Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447715 пъти)

viper

  • Гост
Струва ли ми се, или залата е екранирана с метална мрежа? ???

vitan

  • Гост
Резонансна честота може да се определи, ако трептящият кръг се разглежда като двуполюсник, съставен от две паралелно включени комплексни съпротивления от капацитет и индуктивност. Какво се случва с промяна на импеданса в втроичната намотка с непредвидими стойности а тоест смяна на консумацията и смяна на реактивен с капацитивен товар , и как това влияе като цяло на една настроена резонансна  LC система в първичната намотка? Интересен ми е и момента в който захранването плува поради, примерно позагрял диод който си е променил съпротивлението.
Може да мине за запълване на нишката, но щом питаш.....

2 комплексни елемента (единия може и да е чисто активен, и пак ще има резонанс) могат да бъдат включени и последователно. И така нататък отговори, които ги пише в учебниците по електроника или електротехника.

В случая обаче освен първична и вторична, не виждам как ще се мине без "третична". Тия въпроси касаят и нея :)

viper

  • Гост
Да разбирам че, стигаме до моето твърдение за необходимостта на система която следи резонанса и играе роля на серво комутирайки кондензатори в първичната намотка?

vitan

  • Гост
Няма да преписвам учебници. Начини много:
-   Активни;
-   Пасивни;
-   По напрежение, температура и пр.
>   с активни елементи, включая промяна на работната точка;
>   с резистивни елементи;
>   с реактивни елементи – бобини и кондензатори;
>   комбинации от горенаписаното;

Капанадзе казва в патента си, че има нещо като АДЧ. Може да е по-добре един стъпков мотор да вкарва и изкарва феритна сърцевина в някакъв дросел. При комутацията на кондензатори ще плющят яки искри.
Цивилизовано нещата се правят с варикапи, но тук май не става.
А да се бута по вторичната директно е опасно. Може само да се варира с нейния капацитет спрямо околното пространство.
Но нещата стават при първичната. А там дори може да се варира със захранващото напрежение.

Завършвам нещата с: нещата се правят според много „зависи”. Четейки теорията на тесла-трафовете съм се учудвал, как едно на вид толкова просто нещо, може да крие в себе си толкова много скрити зависимости…. Факт.
Докато няма самозахранване при константен товар, това е леко безсмислена тема.
« Последна редакция: Септември 15, 2010, 05:43:38 pm от vitan »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Според мен трябва да се търси логиката на генератора, както Менделеев е намерил периодичния закон. Класическият LC трептящ кръг имаме статичен заряд в кондензатора и динамичен в бобината. Този резонанс е със загуби и е затихващ. Обратна задача е да се изменя заряда едновременно в кондензатора и в бобината т.е. еднородно електромагнитно поле. Втори варянт е параметричното изменение на заряда примерно с варикап в нелинеен режим(теоретично). Двата пътя водят до три творчески решения:
-едновременно изменение на заряда в трептящия кръг (интерференция и т.н.)
-параметрично изменение може и едновременно в капацитета и индуктивността или само в капацитета или само в индуктивността
-комбинирано от горните два метода с множество схемни решения.
Параметричните генератори са капризна работа изискват висок качествен фактор на трептящия кряг и голям коефицент на модулация. Общи линии противоречиви изисквания с качване на честотата пада качествения фактор но се увеличава коефициента на модулация. Произведението трябва да е голямо за да се получи по-голяма мощност. Не изследван и перспективен варянт е първия път това се дължи на пространствената периодичност(дължина на вълната) казано по-друг начин сгъстяване и разреждане на средата и създаването на пространсвен резонанс (интерференция). На кратко честотата е константа, а дължината на вълната е променлива зависеща от скороста на разпространение. Резонансът се настройва чрез биенето на две близки честоти с практически еднакви аплитуди и минимум две бобини на регулируемо разтояние. Частично въпроса е разгледан в суперхетеродиния принцип на радиоприемане. Характерно е голямата разлика между амплитудата на хетеродина и приемния сигнал. Читателя трябва да внимава с тази подробност.
« Последна редакция: Септември 15, 2010, 09:09:33 pm от altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Да разбирам че, стигаме до моето твърдение за необходимостта на система която следи резонанса и играе роля на серво комутирайки кондензатори в първичната намотка?

