Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 652015 пъти)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1650 -: Август 31, 2023, 02:09:31 pm »

тепърва се почва, не се шашкай. Е те тая, зам. минисър на отбраната на Украйна Маляр:



рече, че имат вече женски военни униформи, включително и военни униформи за бремненни.

Това Захарова ли го каза, или Брикотин? :)
Щото ако ще се замеряме с жълтини... аз имам също "достоверни източници" :)

<a href="https://www.youtube.com/v/X55pZQToxbA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/X55pZQToxbA</a>

Украинците са избрали някое населено място за прикритие, без да ги интересува мирното население, руснаците били виновни, че се разрушил града.
Ти явно не искаш да схванеш, че населеното място е УКРАИНСКО, и украинците са си У ДОМА, докато някакви варвари, довлекли се от степите бомбардират рдоните им градове. Нищо де... ще го разберат по трудния начин. Мисля че 500 дни вандалщини биха изчерпили търпението на всеки. Сега да си стягат бомбоубежищаат до Урал и да свикват с воя на сирените по нощите.


P.S. https://exler.ru/blog/chem-importozamestit-gollivudskoye-kino.htm
Цитат
"Безусловно, может. Потому что качество китайского кинематографа очень сильно выросло за последние несколько лет. Иногда сложно даже подумать, неужели это полностью произведенный самостоятельно Китаем фильм. Настолько высоки технологии производства, настолько хороша игра актеров и сами съемки", - сказала Наумова, отвечая на вопрос журналистов, сможет ли китайское кино восполнить дефицит в России

Китайски Москвичи, сега и китайски "17 мига от пролетта"... :)

И малко вицове от нета:
« Последна редакция: Август 31, 2023, 02:28:42 pm от juliang »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1651 -: Август 31, 2023, 02:30:31 pm »
Нищо де... ще го разберат по трудния начин. Мисля че 500 дни вандалщини биха изчерпили търпението на всеки. Сега да си стягат бомбоубежищаат до Урал и да свикват с воя на сирените по нощите.


Аз бях ли ти споменал, че дори еднократното приемане на алкохол 100 гр. уврежда хиляди мозъчни клетки? Да не говорим за ежедневната употреба.

Като ти чета разсъжденията мисля, че е време да го разбереш.  :)
Дано не бъда лош пророк, но нещата при теб са дегенеративни. Много скоро ще го разбереш.
Ако трябва човек да те взема на сериозно, то тия разрушения не би трябвало да са причинени от руснаци, защото според теб трябваше още преди 1 год. да са им свършили боеприпасите и ракетите.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1652 -: Август 31, 2023, 02:37:15 pm »
Аз бях ли ти споменал, че дори еднократното приемане на алкохол 100 гр. уврежда хиляди мозъчни клетки? Да не говорим за ежедневната употреба.
Мен доктора ми го е предписал... :)


Ако трябва човек да те взема на сериозно, то тия разрушения не би трябвало да са причинени от руснаци, защото според теб трябваше още преди 1 год. да са им свършили боеприпасите и ракетите.
А според едни други прогнози ватенките трябваше от преди една година да са на Ламанша... всеки греши както се казва :)


Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1653 -: Август 31, 2023, 10:29:39 pm »
Витко, сори че нямаш Фейсбук, ще трябва да ми повярваш на честната дума, че поста е от посолството на Московия в България (за какви неща съм абониран във Фейсбука само... :) ):
https://www.facebook.com/rusembul/posts/692512029583380

Цитат
В Новосибирск е разгърнат нов суперкомпютърен комплекс на основата на руски технологии
...
Руският суперкомпютър ще направи възможно създаването на иновативни материали за енергетиката, самолетостроенето и космическата индустрия. Също така неговата изчислителна мощност ще се използва в проекти, свързани с изкуствен интелект и машинно обучение.
...
Мощността на комплекса се състои от седем сървъра с общ капацитет от 392 ядра. Минималната скорост на трансфер на данни е 75 Gbps. Очакваната пикова производителност на суперкомпютъра е 47 Tflops.

