Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447597 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега mito_kupona,
Честота 1060МХц =1ГХц, някаква нищожна индуктивност и край на генерациите. Бифилярни теслови бобини ми работят в диапазона 200-800кХц, ако няма печатна грешка, немога да си обясня тези гигахерци.
Виждам пускаш генератор и с осцилоскоп мериш резонанса. Същият метод и аз ползвам, пускам генератор но меря с нивоизмерител (непермер).
Вечерта ще прибавя схема на процеса, първо механична аналогия после електрична.
« Последна редакция: Март 04, 2013, 08:27:15 am от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Да,  печатна грешка. Пропуснал съм запетаята след единицата. Честотата е 1,060 MHz.

deko

  • Гост
Здравейте, в интервю Капанадзе споменава за честота 200 -300 килохерца. В аквариума, генератор на Капанадзе според мен ползва направо високо напрежение и висока честота от стар цветен телевизор Електрон лампов. На една от печатните платки се вижда цокъла на лампата. Според мен, честотите не са много високи.
« Последна редакция: Март 05, 2013, 04:44:04 pm от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Капанадзе казва също, че са достигнали превключвания 1 000 000 пъти в секунда, което всъщност е честотата. Казва също, че колкото е по-висока честотата, толкова и мощността е по-голяма. По- горе на снимките, които съм качил бифилярната бобина навита на тръбата има резонансна честота 1,060 MHz. Аз използвам едножилен проводник 2 mm2 и тази бобина не съм я смятал предварително, а първо я навивам, намирам резонансната честота и след това настройвам задаващия генератор на същата честота, так е по-лесно и бързо. Ако се загледате в бобината на Капанадзе на видеото със зелената кутия и другото видео от 2004 година, се вижда, че проводника е 4 или 6 мм2, което означава, че с по-дебел проводник, се получава по-малка индуктивност и от там по- висока честота. Ако той добавя някакъв външен кондензатор в контура, естествено, че може да го настрои и на 200-300 KHz. A аз се стремя да не използвам допълнителен кондензатор, а да използвам капацитета между навивките на бобината, който също е кондезатор, на който може да се влияе с електрическо поле, докато на външен кондензатор, не може да се влияе.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Извинявам се за забавянето, много ми е напрегната работата и лисва време.
На кратко, при  бифилярка тип Тесла взаимната индуктивност М зависи от тока. Следователно може се направи параметричен генератор управляван от съпротивлението (товара). Отделената активна мощност в товара е заветната СЕ. Въпросът е е да имаме голяма девиация, това е единият подход със суичове.
Другият подход е резонантния с реактивен товар, изместен на 90 градуса.
Най-вероятно е Капанадзе да съвместява двата подхода, като всеки вариант има собствена архитектура.
Информацията (хаоса) директно се превръща в енергия, порядък на два противоположни потока на ниско ниво.
« Последна редакция: Март 06, 2013, 02:56:04 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Капанадзе казва също, че са достигнали превключвания 1 000 000 пъти в секунда, което всъщност е честотата. Казва също, че колкото е по-висока честотата, толкова и мощността е по-голяма. По- горе на снимките, които съм качил бифилярната бобина навита на тръбата има резонантна честота 1,060 MHz. Аз използвам едножилен проводник 2 mm2 и тази бобина не съм я смятал предварително, а първо я навивам, намирам резонантната честота и след това настройвам задаващия генератор на същата честота, так е по-лесно и бързо. Ако се загледате в бобината на Капанадзе на видеото със зелената кутия и другото видео от 2004 година, се вижда, че проводника е 4 или 6 мм2, което означава, че с по-дебел проводник, се получава по-малка индуктивност и от там по- висока честота. Ако той добавя някакъв външен кондензатор в контура, естествено, че може да го настрои и на 200-300 KHz. A аз се стремя да не използвам допълнителен кондензатор, а да използвам капацитета между навивките на бобината, който също е кондензатор, на който може да се влияе с електрическо поле, докато на външен кондензатор, не може да се влияе.

