Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446826 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Благодаря, минавам в ролята на арбитер.
Чакам нови предложения по темата, желая да сте активни, а не реактивни. За това да преговорим видовете вълни и трептения:
-механични (акустични)
-гравитационни
-материални (дьо бройлови)
-електромагнитни
-електрически
Най-изучени са акустичните вълни и явления. Като се вземе предвид и лафа на Христос " Който не разбира човешкия свят, той неразбира и божествения". Съобразяваме се с това свойство задачата се свежда до акустична архитектура. Поставям отлична отценка на архитект Капанадзе за брилянтното изпълнение.
Литература: реверберация и ехо от акустиката; суперрегеративно приемане (свърхрегенератор) от радиотехниката+параметрично усилване
Чакам грамотни решения за отценяване!
« Последна редакция: Май 14, 2012, 11:49:59 pm от mi68 »

Seeker

  • Гост
Това е цитат от този линк  http://tarielkapanadze.ru/concept.htm
"Если моторчик включить в нужные моменты - на пиках колебаний, то возникает самоподдерживающаяся система.
С малыми затратами энергии, а инерционная масса выдаёт излишек свободной энергии."

Ако има излишък на енергия, защо се ползва електромотор след първоначалното разклащане. ? И как се получава самоподдържаща система с внасяне на външна енергия?
Това е някаква игра на думи, без логика и реално поведение на телата. Цялото обяснение прилича на добре познатите картини с илюзии.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Радвам се има предоставени материали. Отценката ми е добра-4.
Ще разгледам някой думи започващи с "ре", резонас, реверберация, рефлектор, регенератор, реактивност, рециклиране, параметрично и свъхпараметрично усилване.
U=Q/C за да увеличим напрежението не е задължително традиционното увеличаване на заряда, може да се намали капацетета. Ако се пусне синусоидално напрежение то трябва 2 пъти в един период са се промени капацитета и то в максимума. Ако се раздаличат плочите в максимума то трябва да се върши работа против електричното поле (припомням разноименни заряди се привличат). Този подход е неприемлив и за това трябва да се мести капацитета при 0 напрежение на кондензатора или дефазирано на 90 градуса. От формулата за капацитет се вижда какво зависи капацитета, формата, размерите и диелектричната проницаемост на средата. Изключвам механичните методи, следователно трябва да се променя диелектричната проницаемост на въздуха (вакум) т.е параметрично усилване. До тук всичко е много добре но има сериозни трудности.
Да разгледаме резонаса в реален трептящ кръг винаги еквивалентното съпротивление Rек е положително, следователно трептенията са затихващи.
Rек=R1+R2+R3+R4
R1-омично съпротивление; R2- съпротивление заради скин ефекта; R3-съпротивление от токове на Фуко; R4-загуби в диелектрика на кондензатора
Практически еквивалентното съпротивление не се изчислява, а се мери качествен фактор на кръга Q. Ако качественият фактор е примерно Q=80 то еквивалентното съпротивление  Rек=8 ома. В радиотехниката за намаляване на Rек се ползва  усилвател с положителна обратна връзка наречен регенератор. Във всеки генератор е задължителна положителната обратна връзка т.е самовъзбуждане.
  Въпросът с положителната обратна връзка е много сериозен направо ключов.
Ако създадем реална стояща вълна пак имаме Rек положително, следователно разход и нерешен въпрос.
Частично решение е да се ползва реверберацията в електромагнитен варянт, но при всяко отражение имаме загуби и Rек пак е положително. Целта е да се получи Rек=0 (свърхпроводимост) еквивалентно на незатихващи трептения, по-добре Rек отрицателно, отговарящо на усилващи трептения. Това може само положителната обратна връзка. Как я реализирам аз?  На показаните снимки съм обеснил навиването, то е противоположно, следователно имам отрицателна обратна връзка. Ако ползвам закъснителна линия или фазовъртяща група за определена честота отрицателната обратна връзка става положителна проява на явлението микрофония познато от акустиката. Най-добре е да се ползва RC фазовъртяща група, с цел получаване на активна енергия. Теорията на RC веригите е разработена добре, следователно най-добре е да се ползва мост на Вин-Робинзон, има най-малко затихване = 3. Там където има светодиоди се прави RC верига.
Нещата изглеждат лесни но да разгледаме как работи свърхрегенератора?  На практика това е свърхпараметричен усилвател мести Rек от положително в отрицателно. Възникват генерации после се спират, след това се стартират. Този принцип много ми харесва. За това обмислям диоди да изправят напрежението да зареждат кондензатор, постоянното напрежение да срине генерациите, същевременно кондензатора се расрежда през лампа и процеса стартира отново, един пулсиращ процес. По това размишлявам. 
« Последна редакция: Май 18, 2012, 02:05:24 am от mi68 »

