Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 651919 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1590 -: Август 27, 2023, 02:49:33 pm »
... като страна, чийто контингент по време на агресията на НАТО на Балканите използва най-активно боеприпаси с обеднен уран...
Не е вярно. Италия не е разполагала и не разполага с боеприпаси с обеднен уран.

... От 7500 италиански войници, използвали боеприпаси с обеднен уран...
Не е вярно. Фигурира числото 7 500, но то не е това, което ти го представяш. По-страшно е.

Когато се прави "копи-пейст" се цитира буквално, не се вмъкват твои съчинения.
А и е добре да се даде линк към източника, а не
©️ От статията на официалния представител на МВнР на Русия М.В.Захарова за руския вестник «Комсомольская правда» (25 август 2023 година)"

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1591 -: Август 27, 2023, 08:05:01 pm »
Може би въпросният линк е този /възможно е да е обновена статията/:
https://www.balcanicaucaso.org/eng/Areas/Balkans/Depleted-uranium-a-state-crime-194266
Ето и малко информация относно обеднения уран и влиянието му върху здравето при използването му в Ирак:
https://www.aljazeera.com/features/2013/3/15/iraq-wars-legacy-of-cancer
И основният проблем е, че тези, които го исползват /искат да го използват/ твърдят, че няма чак толкова големи вреди за здравето, което де-факто е лъжа!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1592 -: Август 27, 2023, 08:35:09 pm »
Да бе Миро - никой не отрича че тия боеприпаси са вредни.
Ама имаш ли идея колко вредни са газовете от реактивните двигатели на системите за залпов огън? Тия говна де се сипят при старта на всяка една ракета на ватенките - те да не са благодатния огън?
Все още във огромна част от патроните за повишаване на масата се позлва олово. Имаш ли идея колко хиляди тонове олово отиват в почвата?
Смяташ ли че танковите двигатели са с катализатори и са Евро 6 - с АдБлу и ДПФ филтри? Тия всичките хиляди тонове масла и гориво, попиващи в почвата при поражението на всяка една бойна машина - те колко са полезни?

Да, обеднения уран може да предизвика рак, ако някой вдиша изпаренията на урана, който се изпарява при удара в бронята. Но самия обеднен уран е радиоактовен точно колкото скалите, дет ще ги изкопат в Кресненското дефиле, като правят магистралата. някой води ли разяснителна кампания какво ще се случи, като почнат да взривяват скалите за да правят магистралата към Гърция? Знаеш ли колко хиляди тона скала трябва да се натрошат и извозят? Имаш ли идея че селата в региона масово отказват да приемата извозените инертни материали?

Вече го писах тук - имаш ли идея къде изчезнаха всички машини, които участваха в потушаванто на аварията в Чернобил? Ами да ти кажа - претоопиха ги, и направиха арматурно желязо, а тук беше бум на строителството. така че някои щастливи новодомци живеят в блажено незнание, просто щото нямат гайгеров брояч под ръка.

Тютюна е доказано най-доброто средство за извличане на тежките метали от почвата. След аварията в Чернобил огромна част от земеделските земи бяха засято с тютюн с надеждата той да погълне радиоактивните изотопи. Обещанието беше тоя тютюн после да се жъне с комбайни и да се заравя. И той изчезна. Познай къде отиде... ако не можеш да се сетиш питай Делян Пеевски - тогава Булгартабак беше негов, а Виктори-то го пушехме само в БГ, никой в чужбина не искаше да го продава...

И като заключение - ако се притесняваш че даден боеприпас може да ти докара рак, при условие че може да ти направи дупка колкото портокал в гърдите... явно си си сбъркал професията.

Тоя дали му е изсъхнала ръката:


Тоя дали е притеснен от радиоактивното излъчване на снаряда:


тая кака дали ще може да има бебенце?


Не знам защо всички си мислите че с боеприпасите с обеднен уран се работи по тоя начин:

не е вярно, просто не е вярно - разберете го.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1593 -: Август 27, 2023, 09:49:44 pm »
Аз не твърдя, че с боеприпасите се работи в защитен костюм. Но и последиците от използването му ясно си личат. И надали всички тези хора, които са заболели, са вдишали парите на обеднения уран при удара му.
Много неща са вредни, както ти сам изреди, и тези неща се използват и от двете страни на барикадата, така че тук няма виновни и невинни. И двата лагера са виновни. А използването на снаряди с обеднен уран ще допринесе още повече в отрицателен аспект.
Има много неща в ежедневието ни, които ние употребяваме и са вредни.
Защо напоследък всички са се вкопчили в "зелената енергия"? Нима е толкова по-щадяща за околната среда, отколкото конвенционалното гориво?!?!
Не отчитат ли, че при производството на батерии и слънчеви панели замърсяването не е по-малко?!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1594 -: Август 27, 2023, 10:11:24 pm »
Еййй, това ПИШКОМЕТЪРА е голем Инстрюмънт, ъхъъъ  >:( >:( >:(     