Не, не трябва да разбираш, че всички са стигнали до твоето твърдение. Да превключваш кондензатори с релета за да се донастройва плавно резонанса  ;D. Извинявай, това не може да стане, а има къде по-интелигентни и същевременно прости решения. Това което предлагаш и преди 100 год. не са го правили. Но не това е на дневен ред. Както казва Витан, първо при константен товар да го направим, пък после............ Нека не слагаме каруцата пред коня.

Търси се някой, който може да даде логично обяснение, как и откъде се взема СЕ при Тесла - Капанадзе. Другото на настоящия етап е безмислено да се дискутира.
« Последна редакция: Септември 15, 2010, 09:13:41 pm от EDM electronics »

vitan

  • Гост
Според мен трябва да се търси логиката на генератора, както Менделеев е намерил периодичния закон.
Менделеев е открил таблицата си….. на сън, сънувайки (така помня). Но преди това дълги години е работил яко над проблематиката. :)

@EDM electronics – обяснението на проф. Константин Мейл си е супер, дори е вързано здраво и с вижданията на Никола Тесла по въпроса. За мен е това, и друго няма. Но не ми се превежда от английски, мързи ме за тоя доста труд :)

Друго ми е интересно, този нашенец STEF по-надолу, дали е от нашите тук: http://new-energy.es/forum/showthread.php?s=58c516c289b45fa67e88aa09b5bb41fa&t=54&page=6 Не че му вярвам де, но от такива никой не печели, освен ЕОН и подобни.

Според мен в Нета има достатъчно теория и як напредък по въпроса. Проблема ми е, че свърших средствата за развойна дейност. Иначе с по-малко от 300 EUR не виждам как ще стане мощна разработка. Тук имаше постнати няколко адекватни файла. Получава се стояща скаларна вълна и нататък е въпрос на експерименти и малко късмет :) Обаче вземете да посмятате, ако мислите, че лесно ще я получите тая вълна.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Извинявай mi68 не се стърпях:

1.Според мен трябва да се търси логиката на генератора, както Менделеев е намерил периодичния закон. - На Менделеев закона му е станал ясен, както откритията на Тесла, и той не е разбрал как му е дошло в главата, сякаш някой с фуния му е налял знания. Това отличава гения от ония които цял живот учат и накрая нищо.
2.Класическият LC трептящ кръг имаме статичен заряд в кондензатора и динамичен в бобината.
3.Този резонанс е със загуби и е затихващ. - Вярно!
4.Обратна задача е да се изменя заряда едновременно в кондензатора и в бобината т.е. еднородно електромагнитно поле. - Какво е многородно електромагнитно поле?
5.Втори варянт е параметричното изменение на заряда примерно с варикап в нелинеен режим(теоретично). Варикапа не изменя заряда а капацитета в кръга, а дали режимът му е линеен или НЕлинен, това няма да му попречи да извърши предназначението си.
6.Двата пътя водят до три творчески решения: ;D
-едновременно изменение на заряда в трептящия кръг (интерференция и т.н.)
-параметрично изменение може и едновременно в капацитета и индуктивността или само в капацитета или само в индуктивността - Това е вярно!
-комбинирано от горните два метода с множество схемни решения.
7.Параметричните генератори са капризна работа изискват висок качествен фактор на трептящия кряг и голям коефицент на модулация. - Няма нищо капризно в параметричните генератори, те работят с трептящи кръгове с всякакъв качествен фактор, дори има такива, които работят със свръхнисък качествен фактор - пуснал съм схема във форума.
8.Общи линии противоречиви изисквания с качване на честотата пада качествения фактор но се увеличава коефициента на модулация. - Качествения фактор не зависи от честотата, той се повишава при по-малко активно съпротивление, най-вече при индуктивен характер на кръга или при по-голяма индуктивност и по-малък капацитет. Коефициента на модулация няма връзка с казаното дотук, той зависи единствено от амплитудната разлика на модулиращия сигнал или съответно девиацията.
9.Произведението трябва да е голямо за да се получи по-голяма мощност. - Кое произведение, не става ясно. Явно, просто там някакво си произведение, а вероятно става въпрос за художествено произведение.
10.Не изследван и перспективен варянт е първия път това се дължи на пространствената периодичност(дължина на вълната) казано по-друг начин сгъстяване и разреждане на средата и създаването на пространсвен резонанс (интерференция). - Неизследван но за сметка на това переспективен пространствен резонанс - пространството резонира, ето това е най-важното, без това накъде.
11.На кратко честотата е константа, а дължината на вълната е променлива зависеща от скороста на разпространение. - Желязна логика, как никой досега не се е сетил, браво!
12.Резонансът се настройва чрез биенето на две близки честоти с практически еднакви аплитуди и минимум две бобини на регулируемо разтояние. Биенето няма връзка с резонанса. Самата дума биене означава сблъсък на две честоти, като се получава сбора и разликата от тях, а ако те са еднакви има нулево биене, може да се каже тогава, че двете честоти са в резонанс. Разстоянието не е параметър при някакъв резонанс, то само определя коефициента на връзка, каква част от енергията преминава от едното място на другото, а рестото отива в околното пространство. Резонанс има тогава, когато при определена честота на генератора се изравнят индуктивното и капацитивното съпротивление на кръга.
13.Частично въпроса е разгледан в суперхетеродиния принцип на радиоприемане. - Кой въпрос?
14.Характерно е голямата разлика между амплитудата на хетеродина и приемния сигнал. - Характерно с какво?
15.Читателя трябва да внимава с тази подробност. - На ниво издаване на техническа литература ли сме вече?