mito_kupona наистина е така както го описвате, но може би подходът чрез бифилярна бобина в резонанс не е удачен (самия Тариел не използва бифилярна бобина в резонанс, а единствено и само обикновена бобина). Не би ли било по-добре вместо това, обикновен, стандартен високочестотен трептящ кръг (вид резонантен индукционен генератор, като тези за индукционно нагряване, съставен от кондензаторна банка за по-голям ток и обикновена дебела многожилна бобина, който използва даже и при напомпването на тесла трансформаторите си във видеото на турската версия на 100 киловатовата установка) и динамично (периодично) снемане на енергията от него чрез по-ниска модулирана честота с 50хц., предполагам не е толкова лесно колкото е на думи, то и затова навярно не всеки може да го направи чрез този метод. Ето смятам да приложа една схема имаща за цел да покаже просто нагледно принципа, схемата е просто като идея и на претендира за точност тъй като там ключа на изхода трябва да е двупосочен, трябва опора за управляващия сигнал подаван на него и т.н. (и това само при еднотактен вариант), а на другата схема е един руски вариант по тая тема. mito_kupona, все пак добре би било да разгледате и експеримента на mustafa007 със потребителско имe там cstv!


« Последна редакция: Март 06, 2013, 09:02:29 pm от x_name41 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Само бифилярка тип Тесла, според мен е също лошо решение. Трябва да имаме обикновен трептящ кръг + бифилярка тип Тесла. Бифилярка тип Тесла се ползва за девиация (отклонение) на параметър индуктивност. Свързването може да е последователно или паралелно. На практика трябва да са 2 или 3 бобини, в електрическа и трансформаторна връзка.
« Последна редакция: Март 06, 2013, 11:07:13 am от Maistora52 »

deko

  • Гост
Здравейте, експериментирах по схемата на  Капанадзе от  патент W0208103129, където първи филтър е кондензатор втори филтър също. Бобина 6 не влияе почти на мощността на установката. Бобина 10 е бифилярна. Важно! Минуса 13 не се заземява. Захранване - високоволтов трансформатор на 50 херца високата страна не се заземява. Паралелно на високото кондензатор, искрище преди първи филтър и така по схемата от патента. От подбора на кондензаторите и от високото може да се регулира напрежението на 220 в. Стигнах до извода, че Капанадзе сваля ниско напрежение направо от високото. Лампа от 100 вата свети с пълна мощност по-силно от 100 вата  от мрежата на 220 в.Не мога да измеря нито напрежението, нито тока, нито честотата. При включване на ел мотор не върти, нагревател не подгрява. Всичко е преди втори регулатор за честота. Не съм пробвал с грец .Даваийте идеи!
« Последна редакция: Март 06, 2013, 06:57:39 pm от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Ето тук, благодарение на колегата vdomov (чрез предоставения от него материал "О токе или явлениях динамического электричества"), отново се посочва идеята, която стои в основата на генератора на Капанадзе
« Последна редакция: Март 10, 2013, 02:56:06 pm от x_name41 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега,
 Това е ток на разместване, униполярен капацитет + ВЧ трансформатор. Токът понижава ли честотата си, примерно 50Хц?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Здравей колега,
 Това е ток на разместване, униполярен капацитет + ВЧ трансформатор. Токът понижава ли честотата си, примерно 50Хц?
Ето така се получава 50хц., там във линка ясно е посочено: "AM-модулация"! (всяка една отделна модулираща фаза се подава към отделен тесла трансформатор), където чрез генератор на резонансна честота се възбужда индивидуален (отделен) трептящ кръг съставен от индуктор и банка от кондензатори, разположени долу в основата на тесла трансформаторите, като захранването (модулирането) на всеки отделен трептящ кръг става чрез подаване на всеки по една от трите фази. А ето как се модулира (нагледно) с 50хц. тесла трансформатор :)
« Последна редакция: Март 10, 2013, 04:52:43 pm от x_name41 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
За да има генерации, трябва да има и положителна обратна връзка „ПОВ“ в генератора на Капанадзе, и тя най-вероятно се постига, чрез взимодействия на магнитни или електрически полета. А амплитудната модулация всъщност е отвързване на източника от товара, първо положителния полупериод и след това отрицателния, или това динамично сваляне на енергията от резонансния кръг. Естественно трябва да има и синхронизация на тези процеси.
   Този елемент, който е тайната на Капанадзе не се вижда на нито един от клиповете му, ако се виждаше до сега генератора щеше да бъде репликиран. Според мен, това е нещо, което е в разрез с дебелите книги и затова още никой не е успял да повтори генератора.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
За да има генерации, трябва да има и положителна обратна връзка „ПОВ“ в генератора на Капанадзе, и тя най-вероятно се постига, чрез взимодействия на магнитни или електрически полета. А амплитудната модулация всъщност е отвързване на източника от товара, първо положителния полупериод и след това отрицателния, или това динамично сваляне на енергията от резонансния кръг. Естественно трябва да има и синхронизация на тези процеси.
   Този елемент, който е тайната на Капанадзе не се вижда на нито един от клиповете му, ако се виждаше до сега генератора щеше да бъде репликиран. Според мен, това е нещо, което е в разрез с дебелите книги и затова още никой не е успял да повтори генератора.
mito_kupona, моля внимателно четете и възприемайте информацията от материала, който vdomov е предоставил и анализирайте всичко в правилна посока, а не задавайте глупави и излишни въпроси (както с изкривено възприетата от вас информация с бифилярката в резонанс), а на другите дето гледат така най-осторожно на всичко това бих им казал, да си гледат работата и да си седят там в сивото си ежедневие защото те друго не заслужават!
 
