Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 649800 пъти)

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2625 -: Декември 30, 2023, 11:15:42 pm »
Правя се на тъп, за да могат хора като теб да ме разбират. Щото щом ти трябва второ мнение за да разбереш един човек дали е тъп, явно няма да те предложат за Нобелова награда...

  Според мен не се правиш :) Просто си се вдетенил, спокойно въздрастта не е порок :) Това че си стар и изкуфял не те прави човек втора ръка, но и не те извинява, когато пишеш простотии :) Над 6000 публикации във форума и нито една свестна мисъл, само простотии. Мислиш ли, че мястото ти е тук???

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2626 -: Декември 30, 2023, 11:24:00 pm »
  Според мен не се правиш :)
Ами що питаш, като отговора ми не те интересува, "бе малоумняк"?

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2627 -: Декември 30, 2023, 11:27:35 pm »
Ами що питаш, като отговора ми не те интересува, "бе малоумняк"?

   За да разбера дали си тъп бе :) Защото ми омръзна да ти чета простотиите :) Разликата между чат и форум разбираш ли я, или трябва да ти я обясняват? Ето как си стигнал до над 6000 публикации, пълни с глупости и фалшификати :)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2628 -: Декември 30, 2023, 11:38:06 pm »
Ами ти можеше да ми задаваш тези въпроси в чата, вместо тук.
Кат ти е омръзнало да ми четеш простотиите - ей го на, десетки активни теми има във форума, ежедневно хората пишат в тях... :)

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2629 -: Декември 30, 2023, 11:46:24 pm »
Ами ти можеше да ми задаваш тези въпроси в чата, вместо тук.
Кат ти е омръзнало да ми четеш простотиите - ей го на, десетки активни теми има във форума, ежедневно хората пишат в тях... :)

   За момента отговаряш с едно изречение, следващия ти отговор едносричен ли ще бъде, а Жужи :) Между другото, това Жужи не ти ли звучи малко "европейско", или еврогейско :) Не знам какво е, ама много ти отива. Не бях писал тук от много дълго време, но се върнах за да ти късам нервите и да се надявам да ни баннат или теб, или мен, или и двамата :) От това, че ще ме баннат, форума няма да загуби, но ако баннат теб форума може само да спечели, няма да има кой да пълни дисковата памет с простотии. Все пак 6000 публикации не са малко :) А сега докладвай ме на Димелсофт за да можеш да си легнеш спокойно, защото знам че си много долна и подла душичка :) ДЕЙСТВАЙ!!! :)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2630 -: Декември 30, 2023, 11:58:09 pm »
   За момента отговаряш с едно изречение, следващия ти отговор едносричен ли ще бъде, а Жужи :) Между другото, това Жужи не ти ли звучи малко "европейско", или еврогейско :)
Да, звучи ми доста гейско, но... не мога да избирам как някоя нежна душа ще ме нарича... :) Е ти веднага си личи че си мъжкар - визаш в разговора с "ей, малоумняк". А другите ... "Жужи"... к'во да ги прайш...

... От това, че ще ме баннат, форума няма да загуби, но ако баннат теб форума може само да спечели, няма да има кой да пълни дисковата памет с простотии.
Ако те баннат, к'во ти дреме какво ще става тук? Просто ми е странно.

... А сега докладвай ме на Димелсофт за да можеш да си легнеш спокойно, защото знам че си много долна и подла душичка :)
Аз ще съм последния човек, който ще го направи. Ако се оплаквах за всяко такова заяждане, кутиите на Димела и ЕДМ-а щяха да преливат от доклади.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2631 -: Декември 31, 2023, 12:10:02 am »
Да, звучи ми доста гейско, но... не мога да избирам как някоя нежна душа ще ме нарича... :) Е ти веднага си личи че си мъжкар - визаш в разговора с "ей, малоумняк".

