Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447459 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Здравей Коке! Изглежда че са ти правилни сметките, не се сещам за опровержение. Значи кондензаторите ти в последствие захранват лампата през реле работещо на 25 херца. Това означава че лампата мига, като в момента на подаване на ток от кондензаторите тя работи на пълна мощност 100Вт. или дори и повече. На лампата подаваш изправено напражение.  Предлагам паралелно на лампата да свържеш кондензатор около 50 микрофарада и да видим как ще свети лампата тогава. При реална изходна мощност от качера и кондензаторите равна на 100Вт.  то и 100 ватовата лампа ще свети нормално и  с пълна сила при паралелен на нея кондензатор. 
  Според думите на Капанадзе и Гиа, от личните ми разговори с тях, при  всеки добре направен трансформатор на Тесла се получава генериране на свободна енергия но основната трудност с която, се сблъскват работещите по темата е че не знаят как да свалят тази енергия. Именно с това се е справил Капанадзе и то по елементарен начин но временно неизвестен за нас.  Капанадзе не е използвал дори осцилоскоп когато е постигнал нужния ефект. Осцилоскопа може да го ползваме като следствие за да добием представа как изглежда това, което се случва...
   Знаем че качера е също един трансформатор на Тесла, но транзисторен вариант и без разрядник. Не е и задължително да го захранваме с високо напрежение на входа.
   Бобината или трансформатора, който виждаме при Капанадзе отвън зелената кутия, тоя я нарича трансформатор на Тесла.  От това следва че не е задължително да я правим с тънък проводник и да постигаме свърх високи напрежения а просто да спазим принципа а намотките да са от дебел проводник. Следващата стъпка е метода на сваляне на енергията.  Ще бъде интересно да споделиш как ти го правиш. При всички случаи, важното е че сме близо и скоро ще имаме постигането на целта ни.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Според мен има нещо по специфично в самото изправяне на високото напрежение - първоначално го направих  с грец , но нищо не стана (фитона си върви покрай диодите все едно , че няма диоди), след това като и Динатрон с вилка Авраменко, получи се ....после го направих пак с грец , но само единия променливотоков контакт свързан към високото. Другия във въздуха...Така най-добре се получи ЕДН и се зареждат най-бързо кондензаторите. Диодите са BY228. Не мога да си обясна защо схема грец работи само с едната променлива съставка .. ЕДН може да се консумира от кондензатора само ако е противофазно на захранването на качера...... при директно свързване към кондензатора лампата светва синьо и нищо не става и греца спира да бъде грец. Т.е когато качера работи, едното реле е изключило лампата от кондензатора, а когато другото реле изключи качера , тогава се затваря веригата лампа - кондензатор през другото реле. В общи линии това е първият опит.... има и втори , ще пусна видео и схема като се прибера  в момента съм командировка...
Който има направен качер може да го пробва това , а ако има по голям капацитет от 50 микроф. още по добре 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Здравейте колеги!

Както teofilius вече спомена, Капанадзе-генератора на СЕ е съставен от две части - възбудител и конвертор. Възбудителя на етера е ясен. Всеки Тесла-траф е мощен възбудител, вероятно и качер. След толкова време обсъждане и четене, достигнах до извода, че етера се възбужда по два начина - с мощно магнитно поле (при Тесла-трафа) и чрез искрище (по обясненията на Василатос). Високоволтовата искра увлича етера и го "напъхва" в проводника през искрището, като той проявява характеристиките на газ и се движи по повърхността на проводника (скин ефект). При Капанадзе ги виждаме двата заедно. Дотук е лесно!

Втората част при Капанадзе е загадката, която предстои да разгадаем. Аз имам идея, която ми дойде на ум, синтезирайки всички сходни разработки с Капанадзе-дивайс. Няма сега да изпадам в подробности, само ще кажа най-главното. Конвертора представлява трептящ кръг, като добре познатият ни, но особеното в него и основна част е кондензатора - особен кондензатор!!!. Да си припомним какво казва Джери Василатос - електростатичен резонас, резонанс между кондензатори!. Всъщност точно той конвертира етера в топло електричество. А не трябва ли електростатичното електричество да го "оберем" с кондензатор? Тръбата на Грей какво е всъщност? Конвергатора в Тестатика какво е?....... Бобината служи само за колебателен процес за да може да се снема енергията и на първо място да се постигне резонанс с възбудителя. По подробно, като си изясня някой неща с опити, за което имам два въпроса. Който знае, ще съм му благодарен ако каже:

