Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545278 пъти)

emergence

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #120 -: Декември 17, 2010, 09:01:52 pm »
Успях  ;)  е не точно .
http://img819.imageshack.us/i/s4025587.jpg/


Вкарвам:
9,64 V
130 mA

Получавам:
4V
5,2 mA



« Последна редакция: Декември 18, 2010, 06:45:02 pm от altium »

Неактивен adventum

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Bedini
« Отговор #121 -: Декември 17, 2010, 11:17:32 pm »
@emergence

Първо браво за упорството и продължавай все така!!!

Къде измери изходните ток и напрежение @emergence? Според Бедини изходната енергия е радианта и не може да се измери със стандартните уреди, които имаме. Единственият начин да се отчете, че има повече енергия е като се зареди батерия, в която радиантната енергия взаимодейства с химикалите и се превръща във използваема енергия.

Чрез този процес могат да се възстановяват мъртви батерии, които след като веднъж са заредени по този начин (дори чисто нови батерии) вече трудно се зареждат по стандартния начин (чрез зарядно), за някой дори е невъзможно. Интересното е, че самите батерии започват все повече и повече да възприемат тази енергия и да се зареждат по-бързо и по-ефективно с всеки изминал път. Бедини казва, че ако максималния капацитет на една батерия е 32 Ah, то заредена по този начин може да достигне капацитет 64 Ah. Това е нещото, в което според него трябва да се насочат усилията. Казва, че само по този начин е успял да съхрани и използва енергията от своя генератор - като зярежда батерии!

emergence

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #122 -: Декември 18, 2010, 12:31:36 pm »
Аз го измерих с Multemeter. Разбрах защо ми излизат такива ниски стойности. Ами имам 2 батерии 12V 1.4 ah. Едната ще я изтощя до край и ще започна с експеримента.

Колега, правилно е точката, запетайката (и др. препинателни знаци) да се долепват до думата, а интервал да се оставя след тях! Нека спазваме това елементарно правило!
mzk
« Последна редакция: Декември 18, 2010, 06:44:00 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #123 -: Декември 18, 2010, 03:31:54 pm »
emergence, поздрави за труда.

За да бъде опитът максимално ясен ще те помоля да дадеш точната схема, по която работиш. От снимката не става ясно.
Също така забелязах, че двата акумулатора са различни. Може би ще е по-добре да използваш еднакви акумулатори.

Моят опит с използване на обратен преобразувател за зареждане на батерии даде отрицателен резултат.

ПС: виж забележката ми за интервалите в предходния пост.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 10:34:49 am от Maistora52 »

Неактивен adventum

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Bedini
« Отговор #124 -: Декември 18, 2010, 05:06:48 pm »
@emergence Здравей отново!

Много е важно първо да провериш, дали генераторът ти работи правилно. В оригиналния си вариант при нормален режим на работа на празен ход през мотора преминава определено количество ток (100 mA да речем), а когато го караме да върши работа (примерно сложим перка или просто стиснем леко оста на двигателя) токът през него пада, това е едно от най-важните неща, което отличава Генератора на Бедини от конвенционалните такива!
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 10:35:43 am от Maistora52 »

emergence

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #125 -: Декември 24, 2010, 02:10:22 am »
adventum  изглежда, че генераторът ми не работи правилно . Следвал съм  една схема от youtube, по точно тази:http://www.youtube.com/watch?v=eDS9qk-Nw4M  . 
Ето прикачен клипа на моя първи "Бедини мотор" http://www.youtube.com/watch?v=yk7fAmkF0hk   . Когато е на ниски обороти използва 80ма , когато увелича оборотите ампеража пада  ???  и  накрая когато приложа съпротивление ампеража се повишава  >:( $№$№$, май ще почвам от начало за да видя къде ми е грешката.

Точката и запетайката се долепват до думата, а след тях се поставя интервал! Нека спазваме това правило!
mzk
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 09:56:16 am от mzk »

Неактивен adventum

  • Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Bedini
« Отговор #126 -: Януари 03, 2011, 11:10:38 am »
Emergence Здравей!