   Не влизам, а продължавам :) Или не ме помниш??? Може и да не ме помниш, вижда се че имаш деменция, така че ти е простено :) Все пак си на годинки в които паметта вече изневерява, нормално е! :) Изневерява ли ти паметта Жужи (още се чудя "европейско ли звучи или еврогейско), или може да се сетиш до къде стигна предния ни разговор??? Нали го раздаваш Ентелегент и ерудит, разбираш от всичко :) От микроелектроника, до макроикономика, така ли е Жужи (все пак ми се струва, че звучи еврогейско)??? Имаме демокрация Жужи и свобода на словото. Всеки може да пише каквото си пожелае :) Така ли е? Докладва ли ме вече???

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2632 -: Декември 31, 2023, 12:31:23 am »
   Не влизам, а продължавам :) Или не ме помниш???
Сам отбеляза, че имам над 6 000 поста. Смяташ ли че помня всеки от тях? Теб ти е лесно... :)

... ... така ли е Жужи (все пак ми се струва, че звучи еврогейско)
Както казах - звучи ми гейско, независимо от кой континент. Но щом теб те кефи, щом ти звучи привично - твоя воля, както казваш в демокрация живеем.

Така ли е? Докладва ли ме вече???
Не, все още чакам да се наканиш да продължим разговора в чата, но явно ти си си поставил за цел да одрискаш форума. Както казах - аз не съм такъв човек. Това че ти се опитваш да ме накараш да стъпя накриво и да дам повод на младежите да ме баннат е доста... гейска постъпка, да си го кажем честно. Вероятно затова и ти харесва да ми казваш "Жужи"...

Днешния диалог с теб ме подсети за един виц...

Отиват дядо с внук на цирк...
-Дядо, дядо! Гледай - лъв!
- А, лъв... котка някаква.. едно време какви котки имаше - цели лъвове!
...
Ако не си го чувал целия... продължението можеш да го намериш в нета.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2633 -: Декември 31, 2023, 12:44:24 am »

Не, все още чакам да се наканиш да продължим разговора в чата, но явно ти си си поставил за цел да одрискаш форума. Както казах - аз не съм такъв човек. Това че ти се опитваш да ме накараш да стъпя накриво и да дам повод на младежите да ме баннат е доста... гейска постъпка, да си го кажем честно. Вероятно затова и ти харесва да ми казваш "Жужи"...

Диалога с теб ме подсети за един виц...

Отиват дядо с внук на цирк...
-Дядо, дядо! Гледай - лъв!
- А, лъв... котка някаква.. едно време какви котки имаше - цели лъвове!
...
Ако не си го чувал целия... продължението можеш да го намериш в нета.

  Не само си с деменция, но и смешник го раздаваш (исках да кажа клоун) :) Във вица става въпрос за фокустника, но кой ти гледа истината :) Важното е да се пишат някакви простотии :)

  А колкото до гейските постъпки, ти можеш много да говориш за тях, нали така Жужи, все пак си специалист по темата :)

  Давай сега по сериозните теми, които много обичаш. Какво можеш да кажеш по повод на терористичната атака над град Белгород извършен от терористите САЩ и Англия и приписан на бедните фашисти от Укрорайха???

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2634 -: Декември 31, 2023, 01:09:15 am »
    Мнооого бавно ти тече мисълта Жужи, или е от деменцията или под влиянието на Бакхус (не ме питай сега кой е пък тоя). Докато получа отговор, ще дойде Нова Година (хубавото е, че е близко) :)
    Отивам в страната на Морфей (надявам се поне тоя да знаеш кой е) и те оставям да лееш жлъч по мой адрес зад гърбът ми, както е нормално за една долна и подла душичка.
    През деня пак ще те питам за терористичната атака... ако случайно си забравил де :)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2635 -: Декември 31, 2023, 01:10:22 am »
  А колкото до гейските постъпки, ти можеш много да говориш за тях, нали така Жужи...
Вижда се кой повдига тая тема вече 2 часа... :)

Какво можеш да кажеш по повод на терористичната атака над град Белгород извършен от терористите САЩ и Англия и приписан на бедните фашисти от Укрорайха???
За така описаното събитие не съм чул нищо...

