Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545743 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #495 -: Декември 01, 2015, 03:42:45 pm »
coke2k, абсурдно е да твърдиш, че правиш дълбок разряд на батерията с този 25А товар. Аз днес схванах, че ти това твърдиш. Значи ако сметнем, че имаш 2 батерии по 7Аh, то в тях има 604800J. На видеото ти разреждаш 12V*25A*30секунди = 9000J. 9000J представляват само 1/67 от наличния капацитет. Т.е. да, прав си ... този номер може да го направиш, по твои думи, поне 5 пъти, но това не трябва да те шокира, защото ти може да го направиш над 60 пъти! 604кJ/9kJ = 67,1 ... разбираш ли сега за какво иде реч? Кога най-накрая ще започнете да си правите таблички за вход/изход? Практически погледнато, когато сложиш 4 батерии за ВХОД, т.е. те са вложени източници на енергия в тази система, то входа ти е 1,2 МJ (1,2 милиона джаула). Тези джаули може да движат 12V/25A товар в продължение на 4000 секунди или 67 минути или кажи речи 1 час!

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #496 -: Декември 01, 2015, 05:11:38 pm »
Низо, А можеш ли да сметнеш колко джаула вкарва после като го зарежда?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #497 -: Декември 01, 2015, 05:36:54 pm »
coke2k, абсурдно е да твърдиш, че правиш дълбок разряд на батерията с този 25А товар. Аз днес схванах, че ти това твърдиш. Значи ако сметнем, че имаш 2 батерии по 7Аh, то в тях има 604800J. На видеото ти разреждаш 12V*25A*30секунди = 9000J. 9000J представляват само 1/67 от наличния капацитет. Т.е. да, прав си ... този номер може да го направиш, по твои думи, поне 5 пъти, но това не трябва да те шокира, защото ти може да го направиш над 60 пъти! 604кJ/9kJ = 67,1 ... разбираш ли сега за какво иде реч? Кога най-накрая ще започнете да си правите таблички за вход/изход? Практически погледнато, когато сложиш 4 батерии за ВХОД, т.е. те са вложени източници на енергия в тази система, то входа ти е 1,2 МJ (1,2 милиона джаула). Тези джаули може да движат 12V/25A товар в продължение на 4000 секунди или 67 минути или кажи речи 1 час!
Низо, като цяло си прав и ако си спомняш аз казах, че не искам нищо да докажа. Само искам да те питам нещо:Стиска ли ти да си купиш примерно 100АЧ акумулатор да го нахакаш със 100А товар и да видиш дали ще издържи 1 час? Само това ми е въпроса. Ако искаш не ми отговаряй - отговори на себе си.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #498 -: Декември 01, 2015, 05:52:33 pm »
2,3 Ач акумулатор, натоварен с 21 ватова крушка(1,75А), зареден 14.2 волта, после се разрежда за 35 мин. Това съм го пробвал над 15 пъти и всеки път беше така.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Bedini
« Отговор #499 -: Декември 01, 2015, 06:24:24 pm »
...
- нагласяш с шима на входа (40W, 24V, 1.66A)
...
И за пореден път питам: С какъв уред ще измерваш точно 1.66 ампера когато мериш импулсни токове? Уреда дали е способен да мери импулси в килохерцовия диапазон? Дали може да мери сигнали с правоъгълна форма? Повечето масови уреди могат да мерят точно само около 50-те херца и напрежения и токове със синусоидална форма. При всичко друго показват свободни съчинения.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #500 -: Декември 01, 2015, 06:46:55 pm »
Що за глупава дискусия се води тук. Батерия която е определена като 12V/14Ah трябва да може да отдаде 604800J, щом не може извода е просто, че тази батерия не е 14Аh, а по-малко. Да, вероятно като се купи една евтина батерия, тя не отговаря на капацитета, който е написан на табелката. Още по-лошо за вас. Ще решите да се откачите от енергото и ще си направите тънката сметка, че еди коя си батерия ще ви покрива 8 часа светене на лампите. Откачате се и чак тогава ли ще дойде момента на истинската наука и измерване, а? Когато лампите ти светят не 8, а 5 часа, ще се сетите, че то трябвало още 1 батерия да се сложи и вероятно и бединито малко по-мощно трябвало да е?!?!?! Щом това е вашия път, то явно трябва да си го извървите сами. Тогава явно ще осъзнаете, защо се измерва и как се измерва коректно, а не се говорят празнословия и хвалебствия относно нещо, което практически не върши работа.

lazy

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #501 -: Декември 01, 2015, 08:51:24 pm »
       На оловно-киселинните акумулатори капацитета се мери с ток на разряд 1/20-та от капацитета. 100Аh акумулатор се разрежда с 5А ток в продължение на 20 часа. Това - чисто информативно.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #502 -: Декември 01, 2015, 09:42:22 pm »
Ааа това е отговор! Това очаквах... за това и по същия начин се определя зарядния ток т.е. 100 ач се зарежда с 5А за 20 часа.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #503 -: Декември 02, 2015, 02:09:28 am »
       На оловно-киселинните акумулатори капацитета се мери с ток на разряд 1/20-та от капацитета. 100Аh акумулатор се разрежда с 5А ток в продължение на 20 часа. Това - чисто информативно.
Да! А за същият този акумулатор се дава, че примерно ако се разрежда с C10 (ток на разряд 1/10 от капацитета), то вече номиналният му капацитет не е 100Ah, а 90 или дори 75Ah (зависи от технологията по която е направен и съответно - качествата му, както и това доколко е нов => какво е вътрешното му съпротивление, скоростта на дифузия на електролита и т.н.).

