Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447583 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер

Например имаме Генератор с мощност 10 Вата с него захранваме LC трептящ кръг. За 100 такта ще имаме 100*10W=1000W=1kW Мощност запасена в LC кръга. На 101 такт тази събрана енергия 1kW я изпращаме в товара с честота 50Hz, а помпим енергия с генератора ни 10W в LC кръга с честота 50Hz*100=5kHz. Така на всеки 100 периода ще имаме изпразване на 1kW мощност за 1/100-тна от периода на 50Hz сигнала така по формулата на проф.Канарев P=(U*I*Cos(Fi))/S2 ще имаме 100 пъти по-малка консумация от реално измерената независимо с какви съвременни уреди. 

Колега vdomov, с интерес чета постовете ти по темата. Всичко което казваш е актуално и логично, в търсене на тайната на Капанадзе. Обаче нещо ме накара да се позамисля от горният ти извод и ще те помоля да разясниш:

Ако имаме генератор, чийто пълен период, представляващ средна стойност на мощността 10 W и захраним с него един трептящ кръг, как така всеки импулс /пълен период/ ще натрупва енергия в кръга 10 W?
Нима кръга е кондензатор? За мен той е товар. Как така всеки пероид на генератора ще натрупва по 10 W в кръга? - по тази логика след 1 час би трябвало да се натрупат мегавати в тоя кръг и да не излизат от него  :-\. Вероятно има някакви "неизвестни" условия, при които това може да се случи. Помня, Тесла говореше там за някакви критични периоди.

Ако този кръг е резонансен на генератора, то тогава енергията вложена в него ще се изразходи на първо място за реактивни загуби, а останалата част от нея в околното пространство. Но аз поне не мисля, че тя може да се натрупа в кръга, като примерно я изчакваме 100 пълни периода на генератора и после на 101 да я отнемем вече готова - натрупана.

Моля за разяснение по въпроса, вероятно имам стандартно мислене, но е добре това да се обясни математически и логично.

Поздрави!
« Последна редакция: Март 11, 2013, 11:09:40 am от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Ако да речем си прав съгласно осцилограмата горе, че трептящият кръг се напомпва инерционно от генератора на правоъгълни импулси и до достигане на максималната си амплитуда той наистина натрупва енергията отдадена му от броя на всеки импулс, и хипотетично приемем, че този максимум е 100-ния импулс, то на 101-вия отнемаме тази енергия от кондензатора и я отклоняваме в друга верига, която както си дал пример ще захранва товара с 50 Hz. Или както си описал тук:

...........така на всеки 100 периода ще имаме изпразване на 1kW мощност за 1/100-тна от периода на 50Hz сигнала така по формулата на проф.Канарев P=(U*I*Cos(Fi))/S2 ще имаме 100 пъти по-малка консумация от реално измерената независимо с какви съвременни уреди.  Виж
http://www.micro-world.su/index.php/2010-12-22-11-46-00/789-2013-01-21-12-44-14 и следователно 1kW входна мощност / 100 = 10W на входа и 1kW на изхода, a честито СЕ.

Тогава, ако сваляме 1kW мощност от кондензатор на всяка 1/100 време, който предварително сме помпали с 10W, със 100 на брой импулса, то тогава чисто математически средната стойност на тази черпана мощност ще бъде 1kW/100 или пак 10W!

Бих се съгласил, че може да черпим 1kW, ако тази мощност не е на 1/100-на импулс, а е постоянно напрежението. А тук всеки стотен импулс е с мощност 1kW или коефициент на запълване 1%. Интересно, как така приемаш единичен импулс с мощност 1kW от кондензатор за постоянна мощност, т.е. за останалото време от 100 импулса мощността няма да се променя, тя ще се поддържа някак си, сякаш е постоянно напрежение. От разсъжденията и простите изчисления, не ми става ясно, как изходната мощност се получава 1kW.

