Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721347 пъти)

Lancelot

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #495 -: Април 08, 2011, 01:51:40 pm »
Колеги, обработката на гориво с магнитно поле за първи път се ползва през втората световна война при изтребителите на Месершмидт. По този начин изстребителите почти не изхвърляли пушек, което било голямо предимство за пилота - видимостта зад самолета се подобрила значително.  Който не вярва може да провери.

Продължение на опитите: Колеги, последните ми опити показват, че от магнити на въздуха няма смисъл, дори неутрализират ефекта на намагнитеването на горивото. След като увеличих броя на магнитите на въздуха, колата започна отново да не набира с такава тяга междо 2000 и 3000 оборота, както и да си мени оборотите преди да загрее. След което се ядосах и ги махнах, оставих тези на горивото само. Нещата си дойдоха на мястото
« Последна редакция: Април 08, 2011, 01:53:22 pm от Lancelot »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #496 -: Април 09, 2011, 06:36:34 pm »
Lancelot
Магнити на въздуха в стандартна подредба работа не вършат - както писах в предния си пост. Радвам се,че си го установил и ти :) Флуидът минава прекалено бързо за да се насити с достатъчно од от магнита - плюс това е с малка плътност. А за да ти неутрализират ефекта, значи си обърнал полюсите и од се изсмуква, а не нагнетява.
За въздух има други методики, които сега тествам активно. Първо- радиантен възел плюс достатъчно време за контакт с порьозни среди - вид активен од филтър. Вторият начин е с контразавихряне и последващо центростремително движение на флуида - т.нар. шаубергерови турбонатори. Там вече може да има магнити - на правилните места по стените на турбонатора. Работя все още по увеличаването на степента на зареждане, има терен
Поздрави 
« Последна редакция: Април 09, 2011, 06:40:02 pm от caduceus »

ivotosod

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #497 -: Април 11, 2011, 07:35:05 pm »
Здравейте,
вчера сложих 6 броя магнити(кат.№ 06.010) от Прамиз. Разположих ги хоризонтално и шахматно по оста на маркуча на горивопровода(дизел). С помощта на махало определихме "+ и -" полюси,  нагласих магнитите така, че "N" да е нагоре, "S" да е надолу, а "+" към ГНП. На въздухопровода не съм слагал нищо.
Резултата до сега е следния:
1. Оборотите преди/след се промениха 650/720;
2. Звукът на мотора се промени, работи по-меко. Няма драстична промяна, но се долавя. Не си въобразявам, "слухтенето" на двигателите и ходовата част ми е като вградена опция;
3. Мощността при ниски обороти е повишена с малко, но достатъчно да усетя промяната. Усеща се най-добре при потегляне.
За разхода нямам данни, но при мен тази кола се ползва предмно градско и за offroad. Знам до сега какъв разход съм имал и като понатрупам километри ще видя има ли икономия. За момента по-важна ми е т.3. - мощността при ниски обороти.

Ето това е машината 2.8 ТД. По-нататък, като проверя за разхода, ще кача и снимка на разположението на магнитите.


Ако няма осезаема промяна в разхода на гориво, ще предприемам други експерименти. Поздрави на всички.

vodoley71

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #498 -: Април 13, 2011, 09:40:15 pm »
Искам да попитам има ли значение ако магнитите се разположат на метален горивопровод с изолация, каквито са на моята ксантия.
В някой от предните постове caduceus, спомена че не е подходящо да се слагат на метален резервоар.
Друго което ме притеснява е че ако ги сложа след горивния филтър , то те ще са в силно нагорещена среда от двигателя. а ако ги сложа преди горивния филтър то няма ли той да неутрализира по някакъв начин въздействието им върху горивото ???


Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #499 -: Април 16, 2011, 01:52:11 pm »
vodoley71@ Ако е желязо /феромагнтик/ - шунтира /окъсява/ силовите линии. Ако е алуминий, мед или друг цветен метал /парамагнетик/ екранира /спира/ полето.

http://www.consumerfirst.net/history.asp - ето малко история за обработката на флуиди с магнитно поле.

Не разбрах от колегата ivotosod, на привличане или на отблъскване е наредил магнитите? /това с + и - на магнитите също..../
Има доста вариации на подредбите. Сега последно съм наредил магнити от хард-диск шахматно на отблъскване със S полюс. Прикрепени са на маркуча на газта след изпарителя, на въздуха няма нищо. 
Има по-равномерна работа на газ, смесообразуването с този изпарител в ниските преди все не можех да го докарам ... в момента е прекрасно. Освен това пали по-лесно на газ. Както казва Алтиум, работата става по-мека, докато преди на ниските придърпваше на студен двигател.
Преди време като слагах магнити съм ги бил сложил на обратно, понеже не знаех че магнитния и геогравския полюс на земята са различни. А поляритета на магнитите го определях с увисване на конец.


« Последна редакция: Май 04, 2011, 07:40:59 pm от Radoslav »

ivotosod

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #500 -: Април 18, 2011, 10:11:11 am »
Ето и разположението на магнитите. По-горе съм описал подредбата. За разхода  - не съм засичал точно, но със сигурност има малко икономия. Както казах и преди, сртемя се към повишаване на мощността.