Нищо лично, просто каквото повикало, такова се ...................

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
През последните дни при поредното гледане на видеото с Капанадзе и прословутата зелена("черната кутия на самолета"  ;D) оставам с впечатление, че товара с лампите се свързва към и между дебелия проводник излизащ перпендникулярно от бобината и заземяващия черен кабел минаващ през самата бобина.  Ако действително е така то е задължително използването на заземяване, което на практика действа, като противоположен потенциал спрямо създавания в бобината.  И между тези два потенциала се свързва товара.  В потвърждение на тази идея е че 23 ампера се замерват с ампер клещи точно на заземяващия кабел спрямо бобината и през товара 3КВт.  Капанадзе уточнява че генератора дава 5 КВт. но в случая го натоварват с 3КВт. За мен е въпрос, колко проводника в действителност излизат от зелената кутия към бобината, като отговора е два или три. Единия проводник е минаващия през искрището. Другия е кабел излизащ в края на кутията срещу бобината. Този кабел съдържа един или два проводника.
  От личния ми разговор с Гиа, и задавани от мен въпроси той казва че искрата се подава с честота 50Хц.  и  в генератора не се използва висока честота. Според Гиа, установката на SR може и да е работеща но не е ефективна по две причини. Първо - защото използва висока честота за искрата(опитвал е на стоп кадър да разбере има ли прекъсване на искрата но нямало). И второ - използването на магнитопровод.  В генератора на Капанадзе в нито един от вариантите не се използва магнитопровод.  Има само един генератор и той е на 50Хц.  Не съм го питал дали има съчетание от ниско и високо напрежение но по мое мнение ако се използва, което е вероятно, то тогава захранващите проводници към външната бобина са три. Един за високо напрежение през искрището и два(страничния кабел)  за ниското и маса(общ), който вероятно може да отива и на земя.
  Дори на око наблюдавайки разрядите при зелената кутия и турския 100КВт. генератор може да се прецени че честотата е сравнително ниска(50Хц).  Като висока честота остават само хармониците в разряда.
  В 99% от комуникацията с Капанадзе, реалното лице зад името му е Гиа, като негов представител.  Допускам че някои от отговорите му са или дезинформация или по-скоро повърхностни, с което експериментиращите биха отишли в седма глуха улица.  Преди Гиа(Капанадзе) да се включи най-вероятно от чисто любопитство( защото е човек като нас ) във руските форуми, интуитивно чувствах че теоретиците  и експериментиращите са на прав път  а сега е нещо друго.  Все пак дори потенциално съществуващата дезинформация  помага в крайната цел.  ;D ;D колкото и да е парадоксално....
   Интересно, тук  http://new-energy.es/forum/showthread.php?t=54&page=6   в изказванията и дискусията  с Гиа(Капанадзе) се включва и човек от България със следното изказване:

   
Цитат
   STEF 
Новичок
    
Регистрация: 11.09.2010
Сообщений: 1

Благодаря Ви г-н Капанадзе, че ме подсетихте за
формулата на Тесла !
Аз до сега не можех да разбера защо ми изгаря
една от бифилярните намотки..., но с Вашата подсказка,
проумях и самозахраних установката !
Единственият проблем е, че получавам около 600V
на изхода (съемна) намотка и разбира се трябва да се
съобразявам с товара...
Но това е бял кахър...
Важното е, че няма да плащам ток на нашият разпредител...
(не му знам точното име)... мисля беше ЕОН
P.S. Да го духат всички, които продават ток,
аз вече имам собствен...   

Някой да знае случайно кой е този човек? :)

vitan

  • Гост
Не може да има тесла-трансформатор или Капанадзе без заземяване. Не и в класическия му вариант. Но е най-лесно да се заземи. Ползва се земята, като най-големия сферичен кондензатор с отрицателна плоча, който човечеството познава.

Обаче не е само това. Из Нета пише, че щом руснаците имат „учения” с техните скаларни оръжия (взели са си поука от Тунгуския „метеорит” на Тесла), магнитните полюси на земята се местят малко или много. Когато американците предизвикаха с HAARP-a голямото земетресение в Чили, по телевизията почнаха да обясняват, видите ли, земните плочи така-онака, магнитните полюси и те…. Да, ама не!

Истината е, че заряда на земята ще се черпи в несиметрични посоки според мен. Земното кълбо „отгоре” е по-населено. Особено, ако почне „промишлен добив” с Капанадзе, може да стане интересен живота на хората – с по-малко йоносфера (че отлита в космоса заради намалелия заряд на земята) и с магнетизма. За магнитните полюси като щит на живота вече писах: http://mazeto.net/index.php?topic=5076.0

Американците си скриха откритието за термоядрените централи. Това според мен е най-доброто, но лакомия пуста и жажда за контрол над тия, които са им на кранчето на 7-те петролни фирми „сестри”. Сестри са, ‘щото са от едно племе, но това е вече друга тема.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравей колега vdomov, идеята е добра, но първо трябва да си изясним откъде ще идва СЕ и второ, как ще я хванем. Аз имам готов, малък Тесла траф с вторична 1300 нав. с проводник 0,2 мм, имам и високоволтов траф от халогенна лампа 3,5-5 kv I max 1,2A, само трябва да подбера кондензаторите, за да го вкарам в резонанс и да пробвам, какво ще се получи. Преди време пробвах с подобна постановка, но нямаше резултат, ще пробвам и тази, но все си мисля, че в Тесла трафа СЕ няма. И друго, мисля, че при Капанадзе Тесла трафа служи да създава бърза смяна на направлението на магнитното поле, за възникване на ток на смесване, посредством мощни, кратки импулси и тогава в LC кръга започва безконечен колебателен процес. А и SR казва, че искрата няма нищо общо със силовата част на установката. Ето и снимка на високоволтовия траф. ПОЗДРАВИ!

vitan

  • Гост
@vdomov ,  Тези кондензатори са важни дотолкова, че да не избухнат и да отнесат работилницата. Те са жестоко натоварени, защото се изпразват до НУЛА. Но от тях и искрището зависи енергетиката и нищо повече.

Всичко нататък зависи от геометрията и как е организирано околното пространство. Виж последните снимки като доказателство. Геометрията на първична и вторична е решаваща. На третичната също. И това къде се намира. Тук нещо не е на мястото си. Иначе енергията на третичната минава през Грец… После, ако искаш дросели и каквото ти е кеф.
Много още може да се пише, но няма да преразказвам книги и патенти. Просто е ужасно много, а и не помня всичко. Нали затова са книгите. За справка и методика на смятане.