Как би коментирал това?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Ок, значи при процеса на зареждане и (комутиране) разреждане на кондензатор през товар във трептящ кръг входящата енергия е по-малка от изходящата поради споменатите от vdomov причини по горе (а именно свръхпроводимост при изравняване на съпротивленията в кръга....) и така кондензатора не изпитва съпротивление от източника и той се зарежда по-бързо до някаква установена стойност и именно в онзи момент, когато е зареден се комутира за кратко към товара съгласно материалите по mustafa007. Вие ще видите, че самия Никола Тесла използва този (динамичния) метод като заявява в една от публикациите си, че зарежда кондензатора за определено време и после го разрежда за кратко време чрез късо съединение при което се отделя много по-голяма енергия. Другата особеност както колегата vdomov e подчертал е свързана с инерционността на товара при, който не се забелязва пулсиращия ток (с висока честота модулиран с 50хц.), и именно така  по този начин, със този метод Тариел Капанадзе показва и демонстрира, че изходящата енергия е много по голяма от вложената. Модулацията с 50хц. не е задължителна ако има изправител  на изхода тъй-като както посочих  тя е за да може да работи товар предназначен за мрежова честота. Но нека все пак и колегата vdomov сподели нещо по въпроса.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 12:05:40 am от x_name41 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Колеги, първо предлагам да говорим на "Ти", тъй като от доста време сме познати аватари във форума.
Дано не сте възприели въпросите ми, като някакво заяждане, напротив много бих искал Вие да сте прави.

Преди малко се запознах с материала на Конарьов за средната стойност на мощността при импулсен ток. И аз, като повечето смятах, че примерно 10% от коефициента на запълване е равно на 1/10 от средната стойност на мощността, а в крайна сметка се оказва, че формулата е друга, т.е. средната стойност на мощността е равна на произведението от напрежението и тока върху квадрата на коефициента на запълненост на импулсите. Или ако импулса е примерно U= 10V и I= 10A при запълненост 10%, то средната стойност на мощността не е 10W, а е 1W!
Или 10% не е 10% мощност, а е 1% мощност. Хубаво, ама какво от това? До тук не виждам никаква свободна енергия.

Казвате "инерционен товар", т.е. токоносителите се движат по инерция и извършват работа, за която не се разходва енергия. Има една такава работа, но трябва да се спомене и това, че има и инерция, докато тия токоносители наберат инерция. По принцип всички полупроводници имат инерция. Знаем, че един транзистор за да се отпуши или един тригер за да се превключи минава известно време, набира се инерция, не става мигновено. По същият начин става и изключването, то приключва пак по инерция по-късно. Да вземем за пример и маховика. Вярно има инерция след като се развърти, но има и инерция да се развърти, т.е. той е един акумулатор. В противен случай, ако някой твърди друго, ако между един двигател и един генератор съществува положителна обратна връзка и на тяхната ос поставим маховик, следва че системата би се самозахранила, а то на практика не е така.

Изводът който си правя аз е, че инерционният товар не е облагодетелстван от СЕ. Ако сложим един маховик на ел. двигател, то до достигане на максимални обороти ще е необходимо време, докато се развърти маховика и той така ще съхрани определено количество енергия. Когато натоварим този двигател рязко, освен енергията от оста на двигателя, ще се сумира и запасената енергия в маховика - докато се изчерпи, и край с неговата помощ. По същият начин действат и електролитите в НЧ-усилвателите.

x_name41 казва, че допълнителната енергия идва от свръх проводимостта при определени условия в трептящия кръг, т.е. има участък в определено време с отрицателно съпротивление, от което може да се черпи енергията. Това ми звучи по-логично, но за сега поне за мен е необяснимо.

Колега vdomov, ще те помоля още веднъж да ми обясниш опита с ел. крушка, че не го разбирам добре в по-предния ти пост. Аз имам всичко необходимо, като лаборатория, да го пробвам за отрицателно време.