Препоръчвам ти да следваш инструкциите на самия Бедини, защото самият той казва че в началото е най-добре да правите всичко по неговия начин, за да разберете принципа на работа на генератора и какво точно представлява радиантната енергия! Аз смятам точно това да направя, за съжаление не разполагам с толкова мощен осцилоскоп колкото ми е необходим, защото за настройката на мотора този уред е ключов, та ще отложа малко направата на генератора.

Иначе до колкото съм чел по чуждите форуми, точно за тази схема на Imhotep, най-важния момент е правилното свързване на бобините в електромотора. Има два вида вентилатори за компютър, които могат да се ползват за генератора - има успешни реплики, но най-лесно става точно с тези, които са ползвани в самото клипче. Радвам се че не губиш ентусиазъм, защото не е лесна направата на генератор на радиантна енергия, след като не се казва как става в учебниците, а даже напротив, казва се че не може да се направи - аз пък смятам, че е ВЪЗМОЖНО. Ако искаш ще ти пратя малко литература на Бедини (skype - mr.mcz)
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 10:39:46 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #127 -: Януари 03, 2011, 03:05:55 pm »
  Бедини двигателят може да работи и с много по-малко входна енергия.  Важно е за интересуващите се да знаят, че радиантната енергия за която говори Бедини е енергията на самоиндукцията и присъстващият напрежителен скок. Например - при работа с 12 волта  напрежението  е  500 волта или много повече.  Електрическото поле-напрежение (радиантна енергия) се формира в двата края на използваната за целта бобина. Дори и прилагайки много успешно принципа на двигателя на Бедини, и въпреки значителните токове, които могат да се постигнат, пак енергията в познатият ни вид на изхода е по-малко от вложената. Идеята на Бедини е, че огромният напрежителен (радиантен) пик, когато се свърже към акумулатор с цел зареждането му, електрическото поле с нищожен енергиен разход задвижва йоните в електролита. В крайна сметка акумулатора се зарежда и то почти без да се използва ток с което, се увеличава капацитета и живота на акумулатора.  При малко повече изобретателност, отколкото само копиране на постигнатото от Бедини, може да се постигне и повече - самозахранване и полезна енергия.
  Елементарно радиантно зарядно за акумулатор се прави с таймер 555, транзистор (за предпочитане за работа с по-високи напрежения и токове, подходящ е полеви такъв), бобина с около 500 нав. и още няколко дребни детайла. Някои от акумулаторите, които ползвам ги зареждам по този начин и ми допада, но не се задълбочавам в тази тема заради по-важни други...
 
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 10:45:39 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #128 -: Януари 03, 2011, 04:40:38 pm »
..........Важно е за интересуващите се да знаете че радиантната енергия за която, говори Бедини е енергиятата на самоиндукцията и присъстващият напрежителен скок. Например - при работа с 12 волта  напрежението  е  500 волта или много повече.  ..............Дори и прилагайки много успешно принципа на двигателя на Бедини, и въпреки значителните токове които могат да се постигнат, пак енергията в познатия ни вид на изхода е по-малко от вложената. Идеята на Бедини е че огромният напрежителен(радиантен) пик, когато се свърже към акумулатор с цел зареждането му, Велектрическото поле с нищожен енергиен разход задвижва йоните в електролита. крайна сметка акумулатора се зарежда и то почти без да се използва ток с което, се увеличава капацитета и живота на акумулатора. 
  Елементарно радиантно заредно за акумулатор се прави с таймер 555, транзистор (за предпочитане за работа с по-високи напрежения и токове, полеви е подходящ), бобина с около 500 нав. и още няколко дребни детайла. Някои от акумулаторите, които ползвам ги зареждам по този начин и ми допада, но не се задълбочавам в тази тема заради по-важни...
 

Това ми прилича на онова тъй и не показано FREE ENERGY зарядно на моя приятел GMG.

