Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448089 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
 Поздравления за експеримента! На прав път.  Интересува ме само защо когато подаваш искрата и тока на входа пада, пада също и напрежението.  По принцип знаем че при голям товар обикновено напрежението пада а като намалява консумацията, то напрежението се покачва. Другият ми въпрос е , присъствието на заземяване или не, какво влияние оказва?
  Единия вид тороиди които взех от Прамиз се оказва че са си от почти плътно желязо и все едно са намотка на късо. Тези които са за дросели при компютърните захранвания също са намотка на късо.  Мисля че трябва да са черни ферити - които са смес от феритен прах и смоли. Така съпротивлението е много голямо  и няма да загрява материала. Изключително се радвам за успеха ти и знам че е голям пробив в насока на създаване на напълно автономен генератор на свободна енергия...
« Последна редакция: Април 28, 2010, 12:34:56 pm от teofilius »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Благодаря за подкрепата teofilius! Захранбащия ми блок е някакво китайско изпълнение и неможе да му се вярва много, затова бях подвързал и друг уред. Напоследък винаги работя със заземяване, така че и тук то присъства. Ефекта се получава и без земя, но е по - слабо изразен. Феритите, които ползвам в случая, са черни, но не им знам параметрите. И аз поръчах по нета ферити ф44мм външен диаметър и там на снимката в каталога бяха черни, но като ми ги доставиха се оказаха сини на някаква чешка фирма, сигурно ще ги върна. Важно е изпълнението на бобината. Две срещуположни намотки за синуса по цялата дължина със среден извод, една по цялата дължина за високото, но навита бифилярно с двоен проводник и се свързва н.к. Товарната намотка също се навива бифилярно 5 - 6 слоя един върху друг с двоен проводник и трябва да се синхронизират фазите на намотките, иначе не се получава нищо. Според мен с високото напрежение се разхлабват домените във ферита и после те се ориентират по магнитното поле, което създава синуса на 50Hz, а то е доста силно - това е принципа на работа на устройството. В момента с тези опити установявам насищането на магнитопроводите - желязо, ферити и т.н. , а за самозахранването имам други идей. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Благодаря за подкрепата vdomov! Сега правя генератор на синус със ICL8083 по схема подобна на тази, която ти си качил по - горе в темата и да видим, какво ще се получи. По отношение на това, че когато пада тока пада и напрежението по показанията на захранващия източник се оказа, че източника не показва вярно. Подвързах волтметър на захранването и показа 9,36в и при подаването на искрата тока пада с 600маа, а волметъра отчита 9,44в - нормално. Но SR казва и друго, че синуса се формира от двата мощни транзистори, така че и това трябва да се пробва. Запознат съм с патентите на Тесла и съм съгласен с теб, че с ферити е по-добре да се работи. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравей Митьо,

имам няколко питания във връзка с последното ти видео:
Збелязах че лампата ти свети слабо преди да си включил високото.
Колко е напрежението преди и след включване на високото и с 50 херца ли е?
Каква е честотата на високото ти - имам пред вид на тхо-то?
С каква стойност са кондензаторите на противотактното стъпало?
Според теб защо първият път не тръгна с феритите а сега се получи?
Променя ли честотата на генераторите или смени феритите?
Описваш 50 херцовата намотка със среден извод, а двете половинки противопосочно ли са?
Навиваш до средата в една посока - извод и продължаваш навиването в посока обратно
на първата?

поздрави за успеха       мадсатбг
п.с.  @vdomov  по повод 50 херца - СР в едно изказване твърди че "честотата може да е 50 херца а може и 400 херца" а дали е така... ;)
« Последна редакция: Април 28, 2010, 09:50:21 pm от madsatbg »

varvarin

  • Гост
Здравейте,

Не искам да прозвучи скептично, но няма да е зле ако колегата mito_kupona погледне какво става със таймера 555 след като се включи високото напрежение. Твърде е вероятно разрядите да рестартират таймера като по този начин честотата на 50 херцовия генератор става няколко килохерца (долу горе честотата на разрядите)  и изходния трансформатор става високочестотен. Графиката на осцилоскопа много прилича на това явление. Дано да не съм прав... Според мен греенето на феритите може да се дължи и на факта че те се насищат при по ниски индукции отколкото желязото.