Ще се опитам да преразкажа едно друго събитие по начин, който би разбрал, тъй като вероятно всеки ден го чуваш:

В Белгород Въоръжените сили на Украйна с високоточни оръжия поразиха няколко военни обекта със стратегическо предназначение. Цивилните обекти, за които съобщават противниковите СМИ са изключително от отломки от техните собствени зенитни ракети. Ако не бяха слагали ПВО в границите на населените места, нямаше да има пострадали цивилни граждани и обекти.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2636 -: Декември 31, 2023, 01:30:34 am »
Истината е относително понятие, вече го казах. Има факти, и тълкуване на тези факти. Фактите са си факти, съчиненията по картинка относно тия факти не са истината.
Не може истината да е относително понятие, както и не може черното да е бяло и обратното. Или навън да е минус 10 градуса, ама ти да го тълкуваш като относително плюс 10 градуса. И фактите не трябва да ги тълкува никой! Просто трябва да изложат фактите такива, каквито са, без да използват медийни похвати и манипулации! А медиите точно това правят - съчинения по картинка /даже не дават цялата картина/ и ти ми говориш за свобода на словото. Няма подобно нещо.

Да, съжалявам че НИКОИ медии не публикуват фактите, а ни пускат само "говоещи глави" които ни обясняват какво сме видели и какво трябва да чувстваме от видяното. А в повечето случаи дори не ни показват нищо, а направо минават на обясненията. Това ме дразни и мен.
Ето за това ти говоря и аз. Отново няма свобода на словото. Някой друг решава вместо теб какво да мислиш относно даден факт и как да го интерпретираш, защото видиш ли, ти не си в състояние да стигнеш сам до този извод въз основа на фактите.

Факт е, че Русия се намира на територията на Украйна. Факт е че Израел се намира на територията на Палестина. Факт е че и в двата конфликта загиват невинни жители.
Ти искаш обяснение на тези факти. Ами питай тия, дет са директно във факта. Израелския войник, палестинската майка, руския войник в окопа в Украйна, украинския войник в съседния окоп... Мисля че те най-добре ще ти обяснят нещата.
Това наистина са фактите и няма как да го отрека, защото е факт. Аз не искам обяснение на фактите. Аз искам просто медиите да не ме лъжат и да ми показват само едната страна на медала, защото както знаем, медала има две страни, но втората страна е заглушена и под прожекторите е само първата страна. Ето това не ми харесва. Нека всеки изкаже неговата истина, нека покаже факти, ако има такива, нека има дебат, нека опонентите се оборят един друг с факти, а не с измишльотини или твърдения, които са недоказани. Нека се търси истината, а не да се дава гласност само на едната "истина", която ни се натрапва и трябва да повярваме в нея. Нека има дебати, нека има спор /в спора се ражда истината/, но затова трябват свободни медии и плурализъм, какъвто явно НЯМА.

Неее... искаш по телевизора Костя Копейкин, Маяма, Волгин и още камара знайни и незнайни герои да ти обясняват неща, които дори не са ги видели.
Що на Волгин ще вярваш, а на мен - не? И двамата не сме видяли нещата лично, не сме "във факта" който се обсъжда.
На представителя на Русия в ООН ли ще повярваш, или на представителя на Украйна? И двамата изнасят речи - кой говори истината? Щот ти това искаш - истината... Коя е истината?
А защо тогава дават изява на други знайни и незнайни герои, които също обясняват неща, които дори не са видели. Виждаш ли го двойния стандарт?! Аз не вярвам на никого. Вярвам на фактите и на здравия разум и логиката.
А ти защо вярваш на хората и на медиите, които четеш и слушаш? Дали говорят и те истината? Колко доказателства ти дадох в по-предни постове, как украинските и другите медии лъжат и изопачават фактите, но ти продължаваш да им вярваш. Явно и твоята "истина" не е истинската истина. Затова искам да има различни мнения, да се излагат факти, да се спори, а не да ти предлагат "истината" за истина, която се оказва, че не е баш истина /абе направо си е лъжа/, ама ти си уверен, че е истината!