Следователно механиката на Бедини спокойно можем да заменим с обратен импулсен преобразовател, а енергията да се складира в акумулатор, не в кондензатор, защото изглежда само акумулатора може да "складира" радиантна енергия, кондензатора НЕ - така ли?

Ако това е така, аз не виждам пречка да се свърже входа с изхода, дори и да се наложи инвертиране, като само с един импулсен обратен преобразовател въпросният акумулатор сам ще си повишава напрежението, а рестото ще черпим директно от него - така ли е?
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 10:48:02 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #129 -: Януари 03, 2011, 07:49:48 pm »
Ами в голяма степен - Да. Радиантното зарядно на Бедини си е точно обратен импулсен преобразовател.  Най-същественото в тази тема е, че се използва енергията на автоиндукцията и по-определено напрежителният пик в нея.  За сега не мога да твърдя че съм поучил свободна енергия на този принцип, но мисля, че има хляб във всичко това. Много вероятно е при подходящо преобразуване на радиантната енергия да се получи и свободна енергия.  Конверсионната тръба на Грей прави точно това. Особеното в случая е, че натрупаната в кондензатори радиантна енергия не трябва да се понижава по напрежение и да се ползва по стандартните ни познати начини, а прехода чрез който да получим обикновена електрическа енергия да става например чрез двигател на Грей, който движи стандартен генератор. Радиантната енергия можем да я получим по различни начини като например двигател на Бедини, разрядник и конверсионна тръба или обратен импулсен преобразовател. Последните са може би най-подходящи. Особеното на двигателя на Грей е:
1. Има голям въртящ момент.
2. Работи с високоволтови много кратки импулси и съответно голям моментен ток, които може да се предават на бобините в него чрез разрядник, а не с четки.
3.  Този тип двигател е свръх ефективен защото формиращото се в него магнитно поле създаващо въртящия момент не е резултат само на подаваните импулси от високоволтови кондензатори, но и на полето на самоиндукцията.
   Зареждането на акумулатори всъщност е най-ниско ефективното използване на радиантната енергия при процеса на Бедини, при все, че по-скоро Тесла е първо откривателя й.   При преноса на енергия по един проводник или безпроводно се използва именно радиантната енергия, която е следствие на самоиндукцията. Колкото е по-висока честотата и по-стръмни токовите фронтове в една бобина или проводник - толкова повече е радиантната енергия.
  От тази позиция на размишление започвам да мисля, че дори при Генератора на Капанадзе се използва възбуждане на силовите бобини именно с радиантна енергия, което води до отговора защо вече има установка, в която не е нужен никакъв разрядник.
  Да се върнем на Бедини. За да получим радиантна енергия в голямо количество е достатъчно да използваме обратен импулсен преобразовател (не съм сигурен, че наименованието е най-подходящо) работещ с генератор на правоъгълни импулси на базата на 555 или 394, или друга схема.  Трябва да се използват полеви транзистори и то за високи напрежения. Използвайки повече паралелно свързани транзистори се намалява съпротивлението на ключа, и като цяло се подобрява многократно ефективността на работа, при което, получаваната радиантна енергия (заряд) е много по-голяма.  Радиантната енергия събираме във високоволтови кондензатори с минимална или никаква индуктивност (електродите в тях не са навити спирално) и така запасената в тях енергия се освобождава изключително бързо. Такива кондензатори по принцип са жълтите и правоъгълни. Натрупаната радиантна енергия използваме за да движим с нея подходящ направен за целта двигател задвижващ стандартен генератор. В последствие на превъзходния въртящ момент на двигателя, на изхода на стандартния генератор ще имаме енергия превъзхождаща вложената на входа на системата.  Двигател-генератора може и е препоръчително да е от типа на използвания при украинския "ВЕГА", с тази разлика, че задвижващите бобини няма да се захранват от акумулатор, а с радиантен заряд в импулсен режим.  При импулсното подаване на радиантен заряд върху двигателя, входното натоварване или енергиен разход ще са почти независими от натоварването на генератора на изхода. Освен това радиантната енергия при самоиндукцията на двигателя също ще може да отива в кондензаторите на входа. 
  Обобщение: Радиантната енергия получена от двигател на Бедини или друг неин източник не можем да ползваме директно, а чрез подходящ двигател я превръщаме в голям въртящ момент, който използваме по желание и предназначение. Движим стандартен генератор, с който получаваме електрическа енергия или ползваме механичната сила за други цели. Например - при електромобил може многократно да се намалят броя и масата на акумулаторите при положение, че се използват за генериране на радиантна енергия, а двигателя е също на такава енергия - двигател на Грей (или друг със сходен принцип).
  От всички тези размишления си вадя извода, че генераторът на Капанадзе е един много по-пряк преобразовател на радиантната енергия, или по-точно нейното използване, с цел получаване на подходяща за ползване електроенергия.
  Като факт искам да отбележа, че с така нареченият обратен преобразовател, при това работещ само с една бобина (без вторична) съм снемал напрежение над 1000 волта (получавам разряд) при входно напрежение 12 волта.  Бобината е около 500 навивки с 0,5 сечение. Може и без магнитопровод.  Честотата се подбира опитно.
  Отбелязвам, че препоръчваните от Бедини транзистори за направата на неговия тип двигател са за ниско напрежение и получаваната радиантна енергия е с твърде нисък потенциал в сравнение с високоволтови биполярни или полеви, каквито предпочитам.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:10:15 am от Maistora52 »

