Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 648211 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #975 -: Юли 17, 2023, 09:20:11 am »
"Фашистите на бъдещето
ще се наричат антифашисти."

Уинстън Чърчил...


Купи ми билет за Севрна Корея придружен с виза за постоянно пребиваване, веднага тръгвам, но няма да можеш, нали?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #976 -: Юли 17, 2023, 09:54:40 am »
Ksurnev,
абе за това идело реч, кога руснаците спрягат това направление  8)

http://www.maphill.com/china/guangxi/longlin/nahui/location-maps/physical-map/

Китайска планина било  :)

Приемам някой да ми купи двупосочен билет за там. Един колега (както вече писах) инженер, който ходи в Китай (от Канада) ми разправя, че се питал - аджеба, кой е Третият свят?! Те или Китай.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #977 -: Юли 17, 2023, 10:54:49 am »
Не е, едното е франция, другото е Перу. Има подобие на релефа. 8)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #978 -: Юли 17, 2023, 12:22:59 pm »

1. Тази горе мургавата е Камала Харис: вице-президент на САЩ.
2. Започва кариерата си през 90-те години, грижейки се за нуждите на сенатор/сенатори в леглото.
3. Тия дни каза:

„Когато започнем да инвестираме в чиста енергия и електрически превозни средства и съкратим населението, повече от нашите деца ще могат да дишат чист въздух и да пият чиста вода.“

4. Не бъркайте, става дума за техните деца. Не за децата на либераси, сороспии, ибрикчии и полезни идиоти...
5. В Украйна тече явно съкращение на населението, в Европа - по бавно.
6. Казахме: Евроатлантически ценности се превежда като егоизъм (той деца не ражда).

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #979 -: Юли 17, 2023, 01:34:05 pm »
"Фашистите на бъдещето
ще се наричат антифашисти."

Уинстън Чърчил...


ЧърчЪл никога не е казвал подобно нещо - 3 пъти мери, един път отрежи....
Този израз е приписан на ЧърчЪл. Някой се е опитал да придаде тежест на демагогияга си, чрез известността на ЧърчЪл.

А да даваш на българите за пример лице, което е мразило повече от всичко на света българите, не се нрави на истинските българи.
ЧърчЪл е по-голям злодей за българите от Хитлер.
Повлиян от историята през ПСВ, битката край Дойран, когато българската войска избива около 12 000 англичани - тогава световни империалисти, за него това е било голям срам от историята на Британия и през ВСВ в злобата и омразата си към българския народ именно той нарежда час по-скоро да се бомбардира България, въпреки че не участваме пряко във войната.

Бомбите-играчки хвърляни в София са измислица на ЧърчЪл, той е спретнал този "подарък" за българските малчугани, за Коледа, да са с откъснати крайници /комшийката ми е пряк очевидец на тези бомбардировки и има приятели пострадали от такива играчки, разказвала ми е от първо лице/.

Рузвелт е проявявал съжаление и е искал бомбардировките да не прекаляват, проявявал е някаква човещина, но именно ЧърчЪл е настоявал София да бъде изравнена със земята и на нейно място да се засеели картофи.

Сега наследниците на ЧърчЪл щели да ни учат на демокрация.

Та не се прави на оригинален, да споменаваш личността ЧърчЪл.

Бомбардировките на ЧърчЪл в България се наричат геноцид, защото са били насочени към мирното население, не към военни обекти. Целта им била да убиват мирните граждани. Та някак противоречиво звучи фашист да дава определение за кой щял да бъде фашист.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #980 -: Юли 17, 2023, 01:45:47 pm »
Я вижте този евреин дали лъже като дърт циганин (що майка му е циганка):

Струва ли си да се ходи в САЩ през 2023 г.? Интервю с евреин на Брайтън-Бич.
Реални цифри на заплатите!


<a href="https://www.youtube.com/v/aSiOBNzhA1w" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/aSiOBNzhA1w</a>
(или как се живее като куче в САЩ)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #981 -: Юли 17, 2023, 02:07:50 pm »

(или как се живее като куче в САЩ)

VITAN, гледал съм много блогери на тема доходи и разходи в САЩ.
Този цигански евреин казва истината, точно така е.