emilvtc

  • Гост
mi68,
Преди време обсъждахме въпроса с резонансите и ако не ме лъже паметта стигнахме до извода, че енергията циркулираща в трептящия кръг е по-малка от сумарната вкарвана в него от началния момент на разтрептяването.  Т.е. с положителните обратни връзки наистина би могло да се постигне "вкарване" на енергия в кръга "във фаза", но ако не се вкарва енергия отвън - трептенията ще затихнат ...
Само да припомня двете условия за възбуждане на трептения в генератор (усилвател):
1. Баланс на фази
2. Баланс на амплитуди
Не виждам как в установката ти би могъл да спазиш второто условие ...

Поне на мен не ми е ясна идеята и принципа от къде би дошла енергията в повече при Капанадзе ... Имаме ли принцип и идея - лесно ще стигнем то схема и установка ...

Ctah

  • Гост
 Много съжалявам, ама само с приказки, неточни формули и една тръбна намотка на ПВЦ,
та дори и наобратно или бифилярно... само си губите времето!
Правете реални експерименти и четете дословно патентите на Тесла!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@Ctah  , много категорично се изказваш. Да не би да притежаваш работещ генератор? Колко патента на Тесла си прочел? Мислиш ли , че става само с четене? А експерименти правиш ли ? Покажи ни нещо , ако си правил и после се включвай като арбитър ..... - мерси за вниманието все пак !

Ctah

  • Гост
            @coke2k!
 1 - Да, категоричен съм
 2 - Естествено НЕ притежавам работещ генератор
 3 - Прочел съм само няколко патента на Тесла, това е предостатъчно
 4 - Разбира се, че не става само с четене ... (И тъй става, и тъй става, ама козата си иска Пръч) ;)
 5 - Правенето на експерименти е удоволствие не само за мен
 6 - Мога да покажа "туй - онуй", но не като арбитър :)
 7 - И аз благодаря за вниманието!

   П.П. Занимавам се с усилващият предавател на Тесла и в свободното време с Бедини

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Днес ще разгледам що е отрицателно съпротивление R<0?
В природата се срещат две състояния:
-положително съпротивление R>0
-нулево съпротивление R=0 (свръхпроводимост или движение на електрони в електровакумен прибор)
В радиотехниката се среща понятието отрицателно съпротивление, обесняват се явленията:
-динатронен режим на тетрод
-регенеративен приемник, хетеродин и т.н.
-тунелен диод, точков транзистор, ламбда диод и т.н.
Тук имаме съвмесна екипна работа на два тока, противоположен и съпосочен. Много правилна е забележката за генераторите на колегата emilvtc.
Съществуват два тока, електронен и неутринен, последният не се ползва защото на никого не пречи.
Първи неприятен момент е ще неутринния ток се движи в обратна посока. Ако сравним масата на покой на неутриното 34 еВ и масата на покой на електрона 511 кеВ вижда се разлика  около 10 000 пъти. Неутриното се движи като свободен електрон в космическо пространство т.е. без съпротивление. Спиновете са еднакви но неутриното няма заряд-много неприятен проблем.
Частично решение да се повиши честотата, неутринния ток става на 90 градуса, излиза радиално от бобината и е само отклонителен за електронния ток. Получава се антенен ефект предаване и приемане на електромагнитни вълни. Може и сътояние без антенен ефект-стояща вълна.
Един от начините да се ползва обратния неутринен ток е да имаме два вида токоносители:
-катийони и анийони т.е електролит, газ или плазма
-електрони и дупки т.е. полупроводник
    Според мен перспективен варянт е дa се ползват противоположни електронни токове или екипно действие на две бобини като втората е положителна обратна връзка.
Да преговорим видовете генератори:
-усилвател с положителна обратна връзка; биват RC, LC
-параметрични генератори-динамомашина-механично (силово) се мести параметър магнитна индукция пак екипна работа
Неутринният генератор е средно положение между горните принципи имаме усилвател, положителна обратна връзка и параметрично измемение на срадата.
Усилването ще дойде от явлението реверберация, положителна обратна връзка, променят се електромагнитните параметри на средата. Има общо с МАЗЕР (ЛАЗЕР) напомпване на средата.
    Примерна схема на действие. Имаме трептящ кръг намаляваме капацитета на кондензатора в момент на нулево електрическо напрежение, кондензатора се зарежда от самоиндукцията до по-високо напрежение. В момента на максимално напрежение плочите се събират (увеличава се капацитета) имаме съвмесно екипно деиствие на две сили, външната и електричната (разноименни заряди се привличат), напрежението спада но се увеличава тока наблюдаваме отрицателно съпротивление.
   Безплатният обяд се получава от съвмесното действие на двата тока, неутринния и електронния (събиране на вектори).  Последното ако някой него разбира поне да го научи на изуст.
П.П. Неутринен ток основно се получава при еднопроводно и безпроводно свързване. Ползва се вилка на Авраменко, или Грец, може и Ларионов

