Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447667 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
  Днес е добър ден за българската демокрация. На шега врътнах Кадуцея намотка на макара от руло тоалетна хартия, още вчера, но днес направих измервания. Резонанс даде на 1911 кХц -18,9 дБ на 600 ома. На тази честота тока на разместване е много голям и по един проводник уреда измерва пак -18,9 дБ, но резонанса е на тази честота. Трябва да ползвам нискоомни съпротивления. Взимам 600 ома (589 ома) резистор и включвам затихване -3,3 дБ (теоретично е -3 дБ но резистора има толеранс). Включвам този резистор серийно в тороидалната намотка свързана тип Тесла. На честота 2170 кХц измервам -1 дБ. Скрити са два децибела. Опитът се проваля. Генераторът ми е до 2100 кХц, резонанс не съм достигнал. Решения:
-навивам нова бобина за по-ниска честота с желязо/ферит M=мю.I.l/2.pi.d (експериментално е доказана формулата, лично пробвана)
-ползвам генератор с ударно възбуждане ала Капанадзе (импулсен)
П.П. - включване на кондензатор с подходяща стойност
« Последна редакция: Март 25, 2013, 08:57:41 pm от mi68 »

broiko

  • Гост
Първи плах опит за репликация на генератор Капанадзе. Виж филмчето http://dox.bg/files/dw?a=7ba868f2fe
Захранване, автоматичен предпазител 6А,филтър за смущения, стар регулатор за оборотите от прахосмукачка свързан към първичната на траф от микровълнова печка,ВВ кондензатор, изправител и искрище. Следват бобините и товар от 3 нажежаеми крушки по 60w и една от 25w свързани паралелно.
Нищо не съм смятал, тръгна от раз. Напрежението видимо играе, честотата е незнайна. Използвах едно общо  заземяване. За втория етап ще сложа две различни земи едната при искрището (което смятам за предавател) и другата след товарните бобини. Продължавам опитите.
Повярвах в свободната енергия в един момент когато разкулачвах един много стар захранващ блок от PC. Без да има нещо включено когато се опитвах да сваля един феритен траф се появиха мълнии които плъзнаха почти по всички проводници на бюрото и се спряха в контакта след което спря тока на цялата къща. Нямаше други поражения освен главния предпазител.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 08:24:56 am от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
И какво виждаме на клипчето как 700 ватов траф захранва индиректно 200 вата крушки - кое по точно трябва да видим. Нямаш амперметри волтметри, нямаш схема не знам какво да ти кажа .....

deko

  • Гост
Здравейте, правил съм много експерименти с мот, но не можах да получа по-голяма мощност на изхода от колкото на входа. Колега, сложи на входа на мота дросел от л.л. от 40 до 240 вата и пробвай. Успех!
« Последна редакция: Март 26, 2013, 05:31:12 pm от Maistora52 »

Pyramid

  • Гост
Преди време се свързах с Капанадзе и говорихме. Лично, на скайпа. После, говорих и с двама негови сътрудници...Нека не ви разочаровам, но нещо се бяха почерпили и ми споделиха под сурдинка, че "това е по-скоро средство да си заработим за живот, този генератор, отколкото нещо стабилно."... И повече, не споделиха нито дума.
- Вярвайте, ако искате - момчетата не ме лъжат, знам се с тях, отпреди да има Интернет.
« Последна редакция: Март 27, 2013, 04:10:20 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
И аз съм на същото мнение. Вярвам в СЕ но не и в Капанадзе. Има един филм казва се "Престиж"  има го в замунда - преди известно време го бях препоръчал на колегите от форума , ама явно никой не го е гледал. Е сега пак го препоръчвам дано да го изгледат и  най- големите привърженици на Капанадзе.

