Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446753 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Днес е 03.09.2011г. сценарии не получих това ме навежда на мисълта за слабо познаване на радиотехническата електродинамика.  Лекцията ще има моменти от електродинамиката.
Във всеки трептящ кръг (с разрпеделени параметри или със средоточени параметри няма значение) имаме фазова разлика 90 градуса между заряда(напрежението) и тока. Тази фазова разлика затихво бързо и за това е въведено понятието близък и далечен край. В близкият край вектора на Пойнтинг-Умов мени своята посока и тук се наблюдава трансформаторен ефект. В далечната зона всичко е във фаза и там се образува вълновата зона. Междината зоно явленията сложни и се прибягва до близка или далечна зона.
В близката зона важат законите за електромагнитна индукция. Векторът се представя с часни производни в правоъгълна или цилиндрична кординатна система. Ако диелектрика е кристал то диелектричната проницаеност е тензор, а във феромагнитни среди само магнитната проницаемост е тензор то нещата са напрактика не решими, прибягва се до вектор на Херц и т.н. работа много. 
От електродинамиката е извесно, че дължината определя индуктивността, а дебелината капацитета. Колкото е по-дебела тръбата толкова е по-голям капацитета. Направих забележка на колегата giunal не трябва  дебела тръбата. С това намалява качественият фактор на кръга. Но това не е проблем, проблем е активното изправяне. Който се е занимавал с RC-усилватели знае, че се смята долна честотна границ на -3дБ или 0,707 ниво. Идеята  ми е тази постановка да се приложи за сваляне на активна мощност в резистор. Колкото повече работя толкова повече излиза за глупава постановка, разбира се опита не е приключил за са има точка но въпроса.
Предполагам, че няма да ме разберете, но може да се дискотират въпроси за вълноводи, линия на Губо или звукови вълни  нещата са общи и заекът трябва да изкочи.

vitan

  • Гост
Днес е 03.09.2011г. сценарии не получих това ме навежда на мисълта......
Ако очакваш сценарий за елементарни неща, много си го закъсал.
Лекцията ще има......... Предполагам, че няма да ме разберете..
Ми не сме аудитория за теб. Ама има форуми за твоето ниво. Виж тук на секундата ти давам сценарий :)

П.п. Тук се дискутира Капанадзе, а не теория и "експерименти" на mi68.
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 08:55:42 pm от vitan »

giunal

  • Гост
Мисля че, тези два документа ще помогнат да разберем по-добре откъде идва СЕ-то. Бях ги свалил от руските форуми. И като ги прочетох ми се изясниха доста неща забелязани при експериментите с опитната постановка.
А самият механизъм на работа и настройка на Тесла Трафа е добре описано в патента на Тесла под № 787.412 от 18.04.1905г.
« Последна редакция: Септември 04, 2011, 11:49:19 am от giunal »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Прочетох документите на колегата giunal, доволен съм, че схваща какво обеснявам. Днес дискутирам проблема с коефициента на пречупване. Стойността на коефициента на пречупване трябва да е висок, следователно имаме качествена стояща вълна. Коефициента n=ламбда вакум/ламбда във веригата. Примерно изчисление. Имаме честота 50 Хц дължина на вълната 6 000км, трансформатора ако е 60см то коефициента на пречупване е огромен, за това при 50 Хц резонанса може да се пропусне. Ако имаме сфера с радиус 1м то капацитета е 110пФ, този капацитет е много малък и налага ползването на висока честота. Взимам честота 100 кХц, дължина на вълната 3 км, ако резонаторната бобина е с линейна далжина 30 см то n=3 км/0,3м=10 000. Големият коефициент на пречупване направо си е отражение и е предпоставка за възникване на качествена стояща електромагнитна вълна. Изводът е, не трябва честотата да е много висока.
От изложеният документ за стояща вълна в дълга линия, може и да греша, нямаше случей за свързване към линията на реактивен елеминт, кондензатор или бобина получава се удължаване на линията.
Свалянето на реактивния ток чрез ударен резононс не бях се сетил, макар че доста бистрих ударните генератори, но мисля този начин за по-сложен и по-слабо ефективен, това е лично мнение и не е заангаджиращо.
« Последна редакция: Септември 05, 2011, 12:35:11 pm от mi68 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Цялото видео със сравнително добро качество на аквариума.

http://uploads.zaryad.com/users/ionshare/tariel/tariel-large.wmv
http://depositfiles.com/en/files/s2trnzrd1

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
Що не си купи един кран като хората, нали икономисва от ток? Аз по-малко от 60 лв месечно към EVN не падам, един кран е 5 лв. Преценявайте сами
« Последна редакция: Септември 05, 2011, 08:11:46 pm от gotiniq7 »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
И с тоя фазомер... Ако има заровен един акумулатор 12в, закачен за тръбата какво правим тогава? И тая зелена кутия дето не я отваря... Мошеник от класа. Може целта да му е точно такава -  дезинформация и объркване. Устройството може да е по-елементарно и наистина работещо

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   vdomov,
   Това видео нещо не ще да се отваря. Няма ли го като друг файл?