« Последна редакция: Май 21, 2012, 01:14:44 am от mi68 »

The Phantom

  • Гост
Реверберация - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

Можем да приемем, че реверберация се наблюдава при искрището.
« Последна редакция: Май 20, 2012, 11:01:42 pm от The Phantom »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Днес ще разгледам що е отрицателно съпротивление R<0?
В природата се срещат две състояния:
-положително съпротивление R>0
-нулево съпротивление R=0 (свръхпроводимост или движение на електрони в електровакумен прибор)
В радиотехниката се среща понятието отрицателно съпротивление, обесняват се явленията:
-динатронен режим на тетрод
-регенеративен приемник, хетеродин и т.н.
-тунелен диод, точков транзистор, ламбда диод и т.н.
Тук имаме съвмесна екипна работа на два тока, противоположен и съпосочен. Много правилна е забележката за генераторите на колегата emilvtc.
Съществуват два тока, електронен и неутринен, последният не се ползва защото на никого не пречи.
Първи неприятен момент е ще неутринния ток се движи в обратна посока. Ако сравним масата на покой на неутриното 34 еВ и масата на покой на електрона 511 кеВ вижда се разлика  около 10 000 пъти. Неутриното се движи като свободен електрон в космическо пространство т.е. без съпротивление. Спиновете са еднакви но неутриното няма заряд-много неприятен проблем.
Частично решение да се повиши честотата, неутринния ток става на 90 градуса, излиза радиално от бобината и е само отклонителен за електронния ток. Получава се антенен ефект предаване и приемане на електромагнитни вълни. Може и сътояние без антенен ефект-стояща вълна.
Един от начините да се ползва обратния неутринен ток е да имаме два вида токоносители:
-катийони и анийони т.е електролит, газ или плазма
-електрони и дупки т.е. полупроводник
    Според мен перспективен варянт е дa се ползват противоположни електронни токове или екипно действие на две бобини като втората е положителна обратна връзка.
Да преговорим видовете генератори:
-усилвател с положителна обратна връзка; биват RC, LC
-параметрични генератори-динамомашина-механично (силово) се мести параметър магнитна индукция пак екипна работа
Неутринният генератор е средно положение между горните принципи имаме усилвател, положителна обратна връзка и параметрично измемение на срадата.
Усилването ще дойде от явлението реверберация, положителна обратна връзка, променят се електромагнитните параметри на средата. Има общо с МАЗЕР (ЛАЗЕР) напомпване на средата.
    Примерна схема на действие. Имаме трептящ кръг намаляваме капацитета на кондензатора в момент на нулево електрическо напрежение, кондензатора се зарежда от самоиндукцията до по-високо напрежение. В момента на максимално напрежение плочите се събират (увеличава се капацитета) имаме съвмесно екипно деиствие на две сили, външната и електричната (разноименни заряди се привличат), напрежението спада но се увеличава тока наблюдаваме отрицателно съпротивление.
   Безплатният обяд се получава от съвмесното действие на двата тока, неутринния и електронния (събиране на вектори).  Последното ако някой него разбира поне да го научи на изуст.
П.П. Променливят неутринен ток основно се получава при еднопроводно и безпроводно свързване. Ползва се вилка на Авраменко, или Грец, може и Ларионов
« Последна редакция: Май 23, 2012, 07:01:02 am от mi68 »

velstar

  • Гост
mi68  разясни ми какъв е този неутринен ток? Неутрино се отделя само при ядрен- бета разпад. Неутрино не взаимодейства електромагнитно и не се влияе от движението на електрони. Как установи че в проводника се движи неутринен ток, след като учените са построили лаборатории на 7 километра дълбочина под земята, за засичане на тези всепроникващи частици? Нещо не се връзва теорията ти?