broiko

  • Гост
Няма КПД ≥ 1. За мен свободната енергия е открадната енергия. Както при климатичните инсталации - влагаш 1000 вата енергия , получаваш 4000 - 6000 вата топлинна енергия. Да ама с тези 1000 вата който ги влагаш ти отваряш врата и отнемаш енергия от околната среда. На това му викат енергийна ефективност или коефициент на енергийна ефективност. При Капанадзе има нещо подобно. Капанадзе също краде енергия от околната среда. Затова всичките му генератори работят със заземяване. Не знам как стой въпроса при тороидните генератори, май и  там се краде от ефира. Слънце, вятър вода все е кражба на енергия. Всичко около нас е енергия и целта е да я изтръгнем с по малко енергия. После завъртаме изход – вход и разликата между двете енергии е полезната свободна енергия.

broiko

  • Гост
Работих по тези схеми      http://jnaudin.free.fr/kapagen/replications.htm#15
Ако успея да открадна малко повече енергия ще Ви пиша, за сега няма да досаждам, защото нямам опит.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Бройко, ти добре си се нахъсал, но има един проблем - с понятията - намери заместител на думи като "крадене, крадена, открадната", че който чете тук, случайно може да ни помисли за крадци и бандити, и на бърза ръка да ни впишат в списъците на "организираната престъпност".
По-подходящи думички са например "отнемане", "почерпване", "включване към..." - етера, вакуума, енергийното поле на Земята и др. подобни.
Много е важно словото, от него зависи, дали наистина ще бъде постигнато Нещо, или напротив...
Да знаеш, че на практика нищо не можеш да откраднеш от Земята и да си мислиш, че е твое... Не! - то пак си е на Земята. Друг е въпросът, дали си намерил Свободен Път да почерпиш от нейната Енергия. Точно затова се използва и термина Свободна Енергия, а не Открадната Енергия... второто звучи направо грозно!
Но ако речеш да се включиш към нейното енергийно поле... Тя... може и да се съгласи!
Карай по-полека, че не всичко дето хвърчи се яде!
« Последна редакция: Март 28, 2013, 10:29:59 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@broiko
За климатиците си прав - те това правят, местят топлото от едно място на друго като консумират една единица електроенергия, а преместват 4 единици еквивалентна топло енергия. Не се притеснявай - топлото на земята няма да свърши скоро нито ще се наруши кой знае колко температурния баланс на планетата. Не забравяй все пак, че земята плува в космоса който е -273 гр. целзий и няма как да затоплим целия космос. Та със СЕ е същото направи сметка каква е отделената мощност от падането на  една малка гръмотевица. Ами сигурно ще е достатъчна да ти захрани апартамента за поне 1000 години. Замисли се колко гръмотевици падат годишно по цялата земя и пак се замисли от къде идва енергията за всички тези гръмотевици, торнада, цунами и разни такива, и как няколко милиарда години все  ги има, и в следващите няколко милиарда години пак ще ги има. Ей за тази енергия става въпрос - дето я има и никога не свършва - ей за тази енергия дето не мирише на нафта и не замърсява. Само трябва да се научим да си я взимаме. Само дето не сме дорасли още.
А Капанадзе не краде от никъде - той си я плаща енергията,  както и ние си я плащаме, и я взема от същото място от където и ти я вземаш.
П.С. Не се занимавай със схемата на Ноден която си вметнал в поста си - ще си загубиш времето.
P.S. Температурата на космоса е коригирана - мерси за забележката
« Последна редакция: Март 28, 2013, 10:34:06 pm от Maistora52 »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Я и аз да се намеся малко, макар че не съм много компетентен в тази област.
И така ..........., малко разсъждения относно грийнбокса. Ако мощността, която е необходима, се създава само от зелената кутия, какво го бърка Капанадзе да включи директно лампите към зелената кутия и да не използва намотката. Но възниква въпросът: Защо излиза само един проводник от зелената кутия, на картинката е номер 1?!?! Разрядникът бие по намотката. Номер 2 е проводникът от намотката към лампите, а номер 3 е проводникът от лампите към заземяването.
От тук ми дойде и идеята каква може да е ролята на проводника, който е прокаран през вътрешността на намотката. Тази намотка може да изпълнява ролята на "индукционна пещ". ВВ бие по намотката /напрежение/, и в същото време този ВВ поражда вихрови токове в кабела, който е пропуснат през средата на намотката, и по този начин получаваме желаната МОЩНОСТ!!!!
Но много вероятно е това, което съм написал по-горе да са "ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ"  ;D
« Последна редакция: Март 28, 2013, 10:15:15 pm от miromad »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Моето обяснение е следното - в зелената кутия се създават условията, при които във външната бобина може да започне процеса по снемане на енергия от средата или ефира. Енергията се създава във външната бобина, тя започва при определени условия да работи, като торус. За мен няма съмнение, че всички свръх-единични устройства работят на този принцип - след години на ред експерименти, като още един пример е турбината на Виктор Шаубергер, вижте формата на водата, генератора на Сърл, Тестатика също. Цялата тайна се състой в това, каква е конфигурацията на самата бобина, за да могат да се създадат две срещуположни магнитни полета с неправилна форма, след което тези полета трябва да се завихрят в различни посоки и се получава торуса. Както е дадена схемата на патента, ясно се вижда, че първата част на схемата не е заземена и така и трябва, за да може външната бобина или капацитета й да се зарежда при всеки импулс с високо напрежение. За тази цел единия край на външната бобина, трябва да е заземен, за да бъде тя невидима за повишаващата бобина за високо напрежение, както казва Тесла, проверено и работи, тогава всеки импулс е като първи за капацитета на бобината. Високото напрежение, което идва от зелената кутия се използва за завихряне на магнитните полета с неправилна форма и процеса започва. Разрядникът има ограничителна функция. Тези противоположни магнитни полета трябва да, са достатъчно силни и е възможно да се постигат с някакви електромагнити с железна сърцевина, или сепаратори, които са във външната бобина, но не се виждат. Когато процеса започне и полето на торуса започне да се върти, тогава се тегли и енергията от средата, която преминава през центъра на торуса, а в нашия случай, през центъра на външната бобина и затова кабела на товара минава през нея, един път, за да се индуцира този огромен ток през нашия кабел и втори път, за да не му влияят другите бобини, защото той е разположен на 90 градуса спрямо тях.
  Кабелите, които излизат от зелената кутия, са три. С два от тях се създават противоположните магнитни полета, а по третия през разрядника тече нищожен ток с високо напрежение, които завихря тези полета и процеса започва. Проблема е, каква точно конфигурация трябва да имат тези магнитни полета и електростатичното поле, което ги завихря.
   