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Колега И.Димов, "VLC media player" ще ти помогне да го видиш. Сваля се от нета и е "free".

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Както са тръгнали нещата, в скоро време очаквайте и пълни инструкции за домашна изработка на генератора. На Капи не му остава много и явно е започнал да се осъзнава.....

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Проблема е че самия файл не може нито да се свали нито да се отвори http://uploads.zaryad.com/users/ionshare/tariel/tariel_mech.mp4

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
@teo

Файлът и се сваля, и се отваря чудесно (необходимо е обаче малко търпение, понеже е голям - 170MB), само дето качеството е... като от стар VHS-rip...
За тези, които нямат необходимите кодеци има друг файл във WMV-формат в същата директория:
http://uploads.zaryad.com/users/ionshare/tariel/tariel-large.wmv обаче е малко по-голям като обем - 257MB.
Въобще в потребителските папки на този сървър:
http://uploads.zaryad.com/users/
има интересни работи, например DVD-филм за Тесла (на руски):
http://uploads.zaryad.com/users/ionshare/nikola_tesla/
и т.н.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Защо чак сега излезе това видео? До сега какво чакаха , че не го пуснаха?
Капанадзе до колкото разбирам казва, че установката може изцяло електронно да се управлява и съжалява , че му е изгорял някакъв модул и  се е наложило да променя конструкцията, искрата която се чува и вижда е с предпазна или по скоро регулираща функция ,  казва също , че е използвал памет чипове най-вероятно микроконтролери  от които регулира честота и от там и изходната мощност и аквариума може да произведе и 10 киловата. За изработката на по-мощен генератор всичко си остава същото , като само трябва да се подмени  червената  бобина с по-голяма и захранването с по мощно. Твърди , че всичко работи много стабилно, дори радиатора с транзисторите не грее много , а вентилатора се включва само ако се наложи. Интересно и обяснението му защо генератора му не прави пад след като се включва  голоям консуматор. Аз не го разбрах много добре , но той каза, че когато се включи примерно 500 вата в мрежата и после още няколко киловата това предизвиква пад , а когато се изключи голям консуматор обратното, а при неговата установка енергията е толкова колкото е необходима. Който разбира по добре развален руски нека помага с превода... освен това разбрах, че и изходната честота може да е всякаква 50 херца 60 херца и т.н. Не разбрах също и за нискочестотния звук , който се появява при пускане на генератора и постепенно изчезва (вероятно е в следствие от изгорялата му електроника защото иначе установката е щяла да бъде абсолютно безшумна).
Някой ако може да преведе по важните части от видеото няма да е зле.
Поздрави 
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 06:30:35 pm от coke2k »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Искрата е един вид сработване на защита, тоест - намира се между първичната бобина(трансформатор на Тесла, входна част) и изходната бобина и междинната независима бобина. Тоест - след първичната бобина има кондензатор, който ако се зареди с повече напрежение от нужното то започва да се разрежда и ограничава през искрище, и така енергията отиваща към изходната генерираща бобина не превишава нужната за постигане на нужните параметри като напрежение и мощност на изхода.  Наличието на искра преди изходната генерираща бобина говори че на нея се подава високо напрежение а не ниско а крайната изходна намотка е с по-малко навивки така, че напрежението да се снижи до нужното работно за товара от 220 волта. Допускам че искрището е последователно на "независимата" бобина така, че то не окъсява цялото напрежение между входния трансформатор на Тесла и изходната бобина а действа като един вид ценеров защитен диод но за високо напрежение.  Енергията в искрата не е голяма понеже тя е част от входната енергия, която служи за възбуждане на процеса. Голямата - Свободната енергия се генерира между вторичната изходна бобина, товарната и кондензаторите участващи в процеса.
  Не вярвам че Капанадзе използва чипове с памет а по скоро честотата и коефицента на запълване се регулират най-вероятно на принципа на импулсните захранвания.  Това говори за една по-висока честота  на входа но крайната изходна честота е фиксирана на 50-60 Херца, което говори вече и за амплитудна-честотна модулация на изходната енергия. Това означава че на практика, като начало нискочестотната модулация не ни е необходима за да постигнем ефекта на генериране на свободна енергия в процеса на преоткриване на работещия принцип...


Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
В крайна сметка се отваря горния, по-голям файл а не долния, който е за механичния вариант :)