Успехи!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! За да проверя, това което ме посъветва колегата - varvarin - подадох на транзисторите синус от един малък понижаващ
мрежов траф, ефекта е същия, при подаване на искрата консумацията пада с около 600ма. Осцилоскопа ми е много близко до високоволтовия генератор и мисля, че затова се получават тия кракозябри на екрана. Отговарям на въпросите на колегата madsat, напрежението на товара (лампата) преди включване на ВН е около 4в, а след това 12в, честотата на високочестотния генератор е 17,25 кHz, кондезаторите, са 2200mf, първия път не се получи, защото феритите бяха различни, а тия сега, са еднакви черни ф25мм, намотките за синуса, са две навити по цялата дължина, със среден извод на всяка - дефакто две намотки една до друга, но трябва при свързване да се синхронизират фазите. ПОЗДРАВИ И УСПЕХИ!!!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Здравейте! Аз също постигнах частичен успех. Намаляване на входната мощност и увеличаване на изходната. Ключовото всъщност се оказва че първия ред бобина за високоволтовото напрежение и подаване на искрата трябва да е бифилярна. По друг начин не става.  Както казва Мито Купона да е бифилярна но ако не се лъжа, той свързва начало и край, така че не е безиндуктивна а при мен става с безиндуктивния вариант а по друг начин не става. Тоест  - имам два успоредни проводника, които в единия край са свързани а в другия на крайщата им се подава искрата. В този случай няма никаква електромагнитна индукция от тази безиндуктивна бобина във изходната и във входната задаваща намотка.   Имам недостатъци във високоволтовия генератор а също и в инвертора на входа но ще ги оправя и ще имам по-добри резултати.  Истината може би ще се окаже по-проста от някакви сложни теории за резонанси и др. подобни.  Няма да се очуда ако принципа работи и при липса на магнитопровод дори, но ще видим.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Здравейте колеги!
От известно време ми хрумват разни налудничави идеи, които не знам дали може да сработят или не. Така да се каже информацията пристига от "Вселенския Информационен Поток"  ;D. Въпроса е, дали някоя от схемите (ако могат да се нарекат така) ще може да се приложи на практика или не, и дали ще се получи желания ефект (повече енергия на изхода на системата)? Очаквам от вас аргументирани отговори към шестте схеми, които ще дам по-долу! Ако някой може да ги пробва на практика, дали ще дадат въобще някакъв резултат?!?! Пък може моите (нескопосани) рисунки да включат "лампичката" у някой от вас (ще се радвам да стане така) и да дойдем до така желания ефект - допълнителна енергия и самозахранване. Описанието съм го дал на мноооооого развален руски  ;D, защото ги пуснах същите драсканици и на два руски форума. Ако някой иска допълнително обяснение по схемите, нека пита. Коментирайте, пробвайте.
« Последна редакция: Април 30, 2010, 08:06:49 pm от miromad »

sheki

  • Гост
Захранбащия ми блок е някакво китайско изпълнение и неможе да му се вярва много, затова бях подвързал и друг уред.

За да елиминираш всякакви съмнения моя съвет е сложи автомобилен акумулатор и измери с аналогов амперметър, самата разлика в отчитането на двата уреда говори за много смущения по захранващата линия.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! След много експерименти и безсънни нощи и от това, което тече по руските форуми, стигам до извода, че вървиме в грешна посока. При тази конфигурация генератор на 50Hz, полумостов нч усилвател с pnp и  npn мощни транзистори, няма как да се получи на изхода голям ток, без да се тегли тоя ток от захранващия блок. Високо напрежение, опитно подбираме резонансната честота на феритите и разхлабваме домейните в тях, това зависи от типа на феритите, дотук добре, но нататък как трябва да се процедира? Според мен това устройство има нещо общо с електрожена, но не от типа с трансформатор, а от по-новите разработки, в тази посока трябва да се копае. Мощните транзистори формират синуса, както казва SR, НО КАК, мултивибратор ли, резонансен генератор ли, автогенератор ли, какво ли, пробвал съм с всички изброени ефекта е нулев.  За да се охлаждат с вентилатор транзисторите работят в някакъв свръх режим на натоварване и това ме навежда на мисълта, че те са краен възел в устройството. В главата ми е пълна каша, ако някои има свежи
идеи, пишете. ПОЗДРАВИ!!!  :o
« Последна редакция: Май 01, 2010, 01:45:12 pm от altium »

