Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 653565 пъти)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1830 -: Октомври 17, 2023, 11:07:51 am »
Джулио, май ще кажеш, че е нямало и турско робство, няма да ме учуди.
А това е карта, която предлага княз Черкаски.

А за к'ъв се е взел тоя че да предлага колко голяма да е България?

А ти ще отречеш ли че е имало 45 години руско робство? Някакви ушанки определят какво да произвежда нашата икономика, продават ни суровините и ни изкупуват продукцията по цени, определени в тяхната валута - това какво е ако не е робство? Няма да споменавам че излизането от соц блока е беше точно толкова трудно, колкото излизането извън рамките на Османската империя пред 18 и 19 век.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1831 -: Октомври 17, 2023, 11:23:45 am »

А ти ще отречеш ли че е имало 45 години руско робство? Някакви ушанки определят какво да произвежда нашата икономика, продават ни суровините и ни изкупуват продукцията по цени, определени в тяхната валута - това какво е ако не е робство? Няма да споменавам че излизането от соц блока е беше точно толкова трудно, колкото излизането извън рамките на Османската империя пред 18 и 19 век.

Долен лъжец и пропагандатор!

По време на социализма преди 1989 г. България изнасяше различни стоки в западните държави и света. Ето някои от основните стоки, които бяха изнасяни през този период:

1. Хранителни продукти: България изнасяше зърнени култури като пшеница, царевица, ориз, слънчогледови семена и пшеничен грис. Също така, изнасяше месо, млечни продукти, зеленчуци, плодове и вино.

2. Лекарствени продукти: България беше известна с производството на лекарствени средства и ваксини. Изнасяните лекарства включваха антибиотици, витамини, хормони и други фармацевтични продукти.

3. Машини и оборудване: България произвеждаше и изнасяше различни видове машини и оборудване. Това включваше селскостопанска техника, текстилни машини, металообработващи машини, електротехническо оборудване и други индустриални стоки.

4. Текстилни и облеклени продукти: България имаше развита текстилна и облеклена индустрия и изнасяше дрехи, текстилни изделия и обувки.

5. Химически продукти: България произвеждаше и изнасяше различни химически продукти като торове, пестициди, пластмаси и синтетични материали.

6. Метали и метални изделия: България изнасяше метали като чугун, стомана и алуминий, както и метални изделия като тръби, профили и метални конструкции.

Това е само няколко примера за стоките, които България изнасяше през социалистическия период. Износът на стоки беше важна част от икономиката на страната и спомагаше за поддържането на външнотърговския баланс и валутните приходи.

За излизането от България зад граница - също лъжец.

Майка ми е ходила през този период 2 пъти в Гърция. Познавам хора, които са ходили във ФРГ и т.н.

Цял свят познава България с електро и мото карите си. Изнасяни са в целия запад - Япония, САЩ, Европа.
България беше на челните места в света по износ на оръжие. Когато ни яхнаха американците ни отнеха тази възможност и пазарите - долните колонизатори.

По време на соца България е била на 37 място по стандарт на живот в света от 200 държави, сега е на 86 място.

Когато фактите говорят, лъжците траурът.  :)


Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1833 -: Октомври 17, 2023, 12:03:30 pm »
По чисто идеологически причини, няма да дам възможност на такива като теб, да превърнат форума в неолиберална и колониална зараза, също като националните медии.

Е точно тая идеология ще ти изяде главата някой ден...

Цитат
През 1988 г. 84,5% от нашия износ беше към страните от СИВ, а 62,8% със Съветския съюз. През същата година 76,7% от вноса ни беше от страните в СИВ, а 53,7% - само от Съветския съюз.
Искам да помислиш като сме изнасяли 85% от продукцията си срещу рубли, а сме внасяли 77% от суровините си с рубли, разликата как сме я покривали? Нали се сещаш че тая проста сметка означава че 8% от това което сме припечелвали сме го получавали във валута а са ни карали да го продаваме на "братските" народи срещу рубли...

Това което се е случвало в рамките на СИВ можеш да го зачеркнеш изобщо от графата "търговия".

За излизането от България зад граница - също лъжец.
Майка ми е ходила през този период 2 пъти в Гърция. Познавам хора, които са ходили във ФРГ и т.н.
Питай я да ти разкаже колко дни й е отнело оформянето на всички документи за да тръгне. И колко гръцки драхми са й позволили да обмени. И къде е обикаляла за да ги обмени.
А сега просто паля колата с една плажна кърпа в багажника и дебитната си карта в джоба и след 3 часа съм на плажа в Аспровалта...