Цитат
Неутриното е елементарна частица. Открита през 1931 г. при β разпад. Бележи се с ν. Има една втора спин (\begin{matrix}\frac{1}{2}\hbar\end{matrix}) и следователно е фермион. Неговата маса е изключително малка в сравнение с другите частици и се приема, че е равна на нула, но се извършват прецизни измервания на неутронната маса. След като е електронеутрален лептон, неутриното не участва нито в силно, нито в електромагнитно взаимодействие, а само в слабо и гравитационно.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Колега velstar забележката е правилна относно постоянния неутринен ток. Явява се като постоянен магнит примерно при желязото или катализатор примерно при платината. Нас ни интересува променливия неутринен ток известен в електротехниката като "ток на разместване, отместване, сменяване". Наименованието "сменяване" е много показателно, от електронен ток се сменяваме в неутринен в диелектрик ( токът на оттечка в диелектрик е нищожно малък и практическо пренебрегване е допустимо). Другото наименование разместване отместване се свързва с материален диелектрик, разместват се, отместват се електрическите диполи, като диелектрика се загрява, пример микровълнова печка. Вакумът не се загрява, да се наизусти, от тока на разместване-сменяване!
Материята от земен тип може да се каже, че е "куха". Ако се наредат всички атоми на голям морски линеен кораб то те ще се вместят в главичка на топлийка. Такова вещество е неутронна  звезда или черна дупка. Така излиза, че неутриното се движи от вакум към материята, т.е. от висока концетрация към ниска, елементарна логика. 
Практически и при стояща вълна имаме загуби и "антенен" ефект в направление предаване. Антетният ефект да е в направление приемане логично е да се сложи екран. За това всичко щателно трябва да се екранира, не само екран на тръбата в моята бобина.
Ако изскате снимка на постоянен неутринен ток трябва да ми пишете, повторно ще сложа.
В предишния си пост уточних, че става въпрос за променливия неутринен ток (най-отдолу в П.П.) , излезе цялото в синьо.
П.П. Слънцето е достатъчно силен реактор да произвежда неутрино. Информацията на колегата velstar е относително стара. Маса на покой на неутрино е 34 еВ (електрон волта).   
« Последна редакция: Май 23, 2012, 06:07:01 pm от mi68 »