И го сравняваме с това:
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-4090.c3889

Цитат
FP16 (half) - 82.58 TFLOPS (1:1)
FP32 (float) - 82.58 TFLOPS

FP64 (double) - 1,290 GFLOPS (1:64

За който не е разбрал - посолството на Московия у нас с гордост съобщава, че в Новосибирск е изграден суперкомпютърен комплекс с изчислителна мощност равна на... половин видеокарта на  NVidia... :)
Не знам... колкото и да се сдържам, тази новина буди у мен само смесица между истеричен смях и недумение...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1654 -: Август 31, 2023, 11:14:34 pm »
Жужи,

споко ве, тая година полупроводници, догодина цели проводници. Ще се научат. До преди 20 години китайците какви коли правеха, сега слагат всички в джоба си. Буквално. Мимоходом отметнах, че отдела на Фолксваген за производство в Русия ще става китайски...
До колкото помня руснаците имат и много по-мощни супер-компютри.

На друго трябва да се радваш и изпадаш в екстаз (пу, сбърках думата!):

"Националната банка на Австралия (NAB) предизвика възмущение, след като предупреди клиентите си, че може да закрие сметките им, ако направят злобни коментари в интернет. Подобно на Австралия, банките във Великобритания и Канада вече замразиха сметки на клиети заради възгледите им, свързани с политиката, ЛГБТ и ваксините.

Актуализираните правила и условия на австралийската банка, показани на уебсайта им и в сила от ноември, гласят, че NAB ще „разследва“ клиентите, които правят „oскверняващи, унизителни или дискриминационни коментари“ онлайн.

Новите условия гласят, че в такива случаи банката може да спре, анулира или откаже достъп на клиент до неговата сметка.

Публикуваните правила и условия включват номер за поддръжка, където клиентите могат да докладват за други притежатели на сметки, за които са „притеснени“.


Този ход следва скандала във Великобритания, където сметките на бившия политик Найджъл Фараж и англиканския министър Ричард Фодъргил бяха закрити от финансовите институции заради техните възгледи.

Coutts Bank се извини на Фараж, след като стана ясно, че комисията за управление на риска на банката е обсъдила политическите му възгледи, преди да посъветва сметките му да бъдат закрити.

Ричард Фодъргил също загуби банковите си сметки в Йоркширското строително общество, след като им писал с въпрос дали популяризирането на ЛГБТ Прайд-а е подходящо.


Банката му отговорила, че има „нулева толерантност към дискриминацията“ и закрила сметките, които държал повече от десетилетие.

През 2022 г. сметките на канадците, участващи в протестите на шофьорите на камиони срещу правителството на Джъстин Трюдо, бяха замразени като наказание за противопоставяне на мандатите за ваксини."

https://obektivno.bg/bankite-mogat-da-zakrivat-smetki-na-klienti-dori-samo-zaradi-komentarite-im-v-internet/

П.п. Що ли ти викам Жужи?! Кехая => "...длъжност, включваща управлението на някаква дейност въз основа на пълномощия от ... или друго високопоставено лице".

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1655 -: Септември 01, 2023, 12:14:20 am »
Жужи,

споко ве, тая година полупроводници, догодина цели проводници. Ще се научат. До преди 20 години китайците какви коли правеха, сега слагат всички в джоба си. Буквално.
Да, направо не мога да се размина от китайски коли по софийските улици... :)
Вероятно и това ще стане, но ще им трябват десетилетия. И пак ще трябва да са брандирани като европейски модели - европейците са консервативни. Малко като с Москвичите в Московия трябва да станат нещата...

А за парите на педалите... честно казано малко ме интересува... не само щот нямам интерес да се изказвам за или против в социалните медии, ами и щото почти не ползвам услугите на банките, извън санитарния минимум.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1656 -: Септември 01, 2023, 09:48:37 am »
Американски износ на "демокрация" и как се планират войни:

Георги Марков огласи кой е сложил Зеленски за президент на Украйна?

Според бившият конституционен съдия Макрон интуитивно чувства накъде отиват нещата...

"Зеленски е човек, който няма собствено "Аз", той е изцяло командван от американската администрация и от нея той е сложен. Това коментира в ефира на радио "Фокус" Георги Марков, бивш конституционен съдия.

"Той е продукт, следствие на Майдана 2014 г. Майданът 2014 г. си беше един преврат по учебник, извършен мощно и публично от Джордж Сорос, лично ръководен от него и Джефри Пайет, тогавашният американски посланик, чрез десетките богати НПО-та в Украйна, чрез CNN, която се беше изтъпанила на площада.

Беше извикан Саакашвили, доведе грузински командоси, те стреляха и по протестиращите, за да създадат галимация, окървавиха нещата, стреляха и по органите на реда.