Цял свят познава България с електро и мото карите си. Изнасяни са в целия запад - Япония, САЩ, Европа.
Сам ли ще потърсиш колко бройки са заминавали по "второ направление" или аз да ти намеря тези данни? Щото ще се отчаяш - над 60% от износа на тая продукция отива за СССР, а над 90% - за СИВ. За цирка с износа в Япония няма да отварям и дума... японците ги купуват защото се оказало че цял електрокар им излиза по-евтино отколкото да си купят медта от моторите и оловото от батериите и противотежестите на кара на борсата... купуваха ги и ги претопяваха за материалите в тях :)

България беше на челните места в света по износ на оръжие.
И сега е, колкото и болезнено да е това за теб и за ватенките :)

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B8

Само ЕДМ-а да не го вижда това, че ще му изгорят предпазителите :)

Цитат
По време на войната оглавява Временното Руско управление в българските земи. Организира гражданската администрация, въвежда широко селско и градско самоуправление. Привлича изявени и авторитетни българи в управленската система. Подготвената от него записка за управлението на България е одобрена от император Александър II.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1834 -: Октомври 17, 2023, 08:52:33 pm »
Нямали да плбащат в рубли?

Ще плащат и още как. Каквото каже Путин това става.
В началото крякаха, правиха се на важни, а днес дори американците купуват втечнен руски газ в рубли, превалутират в руска банка.

Нямали да плащат.......ще плащаш и пушек ще се вдига.....докато пусне бяла перушина.... :)

Повече дума не се продумва за начина на плащане - търговията си върви.
Впрочем откакто въведоха санкциите, руснаците разправят, че никога досега не е имало толкова много американски стоки за сметка на европейските. Стокообменът със САЩ е увеличан, а вносът на електронни компоненти увеличен с десетки проценти.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1835 -: Октомври 17, 2023, 09:09:32 pm »
Впрочем откакто въведоха санкциите, руснаците разправят, че никога досега не е имало толкова много американски стоки за сметка на европейските. Стокообменът със САЩ е увеличан, а вносът на електронни компоненти увеличен с десетки проценти.

Ама те нали сами си произвеждат всичко бре, за какво са им някакви си американски стоки ... :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1836 -: Октомври 17, 2023, 09:10:02 pm »
Българобе, твоите отдавна са аут, ама не си ги разбрал. Ще го разбереш, но много мъчително.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1837 -: Октомври 17, 2023, 09:21:33 pm »
Българобе, твоите отдавна са аут, ама не си ги разбрал. Ще го разбереш, но много мъчително.

Няма "мои". Аз съм гражданин на света, свободен човек.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1838 -: Октомври 17, 2023, 09:34:54 pm »
Аз съм гражданин на света...
И евреите, де смучеха, па после избягаха от Русия, и те бяха граждани на света. И паразити като нарко-дилъри, търговци на човешка плът и органи - и те така - граждани на света. И банкстерите, и брюкселските паразити, и простокирчовчетата, доносниците и пр. - и те така...
Ако перефразирам един английски виц:
- Либерасти сър!

... свободен човек.
Никой със зависимости не може да се нарече свободен.
Начиная с зависимостта от алкохол и никотин.
Въпросната им зависимост ги заковава по няколко часа на ден (да си иска своето) и ги държи като мишки в капан...

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1839 -: Октомври 17, 2023, 09:47:03 pm »
"На ЕДМ ще му изгорят предпазителите"
Твоита са изгорели, казах, че ще го разбереш, гражданино на света.
Ти си tavşan boku!!!

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1840 -: Октомври 17, 2023, 10:05:55 pm »
И евреите, де смучеха, па после избягаха от Русия, и те бяха граждани на света. И паразити като нарко-дилъри, търговци на човешка плът и органи - и те така - граждани на света. И банкстерите, и брюкселските паразити, и простокирчовчетата, доносниците и пр. - и те така...

Завиждаш ми се струва :)

Никой със зависимости не може да се нарече свободен.
Начиная с зависимостта от алкохол и никотин.
Въпросната им зависимост ги заковава по няколко часа на ден (да си иска своето) и ги държи като мишки в капан...
Предпочитам да дам няколко часа от деня си в пушене и пиене, вместо в гледане на Соловьов и другите ватнишки помии :) Щот кат гледам как даваш линкове към 2+ часови "предавания" на теб това ти отнема много повече време.