Видях го. И какво? И в двата случая изказва мнение, че войната е кърваво и нелицеприятно нещо. И в двата случая не отрича, че САЩ са намесени, поне не го отрича директно.
Да, в двата случая намесата на САЩ не е в помощ на по-слабия. Това е политика, политиката е гадно нещо.
Да те питам... чисто хипотетично... ако САЩ бяха подкрепили Палестина по всякакъв начин, дори и военно срещу Израел... ти били оправдал подкрепата им за Украйна в същия момент? Или ако спрат военната си помощ в Украйна, ще оправдаеш ли позицията им в подкрепа на Израел?
Да ти преведа точно какво казва, за да разбереш лицемерното му действие, защото явно не го виждаш:
В горното видео относно Украйна: това, които той /Путин/ прави в Украйна, е невъзможно да бъде оправдано от никой етичен и морален човек. Трудно ми е да гледам снимката. Убиват жени и деца. Бомбардират болници.  ** ПЛАЧЕ.
На долното видео относно Израел: Това е война. Сражение. Кърваво, грозно и хаотично. Невинни цивилни страдат /умират/. Бих искал да ви кажа, че това не се случва. Но това се случва.

Значи когато Путин го прави, то не може да бъде оправдано от никой етичен и морален човек, тежко е за гледане. Но когато го прави Нетаняху, то това е нормално, това е война, кървава, грозна, хаотична. Цивилни загиват и това е нормално.

И ти все още не виждаш двойния стандарт и лицемерието?! В първия случай е НЕВЪЗМОЖНО ДА БЪДЕ ОПРАВДАНО, а във вторият - ТОВА Е НОРМАЛНО! Просто нямам думи!

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2637 -: Декември 31, 2023, 02:31:06 am »
Не може истината да е относително понятие, както и не може черното да е бяло и обратното. Или навън да е минус 10 градуса, ама ти да го тълкуваш като относително плюс 10 градуса.
Примера ти е неочаквано добър. Дори не можем да излезем на глава колко е температурата, щото едините мерят в Целзий, а другите във Фаренхайт... И не е само до цифрата  - не случайно дори в един семеен автомобил има двузонов климатроник...
Същото е и с оценката на фактите - не го ли разбираш?

Ето за това ти говоря и аз. Отново няма свобода на словото.
Ти искаш да има свобода на словото в определена медия. Точно тя (а ако може - всичките) да излъчат точно това, което отговаря на товето виждане за събитията. Ами няма как да стане. Затова и има анимационни канали, музикални канали, про-правителствени канали, опозиционни канали, Ютуб и РУтуб, Файесбук и Телеграм... и именно това е СВОБОДАТА НА СЛОВОТО - всеки да си намери канала, който да му приказва това което иска да чуе. А по-критичните хора имат възможността да слушат и другата гледна точка, просто на друг канал.
... Аз искам просто медиите да не ме лъжат и да ми показват само едната страна на медала, защото както знаем, медала има две страни, но втората страна е заглушена и под прожекторите е само първата страна.
Имаш възможност да слушаш и другата страна, просто на друга честота... Да, ще се съглася че сигнала вероятно няма да е толкова чист, вероятно ще има прекъсвания, загуба на цветовете... но с всичко в този живот е така... несправедлив е.
... Нека има дебати, нека има спор /в спора се ражда истината/, но затова трябват свободни медии и плурализъм, какъвто явно НЯМА.
Можеш да прегледаш малко по-нагоре какво се случи тази вечер в тая тема... Наистина ли искаш да гледаш такива предавания? Защото те ще са ежедневие ако се случи това, което ти искаш...