За екзистенц минимума в САЩ на един работещ човек са му необходими 2 500 $/месец, включая най-мизерната квартира, каквато само малка част от циганите живеят в България, с много малка квадратура под 20 кв/м и храна от най-евтината за най-бедните хора.

Ако имаш семейство екзистенц минимума е 5 000 $/м. Това е приход при който животът ще се заключава само от работа вкъщи и децата да не са гладни. Ставаш роб на "демокрацията".

Ако си чекибоец и си решил да си останеш такъв, 5 000 $ ще ти стигнат и то тази сума се изкарва, ако караш камион, като остарееш и станеш 50 г. дъртак, чак тогава да мислиш да създаваш семейство, но мъжкото ти достойнство ще сочи по-скоро 6:30 ч. и с тези пари ще трябва да плащаш на комшията да ти прави деца.

Това е истината за емигрантството в САЩ другарки и другари. Разбира се има и изключения, но те не са потвърждение на статистиката.

Имам приятелско семейство емигрираха в САЩ преди 5 г. Те потвърждават гореказаното. Имат 1 дете, но мъжа работи на 3 работи, за да покриват разходите и да спестяват някой лев. Той ми каза, че почти не вижда семейството си, защото постоянно е на работа - от тъмно, до тъмно. Ако на това му викат свобода, то робът на това му вика робски начин на живот. Да, свободен си да избираш - дай най-ценното от живота си "времето", за да си спечелил някой лев, който на един 50 г. дъртак не виждам за какво ще му трябва, освен да му ги харчи после снахата или зетя.   :D

Той се изгърбил какаваняка му с какаваняк, после чуждия да му ги харчи - браво, много умно.  ;D

Един мой познат се ожени за една булка втора употреба и 7 г. по-голяма от него, защото имаше наследствени пари и имоти. Той не е работил цял живот, само едене и пиене и чесане на пъпа. Викам ще има край тая работа, защото режеха клона на който стоят. Дядо й бил златар и лихвар още преди соца. Тия двамата "наследници" изядоха и изпиха де що има и се свряха в едно малко апартаментче, но и без доходи. После моя познат я изостави, защото свърши чесането на пъпа. Сега е в Германия, работи на дърти години. Много се оплаква, не му било лесно, като преди, прилича на изпаднал германец.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #982 -: Юли 17, 2023, 02:38:55 pm »
Това в "благословения" Запад е повече от робство.

Робите в Римската империя са получавали някакви пари. Криво-ляво, някакви.
Ако робът е бил спестовен, не ги е харчил по ш'афрантии и пиячка,
след определени години с тия пари е можел най-законно да си купи свободата...

Там си роб на системата forever!

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #983 -: Юли 17, 2023, 06:09:22 pm »
Гроздето било кисело казват хората...

Чукнете в Гугъла Nick USA и вижте последното видео. Айде да не ви мъча: https://youtu.be/oIsru4CWLbA

Украинец, емигрирал в САЩ преди 6-7 години. Бачка за американец който продава басейни а той ги монтира, а когато няма басейни, се прехранва вадейки пънове от градините или с всичко което може да се свърши с Бобкат и мъничко багерче.
Та в последното видео обяснява, че пак нямал работа от човека с басейните и цял ден се прехранвал с вадене на пънове. 6 броя по 150-300 долара на бройка. Или 1430 долара за деня...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #984 -: Юли 17, 2023, 06:24:49 pm »
Жужи,
м'а ти сериозно?!
Че каква перемога ще е украинец в САЩ да не е разбогатял!?!
Жива зрада си е.

Е, контранаступа се провали, но това медийно бе замъглено от Уу.у..у...у...у....у.аа.а..а..уууу! картинка: убиха 2 туристи на Кримския мост и детето им едвам оцеля (но сираче).

Руснаци на фронта казват, че на места постоянно покосяват вълни от атакуващи със знаме. Целта е да се снимат със знамето на "превзетия" обект и снимката да има в нея инфо за геолокация.
Уау-то струва стотици животи! За едно Уу.у..у...у...у....у.аа.а..а..уууу!