varvarin

  • Гост
Здравейте,

Според мен трябва да се разбере на какво точно се дължи намаляването на консумацията и увеличаването на изходната мощност при експериментите на колегите. В патентите цитирани по преди се говори за ядрено-магнитен резонанс и освобождаване на неутрони... Интересно ми е дали устройството ще работи със затворен магнитопровод, във френския патент е така описано. Освен това намотката за 50 херца би трябвало да може да се включи директно към мрежов трансформатор в първоначалния момент когато не търсим самозахранване а само свръхефективност. Не мога да си представя какво гениално има във свързването на Капанадзе. Все пак транзисторите се охлаждат активно което мисля значи че работят в клас "B" например и е типично за аудио усилвателите. Гениално би било ако загряваха по малко. Друг вариант за получаване на синусоида е ако транзисторите се комутират на висока честота която е широчинно модулирана на 50 херца. Така работят аудио усилвателите в клас D.

Поздрави на всички!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Ефекта на намаляване на входната и увеличаване на изходната мощност при искра се проявява и при липса на магнитопровод. Това е поредният експеримент и третото потвърждение на ефекта от българи. В случая е на Нацко: http://www.youtube.com/user/madsatbg  Аз също очаквах че ще  е така.  Ами по тази причина ядрено-магнитния резонанс изобщо няма нищо общо с ефекта , нито обръщането на някакви домени. Ефекта се проявява също и при бифилярна бобина при която няма индукция и електромагнитно поле а поле от друг порядък(скаларно, ефирно и прочее) . Мисля че по лесно ще направим работещ генератор отколкото теория реално обясняваща принципа. Тоест - на бифилярната подаваме искрата.  Все пак има още нещо което е ключово за да направим ефективно устройство. Понастоящем сме извървели половината път и може би малко отгоре. Ще видим ...

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
нещо повече забелязах:
Исkря не в бобините, не на феритите, а от ТХО -то през разрядник близо до бобините.
Искрата е във "ефира".Единствено трябва да се настрои рзстоянието между електродите подходящо - на какво? ...
Ефекта е поразителен - лампата светва отново силно.

мадсатбг
http://www.youtube.com/watch?v=4v2uxVd3Mo0
« Последна редакция: Май 05, 2010, 12:58:48 am от madsatbg »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Чудесно! Радвам се на това, което постигаш!  Искрата наистина е във Ефира и го възбужда така че един вид да усили полето, което подаваш на входната бобина(намотка) .  Изглежда коефицента на трансформация скача над 1-ца .  Най-вероятно искрата напряга ефира така че когато, в околното  пространство пускаш ток през една бобина, то електромагнитното и поле се увеличава в сравнение с когато нямаш искра наоколо. Тоест - в пристътвието на искра в една бобина по която тече ток, се увеличава броя на силовите линии в сравнение без искра. Ако тока е променлив - увеличаването на броя на силовите линии ще доведе до увеличаване на индуктивното съпротивление на самата бобина и така входната и консумация пада.  Нацко - можеш да направиш един опит в който да пуснеш постоянен ток по-бобина и по-някакъв начин опитай да измериш силата на магнитното поле със и без искра. Може последователно да свържеш и лампа , така че да разбереш и дали се променя тока на консумация...

varvarin

  • Гост
madsatbg,

Ефекта получава ли се ако вместо от транзисторното стъпало подадеш 50 херца от вторичната на подходящ мрежов трансформатор?