Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447591 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Вероятно под, над или встрани от "генератора на СЕ" има Тесла-траф, който предава, а паяжината от бобини приема. Естествено тази подробност не е в кадър. Но не това е важното. Вече съм убеден, че в търсене на СЕ мноооого хора взеха да ги хапят мухите по главата. И на СР установката не беше много убедителна, особено когато не искаше да спре, след като си счупи ръцете да натиска бутона и да се извинява че бил развален. Ни се чу тоя СР, ни видя. Много от репликациите на ТПУ са от маниаци, които са отделили време да скрият вътре в тороида Ли-Ион батерии. Последният, който оглавява класацията е tiger2007. Мноооого шикалкави със самозахранването. Нямало диоди, които да изправят напрежението от намотките, много били остри импулсите ;D, нямал и стрелкови уред с който да измери КПД-то точно, имал само цифров китайски от 3 лв - е гати майстора електрончик. Превърне ли се в мания СЕ, човек се променя, но предупреждавам, не към добро!

Поживем-увидим!!! ;)

GMG

  • Гост
   Здравей наборе (mi68) !
Пиша по темата само и единственно заради твоята уникална
логика, която понякога се опитвам да разшифровам  :-[
Сега обаче, някакси разбрах какво имаш в предвид
или съм сбъркал...?
Виж какво експериментирам от много време...
Според мен, нещата са сериозни и обещаващи !!!

giunal

  • Гост
Ще ме извините но, качих тези снимки за да се обърне внимание на това какви материали са използвани за да се постигне резонанс.(обърнете внимание на кондензаторите).
А що се отнася до това какво има под масата???
Може наистина да има нещо, и аз така си мисля. Но  пък ако няма тогава.....
Нима и Тесла не е постигнал СЕ  чрез подобни средства и по примитивни дори(отговарящи на технологичното ниво в началото на 20 век). Именно това ме вълнува.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Вижте как се прави устройство на СЕ с подръчни материали и най-важното то да работи. Явно за този който знае какво прави и как да го направи проблем за реализирането на СЕ няма.
Здравейте,
този човек е на около 50 години - АУТИСТ - и е от Канада.
За наше съжаление, той НЕ ЗНАЕ КАК СЕ ПОЛУЧАВА СЕ.
Не може да обясни, както и Тесла някога , той "ВИЖДА" тока.
Прави ежегодно демонстрации в Канада.

Daniel Pomerleau's devices are real. It is not a "scam" because as i said in my last post, i was there in 1992 and i was there at is last demonstration 4 weeks ago. That guy is from Montreal area and is doing this since he is a child. He told me that what he is doing come "naturally". He also showed me how to build one of his device but i can't make it work. He did build a device with only a few wires in front of many people in about 5 minutes that can run a 5 horse power motor. And also like i said in my previous post he can power a 100 watts bulb with only "1 wire" (really amazing).
This is it.   An again it is not a scam.
За повече инфо
http://www.rexresearch.com/pomerleau/pomerleau.htm
P.S.На мен ми напомня на това.Има идея, че той ползва енергия от местен предавател.
« Последна редакция: Септември 23, 2010, 10:37:27 pm от madsatbg »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Здравейте колеги!
Реших отново да изложа една моя теория (с риск отново да се изложа  ;D), но все пак може и да е от полза.
SpaceReason (SR) казва, че трябва да се образува "мъртво поле" и това поле да го накараме да работи. Според мен това поле е стоящата вълна. До колкото знам при стоящата вълна не се излъчват електромагнитни вълни и по дължината на проводника или намотката се регистрира наличие на магнитно поле (при анти-възел) и липса на такова (при възел). /ако това, което обяснявам за стоящата вълна не е така, моля знаещите да ме поправят и да обяснят какво е стояща вълна, как се получава, какви видове има, какви са неините свойства и т.н., защото в Уикипедия има малко информация/
Та мисълта ми е:
- имаме три намотки
- двете намотки може да са навити съпосочно или разнопосочно, като връзката между тях се осъществява с разрядник
- първоначално на първата от двете намотки се подава напрежение (не знам точно какво, дали високо, сигнала синусоида ли да е, правоъгълник, импулси ли) така, че да се получи стояща вълна, която и да е в резонанс (не знам с какво би могло да допринесе това)
- когато в първата намотка напрежението достигне пробивното напрежение да прескочи искра и да възбуди втората намотка, в която също да се получи стояща вълна в резонанс, и да се получат така възлите и анти-възлите, че възел от първата намотка да съвпада с анти-възел от втората и обратно
- от третата намотка да се снеме енергията, която са генерирали първите две
Мисля, че по такъв начин няма да има влияние между двете първични и вторичната намотки.
Редуването на включване на първата и втората намотка може да се направи да е 50 пъти в секунда.
Ако може някой да пробва тази с-голяма-вероятност-да-е-пълна-глупост идея. Ако нещата не са така, както съм ги описал, и ако някой е схванал за какво става на въпрос, моля да коригира стъпките и начина, по който може да се осъществи експеримента.
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 12:19:54 am от miromad »

