Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447463 пъти)

giunal

  • Гост
Тази вечер докато преглеждах руските сайтове вижте на каква иформация попаднах за Тариел Капанадзе. Ако това се окаже вярно значи всичко е бош лаф работа.Прикачвам файла с филчето на Dragons Lord и повече информация тук - http://www.matri-x.ru/forum/index.php?/topic/1146-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8C%D1%8E-%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8D%D0%BB%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B7%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%83-matri-x/ 

« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 07:18:00 am от giunal »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте всички! Факт е, че Тариел Капанадзе има работещо устройство на свободна енергия, съмнение няма. Също е факт, че е голям хитрец и умее да води хората в заблуждение, защо всеки се сеща. Според мен принципа на всичките му устройства е един и същ. Всички сте гледали клиповете му и ,ако ви е направило впечатление, как се стартират устройствата, би трябвало да е ясно,че всички работят на един принцип. На 100 кв установка в Турция не е заснет старта, но предполагам, че е същия.
Стартирането е едно и също на всичките му установки. А защо се стартират така? По-горе в темата съм качил един файл,  Тайните на Тесла за всички, според мен ето тук трябва да се копае. Повишаваща бобина на Тесла, първия прекъсвач е изключен, след това зареждаме кондензатора на трептящия кръг, затвряме прекъсвача, започва затихващ колебателен процес, но ако успеем да продължим да зареждаме кондензатора по някакъв начин с малко енергия, което е и тайната на Капанадзе, колебателния процес става усилващ се при всеки следващ период и е неограничен. Когато се достигнат определени параметри в трептящия кръг, за около една две секунди, се включва товара с втория прекъсвач и част от изходната енергия, която превишава многократно енергията за стартиране се връща за самозахранване. Според мен разрядника се използва за ограничаване на изходната мощност, ако го няма в един момент всичко ще се запали. Това е моето виждане по въпроса и в момента работя в тази насока. Ако някой има някакви предложения, пишете. ПОЗДРАВИ!!!

Евгений

  • Гост
Напомню, что Тариел живет в Тбилиси (Грузия). В Турции Тариел получил патент на свое изобретение. Но получая патент, Тариел заключил договор с Турками. Видимо о неразглашении информации и т.д. В конце концов, Турки обманули Тариеля, и он уехал ни с чем. Договор был составлен в соответствии с законодательством Швейцарии. Получилось так, что теперь турки могут пользоваться патентом Тариеля, а Тариел не может. Патент, полученный Тариелем, действителен только на территории Турции. Это существенный минус. Сомнительный договор, также стал тормозом получения мирового патента. Мировой патент получить ему до сих пор не удалось. А без него производство генераторов невозможно.

Тогда Тариэл пошел на хитрость, и собрал гидромеханический генератор. Его он продемонстрировал в Германии в сентябре 2010 года. Появились спонсоры, желающие вложить деньги в запуск производства генератора. Но без мирового патента это не возможно.
Пока Тариел готовился к судебному процессу с Турками, эти жулики благополучно продали лицензию на производство Тариелевского генератора в Китай и Корею. Если верить источнику, случилось это в ноябре 2010 года. Тариель подтвердил, что все так и есть.

Выходит что секрет генератора, теперь знает страна являющаяся лидером массового производства товаров народного потребления.
Не трудно представить дальнейший ход событий. Так как Китай не является экспортером нефти и газа, то такой генератор им нужен как воздух. Понятно, что Китайцы вложат кучу денег для запуска заводов, на которых будут выпускать безтопливные генераторы. И надпись на них будет не имя автора, а Made in China.

Пока Тариел будет судится с Турками, китайцы будут грести бабло бульдозерами. Тариэля, по человечески жаль. Столько сил потрачено. А в итоге...??? Все в пустую, а виной всему жадность. Ведь мог бы прославиться на весь мир.

Нам теперь остается только ждать. В Китае такой генератор никуда не пропадет. Совсем скоро он появится в продаже по всему миру, и в том числе, в наших магазинах. И стоить он будет копейки.
Теперь остается отследить, какой завод Китая или Кореи, начнет производство, для того чтобы поучаствовать в процессе реализации генератора в нашей стране.
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 09:38:30 pm от altium »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Когда изобретатель думает только для денги и слава,тогда работает ловушка для дураки...все ето давно вьiдумано.
Поживем... увидем.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Так как у меня есть контакт с Тариеля, у меня есть информаций что турки не имеют работающий образец.

