Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446081 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Аз също съм мислил върху варианта с висока честота. При висока честота с по-малък магнитопровод(феритен) и по-малко проводник се преобразува а също и пренася по-голямо количество енергия.  Намалянето на честотата може да стане на принципа  на импулсния трансформатор. Имаме генератор на висока честота с по-високо напрежение. Последователно на веригата имаме дросел в който енергията се натрупва и кондензатор паралелно на изхода така че честотата вече е  нулева. Дросела понижава напрежението защото е индуктивно съпротивление но с незначителни загуби от загряване. Така напрежението на изхода е ниско но с голям ток при включен товар. Например 220 волта и 23 Ампера. Изправеното и понижено напрежение можем да го превърнем в 50 Херца ако го прекараме през дросел, на който посредством индуктор подаваме малък ток с честота 50 херца и така ритмично променяме магнитната му проницаемост. Тоест  - принципа на магнитния усилвател.  От тук следва  и идеята за един експеримент при който да проверим можем ли директно подавано право и постоянно напрежение на входа на един трансформатор да го превърнем в променливо променяйки с някаква честота магнитната проницаемост на магнитопровода и на изхода да изкараме променливо напрежение. Тук сходството с Инкомпа на Валери е  голямо с разликата, че той използва постоянни магнити а е интересно да се направи с постоянен електромагнит и тогава конструкцията ще е по-опростена  и изцяло като стандартен трансформатор освен допълнителна бобина. Нещо като магнитен усилвател но на обратно. ..  Често казано не мисля, че тези неща имат общо с принципа на Капанадзе...

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
по предложения на sergiu_k  и sergh
от руския форум
 http://realstrannik.ru/forum
схемата добива вида:

п.с. Няма интегрални микро схеми.
Остава все пак "модулацията" на искрата???

поздрави
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 09:50:48 pm от madsatbg »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! На последното видео минута 12,39 до 12,49, Капанадзе говори за някаква инерция и след това изключва генератора и се вижда, как той не спира веднага, а след 1 - 2 секунди. Някъде в руските форуми даже има отрязък от видеото точно с този момент и е на забавен каданс и се вижда още по-добре. Така, че трябва да помислим, каква е тази инерция. На видеото с 2 киловатовия генератор, който няма самозахранване, на дросела, който се вижда до бялата кутия, ясно се вижда най-отдолу, намотка направена с много тънак емайлиран проводник. Според мен този дросел или не знам вече, как да го наричам е предназначен за сваляне или преубразуване на енергията. Прилича ми на обърнат траф на Тесла, но има още една намотка с дебел проводник. Аз съм направил следната постановка, с  която експериментирам. Няма да рисувам схема, а ще я опиша. Пвц тръба 50 см, най-отдолу съм навил една намотка  по цялата дължина с проводник 0,3 мм, обаче  двоен един до друг и се получават по два извода на всеки край, за да мога да ги свързвам по различен начин при пробите. Отгоре върху тази намотка има изолация за 20 киловолта. Върху изолацията по дължината на тръбата има медна шина 2 см с изводи в двата края. Върху нея пак изолацияза 20 киловолта и отгоре с проводник 4мм2 една намотка, както се вижда на последния клип, която има само два извода и са в единия край. Вътре в тръбата има медна рязана тръба и отгоре е индуктора. Високото напрежение ми е около12 киловолта имах и друго на 25 киловолта, но се запали повишаващата бобина. Пробвах всевъзможни варианти на включване на бобините, модулиране на искрата и, какво ли не, но резултата е нулев, освен познати за мен ефекти. Та в този ред на мисли, според мен, тайната на Капанадзе е в кръглата кутия, отнася се за последното видео. Който и да беше на негово място и иска да вземе патент за генератора, няма да остави да се вижда тайната му, което е логично. Предполагам, че е нещо много просто и Капанадзе, затова го крие. Ние трябва да решим задача с два компонента, които са неизвестни, единият е принципа на работа и другия, каква е тайната на изработването. Според мен този ток от 25 А се получава в кутията по някакъв начин, а дросела служи за съгласуване или смесване на тези 25 А с напрежението от 220 в, което идва от инвертора и на изхода да се получи мощност от 5 киловата. Предполагам също,че намотките на дросела не са толкова критични, ако е спазена посоката на навиване, за да се прояви ефекта. Генератора консумира от инвертора около 0,5 А на 220 в, което е около 100 вата, а за да се получи ток от 25 А с напрежение 1 волт ще се израсходва, около една трета от общата консумация, останалите две трети да останат за високоволтовия източник и след това в дросела да се смесят тези 25 А с 220 в и на изхода се получават 5 киловата. Обаче, как да стане това? Поздрави!  :-\