П.С. Чувам че задоеканските либерасти са доставили на фашистките либерасти амуниции с голям обсег за Хаймарс-ите... некви летища са ги направили на нестинарски поляни с все самолетите, хеликоптерите и персонала :)

А гнома се оглеждаше тъжно на летището в Пекин в надежда другаря Си да го посрещне лично, ама уви... :) Бяха му пратили помощника на заместника на началника на министерството на външните работи да го посрещне :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1841 -: Октомври 17, 2023, 10:23:18 pm »
Щот кат гледам как даваш линкове към 2+ часови "предавания" ...
Доставя ми кеф, върша си нещо покрай това... И ги гледам, преди още да са излезли "официално" в ефир. Ако нямам време, гледам само конкретни експерти.

П.С. Чувам че задоеканските либерасти са доставили на фашистките либерасти амуниции с голям обсег за Хаймарс-ите... некви летища са ги направили на нестинарски поляни с все самолетите, хеликоптерите и персонала
Току виж някой самолетоносач на янките не е могъл да вземе завойче някъде в морето или някой друг враг на янките се окаже с някоя много яка сопа... неочаквано. Ивъл рашънс намериха цаката на много неща, начиная от хаймарсите. Доказуемо. Остана само Минитмен III да доставят на хунтана в Киев. Тогава или Йелоустон ще се разтресе от вълнение, или морската бездна ще се развълнува с денивелация 500 метра... Земята винаги е имала свойството да се тресе. А и кабелите в дълбинето морско - корозират - солената вода не е майтап работа.

А гнома се оглеждаше тъжно на летището в Пекин в надежда другаря Си да го посрещне лично, ама уви... :) Бяха му пратили помощника на заместника на началника на министерството на външните работи да го посрещне :)
Ма чакай, да видиш гнома с'я червения император как ще го изпъди! Както наркофюрера от Израел.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1842 -: Октомври 17, 2023, 10:48:42 pm »
Доставя ми кеф, върша си нещо покрай това...
И аз така с цигарките и биричката... обаче съм бил "зависим"... :)

... А и кабелите в дълбинето морско - корозират - солената вода не е майтап работа.
И тръбите за газопроводите и те корозират...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1843 -: Октомври 18, 2023, 07:07:09 am »
И аз така с цигарките и биричката... обаче съм бил "зависим"... :)
Покрай войната гледам повече. Не ми е проблем и да не гледам.
Но при теб е проблем.
Прави се на луд де, за такива като теб не съм против...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1844 -: Октомври 18, 2023, 09:43:21 am »
Няма "мои". Аз съм гражданин на света, свободен човек.

 :)

Това клише, което е лозунг в почти всеки соросоиден, пропаганден, еврогейски сайт съм го чувал от устата на много големи глупаци.  :D
Сам знаеш, че не е твое откритие?  :D

Въобще изказванията на атлантиците много приличат на тия на едно времешните комсомолски секретари.
Те били шматките, че чакали всеки момент да дойде комунизма, а тия били пичовете - граждани на света, че и били свободни....разбираш ли..... ;)

На кого му пука за тебе по света, бе?
За западния свят ти не си нищо друго освен един подмангал. Дори менгянина примерно в Англия се ползва с по-голям авторитет от тебе, без значение какво ти е мнението за неолиберализма. Въобще българина на запад особено в Англия е най-презрения хомосапиенс. Дори Чърчал е искал да изрине София и да сее картофи там, щото били по-ценни от софиянци, той ги имал за парцаливи менгяни, вмирисани.  :D

Единствената нация, която смята българите за хора и ги уважава, това са руснаците. Никой не ни обича, дори който и да вземеш съсед. И дай сега, щото било изгодно за американците, да се скараме с хората които най-много ни ценят. Какво ме интересува мен американския интерес? И дай сега заради шепа български фашисти, целия народ да скъса отношенията си с Русия. Е няма как да стане. Рано или късно фашистите ще бъдат изритани с шутове по гъза, още щом се промени геополитическата обстановка - а това върви с бързи темпове. Съветвам фашагите да се преориентират, щото ще им стане некомфортно и ще се наложи да станат "граждани на света", но не и граждани на България.  :)

Той бил "гражданин на света" - забележете "оловния цървул".  :D

Да знаеш толкова си забавен понякога. Направо не вярвам, че на тия дърти години може да има хора с такива наивни и прости разсъждения. Тоя вярва в свободата, равенството и братството и че съществува демокрацията, че от неговия избор зависи нещо - пази Боже...

Скоро време всички държави ще затворят границите си - тугас щъ видъ къф "гражданин на света" си...хахахаха....  :)