Поздрави!
« Последна редакция: Март 12, 2013, 03:03:26 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Щом нещо се зарежда и разрежда, изменение на параметър. Генераторът на Капанадзе излиза прост параметричен генератор, в по-елементарен случай усилвател. Параметър примерно капацитет се управлява чрез товара. Единственото доказано нещо е управление на индуктивността (капацитет) в бифилярна намотка тип Тесла.
При амплитудна модулация имаме два вида детектори, синхронни и асинхронни. Усилването идва от полето, примерно телевизионна антена усилва спрямо единичен вибратор. Следователно при  определени условия електромагнитното поле се сгъстява/разрежда. Имаме надлъжни вълни, т.е параметрична генерация.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 03:05:16 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Здравейте, аз лично смятам, че тази технология базирана на двата принципа или метода, които използва Капанадзе има голяма перспектива в бъдеще, ако се развие достатъчно на по-високо ниво. Тя може да намери приложение в много области в нашия живот, от създаване (или модифициране) на електромобили с неограничен пробег снабдени с мощни асинхронни електродвигатели и с компактен неизчерпаем източник на енергия, до захранване на цели индустриални комплекси. С това на практика отпада зависимостта от конвенционални енергийни източници, (скъпи и тежки литиево-йонни акумулатори, скъпи соларни модули, ред ограничения и т.н.) поради тяхната ниска ефективност спрямо обсъжданата тук технология, а с появата на супер кондензаторите (които на този етап са все още скъпи) по отношение на капацитивния метод с тока на разместване, на практика отпада необходимостта от заземяване, тъй-като те са земният еквивалент - с големия си капацитет (от няколко десетки и стотици фарада) и съответно ток на зареждане-разреждане (разбира се там където е необходимо или ако е необходимо въобще) - а тъй-като земята се използва като потенциал или опорна точка, то смятам, че ниското им напрежение не би било проблем. Аз примерно ако разполагам с необходимия финансов ресурс бих инвестирал, без да се замислям дори, в електрическа конверсия на моя стар, добър но запазен автомобил бмв318тдс модел 96г - какво по хубаво от това.
« Последна редакция: Март 12, 2013, 03:09:30 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
1.......... импулси с мощност 10V х 10А = 100W, а средната консумирана мощност от захранващия източник е само 1W. Мисля си, че това е 10 пъти СЕ спрямо класическата формула за изчисление от учебниците.  Има една тема  на проф.Канарев пак с ел.двигател, където го захранват с импулси и средната енергия, която консумира техния ел. двигател реално е по-малка от изчислената. http://mazeto.net/index.php/topic,5756.0.html
 
 2..........веднъж развъртяно маховичното грънчарско колело иска само подхранване с импулси (енергия) от време на време. Грънчаря трябва само периодично с ръка или крак да подава въртеливо движение на маховика и през останалото време той си работи по инерция. Един вид маховикът е акумулатор на импулси. Като импулса се съхранява и продължава до следващия енергиен импулс .......

3. Идеята залегнала в предложения опит с ел.крушка е, да се провери дали веднъж светнала лампата, ще продължи да свети ако се захранва импулсно с енергия. Предполагаме, че частта с натрупването на енергия в LC трептящ кръг с резонанс ще се тества след това. Въпроса беше дали, като веднъж сме захранили лампата с импулси можем да я накараме да свети по същия начин все едно е захранена  постоянно с напрежение. Да се тества на практика идеята за инерцията на товара - в случая ел.крушка, която да свети - и през времето докато няма подаден импулс в паузата между импулсите. А не да мига с честотата на импулсите, като лампите на 220V 50Hz. Ако успеем с 5W средно консумирана мощност от източника (акумулатор 12V или захранване) да светнем 50W лампа с номинална яркост, мисля че експеримента е успешен.

vdomov, даваш много ценна информация относно това, докъде и как вървят нещата по тази тема, ревизирайки руските форуми, в които участват доста хора с потенциал. Няма нужда човек да се извинява, ако греши. Тук се опитваме да преоткрием технологията на Капанадзе и мисля, че всяко едно мнение макар и грешно е ценно.

1. Аз не мисля, като теб, че в този случай имаме 10 пъти повече енергия или СЕ. Ако Конарьов е поправил чисто математически формулата за средната стойност, това в никакъв случай не трябва да ни връща отново към старата формула и съпоставяйки именно с нея новата, да правим изводи, че енергията е 10 пъти повече! Енергията е толкова, с колкото захранваме товара и това е 1W. А щом захранваме с импулси със средна стойност на мощността 1W, как ще получим 10W в товара. Добре, коефициента на запълване е 10%, ама какво от това. Ние не захранваме с проценти а с ватове. Веднага давам прост пример от практиката:
      Прав импулсен инвертор с коефициент на запълване 10%. Стойностите на импулса същите, като в горния пример - 10V и 10А. Консумация на изхода 1W. И сега тук се твърди, че товара ще отдава 10W??????????
Нищо подобно. Проверено стотици пъти от мен. Че то ако беше така, автоматично част от товара щеше да бъде входа на инвертора, който ще консумира 1W + нещо малко /загубите/ и рестото от около 9W щеше да остане СЕ. Т.е. ние бихме могли да превърнем всеки конвенционален импулсен инвертор в генератор на СЕ - АБСУРД.