emilvtc

  • Гост
Тази "инерция" за която говорите може да се дължи на енергия запасена в кондензатори - подобно на тази запасена във входния филтърен (след греца) кондензатор на импулсно захранване.
Да не забравяме, че човека все пак се опитва да скрие и запази откритието си и може да дава всякакви заблуждаващи обяснения ...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
   Мadsatbg  !  Цветовете на тиксото по бобината доле-горе съвпадат но поне и разрядника да го беше сложил там където е при Капанадзе.  Аз мисля и електрониката да сложа  в една зелена кутия и тогава белким тръгне:) 
   Само се шегувам но не се съмнявам, че скоро всички ще разполагаме с работещ генератор а твоята работа също ще има добър принос в крайната цел:)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Ако сте забелязали на видеото в Турция, искрата е с честота 50 херца, чува се много ясно. Капанадзе казва, че това е силов кабел, значи по него тече необходимия ток за получаването на тази фаза, на мощност от 33 киловата, ако установката е 100 киловата или 16 киловата, ако установката е 48 киловата, както се разбра по-късно. Ако е 33 киловата през това тънко кабелче трябва да протече ток от 150 ампера, което по класическия метод е невъзможно. Затова Капанадзе използва високо напрежение и висока честота, за да пренесе тока от 150 ампера до другата бобина, в която според мен високото напрежение с висока честота се преобразува в голям ток от 150 ампера с нищожно напрежение и се смесва с напрежението от 220 в  от задаващия генератор, а в случая това е инвертор и на изхода се получават тези 33 киловата на всяка фаза. Принципа е един и същ във всичките му установки. И на практика се получава, че един от принципите използвани от Капанадзе е предаване на енергия по един проводник по Тесла. И друго казва Капанадзе, че колкото е по-висока честотата и напрежението, толкова по-голямам мощност се получава на изхода. Ако някой може да даде линк  на патента на Тесла за предаване на енергия по един проводник, но да е на руски, за което благодаря предварително. Поздрави! 

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@ mito_kupona колега тук има много от патентите на Тесла и повечето са на руски, само трябва да си избереш подходящия - Успех :)
http://www.matri-x.ru/energy.shtml

