Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446841 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Установих едно удобство. Калайдисвам двата края на тръбата. С това лесно може да се запоява десния или левия край на бобината. Това удобство не е за пренебрегване, при настройките.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Искам да вмъкна една подробност върху, която може да се размишлява. В едно от интервютата на Капанадзе, той казва, че е имал проблем със заземлението, то се е разрушавало при продължителна работа на генератора. Какви процеси трябва да протичат, за да се разруши кола на заземлението. Дали е галванизация или електролиза или не знам , какво още. Въпроса е пак към химиците. След това Капанадзе е решил проблема с трифазния генератор, който няма заземление, а за тази цел се използва средната точка при свързване звезда. Поздрави!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Имах подобен проблем: заземителен кол на подземен коаксиален кабел след 2 години работа беше изгнил и се държеше само на свързващия проводник. От някъде се беше появил потенциал спрямо земя и електрокорозията свърши останалата работа. Кола беше 2" поцинкован.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
направихме един опит, със моят приятел Ангел, за да докажем от къде идва увеличението на тока при "Капанадзе 2004".
Вижте резултата на фасонката - какъв трябва да е бил тока?
Междувременно предпазител на 220 волта 25 ампера "падна".
« Последна редакция: Март 31, 2012, 12:15:16 am от madsatbg »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Колега Madsatbg какво доказваш с този опит?
За мен това е забавление. Такът е от порядъка на 20-30 А и какво от това? За пореден път обеснявам, че енергията нараства квадратично (нелинейно) от амплитудата. С други думи да увеличим два пъти амплитудата трябва да увеличим енергията четири пъти. Този фaкт е закон Божи и няма мърдане в този континиум. Но този недостатък трябва да се превърне в предимство. Теорията доказва, че в квадратични (нелинейни) системи може да имаме усилване, преобразуване, модулиране (маниполиране). Теорията показва, че е необходимо две ли повече величини (сили).
Тук правилно има смесване на 220В и високо напрежение но продължете нататък и неправете детска радост. Прочетете Тесла, човекът обеснява, за разделянето на електронния ток от неутринния при правоъгълен импулс. В последствие се отказва от този метод. Набляга на противопосочни токове, казано по друг начин стояща вълна. Тук има едно нещо, което не е казано, стоящата вълна не генерира свободна енергия. Запомнете трябва съвмесното действие на неутринния и електронния ток за получаване на СЕ. Казано по друг начин смесено оргонно-електронно устройство, като оргон се разбира неутринен ток.
Ако на някой нещо не му е ясно да пита ще му го обесня подробно, както и опити, които правя за управление на неутринния ток.   
 
« Последна редакция: Март 31, 2012, 08:31:00 pm от mi68 »

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Естествено че ще падне предпазител от 25А при тази схема. И 50 да туриш и той ще падне! Обяснението е просто: високото напрежение от ТХО дава на късо захранващото напрежение /220V/ през фасунгата на лампата, така че е съвсем логично да горят предпазителите! Друго е по важно,че това го мислиш за проява на CE! И съвсем друго щеше да е, ако беше казал, че примерно е изгоряла волфрамовата спирала на лампата ти! Тогава наистина щях да се замисля!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
...И съвсем друго щеше да е, ако беше казал, че примерно е изгоряла волфрамовата спирала на лампата ти! Тогава наистина щях да се замисля!
Здравейте, радвам се, че най после има реакция.
Продължихме експериментите.
Бобината е точно по Капанадзе 2004- без ферити.
Този път не падна предпазителя, пострада 100 вата лампа.
Лампата, преди да изгори, светна много силно за кратко и угасна... :(
Изгоряха даже проводниците вътре в стъклената тръбичка.
Искаш волфрам ...ето гледай.

поздрави
« Последна редакция: Март 31, 2012, 10:54:43 pm от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
Колега Madsatbg какво доказваш с този опит?
Тук правилно има смесване на 220В и високо напрежение но продължете нататък и неправете детска радост.. Запомнете трябва съвмесното действие на неутринния и електронния ток за получаване на СЕ. Казано по друг начин смесено оргонно-електронно устройство, като оргон се разбира неутринен ток.
Ако на някой нещо не му е ясно да пита ще му го обесня подробно, както и опити, които правя за управление на неутринния ток.

Здравей колега mi68,
много ще съм ти задължен, ако мога да видя едно мъъъничко  работещо "смесено оргонно-електронно устройство". :o
Що е то "оргон" и как се консумира. :-\
Във какви килограми се мери и с какво?
Да, и аз мисля че трябва да добавим малко "ОД" и ще стане СЕ, но ...
как да го видя, като колегата Кадуцеуса ми казва само косвени методи за индикация на наличието му.
За мен той е авторитет по оргона.
поздрави

п.с."Колега Madsatbg какво доказваш с този опит? "
Не искам да доказвам на никого нищо.
Просто споделям  резултаи от експерименти, с цел някой да го повтори или да предизвикам дискусия.
"В спора се ражда истината"
и още
"В 99,9 % от съобщенията за получена СЕ се дължат на грешки при измерването"
« Последна редакция: Март 31, 2012, 11:00:09 pm от madsatbg »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
madsatbg
Прави се, имай търпение  :) Ще публикувам като има готово нещо крайно - не искам междинни варианти. Ако не тръгне, няма да ви занимавам. Поздравления за практиката!
Успех!