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1595 -: Август 27, 2023, 10:21:06 pm »
... И двата лагера са виновни...
С това няма да се съглася по никакъв начин. С'я сигруно ще взривя ЕДМ-а, ама това ми звучи като "той Левски е виновен за Баташкото клане - ако не ги беше подкокоросал и си бяха стояли мирни - нямаше да ги изколят"...

Защо напоследък всички са се вкопчили в "зелената енергия"? Нима е толкова по-щадяща за околната среда, отколкото конвенционалното гориво?!?!
Не отчитат ли, че при производството на батерии и слънчеви панели замърсяването не е по-малко?!
Да, но колкото и брутално да звучи - с възобновяемите източници цапаме в Китай, а не под прозорците си.
« Последна редакция: Август 27, 2023, 10:41:19 pm от juliang »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1596 -: Август 28, 2023, 10:11:31 am »
С това няма да се съглася по никакъв начин. С'я сигруно ще взривя ЕДМ-а, ама това ми звучи като "той Левски е виновен за Баташкото клане - ако не ги беше подкокоросал и си бяха стояли мирни - нямаше да ги изколят"...

Аз ще те поздравя най-напред за добро утро с едно НАЗДРАВЕ!  ;)  :D.

И аз не съм съгласен, виновен е само един и това е САЩ. Няма да обяснявам защо отново. Но ще си получат заслуженото. Само е въпрос на време. Държавата им е фалирала, няма оправия. От години е тръгнала на зле и тенденцията е прогресивна.

Изглежда световните банкери са решили да сменят вече своята щабквартира САЩ с БРИКС.
Щял бил да се обезцени долара. На кого от тях им пука?
Квартирата САЩ фалира, мухляса, ще я сменят с нова в Азия, че и пазарите по-големи там, населението - всичко.

Какви демокрации, какви 5 лв. Кой тоя глупавия дето си мисли, че има еднакви права с трилионерите от световните банки? И ти и той ли сте били еднакви през закона, ейде ве... ;)....много проС си бил....  :D. Имали едни и същи "човешки права", били равнопоставени, свобода имало, равенство и братство.  :D
Това ми звучи като доклад на комсоболски секретар, как всеки момент идвал комунизма за всички и спираме да работим, само чешем пъпа. То не е невъзможно, но не е за всички бих казал.  ;)

Сега било демокрация вика, нямало вече комунисти и бил той свободен и живеел градски начин на живот, че и с изкуство се занимавал - листел сп. Плейбой.  :)

А аз си живея в паралелния свят на комунизма.  :)
Докато един се заврял в комина, саждите, горелките и пещите на Теца в очакване на американ дрийм, бачка потен в тия 45 гр. жеги  ;), в същото време аз чеша пъпа я в Гърция, я в Турция, я на някое диво място си пека пържолата и ловя риба.
Нека ми е зле с Жигулата, нека....  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1597 -: Август 28, 2023, 11:29:54 am »
Аз ще те поздравя най-напред за добро утро с едно НАЗДРАВЕ!  ;)  :D.
А аз не мога да разбера к'ъв рибар си като не пиеш... :)

И аз не съм съгласен, виновен е само един и това е САЩ.

Да ти кажа ли на кой ми приличаш? :)
<a href="https://www.youtube.com/v/9sgJaKuWnEI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/9sgJaKuWnEI</a>

comitopul

  • Гост
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1598 -: Август 28, 2023, 01:38:41 pm »
Eдна класация на 40-те най-богати държави в света и о Чудо,повечето от тях са "колонизирани",я членове на НАТО,ББК,АО или в ЕС! 

Единственият начин на тоя етап,с това ниско цивилизационно развитие на народонаселението в Бг е да обявим война на Запада и в последващата окупация да започнем да достигаме тяхният стандарт на живот! Иначе дълъг ще бъде" преходът"!!

Списък на четиридесетте най-богати страни в света - с БВП на глава от населението над $15000 (според МВФ). За всяка от тях е отбелязано НАТО, ЕС, ББК (бивша британска колония) или АО (американска окупация).