2. "Грънчарското колело". Да, то е акумулатор, но не е отворена верига в която се влива енергия от етера, та да направи един генератор свръхединичен. В никакъв случай грънчарското колело няма да запази енергията в системата докато дойде следващия импулс. В никакъв случай тази енергия на маховика не е СЕ. Давам прост аналогичен пример, пак от електрониката:
Ако на импулсен генератор поставим в изхода кондензатор, който ще изпълнява ролята на маховика, грънчарското колело, импулсите ще се изгладят, след като кондензатора се зареди и в изхода ще имаме постоянно напрежение, но забележете - НА ПРАЗЕН ХОД, БЕЗ ТОВАР! В момента в който натоварим веригата да речем с една лампа, кондензатора ще се изпразни в лампата, тя ще светне за момент много силно и ще заслабне още щом кондензатора "увехне", след което напрежението в изхода няма да е пулсиращо, ще е вероятно трионообразно, все пак постоянно, но с усреднена стойност. Няма как в импулсен режим да накараш товар по инерция да извършва работа, така както с постоянно напрежение, пък било то и с маховик/кондензатор. При всички случаи на примера изходната мощност от извършената работа от товара ще е по-малка от входната.
   Какво ще направи кондензатора обаче във веригата? Той като един маховик-акумулатор, ще промени автоматично средната стойност на коефициента на запълване и товара ще започне да консумира по-голяма мощност. Но това не е свободна енергия, която идва от кондензатора. Тогава генератора ще започне да консумира повече енергия и за зареждане на кондензатора, освен че ще захранва товара и така входната мощност ще се вдигне, т.е. кондензатора/маховика/грънчарското колело само ще променят коефициента на запълване на импулсите, тъй като ще се промени неминуемо тяхната форма, ще се вдигне изходната мощност, но с нея и пропорционално входната.

3. От този даден от теб пример правя извода, че не си се занимавал с импулсна техника. Няма как крушка захранена импулсно, инерцията ѝ да поддържа светенето ѝ, като че ли е захранена с постоянно напрежение. Това съм го пробвал поне 100 пъти. Спиралата излъчваща светлина е инертна, но инерцията, както казах и в предния мой пост взаимно се компенсира - в началото на импулса и в края. Т.е., докато светне крушката се набира инерция или тя консумира, а не свети, а след прекратяване на импулса тя по инерция свети но не консумира. Вярно тук има една теория: входната инерция е по-малка от изходната или разликата от изходната и входната дава някакъв плюс. Но доколко това е вярно, аз не съм правил замервания. Но дори и да е вярно, чисто практически си мисля че разликата няма да е осезаема, въпреки което би било СЕ.

Спирам, че стана цял роман.........

Ще е добре, ако x_name41 каже нещо повече за динамичното снемане на енергия от ТК - в кой момент и как точно смята да стане на практика.

Поздрави!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Така, значи обяснявам още веднъж, с тази моя публикация получих преди няколко месеца потвърждение от самия Тариел Капанадзе с неговото вписване в моя скайп и положителен отговор!, а ето тук долу на посочените линкове, ясно съм обяснил няколко пъти как става снемането на енергията чрез динамичния метод:
http://mazeto.net/index.php/topic,1546.msg51297.html#msg51297
http://realstrannik.ru/forum/39-kapanadze/87845-analiz-replikaczii-ustanovki-tarielya-kapanadze.html?limit=18&start=17442#102552
http://realstrannik.ru/forum/39-kapanadze/108060-generatory-kapanadze-obshhaya-tema.html?limit=18&start=432#114064
http://realstrannik.ru/forum/39-kapanadze/108060-generatory-kapanadze-obshhaya-tema.html?limit=18&start=432#114074
И сега ако не се разбере, просто смятам че няма смисъл повече да се обяснява каквото и да е по този въпрос, явно не сте готови да възприемете технологията на Тариел Капанадзе, респективно Никола Тесла и това е!
Всъщност енергията натрупваща се в резонансния кръг зависи от изравнените Xl и Xc стойности при определена честота и стойноста на напрежението приложено към него а не от мощноста на самия източник, като при по голяма мощност единственно нарастването на енергията става малко по бързо но тя е до една определена стойност зависеща от тези два параметъра съпротивление и приложено напрежение. Ако направите опит да заредите кондензаторна банка с голям капацитет просто като свържете директно маломощен източник към нея то това вероятно няма да стане току-така, но ако го направите през резонансен кръг тя ще се зареди веднага (за милисекунди) и ето тук е предимството на резонанса, тази свръхпроводимост позволяваща бърз заряд. По отношение на импулсните източници, нека напомним все пак че мрежовото напрежение не е постоянно а (импулсно) синусоидално (както посочва примера с постоянното напрежение колегата EDM electronics) а лампата свети, електродвигателят се върти и т.н.!, та тук е приблизително същата работа, (пачките от импулси се оразмеряват с такава голяма повторяемост, каквато да обезпечи продължителната и нормална работа на консуматора чрез синусоидална модулация от 50хц., а при добра синхронизация, и комутация в точния момент с необходимия импулс по продължителност (най добре чрез делител на резонансната честота на 10 и регулиране коефициента на запълване на изхода), даже енергията в кръга не спада същественно (според симулациите на програмата circuit simulator)