- Каква е максималната честота, която може да се постигне през искрище (обикновено) по схемата на Тесла?
- Ако свържем еднополярно пулсиращо напрежение с висока честота (да речем 30-50 kHz), предвид това, че напрежението прекъсва още преди искрището, ще може ли да се прекара толкова висока честота от другия край на искрището?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Забивате темата в 5 глуха. Всеки теслов трансформатор генерира радиална енергия. Ако си на констанен радиус работата е 0 т.е. еквипоненциална (равнопотенциална) повърxност. При заряд разряд на топче се изменя вектора на електростатичната индукция D и се генерира ток на разместване (отместване). От лични опити този ток го преобразувах чрез приемни теслови трансформатори. Според мен не е ефективен начина. Колегата соке 2к преобразува с вилка на Авраменко- модернизиран варянт Грец. Този варянт ми се струва по-ефективен. Има трети варянт (най-ефективен-недоказан), който ми се струва прост и точен-генериране на стоящи вълни, от един ден съм го разбрал и сега почвам опит. Смятам че варянт на метода е ползвал Капанадзе и оцилоскоп не е нужен. Решението е в патенти на Тесла- така наречената "подкова на Тесла"-ясна картинка на патента.
Въпрос: Кога проводника става изолатор?
Отговор: Когато се намира във възел на напрежение на стояща вълна.
Въпросът е до проста архитектура на трансформатора от феромагнетик-желязо. Трика е в железния трансформатор при Капанадзе. Тъй като човека не е наясно с електротехниката ползва искрища. Трансформаторът може и да е феритен но трябват повишени честоти. Предпочитам първите опити да са със силициева ламарина и въздушна междина от тук и нищожни вихрови токове.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 12:18:31 am от mi68 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@mi68
Какво Какво...??...???? Нищо не ти разбрах.....
Хайде сега аз ще ти кажа нещо - слушай внимателно!
Вземам един кондензатор 47000 микроф. и го зареждам с 25 волта.  След това:   В продължение на 1 сек. (това  е еквивалентно на точно 14.688 вата....  ) с него захранвам качер  и след една проста схема на изхода на качеа зареждам друг кондензатор с 1000 волта и капацитет от 100 микроф, което пък от своя страна е точно 50 вата .....какво се получава?  По просто казано 14.688 джаула за секунда на входа отнесено към 50 джаула за секунда на изхода  какво прави ....КОП 3.  Това се получава, когато с качер и подходящ диоден изправител се зареди подходящ кондензатор - може да пробваш и сам  ще се убедиш. Когато изходния кондензатор , т.е. те са няколко (когато започнеш да правиш експеримента ще разбереш защо са няколко) започнеш да го комутираш към консуматор , ще ти се изясни обстановката. Аз последно го правих с реле защото нямах подходящи транзистори...и така и не успях да направя добре комутацията, но е факт , че опита с кондензаторите е успешен.

 

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
« Последна редакция: Март 06, 2011, 01:05:56 am от teofilius »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Соке 2к не оспорвам опита защото и аз имам добри резултати но твойте са по-добри. Това подтвърждава, че метода с кондензатора е по-ефективен, чрез така наречения разширител на спектъра от Авраменко. Този опит исках да го направя но се отплеснах с друго. Говоря за трети метод на стоящата вълна. Два съседни върха на напрежение в стоящата вълна  са два магнитопровода от феромагнетик, между тях е приемната намотка, конструкщията е стегната с шпилки. Конструкцията може и с две приемни намотки като магнитопроводите са пет, няма ограничение.  Просто обратна задача, стабилни върхове, независещи от честотата и времето, променяни с ниска честота примерно 50Хц, елегантно геометрично решение. Като гледам снимки на Капанадзе бобините са разделени, явно това е топ секрета. Модернизирам нещата, с цел повишаване на индуктивността ползвам затвотени за магнитната верига квадратни магнитопроводи, следва постигане на ниски честоти 50 Хц. След опит ще разбера колко е усилването на мощността.
Благодаря за вниманието. 
« Последна редакция: Март 06, 2011, 06:38:44 am от mi68 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
  Варианта с вилката на Авраменко или единия променливотоков вход на греца става по-ефективен когато, другия вход на греца го свържем на земя. Това е повече от колкото, на него да е свързан другия изход с парче кабел действащо, като антена (или частична земя)  и много повече ако е свързан с другия изход на вторичната на Качера(Трансформатор на Тесла).
  Аз също отдавна си мисля че има нещо много общо между Капанадзе, Тестатика и Грей. Общото между тях от една страна е че и при трите имаме на входа създаване на високо статично и студено електричество. И общото е и в  принципа на получаване на свободна енергия на изхода макар че може да е изпълнен по различни начини.
   През искрище могат да се пропуснат произволни честоти. Първо честотата може да се определи от честотата на входното напрежение но то трябва да е високо. Функцията на разрядника в случая е да направи импулсите с максимално стръмни фронтове. При максимално стръмен фронт на входното напрежение, самоиндуцираното напрежение в първичната намотка на трансформатора на Тесла многократно надвишава входното напрежение. Всъщност е ключово да знаем, че
  самоиндуцираното напрежение е именно отклик на средата - ефира
   Точно самоиндуцираното в първичната намотка на трансформатора на Тесла напрежение от своя страна индуцира във вторичната още по-високо напражение. В това отношение трансформатора на Тесла е различен от обикновените трансформатори.   
   Поставянето на магнитопровод в трансформатор на Тесла не е удачно тъй като, бобината ще изразходва от енергията си за управление на домените на магнитопровода а тъй като, преориентирането им не е със скоростта на светлината то и стръмните електрически импулси няма да предизвикат стръмна форма на самоиндуцираното напрежение на изхода а по скоро с тенденция към синусоида. .. Всъщност - не разбирам смисъла от използване на магнитопровод при трансформатор на Тесла или качер.
  Греца работи по добре само с единия извод на трансформатора на Тесла(Качер) понеже самата вторична намотка има много голямо индуктивно съпротивление за обикновения ток, особено при такава висока честота.  Всъщност ти Коке почти не използваш обикновен ток а с висока честота сменяш електрическия потенциал на входа на греца. Респективно, в този случай всеки от диодите на греца реагира, като  противоположен потенциал. Един вид, вилката на Авраменко действа като, помпа която, преразпределя електроните в кондензатора така, че да се поляризира(зареди). Високочестотното напрежение от вторичната на качера е енергията, която движи тази помпа.  Има още за изясняване в процеса на експериментиране но принципно нещата вече се нареждат.  Поздравления за работата ти Коке!
« Последна редакция: Март 06, 2011, 01:07:59 am от teofilius »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер

Вземам един кондензатор 47000 микроф. и го зареждам с 25 волта.  След това:   В продължение на 1 сек. (това  е еквивалентно на точно 14.688 вата....  ) с него захранвам качер  и след една проста схема на изхода на качеа зареждам друг кондензатор с 1000 волта и капацитет от 100 микроф, което пък от своя страна е точно 50 вата .....какво се получава?  По просто казано 14.688 джаула за секунда на входа отнесено към 50 джаула за секунда на изхода  какво прави ....КОП 3. 

Колега coke2k, ако може да драснеш тая схема и да я постнеш, искам и аз да я експериментирам.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Ето схемата само за да се види ефекта  Може да го пробвате  и с по малки стойности на входните и изходните кондензатори пак се получава ефект около 3 до 4 КОП. Дано да не съм объркал сметките и измерването  енергията я смятам така -  E=C.V2/2, J; измервам с руски стрелкови  мултицет.
.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
@mi68
Какво Какво...??...???? Нищо не ти разбрах.....
Хайде сега аз ще ти кажа нещо - слушай внимателно!
Вземам един кондензатор 47000 микроф. и го зареждам с 25 волта.  След това:   В продължение на 1 сек. (това  е еквивалентно на точно 14.688 вата....  ) с него захранвам качер  и след една проста схема на изхода на качеа зареждам друг кондензатор с 1000 волта и капацитет от 100 микроф, което пък от своя страна е точно 50 вата .....какво се получава?  По просто казано 14.688 джаула за секунда на входа отнесено към 50 джаула за секунда на изхода  какво прави ....КОП 3.  Това се получава, когато с качер и подходящ диоден изправител се зареди подходящ кондензатор - може да пробваш и сам  ще се убедиш. Когато изходния кондензатор , т.е. те са няколко (когато започнеш да правиш експеримента ще разбереш защо са няколко) започнеш да го комутираш към консуматор , ще ти се изясни обстановката. Аз последно го правих с реле защото нямах подходящи транзистори...и така и не успях да направя добре комутацията, но е факт , че опита с кондензаторите е успешен.

coke2k, зареждал съм кондензатори с високо напрежение, като учудващо има някаква врътка при конструкцията на бобината и точките, където зареждам кондензатора (по спомени от опитите ми по схемите на Доналд Смит). При мен имаше добри резултати при безжично зареждане на кондензатор, като за 10 секунди зареждах 400в 220 мкф кондензатор до 130 волта. Проблемът, който срещнах е, при разряда на самия кондензатор, при теб какво се получава?

ПС: за да е правилно измерването, трябва да се измери входната енергия при прав ток, после разреждането на кондензаторите от изхода при определено активно съпротивление и да се интегрира графиката.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 12:56:33 pm от mzk »

vitan

  • Гост
- Каква е максималната честота, която може да се постигне през искрище (обикновено) по схемата на Тесла?
- Ако свържем еднополярно пулсиращо напрежение с висока честота (да речем 30-50 kHz), предвид това, че напрежението прекъсва още преди искрището, ще може ли да се прекара толкова висока честота от другия край на искрището?
Както и да гасиш едно искрище (дори с противовъртящи се контакти), то честоти над 10 kHz са илюзорни. Вкараната енергия в разряда не може да се разтика току-така за изгасване.