След като направя по-точни тестове, ще оповестя резултата. За сега считам, че ефекта като цяло е положителен.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #501 -: Април 19, 2011, 07:55:05 pm »
Здравейте колеги,
снощи се върнах от Гърция /Неа Моуданя/ и искам да споделя малко резултати от работата на последния ми модел оптимизатор. Както вече споменах в предишни постове, ефектът по същността си е немагнитен и може да се предизвиква и по други начини.

Минах 1142 км със 70.3 л. бензин, включително около 80 км градско - задръствания и въртене в София, както и обикаляне по магазини в Солун. Не броя бръмченето на място из паркингите, тръгни-спри из малките населени места и т.н. Т.е. общо 6.15л/100 км. Контролата на отиване на границата -  5.8л/100 - 385 км с 22.3 л., след сутрешното мотане из София. Бензинът е 95, Лукойл, второто наливане - на същата колонка в изходната точка. Изчислението е по метода от пълно до пълно, до изключване на пистолета - предполагам, че калибрирането им на всички Лукойл бензиностанции е еднакво. Като изключим градското, нещата са приблизително 5.5 / 100 извънградско, че и надолу. От ауспуха излиза само топъл въздух - по мирис и тест с бяла кърпичка.
Изключително съм доволен, работя по усилването на ефекта - както за автомобили, така и за големи ДВГ на камиони. Имам визия как да сляза под 5/100, или над 40 % икономия. За момента е 25-30 % в зависимост от начина на смятане. И това е само първия от трите елемента на системата за зареждане на горивото и въздуха в ДВГ, очаквам общия ефект да е над 50 %. До месец ще е ясно, вече съм изцяло свободен професионално и се занимавам само с това.

Малко снимки на устройството както е монтирано - с една св.опашка на свързващия кабел /да не шава много радиантния възел в бялата кутийка/ и две метални скоби на излъчвателя /върху горивния маркуч/. Устройството е предпроизводствен прототип, затова има тук-там все още малко тиксо  :)

http://www.prikachi.com/images/842/3243842I.jpg
http://www.prikachi.com/images/846/3243846G.jpg

Колата, както вероятно си спомняте, е Ситроен Ксантия 2.0 бензин, 132 к.с., 1999 г., 16 клапана, 188 хил. км., разход градско при внимателно каране - около 9 -10 л, извънградско около 7.5-8 л.

Поздрави
     
ПП
Пропуснах скоростта на движение /старая се да дам пълни подробности за условията/. В Б-я на отиване по магистралата до СФ /разстояние около 170 км/ - 110-120 км/ч; от София до границата - 90-100 км/ч; в Гърция 110-120 км/ч; на връщане по тъмно в Б-я до София - 80-90 км/ч., после 100-110 км/ч. Колата върви на самолет, може да се кара и при 45 км/ч на пета, без да вибрира. 
« Последна редакция: Април 19, 2011, 08:17:31 pm от caduceus »

kiliev

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #502 -: Април 19, 2011, 10:48:57 pm »
Caduceus, към теб само адмирации, човече!
 Ако може да ти от помощ, ето какво открих за разхода на колата ти  (дано да съм я уцели правилно) според един руски сайт:
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2106.html
Расход топлива в городе    13.9 л/100км
 Расход топлива на шоссе    7 л/100км

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #503 -: Април 19, 2011, 11:19:57 pm »
Благодаря, kiliev
Горе-долу така са нещата за нов автомобил. Моята каляска е на почти 190 хил. км и гореше повечко преди да я ъпгрейдвам, особено в града /не е чак 13, но около 11/100 го докарваше/. Режимът газ-спирачка, както и тръгването сутрин на богата смес и по-високи свободни обороти се отразява сериозно на разхода на тоя тип коли. Плюс това доста покарах при това пътуване с над 110, предимно 120- 125 км/ч, а това вдига с повече от 35% моментния разход на гориво в сравнение с 85-90 км/ч - загубата от съпротивлението расте с повече в сравнение с ползата от карането на обороти. Ако взема да смятам и тези неща, ще стане май голяма файдата и се въздържам - така че ще докладвам пак като падна под 5/100 градско  :)
Поздрави
« Последна редакция: Април 19, 2011, 11:24:49 pm от caduceus »

donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #504 -: Април 20, 2011, 09:43:29 am »
Поздрави на всички за труда. И аз сложих няколко магнита от Прамиз, колата ми е опел вектра, 1.6 на газ я карам. След слагането на магните се повиши динамиката дори намалих малко от кранчето, но под 10/100 градско не мога да сваля разхода. Магнитите са сложени,S към горивото N към въздуха, един срещу друг. Сега ще пробвам шахматно подреждане и пак ще дам резултат. Ако падне под 10 в града ще е много хубаво  ;)  ???