toto_nagamoto

  • Гост
Здравейте на всички във форума, отдавна следя публикациите относно принципа на генератора на Капанадзе по наши и чужди форуми и съм останал с впечатлението, че не се разбира именно ясно принципа и процесите протичащи в този "усилвател" бих казал на енергия, където според мен няма нарушение или противоречие на нито един закон във физиката и всичко си протича така както трябва да е, но тъй-като за по голямата част от хората теоретици и експериментатори (свикнали и прилагащи класическите схващания и разбирания) не е ясно откъде би дошла допълнителната енергия именно затова става и объркването. Явно все пак някои неща са или премълчавани или още неоткрити във съвременната електротехника за да се стига до такова неразбиране и объркване. Колегата Динатрон от руския форум наскоро откри "нов вид електричество" или "студено електричество", както той сам го беше определил по присъщите му характеристики, но той неможа да намери адекватен подход за неговата утилизация от технологична гледна точка защото избра за основа разработката на Доналд Смит, която модифицира по грешен начин но както и да е. Във патента на Капанадзе перефразирано се говори за взаимодействие на две нееднакви по интензитет магнитни полета при, които се формира трето и именно от това поле би следвало да се получи и големия ток след съответната утилизация и точно затова са вероятно и тези филтри и честотни стабилизатори там. Значи тази допълнителна енергия (етера или там както и да се нарича) винаги си е съществувала във природата, но никога не са се създавали технически условия за нейното проявление с изключение може би на инцидентни случаи. А по отношение на неутринното колега mi68, бихте ли посочили откъде имате тази информация, че енергията му се равнава на 34 електрон волта защото ми е интересно, а що се отнася до моите заключения то аз съм си ги направил чрез съответните логически изводи до които съм стигнал във времето, но на този етап даже и за мен всъщност съществува все още неясна технологична концепция как би се реализирала една такава установка, като се надявам впоследствие да се избистрят нещата.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Неутринният ток в желязото също не отделя топлина. Тава е познатия магнит. Аз имам магнит на 10-12 години и не е мръднал. Ако същия ефект изскаме да получим с електронен ток  с електромагнит то:
-първо ще имаме топлина
-второ ни трябва източник на ток (батерия)
По неутринен ток- ток на разместване, сменяване всички електрически вериги са затворени.
По електронен ток- ток на проводимост веригите биват затворени и отворени (прекъснати) това да се научи на изуст.
За това еднопроводно и безпроводно предаване на електрическа енергия не трябва да ни смущава, веригата е затворе по неутринен ток.
Темата е теоретична и е с цел борба с невежеството. Първа задача да се избистри понятието електроматнитна вълна. Това е променлив неутринен ток. Формата на тока може да бъде произволна. Често се работи с правоъгълен импулс, същият се получава в приемника (не се получава вълна както е да хвърлиш камък в езеро). Друг основем проблем е теоремата на Гаус-Остроградски. Доказана е в електростатиката но в електродинамиката никой не я доказвал. Максуeл взел, че я въвел в неговите уравнения на електромагнитна вълна. На никой не му прави впечетление грешката. Ако непреосмислим електротехниката не можем да вървим напред. Генераторът на Капанадзе ще изглежда нереалистичен.
 До сега говорех "граждански" реално имаме електронно неутрино и мюонно неутрино.
Отговарям на колегата toto_nagamoto стойността на масата на покой на електронното неутриното съм взел от Ринат. Теоретично той я сметнал на 27 еВ (електрон волта) но 2010 г.,  цитира резултати на  руски експериментален център по фундаментална Физика, маса на покой на неутрино измерено 34 еВ. От ниво на гаражна наука 27 или 34 еВ е без значение. Математически може да има 0 или безкрайност, но физически и филосовски 0 и безкрайност няма, просто няма празно, митове и легенди бол.
Да обсъдим някой практични аспекти.
Материала на екрана може да бъде:
-мед (бакър) парамагнит-образува едноименин магнитен полюс
-алуминий диамагнит- образува разноименен магнитен полюс
-желязо феромагнетик- образува силен разноименен магнитен полюс
От тук излиза най-добре е мед- непровежда неутринния ток, за разлика от алуминия и желязото.
Но тук е важно да се инвертира (посоката ) на неутринния ток. Най-вероятно е ползвал тънка желязна ламарина, готова зелена кутия-най евтин варян. След много умуване спретвам реални ескперименти с мед, алуминий, желязо.
В раздел справочник има преведена статия от мен за магнетизма. Преводът го отценявам на 98% има стилни грешки но темата е заключина и немога да ги поправя. Най-отгоре е адреса на Ринат, последна публикация е НЛО установка. Трета снимка е на неутринен ток радиално излитащ от електрическа дъга.
Това Ви го представям на вниманието Ви с цел избягване на невежество и преосмисляне на електротехниката.
Лека Нощ!     
« Последна редакция: Май 25, 2012, 06:52:29 am от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Да покажа как смята Ринат маса на покой на неутриното или първи стъпки в "небесната електродинамика".
Маса на покой на електрона е 511 000 еВ разделя на константата на тънката материя 137 и получава маса на покой на мюонно неутрино; 511 000:137=3730.
Маса на покой на мюонно неутрино разделя на 137 и получава наса на покой на електронно неутрино;3730:137=27. Имаме:
-маса на покой на електрон=511 000 еВ
-маса на покой на мюонно неутрино (тежко неутрино) 3730 еВ
-маса на покой на електронно неутрино (леко неутрино) 27 еВ
Тук се забелязва периодичност в разтежа на материята. Тъй като енергията ще дойде от този поток то най-вероятно трябва два екрана, единият е зареден +; другият е - ; бобината има два края подобно ЕН антени. Другият варят е ползването на заземление. 
 
« Последна редакция: Май 27, 2012, 03:59:53 pm от mi68 »