GMG

  • Гост
  Алтиум, не си спомням някъде да съм писал, че
намотките са спирални, напротив, бифилярки са !
КПД-то на първата схема е около 97-98%, затова
измислих тази двутактна... проба-грешка...практика :)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте всички! Първо да се опитам да отговоря на miromad, уважавам такива хора, защото са откровенни, търсещи и истински. Аз не съм теортик, а практик, но все пак, ще се опитам да ти дам някаква информация, доколкото аз я разбирам. Представи си соленоид, навит бифилярно, проводниците са един до друг, дефакто имаш два соленоида с 4 извода. На тях подаваш, някакво променливо напражение, да речем синус, но в обратна посока на двете бобини, или соленоида. Ако имаш осцилоскоп, ще видиш,че когато се срещнат вълните от двата соленоида, в техния максимум се получават, други вълни с много по-голяма амплитуда, това е стояща вълна. А за да разбереш силата на тази божественна вълна, ще ти дам друг по- разбираем пример, представи си, че опъваш тетивата на някакъв лък, а на тетивата има стрела, тетивата и лъка, са променливото напрежение, което е подадено на двата соленоида, , а стрелата е стоящата, пробиваща всичко вълна.  Магнитното поле е затихващото трептение на тетивата и лъка, след изстрелването на стрелата или скаларната вълна, или стоящата вълна, всеки я нарича различно, но тя се движи праолинейно, на там, на където е насочена.
     И друг въпрос искам да споделя с вас, съфорумци, в този форум и в няколко руски форуми, който следя, има човек, който си мисли,че е N1, който е изфабрикувал видеото на SR, естесвенно с подходящи водещи, на филма, които не са на ясно, кое копче за какво служи. Моето мнение е, че зад илюзията SR стои, българин, разяждан от комплекси за малоценност, жал ми е за такива хора, имена няма да споменавам, но съм убеден и сигурен. И друго, нашият човек има 19 ника в разни подобни форуми лесно може да се провери..... Много жалко, за човека. Заради подобен род простотий, напуснах България, а Обичм България!!!!!!!

The Phantom

  • Гост
Ето линк към филмчето от 7 части от деня на презентацията на установката на Териел Капанадзе. Всеки , който още не го е гледал цялото, може да му хвърли един поглед.
http://www.youtube.com/watch?v=Mxa_G4X8Y7k&p=AF2DFC5184CD91A2&index=1

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Стоящата вълна е проста интерференция и интерференция може да се получи с два или повече кохерентни източници-опит на Юнг за светлина. Наблягам на стоящатата вълна заради простотата. Забелязвам слабо познаване на теорията, а това води до невежество. Най-просто стояща вълна възниква в безиндуктивна бифилярка. Имаме токов връх т.е. еднородно поле (някой колеги го четат за многородово и ми правят забележки).Тъй като света е двойствен това не дърши работа трябва противоположност.
Стояща вълна възниква в линия с разпределени параметри и имаме три режима:
-отворен изход (отражение заради различната скорост на разпространение м/у въздух и кабел)
-затворен изход (на късо)
-натоварена с инпеданс равен на вълновото съпротивление- това е решението трябва електрическа мощност да се черпи.
Електрическият ток е следствие на промяната на полето, най-общо промяна на неотринния поток през затворената верига. Трябва да се понижи честотата, за по-голяма ефективност, съответно дължината на вълната става много голяма и затова трябва да се намали скоростта на разпространение. С това се постига много добро отражение-стояща вълна с отворен изход. Дългата линия се замества с последователни и паралелни трептящи кръгове.
-паралелен трептящ кръг прави токов резонанс на изхода имаме напрежение. При по-ниска честота от резонансната, инпеданса е с индутивен характер, обратно при по-висока честота капацитивен характер.
-последователен трептящ кръг прави напрежителен резонанс на изхода имаме ток. При по-ниска честота от резонансната, инпеданса е с капацитивен характер, обратно при по-висока честота индуктивен характер.
Вижда се, че нещата са огледално симетрични. На практика имаме два случея на трансформиране на високото напрежение (лесно се получава-връх на напрежението на стояща вълна):
-чрез трансформатор КПД<1-затихване
-чрез трептящи кръгове (резонансно) КПД>1-усилване (стояща вълна)
Щом имаме усилване при наличие на ПОВ усилвателя се превръща в генератор. Момчета да го направим!
 