Най-големия гъдел е, ако се намери най-якия кондензатор под слънцето: диелектрик от рубин+слюда. Навремето по радиопредавателите са ги слагали, но сега не знам да се правят. Яко някой намери нещо, да свирка :) Не е за изпускане.

Хубаво е човек да експериментира, но ако не знае законите, на които се подчинява материята си е губене на време и пари. Ако искате вярвайте, ако искате недейте.
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 06:13:52 pm от vitan »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
ако искате да разберете как работи усилващата схема Тесла-Капанадзе, ще трябва да мислите като тях. Това е и причината никой официално да не е повторил и платформата на Гребенников - пълно несъвпадение на знания и виждане за света. За доказване на горното, просто трябва да си отговорите на въпроса защо има патентовано искрище на Тесла с "прекъсване на искрата" /!!!!!/ чрез сгъстен въздух. Някой да е виждал прекъснато искрене от този тип -  посредством въздушна струя? Най-лесно е да се игнорират подобни факти, ама в такива е ключа на бараката  :) Дотук не видях и почти никой да прави флуидните аналогии на Тесла, да коментира обяснението на бифилярката например като "дупка" в енергийното поле и т.н. Василатос да бяхте попрегледали поне - пак.
Слабичко ви е разбирането - така че... Едва ли ще е скоро,особено като виждам че не приемате друга гледна точка - прегледах си вчера постовете по схемата, - само митьо купона и фантом чат пат чуват петлите  ;D Извинявайте, господа електроинженери, ама Капанадзе е архитект и е свил проводниците на ръка като гледам 5 кв генератор, а вие си приказвайте за мосфети и прочее електроника. Някой да се е запитал ще работи ли джаджата му в пресечна точка на мрежата на Хартман или в геопатогенна зона с - излъчване? Там където не работи добре и клетката на Джо например... СЕ не е в електрониката - тя ПРЕЧИ защото има други фактори които не отчитате, не е само ток!!! Извинете за критиката , ама ми омръзна да ви жаля - приемете я като градивна и вижте пак следните постове:
от темата: 192, 204, 231, 243, 281, 299, 308. Изхвърлете от главите си наученото в учебниците, четете оригиналните лекции на Тесла и пак  помислете 
Поздрави   
 
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 06:53:37 pm от caduceus »

vitan

  • Гост
@caduceus – книгите за тесла-трафовете дават насока как се смятат някои неща, включително и пълна методика на искрище с противовъртящи се електроди. Има масло, има сгъстен въздух където трябва. Но те не дават всичко! Обаче ти какво даваш?

Тесла-трафа + СЕ приставка ще работи и на тия зони, за които казваш, макар и не толкова добре. Въпрос на настройки. Защото се основава на нещо, което идва от космоса: потока неутрино, което трябва да спре. Само със стандартната теория не става. Става и с още горница. Василатос казва как се снема свободната енергия! Ти като си го чел, къде точно го описва? Разбира се не говори 1:1 в детайли.

Твоето искрище прави по-голямо dV/dt, но Капанадзе вероятно и с 50 Hz се оправя… Но само с dV/dt пак не става :) Ако се искат грамадни мощности, тогава мога да се съглася за сгъстен въздух. Но май не говорим за това. Четенето на оригиналните лекции пак не е само ключа! Гаранция. Чел съм ги в оригинал.
Така че и аз няма да те жаля - като критикуваш, кажи кого точно, без да слагаш под общ знаменател. Освен себе си имам и друг предвид.

viper

  • Гост
Към Витан. Нека да помисли... има начин за комутиране на кондензаторите.....;D.  Малко насоки ще му дам. След като нямаме електролитно филтриране на тока.... Какъв е потенциала на  изхода след диода спрямо маса на 0,90,180 градуса. Да има и на предвид че, 50 Хц не са чак толкова бърза честота и повечето релета могат да работят и над 300 Хц, без да закъсняват. И как, един операционен усилвател,  може да помогне в случая. И къде е най добре да се свърже  релето за да не пробие.
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 09:16:35 pm от viper »