И в крайна сметка беше свалена законната власт президент, правителство и т.н. в Украйна.

Не трябва да забравяме, че това го казва Стив Банън: “Орбан беше Тръмп, преди Тръмп да бъде Тръмп", всъщност Орбан и Будапеща са в момента седалището  на световния консерватизъм.

Не случайно, два пъти, в рамките на една година  консервативния форум на Републиканската партия на Америка, беше проведен в Будапеща и беше и двата пъти открит от Виктор Орбан, а миналата година той беше поканен лично от Тръмп в Далас и три пъти вдигна публиката на крака, да открие този форум за консервативно развитие", коментира Марков.

Според бившият конституционен съдия Макрон интуитивно чувства накъде отиват нещата: "Той не е глупав човек, от една страна. От друга му се иска да бъде абсолютно политически обезглавена Германия.

Защото каквото и да говорим за Меркел, с грешките, които допусна 2015 г. за мигрантите, гласуването, макар, че тя лично не гласува, за гей браковете в Германия, но нейната партия гласува. Тя имаше някакъв авторитет, тя имаше някакво собствено "Аз", защото е потомък от правителството на Хелмуд Кол, независимо, че го предаде. Тя имаше характер, докато сега германският канцлер такъв няма. "

https://blitz.bg/analizi-i-komentari/georgi-markov-oglasi-koy-e-slozhil-zelenski-za-prezident-na-ukrayna_news972989.html

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1657 -: Септември 01, 2023, 09:52:05 am »
А за парите на педалите... честно казано малко ме интересува... не само щот нямам интерес да се изказвам за или против в социалните медии, ами и щото почти не ползвам услугите на банките, извън санитарния минимум.
Как бе Жужи, виж какво става у господарския дом:

Небинарните сътрудници на Британското МВР ще получат 2 вида пропуски - мъжки и женски. И ще си ги менкат ка си сакат.

Дългът на САЩ (само държавния!, една част от целия) сега е около $32777000000000.
При сегашният лихвен процент в САЩ, по дълга трябва да се плаща около $1646000000000 или 51,3% от БВП.
От юли 2006 г. за този период държавният Дълг е нараснал повече от 211 пъти спрямо реалната икономика. Колко ли ще издържи балона?!

<a href="https://www.youtube.com/v/VaXkevPPnBg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/VaXkevPPnBg</a>

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1658 -: Септември 01, 2023, 10:16:38 am »
"Той е продукт, следствие на Майдана 2014 г. Майданът 2014 г. си беше един преврат по учебник, извършен мощно и публично от Джордж Сорос, лично ръководен от него и Джефри Пайет, тогавашният американски посланик, чрез десетките богати НПО-та в Украйна, чрез CNN, която се беше изтъпанила на площада.
Така се случват нещата бе ЕДМ-е... Справка - Нигер, Габон... И там ли Сорос е намесен?

От юли 2006 г. за този период държавният Дълг е нараснал повече от 211 пъти спрямо реалната икономика. Колко ли ще издържи балона?!
Бих седнал да споря и да смятам за да ти доказвам че бъркаш ако беше написал числото "2.11". Но "211"... просто няма да си губя времето - разправяш неща които нямат абсолютно никаква връзка с действителността. Просто напиши в Гугъла "US public dept" и цъкни да ти показва картинки за да видиш каква глупост си написал.
Една, само една картинка закачи тук в темата в която да се вижда графика с число поне близко дори като като разредност до това което си посочил, и ще  приема че си прав... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1659 -: Септември 01, 2023, 10:28:57 am »
Така се случват нещата бе ЕДМ-е... Справка - Нигер, Габон... И там ли Сорос е намесен?

Пак трябва да ти казвам "НАЗДРАВЕ", колкото и да ми се иска да те поздравявам с "ДОБЪР ДЕН".  :)
Ами не си в час нито с политиката, нито с фактите, нито с причинно-следствената им връзка.

Отзад напред:
Габон?
Буквално преди 2-3 дни там беше извършен преврат от бунтовници, които свалиха президента.
Да ама тия бунтовници са проамерикански и преврата е организиран от американците срещу президента, който е профренсе - това е френска колония.

Американците като видяха, че Китай и Русия гонят колонизаторите от Африка, предимно Франция, която е болна от саркопения във военно отношение, да не говорим за Европа, която буквало е един евнух - един скопен кон и не участва никъде в геополитическите дела, та те решиха да изпреварят събитията, преди проруски млади офицери бунтовници, не са взели властта и там да се настанят руснаци.