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 09:16:54 am от mi68 »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Благодаря за отговорите относно стоящата вълна, но така и не дадохте отговор възможно ли е тази постановка, която аз описах да работи, и ако ли не, защо?
При стоящата вълна наистина ли не се излъчват електромагнитни вълни, а само се установява наличие или липса на магнитно поле около проводника?

Seeker

  • Гост
@mi68:
Преди да нагазиш в дълбоката теория, трябва да си разясниш някой подробности около вълните. Вярно е че стоящата вълна е интерференция, но на две бягащи вълни - падаща и отразена. Ако фидер е натоварен с правилното активно съпротивление, тогава няма стояща вълна! Тоест имаме само падаща вълна,  която се поглъща от товара. При всички други случаи има отразена вълна и като резултат в   линията се образува стояща вълна , със съответните възли на тока и напрежението.
При резонанс се получава натрупване на енергията на отделните колебания, големината на резонанса се мери в  Q -качествен фактор като безразмерна величина. В зависимост от загубите на кръга или веригата, качествения фактор може да достигне 100 000, но почнеш ли да черпиш енергия ще падне до 1: колкото вкарваш - толкова изкарваш .

И още нещо - инпулс и инпеданс се пишат с "м" - импулс и импеданс. Иначе стават термини, които само ти си знаеш.
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 07:05:04 pm от altium »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
 Наистина има грешка извинявам се! Стояща вълна трябва да имаме в пространството на генератора, а не в елекрическа верига (дълга линия).Стоящата вълна затова е стояща защото енергията на полето е затворена и не се излъчва. Това не ни върши работа. За да има енергия ни трябва бягаща вълна т.е. електромагнитна. Правилно е да се въведе  съотношението на бягаща вълна към стояща вълна или коефициент на стояща вълна (КСВ). За това в блоковата схема на генератора за СЕ се съдържа задаващ генератор,  товара трябва да отговаря на вълновото съпротивление на линията. За това желая да понижа честотата за да нямам излъчване.Това са мойте виждания стана дискусия и някой грешки се отстраниха.
 
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 03:32:41 pm от mi68 »

The Phantom

  • Гост
Намерих книжката, от която уж Капанадзе е достигнал до откритието си. За тази книжка се говори в клипчето от деня на презентацията на агрегата.
 Утре (днес , като се наспя) започвам да чета, и дано има нещо съществено в нея, защото е 145 страници, а не искам да си загубя времето ;)

На руски език можете да си я смъкнете от тук - http://www.vixri.ru/d/a_fizika/Ocherki%20o%20Rabotax%20Tesly.pdf
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 06:36:15 am от The Phantom »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Намерих книжката, от която уж Капанадзе е достигнал до откритието си. За тази книжка се говори в клипчето от деня на презентацията на агрегата.
 Утре (днес , като се наспя) започвам да чета, и дано има нещо съществено в нея, защото е 145 страници, а не искам да си загубя времето ;)

Можеш да я качиш във форума  ;)

The Phantom

  • Гост
Здравей, madsatbg ! Не съм много на "Ти" с електрониката, и може би за това ми убягва идеята ти в показаната от теб схема. До колкото разбирам от начертаното излиза, че през диод (или тиристор) се зарежда кондензатор, който от своя страна се разрежда през първичната намотка, като моментът на разреждането се определя от разстоянието на електродите в Искрището. По този начин Ти получаваш периодично пулсация в първичната намотка , а от там и променящо се магнитно поле, което от своя страна индуцира ЕДН във вторичната намотка.
 После от индуцираното ЕДН във вторичната намотка , през друг диод Ти зареждаш същият кондензатор(!) за да можеш по този начин да самозахраниш първичната намотка (в следствие на което източникът на ток вече става ненужен). Въпросът ми е:
    Нали зареждането на този кондензатор трябва да стане след като той се е изпразнил ! Как ще определиш моментът в който да пуснеш тока от вторият диод ?
Според схемата разбирам, че токът от вторичната намотка ще преминава през диод 2 и ще зарежда кондензатора до моментът, в който пробие искрището 2. Така ли е?


 Според мен, Вторият диод, захранван от Вторичната намотка, трябва да е след второто искрище. По този начин на свързване се дава времето необходимо за изпразване на кондензатора. А резонансът, за който говори Капанадзе между Първичната и Вторичната намотка, според мен, се изразява в точното настройване на двете искрища !!!

   Така разсъждавам Аз, и ако греша, моля не ме съдете много. Надявам се в скоро време някой наистина да направи работеща реплика на устройството на Капанадзе.
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 02:31:27 pm от The Phantom »