Помолих те учтиво, на лични съобщения, да коригираш правописа си като ти цитирах грешките при регистрация. Коригирай си поста. Препинателният знак се долепя до думата, а след него се поставя интерва.
mzk
« Последна редакция: Април 20, 2011, 02:42:19 pm от donhuann »

vodoley71

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #505 -: Април 20, 2011, 10:16:50 am »
Caduceus, искам да те попитам от какъв материал са горивопроводите на твоята каляска под купето.
Питам те защото аз съм със Ксантия 2.0 HDI и разположих магнитите , по твоята схема под купето. по пипане ми се струва че на мойта кола са метални с гумена изолация , но знам ли може и да греша.  Магнитите ги сложих преди два дни и за сега няма абсолютно никакъв ефект но съм и минал около 15 км.  Утре мисля да обърна  "уреда" в обратна посока , защото не съм сигурен да ли е поставен правилно. Ако се окаже че съм с метални горивопроводи ......ще трябва да режа   :(
Искам и да попитам ако зареждам горивото предварително в пластмасова туба за 20 л. по схема 6 магнита със сила на привличане 13 кг. , с какви темпове намалява енергизирането след наливане в резервоара ?

Допълнение: три дни след като сложих магнитите и изминати около 20 км. ,оборотите ми паднаха с около 100 ! По мнение на колегата Caduceus , това е показател за грешно сложени магнити. Затова и ги обърнах. Имам още един въпрос : мисля да сложа магнити и на външната страна на пластмасовия резервоар на моята Ксантия.Въпросът ми е каква да бъде тяхната конфигурация ? Дали да са на ръб или на цяла страна, и т.н. ?
« Последна редакция: Април 21, 2011, 03:22:16 pm от vodoley71 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #506 -: Април 21, 2011, 05:53:23 pm »
Вчера сплесках PVC тръба, която да замени ламаринената всмукателна фуния на въздушния филтър. Запелих магнити от двете страни, но нямаше никакъв ефект от това! Тъй като беше много грозно /с тиксо и т.н./, върнах оригиналнала.  Искам да уточня, че вече паленето на газ вече е като на бензин  /без да съм въртял кранчетата/.
Ефект има от магнитите, но не трбва и да очакваме прекалено много!

Ето с каква конфигурация на магнитите според мене резултата е най-добър.

П.С. Миналата седмица пробвах да обърна един от  средните магнити в редицата на привличане, също така и отблъскване с N полюс, и двете конфигурации намаляват ефекта.
« Последна редакция: Април 22, 2011, 11:00:46 am от Radoslav »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #507 -: Април 22, 2011, 02:04:21 am »
vodoley71
Не съм махал пластмасовите защитни летви под купето на моята и не знам какви са тръбите там. Метални с пластмаса отгоре не би трябвало да пречат, слагай каквито магнити решиш - няма проблеми. Има такива когато магнитът директно допира метал - става нещо като късо, когато са два един след друг и се губи од ефектът. Бях свързал с една медна тръба така едни по 13 кг сила на привл. и след време нямаше од въобще - разбрах го, след като се изгуби всякаква икономия. Свалих системата да я тествам на вода и о чудо - няма заряд хич :) Това с тубата е добра идея, но не е удобно - с моята 20 л. оргонизирана голямо разливане падна навремето и се умирисах на бензин - пък и пожароопасно. Зарядът се натрупва в зависимост от мощността на излъчвателя, а се разнася за няколко дни - най-грубо казано, ако е със заряд 10/10 за ден ще падне от разсейване на примерно 9, за два - на 7.5-8 и т.н. Заряд под 7 не ти върши голяма работа. Това е съвсем общо - зависи от форма на р-ра, обем, вид гориво и дори това къде си паркирал - ако си на минусова зона, тя ще го неутрализира сравнително бързо
Оборотите - първо се качват, после падат под първоначалните. Днес сложих нова експериментална система на въздуха, тези на св. ход се качиха първо със около 150-200 докъм 1000, а след 150 км паднаха до нормалните 800-850. Така трябва да е реакцията според мен. Понякога този цикъл е за 20-30км., зависи как се насища моторът - за въздух е повече време.
Относно магнитите на р-ра на Ксантията - при мен нямаше ефект, хем ги слагах както трябва. Имам съмнение, че резервоара е с двойно дъно за здравина - като чукна и кънти, а е пълен. Питах доста майстори, не знаят. Чукаха, слушаха и казаха че вероятно е така. Експериментирах с двойни пластмасови дъна и установих, че при тях се губи ефекта. Затова разработих излъчвател с проникващо,насочено  од лъчение - и се оказа, че можело  :) Работя по усилването на ефекта.

Radoslav

Много бързо минава въздухът и малка част от него има допир до тръбата. Има вариант със зареждане чрез пасивен допълнителен филтър, или чрез зареждане на модифициран прахов филтър,свързан с външен източник на од. За магнитите си прав - слаби оргонизатори са, аз затова ги зарязах и минах на други варианти.
 
Поздрави
 

 
 
« Последна редакция: Април 22, 2011, 02:09:53 am от caduceus »

donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #508 -: Април 23, 2011, 04:59:17 pm »
radoslav. За какво се слага това фолио между двойките магнити. Така по голям ли е ефекта?  :)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #509 -: Април 23, 2011, 05:03:58 pm »
За да пречи N полюсите на съседните магнити да се затварят през S полюса.