дебил ще види какво ще стане с този часовник: https://usdebtclock.org/
-
<a href="https://www.youtube.com/v/_G4rJy7jKn0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/_G4rJy7jKn0</a>

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #119 -: Февруари 14, 2021, 06:01:56 pm »
Добре, още малко от спама.
Болест на новия строй у нас- да се унищожи всичко, построено при предишния строй.
А ако някой се запита: защо сега се строи толкова малко? Ами защото все-още не е унищожено всичко от времето на соца!!!

Нещо от бизнеса и висшите ни управници.
"Бойко взе ПАРИТЕ" - разговор с Васил Божков- Цанов напред и нагоре
https://www.youtube.com/watch?v=rHzxN2bZSq4

И по темата:
США: Импичмент как трамплин- Anna Van Densky
https://www.youtube.com/watch?v=0Nujg4zzrn8