Украйна я ръководи наркоман артист (шут). За тях медийното уау! е по-ценно от човешки животи. Иначе хунтата рухва! Затова ще умре мъжкото им население, защото магаренцето тича, а пред него чорбаджията държи на пръчка с въженце морков с надпис: ЕС + НАТО.
Организации, в които няма да ги пуснат forever.
Поиграй малко на WoT с украинци, да видиш, как са: "отмороженные на всю голову"...
Всъщност не, ще намериш свои двойници - това ще е резултата.
Само разликата е, че те ще умират по-скоро от тебе.

П.п. Един руски канал в Youtube го банваха всеки ден. Сега по-рядко. Явно някои от доносниците са ги взели на фронта.

П.п. Познавам една украинка, де се ожени за наш познат. Колко я "хапе кучето", няма да ви разправям.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #985 -: Юли 17, 2023, 06:59:54 pm »
Жужи,
м'а ти сериозно?!
Че каква перемога ще е украинец в САЩ да не е разбогатял!?!
Жива зрада си е.
Естествено - ГосДеп-а му плаща да рови пънове в хорските дворове и да слага басейни на геювски двойки (има такова видео в канала му :) )

Е, контранаступа се провали, но това медийно бе замъглено от Уу.у..у...у...у....у.аа.а..а..уууу! картинка: убиха 2 туристи на Кримския мост и детето им едвам оцеля (но сираче).
Много те е жегнала атаката по моста, признай си... Аз цял ден мълча по тоя повод (който си заслужава да си сипя едно голямо, дори няколко пъти), но ти не успя да се сдържиш :)

Ти кажи наступа що се провали... Там Киев за 3 дни, 2 седмици до границата с Полша... а скоро отбелязавахме юбилей на СВО-то - ден 500 :)

И кат толкоз ривеш за сирачето, не забравяш да пуснеш по една сълза и за тия сирачета, дето ще останат от украинска страна тази нощ, когато побеснелите ватенки ще почнат да бомбардират жилищни сгради по цяла Украйна в безсилна злоба...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #986 -: Юли 17, 2023, 07:12:51 pm »
Много те е жегнала атаката по моста, признай си...
Нищо подобно! Ще го ремонтират пак, както и предният път. Само дето във водата ще има защитни съоръжения против торпеда и дронове (както е във военоморските бази). Поне така очаквам.

Ти кажи наступа що се провали... Там Киев за 3 дни, 2 седмици до границата с Полша... :)
Подцениха западната пропаганда и злобата на еврейската (няма грешка) хунта. Т.е. колко са им промити мозъците и колко им е купен "елита".

...тази нощ, когато побеснелите ватенки ще почнат да бомбардират жилищни сгради по цяла Украйна в безсилна злоба...
1. Научил си си урока. След терористичен акт следват едни гъби, почти като ядрените.
2. "безсилна злоба" >> защо безсилна? Загубите са от 1:7 до 1:100. Например армада тръгва през минно поле и започват да я кютечат със Солнцепек, тежка артилерия, авиация, дронове и снайпери! Колко руснаци тая армада би убила в укритията? Ако Украйна остане без мъже, кой ще е безсилния? Несложно парче си.
3. "безсилна злоба" >> Либераси, сороспии, ибрикчии и полезни идиоти имат навика да приписват на враговете си собственото си мислене. Злоба казваш...

П.п. Образователно видео:

<a href="https://www.youtube.com/v/rTVdYs00Li4" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/rTVdYs00Li4</a>
Опустошитель от него нет спасения в работе. Солнцепек ТОС-1А и Буратино в действии.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #987 -: Юли 17, 2023, 07:25:48 pm »
... Например армада тръгва през минно поле и започват да я кютечат със Солнцепек, тежка артилерия, авиация, дронове и снайпери!
Сам си отговаряш защо контранаступа е бавен. Преди да тръгне армадата всичко това дет си го изредил трябва да бъде разглобено на болтчета. И мините трябва да бъдат премахнати или поне обозначени. Така действа съвременна професионална армия. А не за един Бахмут да загробиш десетки хиляди войници, и да продължаваш да ги загробваш за да го удържаш.