По условията на съществуващия между Тариел и Турците договор, той е собственик на 49% от турската компания(ТМЗ). Все пак това никак не го грее и единствената му настояща цел е да приключи юридическите си отношения с турците за да може законно да патентова и разпостранява изобретението си.  Турците са тези, които нарушават подписаното между тях споразумение, така че правото е на негова страна. 
 
От друга страна, тъй като съществуващият турски патент и представената в него схема нямат нищо общо с реалната схема и технология, Тариел би могъл да патентова изобретението си, прилагайки в него информация и чертежи много по-отговарящи на реалния принцип на работа, но това си е негов избор.   
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 09:39:49 pm от altium »

Евгений

  • Гост
http://www.faraday.ru/tmz.html - Публикация от Фролов
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 09:29:12 pm от altium »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Здравейте,
Жалко, че Тариел се е захванал с турците. Но предполагам, че го е направил от отчаяние, защото в Грузия никой не му е обърнал внимание.

Евгений.... Ети генераторьi не появятся скоро в наших магазинов, скорее всего китайцьi станут продавать их в замен на природньiе ресурсьi. Ну скажем: 1 генератор = 50кг золота. Если нет - как хотите. Айзек Азимов уже предвидел ето в своей "Fondation" (извиняюсь, у меня Кирилица без е- оборотное). Но до того - давайте сделать своего.. генератора

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Турците като ги знам, работата на МИТ и т.н., на близо 100% съм сигурен, че Капанадзе е бил проследяван навсякъде, докато е работел. "Екстрасензорните" ми усещания ми подсказват, че турците вече имат технологията на Капанадзе. Енергийния и водния проблем за тях е сериозен и биха хвърлили максимум усилия за да се сдобият с подобно нещо. Капанадзе им е направил най-голямата услуга, която някой някога им е правил, отишъл е направо в устата на вълка. Енергийните ресурси са политически лостове. Загубата от това ще е най-голяма за Русия......

Патенти-матенти са ала-бала. След време ще се появи нещо подобно, леко изменено.

ivontinov

  • Гост
« Последна редакция: Ноември 30, 2010, 07:33:57 pm от altium »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
С риск да повторя линка!
Вижте това. При това е на "езика на революцията" http://halerman.narod.ru/TTCG/Kapanadze.htm
Звучи много достоверно обяснение на думите на Капанадзе за  "резонанса"

zeepk

  • Гост
С риск да дублирам нечий пост: http://www.youtube.com/watch?v=tyy4ZpZKBmw - още едно предположение за схемата на генератора.

Интересното в конструкцията на този (патентован) заваръчен апарат е магнитопровода с променливо сечение за постигане на различни нива на насищане и управляемия чрез разрядник дросел. По-подробно за конструкцията и патента:

« Последна редакция: Декември 29, 2010, 04:02:54 pm от altium »

The Phantom

  • Гост
Тези чертежи в клипчето дали са истинските от патента на Капанадзе ? Аз не съм ел.техник и колкото и да гледам тази схема, то нищо не разбирам. Говори се за заваръчен трансформатор, на който трябвало да се пренавие една от намотките и към сърцевината да се добави желязна пластина. Споменава се и за тръбата с намотките, в която има поставен ФЕРИТ.
  Някой може ли да направи по-простичка и разбираема схема на показаната такава в клипчето ? Това ще е от голяма полза за всички.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
The Phantom, за човек който не ги чува тоците си доста, доста добър. Поздравявам те. :)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Ето последната предполагаемо работеща схема, от руските форуми, в която се наблюдава ефект на повишение на изходната енергия при искрене и горещи снимки на девайса на SOS-SOS. ПОЗДРАВИ!!!

Hacko

  • Гост
Здравейте,
според мен Капанадзе използва трансфоматор на Тесла. След като баща ми преведе написаното на руски, ми стана ясно, че ако се направи този генератор би трябвало да се направи реплика на Капанадзе. Преди прочита на документа бях гледал целият филм за генератора на Капанадзе (там където са в двора на къщата и заровиха онзи радиатор). По време на прочита започнах да навръзвам нещата и ми се струва, че тази схема, която е публикувана в документа е доста близка до това, което се вижда на филма.
Мога ли да попитам за схема на "Генератор на импулси с усилителни мощности" от къде мога да намеря?

От Администратора: имате сериозни пропуски в правописа си. Моля прочетете урока по правопис в началото на форума и се коригирайте. Също така, обърнете внимание КАК СЕ ПРИКАЧВАТ файлове. Редактирах грамотно поста ви и прикачих двата ваши файла + скрийншот на опцията за прикачване.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 11:32:56 am от Hacko »