Честотата на тесла-трафа не се определя от искрището, а образно казано от неговата геометрия. Буквално, но като се отчете и околното пространство.

Най-близкия заместител на искрището се нарича IGBT… Все пак транзисторите са и кристали. И то доста чисти спрямо най-често срещаните природни.

@coke2k - без закачен товар не можеш да си правиш изводи. Закачи (ако можеш) и тогава прави измервания и изводи....
« Последна редакция: Март 06, 2011, 01:15:17 pm от vitan »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Както и да гасиш едно искрище (дори с противовъртящи се контакти), то честоти над 10 kHz са илюзорни. Вкараната енергия в разряда не може да се разтика току-така за изгасване.

Честотата на тесла-трафа не се определя от искрището, а образно казано от неговата геометрия. Буквално, но като се отчете и околното пространство.

Най-близкия заместител на искрището се нарича IGBT… Все пак транзисторите са и кристали. И то доста чисти спрямо най-често срещаните природни.

@coke2k - без закачен товар не можеш да си правиш изводи. Закачи (ако можеш) и тогава прави измервания и изводи....

Колега vitan, не съм питал как се определя честотата на Тесла-траф, а колко е максималната честота при обикновеното искрище.
Не съм питал и кое замества искрището, случайно и аз съм чувал за тези транзистори, но те не ме интересуват. Не разбирам какво общо имат кристалите в случая, пък било то чисти или замърсени.
И накрая, как разбра че пределната честота при обикновеното искрище е 10 kHz, с опити ли?
Без да съм пробвал ми се струва, че ако през искрище се прекара висока честота на еднополярно (не двуполярно) напрежение, то няма как да не изгасне искрата, при условие че на входа на искрището няма никой. В случая искрището се ползва за подобряване фронтовете на импулсите и увличане на етера (по теорията на Василатос).
На SR искрището не е ли това за което питам  ;)?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Забиваме ли в пета глуха?  Примерно при Соке2к усилването на мощноста е 3 пъти т.е. подаваш 100 Вт получаваш 300Вт. При Капанадзе усилването на мощноста е примерно 50 пъти т.е. подава 100Вт получава 5000Вт.
На помощ трябва да се ползват обемни резонатори и възникналите Стоящи вълни. Ползва се различната плътност на тока. Получават се спици подобно на магнетронна или кристрлонна лампа, или вувузела при въздух. Заради спина на електрона се получава и аналогично групиране на неутриното. Неутриното има статично (топлинно) налягане и динамично (дрейфово) налягане. При две магнитни бобини, които създават динамично налягане, посредата ще имаме усилено статично налягане. Забележете Капанадзе показва в зелената кутия трифазен трансформатор на всяко ядро в средата има бобина. Явлението най-лесно може да се обесни с закон на Бернули при флуиди, за електромагнетизма вакума е сфръхтечлив флуид, за спина е абсолютно твърдо тяло. Но да се върнем към пулверизатора или карбуратора. Роб=Рст-Рдн, където Роб-общо налягене;Рдн -динамично налягане;Рст-статично налягане. При липса на динамично налягане Роб=Рст. При пулверизатора явлението е много ясно.  Динамичното налягане създава подналягане (вакум) и увлича течноста като се сменя посоката на 90 градуса накрая имаме карбурираща смес. Капанадзе ползва този принцип, като възбуждането с искрище или транзистори е подробност доста изледвана. Не забивайте в този детаил, а вижще важното.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 05:50:25 pm от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Не....., не забиваме в пета глуха, но ми се струва, че който пита не е в първа пряка. Гениалният Тесла не е могъл да си състави теорията, физиката на нещата, учудвам се, че някой се изживява на гениален. В техниката нещата са на принципа първо кокошката, после яйцето, впрочем така е в цялата вселена. С теория никой няма да повтори Капанадзе. Съдя професори са се изказвали по въпроса, включая и К. Мейл, но са до "кривата круша". А един селянин Капанадзе, без да прави аналогии с високопарни понятия от физиката, успя. SR също успя (според мен), който му е чел внимателно постовете предполагам знае, че там нито се споменава за карбуратори, няма и пулверизатори. Няма и резонанс, поне не тоя, за който всеки си мисли, че знае. Какви динамични и статични налягания, що за понятие е СВРЪХТЕЧЛИВ ФЛУИД  :D. Капанадзе и SR само за закона на Бернули са си мислили, преди да направят генератора.

В Швейцария сега ще доказват има ли я тая частица или я няма, а тук някой вече има цялата теория затова. По-внимателно с неутриното, по-скромно моля!!!