bgsolar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #130 -: Януари 03, 2011, 10:46:20 pm »
Здравейте,

От всичко казано до тук искам да попитам нещо:
На пазара вече продават Радиантно зарядни апарати  http://r-charge.com.
Според вас с кое зарядно ще ми е по изгодно да си зареждам акумулатора:
-Обикновенно зарядно
-Радиантно зарядни апарати
Ако някои има инфо...моля да сподели.
Благодаря :)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #131 -: Януари 04, 2011, 12:39:08 am »
Цените са доста соленички.   Не съм експериментирал с автомобилен акумулатор, за да видя как протичат процесите и каква е ефективността на радиантния заряд върху такъв акумулатор. Мога да направя такова зарядно и за голям акумулатор, но ще ми е нужно време за тестове, а и засега съм с други планове....
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:12:21 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Bedini
« Отговор #132 -: Януари 04, 2011, 02:22:47 am »
  Не разполагам с автомобилен акумулатор, иначе с удоволствие ще пробвам. Не ми е проблем да направя такова зарядно за мощни акумулатори, а контролера на заряда и автоматичното изключване също не са сложни. Може да се поинтересувам за стар, но работещ акумулатор от приятели и непременно ще споделя резултатите, въпреки, че не се съмнявам в резултата.
  Тъй като обикновеното зареждане с ток разрушава плочите на акумулаторите, докато при радиантния заряд тока е нищожен, а се набляга на напрежението (един вид се зарежда с напрежение, а не ток), то изглежда напълно логично защо се увеличава живота на акумулаторите при последния вариант.
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:14:33 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #133 -: Януари 04, 2011, 09:29:43 pm »
Такова радиантно зарядно може да се направи с реле на 12V. Свързва се да си прекъсва само захранването, а пика от прекъсването се хваща през един диод. Импулсите при прекъсването са няколкостотин волта. Четох, че зарежда обикновени батерии, но аз лично не успях да заредя батерията, която сложих, но се заредиха 5 други, които не бяха свързани.  ;)
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:16:49 am от Maistora52 »

bgsolar

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #134 -: Януари 04, 2011, 10:08:16 pm »
Колеги,
Много ви моля, ако някой има схема на радиантно зарядно...да я помести.
Имам около 5 акумулатора...и искам да направя едно замерване.
Благодаря:)
« Последна редакция: Септември 21, 2012, 11:17:33 am от Maistora52 »