ПП
Като искаш да видиш од /оргона/ и не действаш с махало или др. даузерски уред, барон фон Райхенбаховата практика е валидна - слагаш пред себе си един планински кристал или магнит в стая без прозорци /например мазе или баня/ и седиш три-четири часа на тъмно вътре. Може още на първия или втория час да видиш излъчването, в краен случай на четвъртия. С времето задобряваш и времето се скъсява. Стига да не заспиш  ;D

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
...
Като искаш да видиш од /оргона/ и не действаш с махало или др. даузерски уред, барон фон Райхенбаховата практика е валидна - слагаш пред себе си един планински кристал или магнит в стая без прозорци /например мазе или баня/ и седиш три-четири часа на тъмно вътре. Може още на първия или втория час да видиш излъчването, в краен случай на четвъртия. С времето задобряваш и времето се скъсява. Стига да не заспиш  ;D

Благодаря caduceus,
мога ли да го фиксирам със фотоапарат или камера?
Иначе ...може да е резултат от въображението ми или умората.
поздрави

п.с. Доказано е , че човек вижда онова което иска да види.
« Последна редакция: Март 31, 2012, 11:12:33 pm от madsatbg »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Колега madsatbg погледни снимката на оргон в статията на Ринат за магнетизъм. За съжаление  фаил htm не ми се прикачва да го покажа повторно. Ще помоля администратора да го прикачи.
Едно е око да види друго е ръка да пипне и да го направи работещо.
П.П. пак не ми донесоха диска с лекции на Тесла, явно трябва да си купя флеш памет, ще стане за норматив.
« Последна редакция: Април 01, 2012, 06:28:14 am от mi68 »

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Здравей колега matsatbg! Казваш ,че вече изгаря волфрамовата спирала на лампата, но бобината, която показваш на снимката е вече друга! Дай схема ,за да видим точния експеримент. Може това наистина това да е проява на CE, но при друга схема на свързване на бобината.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
... Дай схема ,за да видим точния експеримент. Може това наистина  да е проява на CE.
Здравейте tod,
аз не мисля че това е СЕ.
НО това е пътя за смесване на ниско напрежение / 220 в / със голям ток и високо напрежение / 2000 в / със малък ток.
Бобините са въздушни.
При първия опит / със ферит вътре / изгоря фасонката.
При втория опит / с предполагаемата бобина на Капанадзе 2004 / изгорих две лампи, но
не "падаше" предпазителя.
Прекъсваха лампите.
Това се получава при настройка на разстоянието между разрядника.
При определено положение и Бууууум.


поздрави
« Последна редакция: Април 01, 2012, 03:34:15 pm от madsatbg »

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Да, хубава схема! Но според мен трябва да свържеш по голям товар,за да се убедиш че няма маличие на CE при пускане на схемата. Примерно 4 лампи от по 200W. Защото изгарянето на лампата може да става от запасената енергия в бобината. При по-голям товар тази енергия няма да е достатъчна за изгаряне на лампите. Би трябвало да се наблюдава силно присветване на лампите при регулиране на разстоянието на разядника. Аз мисля че при 600V една обикновена лампа би изгоряла за по малко от секунда например!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Нацко! Предлагам ти вместо лампи да използваш реотани по около 500Вт в кварцов корпус. Така хем нищо няма да изгаря а пък увеличаването на яркостта на светенето при разните комбинации ще се наблюдава доста ясно.  При варианта, който описваш бобините действат, като един вид филтър за високото напрежение и високочестотни пикове и в някаква малка степен, като индуктивно съпротивление частично намаляващо консумацията от мрежата.  При оргиналната технология на Капанадзе изходната верига смятам, че трябва да е затворена така, че да позволява протичането на голям ток (23А) без това да е самата  мрежа задължително.   За целта предлагам да опиташ с кондензатор паралелно на лампата но това е по лошия вариант защото така бобините почти не участват в процеса. По-доброто предложение е кондензатора да е паралелно на входа така, че да има затворен резонансен кръг : бобини, кондензатор, лампа. Входа на високото напрежение пък да минава през индуктор паралелно на двете бобини и тогава да отива на разрядника.  Ще бъде интересно да наблюдаваме какво ще е напрежението и енергийните параметри на бобина в резонанс, на която се въздейства със електромагнитно поле от индуктор с високо напрежение и разрядник.  Допускам, че нещо такова използва и Капанадзе.