А ти защо вярваш на хората и на медиите, които четеш и слушаш? Дали говорят и те истината? Колко доказателства ти дадох в по-предни постове, как украинските и другите медии лъжат и изопачават фактите, но ти продължаваш да им вярваш. Явно и твоята "истина" не е истинската истина.
Никога не съм казвал че моята истина е единствената истина. Или че е някаква по-истинска от твоята, или на някой друг. Просто когато някой съвсем избуши кочината не издържам. В повечето случаи се опитвам да водя някакъв културен диалог, както с теб в момента.
Да, всички медии лъжат. Знам го. Да, и аз понякога съм се връзвал на лъжливи медийни публикации. Но когато виждам някой да разпространява абсолютни дивотии - просто не издържам. Продавали украински деца за забавление на богати чичковци на запад, отвличали ги за органи, събирали органи от ранени украински войници и ги карали на Запад... и с това се занимавали едва ли не Зеленски лично и съпругата му... как може нормален човек да вярва в такива неща? Просто лъжите трябва да са с някаква мярка, а ако не се лъже, а само се спестява истината ще е още по-добрия сценарий. Ясно ми е че никоя медия няма как да е съвсем обективна и безпристрастна... за съжаление...

В горното видео относно Украйна: това, които той /Путин/ прави в Украйна, е невъзможно да бъде оправдано от никой етичен и морален човек. Трудно ми е да гледам снимката. Убиват жени и деца. Бомбардират болници.  ** ПЛАЧЕ.
На долното видео относно Израел: Това е война. Сражение. Кърваво, грозно и хаотично. Невинни цивилни страдат /умират/. Бих искал да ви кажа, че това не се случва. Но това се случва.
Пак казвам - и в двете изказвания се вижда несъгласие с действиятя на съответната страна. Да, съгласен съм - едното е по-емоционално, другото е доста протоколно. Но какво очакваш ти? Говорителя на Белия дом да се разреве за убитите руски войници ли? Ами... просто няма как да стане... сори.
Първо медиите искаш да са безпристрастни и обективни, сега искаш същото и от политиците... просто няма как да стане тая работа, няма такова животно в природата... Твоя задача и отговорност е да си изградиш филтър, който да персява тия преигравания и да успееш да намериш някакво зрънце информация в това театро. И съм сигурен, че ти ще търсиш различно зрънце от това, което аз ще търся. Няма нищо лошо или странно в това - и ние сме хора, всеки си има свои предпочитания, страхове, мечти, любими футболни отбори, вкусове, дори температура на климатроника на колата... :) И когато седнем да дискутираме, ще има и тема за спорове, за стотици страници във форума...
Ако всички на тоя свят мислеха по един и същ начин... щеше да е един много скучен живот... нямаше да има какво да си кажем... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2638 -: Декември 31, 2023, 01:39:48 pm »
Ако всички на тоя свят мислеха по един и същ начин... щеше да е един много скучен живот... нямаше да има какво да си кажем... :)
Проблема е, че тия, на които служиш го правят проклет. Все по-проклет!

Между другото, това Жужи не ти ли звучи малко "европейско", или еврогейско :) Не знам какво е, ама много ти отива.
Juliang. g - трябва да е началото на презиме или фамилия.
Аз, като един несъстоял се франкофон го чета: Julian, сиреч: Жулиан.

И понеже той е ОК със всичко, което правят гейовете, значи е допустимо галеното: Жужи.
Да го чета по испански Хулио, мого мъжкарски ми се вижда, въпреки, че пак е чуждоземско....

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2639 -: Декември 31, 2023, 02:28:58 pm »
И понеже той е ОК със всичко, което правят гейовете, значи е допустимо галеното: Жужи.
Да го чета по испански Хулио, мого мъжкарски ми се вижда, въпреки, че пак е чуждоземско....
Както казах - щом ти идва отвътре да ме наричаш Жужи, избора си е твой.

Аз, като един несъстоял се франкофон го чета: Julian, сиреч: Жулиан.
За сметка на това си един прекрасно състоял се русофил. Жалко...