Но това е временно явление, кармата е неизбежна. Рано или късно властта в Габон ще се взема от проруски и прокитайски партизани.

Хич тъ няма начи, язък ти за оловните обувки, язък ти за градския начин на живот и там цялата ти столична гъзария.  :D Селяните-болшевики и жигуладжиите знаят много повече от тебе.  ;)

По отношение на останалите изказвания ще си спестя писането, казал съм достатъчно, че то акъла не е юй да го набивам.   ;)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1660 -: Септември 01, 2023, 10:46:54 am »
Буквално преди 2-3 дни там беше извършен преврат от бунтовници, които свалиха президента.
Да ама тия бунтовници са проамерикански и преврата е организиран от американците срещу президента, който е профренсе - това е френска колония.
Не мога да разбера как живееш, ако виждаш във всяка сянка американски заговор...
Честно, направо ви се чудя на двамата с Витко... още не мога да забравя как ми обясняваше, че земетресението в Турция го били предизвикали американците... :)

Нищо де... това доказва че дори вие осъзнавате мощта на САЩ - тя може да промени по свое желание управлението на практика във всяка точка на света ... :) Или все пак САЩ е умрял кон, от който нищо не зависи вече? Я земете си консолидирайте мненията, че почвам да се обърквам... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1661 -: Септември 01, 2023, 11:34:41 am »

Нищо де... това доказва че дори вие осъзнавате мощта на САЩ - тя може да промени по свое желание управлението на практика във всяка точка на света ... :)

Да, така е, но не съвсем точно - ПОЧТИ във всяка точка на света.

В Китай, Иран и Северна Корея въобще не може. Опити има много, но там трудно се бара.
В Русия частично да. Русия беше частична колония на САЩ. Там в изпълнителната власт още от времето на Горбачов се разкарваха американски "съветници", разбирай колониални началници.

Путин промени играта. Сега Русия има суверенитет, както никога досега от времената на СССР.

Суверенитета е много важно нещо за просперитета на една държава. Само тогава може да се постигне висок стандарт - справка САЩ, държавата с абсолютен суверенитет.

Нали знаеш значението на думичката суверенитет?
Означава, че ти ще вземаш решенията за себе си, не някой друг, защото този "друг" винаги ги взема в своя полза, а "ти" винаги ще ги взимаш в своя.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1662 -: Септември 01, 2023, 01:03:01 pm »
В Китай, Иран и Северна Корея въобще не може.
Ако перспективата е да сме суверенни като Иран и Северна Корея... нещо ми се уби желанието... :) А че няма да сме суверенни като САЩ и Китай е ясно по дефиниция - просто нямаме даденостите чисто географски, геоложки и популационно.
И суверинитета не означава автоматично просперитет. Справка - сещаш се кой ... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1663 -: Септември 01, 2023, 01:20:20 pm »
Жужи,

Брекотин говори за реална икономика.
Не за услуги от рода:
- Холивудска боза с черна Снежанка.
- Избелване на ануси.
- ... и милиони подобни.
Говори за производство!

https://ok.ru/video/6968878172783?fromTime=436 Времето нагласено, но гледайте поне до 17-та минута. (пуснете си звука)
Такер Карсън прави на *** USA. Вероятно, ако продължава да говори, ще е леко мъртъв!

Ако някой мисли да скача на амбразурата, нека изгледа до 17-та минута. Да не прави излишен труд на картечаря...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1664 -: Септември 01, 2023, 01:50:58 pm »
Какво казва украинският ултранационалист Евгени Карас 5 дни преди началото на войната, СЛУШАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО:

https://www.tiktok.com/@martinharizanov75/video/7273743627262643488?lang=en&q=martinharizanov75&t=1693564928790

Цитат от видеото с нациста:
Оръжията ни ги дава запада, защото само ние се съгласихме да изпълняваме техните желания. Ние обичаме да убиваме, ние разпалихме война, каквато не е имало през последните 60 г."

Вижте във видеото каква демокрация защитава Горелката, който е поддръжник на нацизма.
Михаил Кузмов също ми изглежда поддръжник на нацизма, да не кажа радикал  ;) - два боя скача срещу Путин, който се нае да смаже тоя тумор хранен от САЩ.