... Загубите са от 1:7 до 1:100
Пиши ги направо 1 : 1000, да не издребняваме... Къде са 300 000 запасняка дет ги събраха наесен бе Витко? С такава сила би трябвало поне една Авдееевка да превземат, да не отварям дума за Славянск и Краматорск, дето щяха да паднат до дни след Северодонецк и Лисичанск...
Дойде един Пригожин, показа им нагледно как се превзема Бахмут, обясни им че са пълни дебили и отиде да се разправя лично с командването. След това изчезна... а без него наступ-а съвсем спихна...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #988 -: Юли 17, 2023, 07:59:47 pm »
Гроздето било кисело казват хората...

Чукнете в Гугъла Nick USA и вижте последното видео. Айде да не ви мъча: https://youtu.be/oIsru4CWLbA

Украинец, емигрирал в САЩ преди 6-7 години. Бачка за американец който продава басейни а той ги монтира, а когато няма басейни, се прехранва вадейки пънове от градините или с всичко което може да се свърши с Бобкат и мъничко багерче.
Та в последното видео обяснява, че пак нямал работа от човека с басейните и цял ден се прехранвал с вадене на пънове. 6 броя по 150-300 долара на бройка. Или 1430 долара за деня...

То гроздено не е кисело, ами ти ще си останеш вовеки веков с Оловните обувки:)
Имаш разсъждения на Горелкаджия:) - а нещата не стоят в действителност така.

Да не би да искаш да ни кажеш, че там минималния надник на работник е 1 400 $ на ден, или това прави 42 000 $ на месец?
Дори едно дете ще ти каже, че президента на САЩ не получава толкова. То ако беше така тираджиите дето работят от 3 000 - 5 500 $ на месец, щяха да станат пъновадители за 42 000 на месец. Ми то има ли толкова пънове за вадене в САЩ?

Мой приятел от детските години има месечен доход от около 100 000 -120 000 лв/м. в България, в провинцията. Това означа ли, че средната заплата у нас е 80 000 лв?

Нали бях казал в предния си пост, че статистиката не се извежда от частните случаи. После се чудиш, що си си избрал сам да станеш горалкаджия. Ами ти елементарни неща не схващаш, сам си се оценил, че това ти е летвата.

Да не ми се разсърдиш на мене сега, не съм ти избрал аз тая работа.
Аз на моята работа съм си доволен, а тя както е публично известно, е: "да чеша пъпа ката ден"   :D
Не мога да си позволя твоето мислене и анти логика :D

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #989 -: Юли 17, 2023, 08:16:24 pm »
Това че има някакъв тираджия дет не може да изкара повече от 5 000 на месе в САЩ не означава че целия отрасъл е с такива доходи. И ако смятаме средно аритметично доходите на американския тираджия са доста прилични. Просто работата е такава, че не можеш да завъдиш семейство с нея.

Е ти още един тоя път руски блогер, който също избега в САЩ (защо - във видеата му има достатъчно материали): https://www.youtube.com/@shirmanov/videos И се прехранва точно карайки камион в САЩ. Скоро си купи къще в Маями: https://youtu.be/iLgsOPjT7CY

Да, ипотека - не е изцяло негово, да - не е на първа линия на плажа, но... пак си е къща в Маями...

... После се чудиш, що си си избрал сам да станеш горалкаджия. Ами ти елементарни неща не схващаш, сам си се оценил, че това ти е летвата.
Да не ми се разсърдиш на мене сега, не съм ти избрал аз тая работа.
Аз на моята работа съм си доволен, а тя както е публично известно, е: "да чеша пъпа ката ден"   :D
Не мога да си позволя твоето мислене и анти логика :D

Ти си бъркаш в... пъпа, аз си се возя в кабриото със свален таван по крайбрежната на Аспровалта... :) Де се вика "кой за к'вото учил"...