p.s. Тариел Капанадзе беше намерен по електронна поща tarielkapanadze@gmail.com отдавна от мен, но чак след въпросната ми публикация се вписа веднага в моя скайп!
« Последна редакция: Март 12, 2013, 04:12:04 pm от x_name41 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
x_name41, нещо такова ли трябва да изглежда схемата за динамичното снемане на енергията от ТК.
Първият кръг е последователен, защото напрежението върху кондензатора от който ще се снема енергията ще е Q-пъти по-голямо от входното или приблизително 5-6 пъти.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж

p.s. Тариел Капанадзе беше намерен по електронна поща tarielkapanadze@gmail.com отдавна от мен, но чак след въпросната ми публикация се вписа веднага в моя скайп!
Капанадзе е получил от тебе каквото е искал, а именно да те накара да си повярваш и да те прати на гарата да чакаш - като поредният му "шаран".

Всъщност, не самият той пише тук и там, или се "явява" някому като Провидение - за тази работа си има цял екип дезинформатори. Модератор
« Последна редакция: Март 13, 2013, 05:41:55 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
x_name41,  пусни си малко хеви метал и се успокой. :D

Винаги съм се питал, защо Капанадзе прекарва оня дебел кабел през средата на цилиндричната бобина. Едва ли е за удобство. По-скоро си мисля, че крие нещо вътре и то е важно. Даже помня имаше една негова бобина, беше затапена с тиксо от двете страни. Това потвърждава съмненията ми.

Някой знае ли нещо по въпроса?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
смятам че не малко доказателства бяха предоставени до този момент в подкрепа на тези споменати от мен два метода а накрая някои отново сочат с пръст "те такова животно нема" сякаш не осъзнавайки всичко това, просто съм изумен от такова неадекватно отношение, пълно отричане на Никола Тесла, къде го има това?

Само да ти припомня, че не си показал нито едно доказателство за това което дрънкаш. А за Никола Тесла - у нас поне тока е променлив и предполагам у повечето от вас е такъв, така че едва ли има неадекватно отношение или пък пълно отричане. Наистина по-добре послушай какво ти казва колегата EDM electronics и си пусни малко метъл... или чилаут...
« Последна редакция: Март 13, 2013, 05:45:06 am от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Не искам това, което ще кажа да изглежда, като заяждане или нещо подобно. Трябва, когато спорим да поддържаме един коректен тон, защото обратното не е в полза на никой.
  Този метод, който предлага x_name41, беше изложен от Виктор Григ преди две-три години. Някъде в темата ги има тези 4 файла. Аз лично проведох необходимите експерименти, но до СЕ не стигнах и затова смятам, че в този метод СЕ няма. Няма да влизам в подробности, защото има колеги, които много добре са описали и разнищили нещата по-нагоре в темата.
   Не знам, може би говорим за едно и също нещо с x_name41, но на различни езици.
Качвам няколко осцилограми от тези мои експерименти.
« Последна редакция: Март 13, 2013, 07:01:19 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
x_name41, освен че палиш на четвърт, ами и нямаш никакво чувство за хумор. Опитвам се да водя диалог по темата, като те разсея от нервните ти изблици във всеки твой пост. Не съм имал лоши намерения спрямо теб.

Не се обиждай на колегата coke2k. Той не вярва в Капанадзе и това си е негово право. Но е добре да се замислиш, защо пък точно на тебе Капанадзе ще ти звънне и ще ти загатне тайната си? Хиляди хора са се свързвали с него и нищо не им е казал, а баш теб те харесал и решил да ти го сподели. Не го ли подлагаш това на съмнение?

Добре, предложението ти е интересно, но не знам защо ти го приемаш безрезервно за вярно, без да си го доказал на практика. Хубаво е към твоята теория да обясниш и най-важното: от къде се взема допълнителната енергия, т.е. къде е отворена системата за СЕ, която влиза в нея и как?

За "хеви метала". Понеже аз самият съм хеви металист  8)  ;D, слушам всеки ден, вдига ми настроението, кеф ми става на душата, прочетох ти рекламата под аватара "музиката удължава живота" и така те закачих....
« Последна редакция: Март 13, 2013, 05:48:12 am от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Ето и осцилограмите, че първия път не се получи.