p.s. тук в този метод няма динамично снемане на енергията и амплитудната модулация не е за отвързване на източника от товара, тя е за да може да работят уреди предназначени за мрежова честота, а отвързването става чрез еднопроводно свързване и т.н., що се отнася до неуспехите то това смятам че се подразбира, (грешно възприета информация, грешна интерпретация.... ) просто никой досега не е направил такава конфигурация като тази, която съм посочил и затова
« Последна редакция: Март 10, 2013, 10:59:21 pm от x_name41 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
x_name41 Първо, не съм задавал никакви въпроси в предния ми пост, просто изказвам мнение.. Не знам с какво си се напушил. Второ, с материалите, които е изложил vdomov съм запознат много добре, още от момента на публикуването им в руските форуми. Трето, не знам нито един теоритик, който да е постигнал нещо, по простата причина, че теоритиците не правят експерименти, а само си чешат езиците и говорят пълни глупости. Четвърто, трябва да се знае, какъв ефект точно използва Капанадзе, а аз го знам от около 2 години, като достигнах до него след много експерименти и много труд, но по тази тема няма да говоря повече.
Пето, информацията, която върви по форумите е 99,5 процента далече от истината. Шесто, без модулация или накъсване на сигнала, независимо, с каква честота 50Hz, 1KHz, 5KHz, 20KHz ефекта не се проявява, и точно при това накъсване се получава отвързване на източника от товара, но трябва да бъде задействан и още един процес в синхрон с модулацията. Така, че тази модулация е абсолютно необходима, за да се получи енергия на изхода в пъти повече от вложената, а не се прави защото на изхода трябва да се получи промишлено напрежение. Няма ли модулация, няма фокус. Седмо, използва се  бифилярна плоска бобина на Тесла, защото в нея може да се натрупа стотици хиляди пъти повече енергия, отколкото в друг тип бобина. И когато сигнала се модулира, енергията от тази бифилярна бобина се пуска на порции не към товара, а за да потдържа автогенерациите на втория резонансен контур, който всъщност започва да генерира неограничено количество енергия, когато с плоската бифилярка ние зареждаме неговия капацитет с толкова енергия, че той да успее да преодолее загубите в контура и вече започват автогенерации и всеки следващ импулс е с по-голяма амплитуда от предходния. В резонанса няма СЕ, НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ДОЙДЕ ТАЗИ ЕНЕРГИЯ, ДОКАЗАНО. Но когато един контур започне автогенерации, като предварително ние създаваме условията за това, се получава неограничено количество енергия, която може да се усвои много лесно. Резонанс, това са не затихващи колебания с постоянна амплитуда, а автогенерации на контура, са колебания при, които всеки следващ импулс има по-голяма амплитуда от предходния и така до безкрайност и проблема е в ограничаването на тези генерации до необходимите стойности.
  А за еднопроводното предаване на енергия мога да кажа, че то всъщност е двупроводно, другия проводник е земята. И чрез еднопроводно предаване на енергия, без модулация, не може да се отвърже източника от товара, а това е правило номер едно за получаване на СЕ.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Първо смятам, че мнението ви не е коректно защото намесвате тук два отделни принципа, които колегата vdomov е посочил, вероятно от колебание спрямо вида на използвания принцип конкретно в този генератор. Второ радвам се че сте уж запознат с материалите предоставени от vdomov и разбирането ви за ситуацията по руските форуми... Трето Капанадзе използва два принципа, които колегата vdomov ясно е разграничил и не виждам какво толкова трудно има тук за проумяване, че не можете да повторите този генератор щом сте разбрал правилно както твърдите. Четвърто по въпроса с модулацията вие навярно имате в предвид динамичния метод при, който