Заключенията можете да си извадите сами.

1. Люксембург - НАТО, ЕС
2. Катар - ББК-----------------------------------------
3. Норвегия - НАТО
4. Швейцария - Конфедерация
5. Австралия - ББК
6. ОАЕ - ББК-------------------------------------------------
7. Дания - НАТО, ЕС
8. Швеция - ЕС
9. Канада - НАТО, ББК
10. Сингапур - ББК-----------------------------------
11. САЩ - НАТО, ББК
12. Япония - АО
13. Австрия - ЕС, АО
14. Кувейт - ББК---------------------------------------------------
15. Нидерландия - НАТО, ЕС
16. Финландия - ЕС
17. Ирландия - ЕС, ББК-----------------------------------------------
18. Белгия - НАТО, ЕС
19. Германия - НАТО, ЕС, АО
20. Исландия - НАТО, АО
21. Франция - НАТО, ЕС
22. Бруней - ББК------------------------------------------------------- -----
23. Великобритания - НАТО, ЕС
24. Нова Зеландия - ББК------------------------------------------------------
25. Хонг Конг - ББК------------------------------------------------------- --------
26. Италия - НАТО, ЕС
27. Израел - ББК------------------------------------------------------- ----------------
28. Испания - НАТО, ЕС
29. Кипър - ЕС, ББК------------------------------------------------------- -------
30. Оман - ББК------------------------------------------------------- ------------------------
31. Бахамски о-ви - ББК------------------------------------------------------- ------------
32. Бахрейн - ББК------------------------------------------------------- ------------------
33. Южна Корея - АО
34. Саудитска Арабия - ББК------------------------------------------------------- ---
35. Гърция - НАТО, ЕС
36. Словения - НАТО, ЕС
37. Тайван - АО
38. Португалия - НАТО, ЕС
39. Малта - ЕС, ББК------------------------------------------------------- -----------------
40. Чехия - НАТО, ЕС"

https://www.youtube.com/watch?v=F-MY3Y1vPHg  Ех....Кak ще ги стигнем

<a href="https://www.youtube.com/v/rr1y8HF1wyU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/rr1y8HF1wyU</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1599 -: Август 28, 2023, 02:16:04 pm »
А аз не мога да разбера к'ъв рибар си като не пиеш... :)

Не пия - относително казано. Нямам крила на гърба, а и бях споменал кога и какво пия.

В събота си купих от Кауфлан 1 бутилка 1,7 л виски Бушмилс за 53 лв. на промоция.
Пия само виски и плумари и то много рядко - на почивка, по празници, вечер като съм на риба понякога и не прекалявам с повече от 50-100 гр. Тая бутилка ще ми стигне за 1 година.

Ама да мия алкохол всяка вечер, като алкохолиците...

То и ти беше голям демократ, но се оказа, че като мен не вярваш в демокрацията, тихо я нарече другата форма на диктатура... :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1600 -: Август 28, 2023, 02:29:07 pm »
То и ти беше голям демократ, но се оказа, че като мен не вярваш в демокрацията, тихо я нарече другата форма на диктатура... :)
Важното е да признаеш че в Московия е диктатура, другото някак си ще го избистрим.
С'я чета разни жълтини в нета - подбирали кандидатите дет ще се явяват на новите президентски избори в Русия по възраст и ръст. Да не са по-млади от 50 години и да не са по-високи от 1.80, щото на дебатите като се изправят до Путин щяло да е конфузно... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1601 -: Август 28, 2023, 02:44:16 pm »
Важното е да признаеш че в Московия е диктатура, другото някак си ще го избистрим.

Ти ще признаеш ли, че в САЩ винаги е имало диктатура?
Вземи за пример сегашния президент. Той е невменяем и трябва да му назначат настойник. Прилича на шут или глупак, който осмиват всеки ден дори американците - те се срамуват от него, не са го избирали, а са им го назначили. В същото време казват на целия свят, че могат да турят за президент на САЩ когото си поискат, дори луд и ще изпълнява функциите на управляващ.

Можеш ли да сравниш потенциала и харизмата на Путин с психично болния от деменция Байдан?

Американския диктатор не е едно лице, а цяла организация от трилионери, които в структурата си на пирамида, изобразена на обратната страна на всяка доларова банкнота, имат разбира се главнокомандващ, всевиждащ.

Къде не е диктатура?
В ЕС да не би да не е диктатура?


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1602 -: Август 28, 2023, 04:03:16 pm »
Ти ще признаеш ли, че в САЩ винаги е имало диктатура?