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
позволявам си да представя на вниманието Ви,
моето виждане за, съдържанието на жълтия "буркан"./ жълтата капачка ми напомня на буркан /
Още по просто и елегнатно. L1 до L4 са допълнителни намотки на ТХОто.
ВВ е оригиналната.
Колеги как мислите, дали ТХО може да даде достатъчна мощност или ще трябва тороид?
Не обичам да навивам трансформатори.
Трудно се навива ВВ намотка  :-[
Мито_Купона може да сподели как става.
« Последна редакция: Февруари 14, 2012, 09:22:20 pm от madsatbg »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравей madsatbg, на ръка е доста трудно навиването на повишаваща бобина за тхо. Аз разполагам с една малка ръчна машинка за навиване на трансформатори с брояч на, която може да се постави и електромотор да я върти и става още по-лесно. Бобина с 8000 навивки се прави за по-малко от един ден, но после трябва да се чака да стегне смолата известно време. Ето тук  http://www.ebay.com/itm/360422439578?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 има такива машинки. Преди да навиваш развии едно старо тхо, за да видиш технологията, защото има някои тънкости при навиването, а и проводника трябва да е с високоволтово лаково покритие. Най-добре е, ако имаш литцендрат, тогава няма нужда от изолация на всеки ред. А него го взимам от тук  http://www.ebay.com/itm/220437116031?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 Поздрави!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Капанадзе ползва надлъжни електромагнитни вълни. Според терминологията на Тесла "вихрови ефирни обекти". Вихровите ефирни обекти се онагледяват с кръгчета цигарен дим, които се разширяват (от точка стават ринг/тороид, пръстен/ в тримерен варянт конус). Визирам този клип с две надлъжни бобини и една напречна завъртяна на 90 градуса. 
Предавателната бобина излъчва напречни електромагнитни вълни, познати като вълни на Херц или традиционни електромагнитни вълни и надлъжни вълни вълни тип Тесла. Какво е извесно?
- напречните електромагнитните вълни векторите Е и Н трептят във фаза (синфазност-активна енергия) и биологически са вредни
- надръжните електромагнитни вълни векторите Е и Н трептят с фазова разлика 90 градуса (реактивна енергия) и биологически са безвредни - средната стойност е 0.
Могат да се направят следните изводи:
- разлика между предавателна и приемна бобина
+ предавателната бобина (антена) винаги създава в комплект напречни и надлъжни електромагнитни вълни. Електрическата енергия не може 100% да се превърне в напречни електромагнитни вълни (количествени измервания нямам). Ако бобината не е в резонанс и неможе да излъчи надлъжни електромагнитни вълни то и напречни не се излъчват.
+ приемната бобина (антена) приема без да е настроена в резононс. В зависимост от разположението спрямо предаващата бобина (антена) може да приема или надлъжни или напречни електромагнитни вълни (решения на уравнения на Максуел).
Надлъжни електромагнитни вълни са сгъстяване и разреждане на ефира. За това най-лесно се регистрират с кварцови електронни генератори, местят честотата с порядъци. С тях може да се предава енергия еднопроводно и безпроводно с нищожни загуби, примерно под 1%.
Тъй като вихровите ефирни обекти се разширяват то те и усилват енергията. Нещата изглеждат гениално прости!
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 09:47:56 pm от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
mi68
Не забравяй, че ефирните вихрови обекти като сравнително устойчива структура се отразяват от електростатични полета. При резонанса между две такива "огледала", те захващат част от енергията им и се усилват подобно на звук в стените на резонаторна кутия. Същият модел е и при лазерното напомпване. При Тунгуската катастрофа е било въпрос кое поле първо ще се пробие, на Земята или на Луната - е, пробило се е по-рехавото земно, подобно на полупропускливото излъчвателно огледало при лазерите. Генераторът на ефирни вихрови обекти на Тесла е елементарен и се базира на електростатика и флуидни модели  ;) 
При Капи резонаторната кутия е съставена от намотките, които са един вид фарадеев кафез - но никой не ги вижда като такъв. Ние с теб хващаме нещата по-пряко от колегите елтехници, но няма кой да ни чуе - което е жалко, но може би за добро. Който разбрал, разбрал.
Успехи!
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 09:19:32 pm от caduceus »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Така е имат електростатичен характер и големи бобини с униполярния си капацитет го хващат. Отлично схемно решение. Кутията може да е от плексиглас. Значи има интерференция!
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 09:29:28 pm от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Анджък. И при стоящата вълна - решетъчна приемна антена както при Ед Грей. Хладното електричество в резонанс се самоусилва, а за начало на ефекта има в конструкцията смесен оргонно-електрически кондензаторен възел. Нещата при Гребенников са подобни, там има също самоусилване на вихровите обекти при отразяването им между два електростатични екрана с радиант - докато излязат навън. Там целта обаче е друга и самозахранването е страничен резултат   

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Излиза, че има два вида стояща вълна.
-Първа в бобината за да имаме създаване на вихров ефирен обект. (електрическа част)
-Втора в кутията за усилване на вихровия ефирен обект. ( ефирна част) Междудругото идеята за лазер е създаден от електротехници във вид на мазер.
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 11:31:29 pm от mi68 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Ново видео с технологията на Капанадзе. 

http://www.youtube.com/watch?v=hofc6sl7VM8&feature=player_embedded# - 100 киловатка в Турции вариант №2
http://www.youtube.com/user/realStrannik - Генераторы Тариэля Капанадзе
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 10:11:36 pm от altium »