не се развързва товара от източника а просто той се свързва направо директно към него (към резонансния контур), източника на енергия е резонансния контур в, който са създадени условия за генерации на не затихващи колебания (както сте се изразил) и от него чрез пачки от импулси (забележете, ключовете комутират директно товара към контура на порции по един или друг начин), се сваля енергия на отделни порции като със това се дава възможност за поддържането на този процес, разбира се чрез съответната синхронизация на импулсите по продължителност за необходимото време за зареждане на кондензаторите и т.н.... обяснил съм там много добре самия процес, а що се отнася до приложението на бифилярна бобина то бих ви отговорил, че Тариел все още не е стигнал до там. Пето усещам някакво противоречие във вашето мнение, веднъж пишете че в резонанса няма СЕ а после твърдите че енергията се сваля от резонанса в резултат на създадените условия за автогенерации в него, което означава че тя би трябвало да е повече от вложената, но вие навярно сте искали да кажете че това е просто един вид усилване по мощност а не СЕ с, което бих се съгласил. Шесто не съм напушен а просто не понасям несправедливоста, неразбирането и невъзприемането на очевидното, изопачаването на фактите, изкривените интерпретации и т.н., водолей съм все пак. Бих искал да посоча още веднъж ясно втория принцип използван от Капанадзе а той е много прост и само заради човешката глупост той не е повторен (от хората притежаващи съответното техническо оборудване разбира се), значи имаме прост паралелен резонансен трептящ кръг съставен от индуктор от медна тръба за климатик и запоени към него множество полипропиленови кондензатори, да речем по 100 нанофарада на 630 волта. Индуктора е разположен долу в основата на тесла трансфрматор и при захранването на кръга със амплитудно модулирана с 50хц резонансна честота, под въздействието на енергията в резонанса чрез създадените за нейното формиране условия, тесла трансформатора генерира високо напрежение с голяма енергия и тази енергия след това се предава по един проводник до трансформатор-кондензатор съставен от първична намотка с тънък проводник с много навивки (като тесла трансформатор) и вторична с дебел проводник и по малко навивки, където чрез ток на разместване се снема модулираната енергия с честота 50хц. от вторичната му намотка с дебел проводник и така за всяка фаза, като единия от проводниците им се свързва като общ, и всичко това е съгласно материала по Никола Тесла "О токе или явлениях динамического электричества" на vdomov, който директно се кореспондира с онзи другия материал "Втори закон на термодинамиката и безгоривния генератор на Тесла", който Тариел показва в края на видеото със зелената кутия, така че не виждам какво сложно за разбиране и за проумяване има тук, просто трябва изходната верига да е отворена и това е, а който отрича това той отрича Никола Тесла защото именно този принцип използва и самия Капанадзе, колко ли намеци във тази посока от негова страна бяха отправени но кой да чуе и разбере правилно?. Разбира се това е едната страна на нещата, тъй-като методите са два както беше ги разграничил vdomov по рано и не би било коректно да се смесват.
 
p.s. Бих искал да потвърдя че няма никакви скрити неща тук, всичко е изяснено много добре и няма смисъл от излишни фантазии за непознати процеси, бариев титанат и други дивотии на тая тема, просто няма смисъл да се търси под вола теле! Просто понякога чак ме е яд, че нямам съответната измервателна апаратура, функционален генератор, (като на колегата fantom от руския форум за 35 долара или VC2002 на Вадим за 2000 долара) и някои от необходимите компоненти за да ви го демонстрирам нагледно как се прави това чудо и да се спре веднъж завинаги с тези шикалкавяния и простотии  >:(
« Последна редакция: Март 11, 2013, 04:32:45 am от x_name41 »