Не знам какво е там, но тълпи от целия свят тичат в тая посока за да стават роби. И това продължава вече повече от век.

Вземи за пример сегашния президент. Той е невменяем и трябва да му назначат настойник. Прилича на шут или глупак, който осмиват всеки ден дори американците - те се срамуват от него, не са го избирали, а са им го назначили. В същото време казват на целия свят, че могат да турят за президент на САЩ когото си поискат, дори луд и ще изпълнява функциите на управляващ.

За разлика от Русия, от президента на САЩ не зависи пряко просперитета на отделния американец. За съжаление в последните 20-15 години превърнаха политиката в САЩ в подобие на кеч-а - театрални битки без някакво особено значение. Да, могат да сложат и магаре, и от това позицията на САЩ като номер едно във всички сфери няма да се промени. За разлика от Московия, където ако Путин бъде сменен, цялата държава ще се разпадне като къщичка от карти.

Американския диктатор не е едно лице, а цяла организация от трилионери, които в структурата си на пирамида, изобразена на обратната страна на всяка доларова банкнота, имат разбира се главнокомандващ, всевиждащ.
Кой е този главнокомандващ, всевиждащ?
Да, ще се съглася че милиардерите и трилионерите определят посоката на развитие на държавата, и така трябва да бъде, защото те са хората които знаят как се изкарват пари. Те и няма да позволят държавата да промени курса си така, че трилионите да почнат да намаляват.

Къде не е диктатура?
В ЕС да не би да не е диктатура?

Специално в ЕС пък сме толкоз далеч от централизирано управление, че няма накъде. Ако имахме нещо централизирано, което да работи, щяхме да имаме магистрали и железници, а не сульо и пульо да крадат парите без изобщо да се крият.

livret

  • Гост
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1603 -: Август 28, 2023, 09:56:45 pm »
Не знам какво е там, но тълпи от целия свят тичат в тая посока за да стават роби. И това продължава вече повече от век.

За разлика от Русия, от президента на САЩ не зависи пряко просперитета на отделния американец. За съжаление в последните .... Ако имахме нещо централизирано, което да работи, щяхме да имаме магистрали и железници, а не сульо и пульо да крадат парите без изобщо да се крият.


В Русия системата въведена там е несполучлива. Известна е и теорията на Монтескьо за преуспелите държави! Самата православна религия е и причина за изостаналостта на обществата там/България,Русия и др./,както и в Исляма впрочем,тези две религии са още в феодалноста,където корупцията е начин на управление....

Изостаналите общества вярват, че копирането на развитите държави наистина означава настигане на по-напредналите.Конституциите на държавите от ЛА от Мексико до Патагония са преписани от тази на САЩ,но това не им помага в просперитета!

Ето как руснаците интерпретират собственото си развитие.... Май в нашата градина хвърлят камък!

"...От същата историческа епоха Русия претендира да бъде имперска и започва да преследва териториална експанзия.Освен това този империализъм има византийски характер, с всичките му присъщи черти - коварство, жестокост и разорение на покорените народи.Русия има дългогодишни връзки с Византия, които достигат своя апогей след падането на Константинопол и женитбата на Иван Велики със София Палеолог.С идването на османците византийското благородство се втурва да бяга в различни страни, включително и преди всичко в Русия, донасяйки езика и църквата.Според една от версиите привилегированото благородство на болярството произлиза от „българите“.

 https://diletant.media/blogs/60866/33123759/



Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1604 -: Август 29, 2023, 08:30:27 am »
Чело коте, чело коте, чело коте книжки. Как се хващат, как се хващат, малки сиви мишки...

A в тия книжки пише ли, защо вашата WASP цивилизация от година на година
става все по-сатанинска!?


Оо, да, комунизма у нас и в Русия е виновен, понятно. И, че сме диви балкански и сибирски субекти. Не сме изтънчени като вас:

„Концепцията на Хитлер за концентрационните лагери се дължи до голяма степен на изучаването на английския език и историята на САЩ. Той се е възхищавал на лагерите за бурите в Южна Африка и за индианците в дивия Запад и често пред най-близкото си обкръжение e споделял своето удовлетворение от „ефективността“ на унищожаването на коренните индианци“, пише в книгата си „Адолф Хитлер“ Джон Толанд.

От елементарно приличие, човек в 1-вия си пост тук трябва да разкаже за нещо свое. Техническо.
Иначе бъдещето на тоя форум ще е като неговото минало - сбор сектанти всякакви...