« Последна редакция: Март 29, 2013, 04:29:26 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Днес е прекрасен ден за българската демокрация!
Направих измервания с RC верига. Капацитетът е с две стойности 1 000пФ и 20пФ. Вариант (F) на предишната схема. При 1 000пФ резонанс 1940кХц стойност -1,0дБ, при стойност на капацитета 20пФ -0,0дБ при честота 1 786кХц, при честота 2 110кХц стойност +0,0дБ и до честота 2 170кХц, крайна стойност на генератора. Контролно измерване вариант (А) -0,1дБ.
Извод: Кадуцея бобина е скрила активно съпротивление 600 ома. Важен момент е настройката на капацитета или време-константата на веригата. Доста широколентов резонанс.
При работа на бобината и държане в ръка, субективно е студена. След около 1 минута заболява главата. Явно има силни медицински ефекти!
« Последна редакция: Март 29, 2013, 04:32:06 am от Maistora52 »

deko

  • Гост
Здравейте, направих следният експеримент с два мота от микровълнови. Влючих ги както следва; 220 /2000 2000 /220 направи ми впечетление, когато подбрах кондензатор от 1мф. и го подвързах паралелно на високото тока на входа падна двойно а напрежението на изхода се покачи.Захранване 220 през дросел 240 вата на изхода крушка 200 вата. Без кондензатор  Ток на входа 4 а.крушката на изхода не свети с пълна мощност.С кондензатор ток на входа 2а. и крушката свети с пълна мощнос.Мотовете на празен ход черпят голям ток.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Браво mi68, но не всичко което убива е медицина.