Пак повтарям - точно акумулаторите са МНОГО хлъзгава и несигурна материя, особено за пределно точните измервания, необходими за установяването на СЕ и оувърюнити...

@Nizo: Колкото и точно да смяташ и да броиш джаулите:
1. Никога няма да си сигурен точно колко от тях са заминали като загуби за загряването на електролита и колко са влязли в акумулатора като действителна химическа енергия;
2. Никога не знаеш точно колко още "ще пусне" акумулаторът, ако просто му разбъркаш електролита, или го загрееш с 5-10'С отгоре...

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #504 -: Декември 02, 2015, 12:03:15 pm »
Хора спрете с бакалските сметки. Не мога да разбера защо всички се впускате в безсмислени спорове и постоянно отричане на всеки който прави нещо на практика и споделя резултати. Така или иначе скоро, на практика ще се разбере в крайна сметка има ли или няма добавка в този тип устройства. Галваничнo разделения DC/DC конвертор е готов. Същия ще бъде тестван при Yoro в най-скоро време. Ако системата зарежда акумулатора без входящо захранване нещата са ясни, ако ли не пак ще са ясни. Сметки от рода вкарваме толкова джаули и видиш ли изкарваме същите за акумулаторите не важи, това не е кондензатор.
Моля, членовете да споделят в тази тема само практически опит и коментари свързани с него. "Теоретиците" да си спестят вижданията и сметките и като не желаят да работят върху това да не пречат. Със сигурност няма да откажат тези които инвестират и правят подобни установки, нито ще променят техните виждания пък дори и заблуждения.

Като говорим за споделяне, ще кача две осцилограми на "генератора" при Yoro и ще си позволя да ги коментирам.
Осцилограма 1:

и Осцилограма 2 :


На първата осцилограма ясно се вижда, че честотата на импулсите е много ниска в случая 125Hz. Това което за мен е невероятно, е изключително тесния импулс, който на втората осцилограма ясно се вижда, че е едва 1 микро секунда, което отговаря на честота 1MHz. Та въпросът е, как този кратък импулс изобщо зарежда акумулатора ? Как електролита въобще реагира на този импулс ? Трето интересно е мощността на този импулс. Ако приложим бакалски сметки и видим че амплитудата на този импулс е приблизително 11V (отбелязвам, че този импулс е над постоянната съставка . т.е. над напрежението на акумулатора) и имаме предвид, че вътрешното съпротивление на акумулатор 75Ah ( с такъв са правени осцилограмите) е 20 милиома то излиза че импулсния ток би трябвало да бъде 550А. Този импулсен ток и обяснява в някаква степен, защо импулса се усеща с ръка като държиш кабела към акумулатора. Другото странно нещо е, че размера на този импулс не зависи дали ще добавим още един акумулатор в паралел. Аз лично смятам, че тук наистина има явления, които подлежат на изследване и намиране тяхното обяснение, друг е въпросът дали това може да стане в любителски условия, а и какво значение има ако имаме добавка без значение от къде се взима тя.  ;) . Това е за сега. Както се казва надеждата умира последна.  ;D

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #505 -: Декември 02, 2015, 01:39:17 pm »
Здравейте!
Импулсният ток е с по-малка величина, заради инертността на йоните на електролита. За това може се слага шунт със 1 ом или 1 килоом и да се мери импулса. Тъй като имаме реактивни елементи, трябва да се мери фазова разлика, реактивните елементи манипулират времето и хоп - може да имаме СЕ! Тук имаме два противоположни посока от различни токоносители, а те раждат нова същност. Количествено потоци не са уравновесени, но при определени условия може да се създаде имплозия и добиване на СЕ!
Идеята ражда мисъл, мисълта знание!
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 05:07:11 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #506 -: Декември 02, 2015, 02:42:44 pm »
Здравейте скептици!

Скоро ще видите това което искате и се надявам, че ще го проумеете най накрая. Ще разберете, че не може да се смята по известните ви формули. Аз също мога да смятам и затова ви пиша това. Получават се абсурдни ефекти според съвременната наука. Например:
Когато генераторът ми беше с една бобина имаше някаква ефективност. Като добавих втора бобина ефективността му не стана два пъти повече, а много повече...Като добавих трета не стана три пъти по ефективен, а многооо повече, а с пет стана поне сто пъти повече. Значи две по две не е четири. Бобините  са еднакви.Като направя новия, който ще е с две по пет бобини нямам представа колко ще се вдигне ефективността му. Скоро ще е ясно.
Нека теоретиците си отворят нова тема и там да пишат. Всеки може да пише каквото мисли, че е правилно, но нека тук пишат тези които и работят и са видели какво се получава наистина...

Надявам се, че ще ме разберете и няма да пречите на щурите които и работят..

Поздрави Жоро!
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 05:10:09 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #507 -: Декември 03, 2015, 08:49:52 am »
Че кой ВИ пречи Yoro ? Да не би някой да е дошъл у вас, да ти удря главата в масата ? Тук във форума всичко е нормално. Имате опоненти, имате поддръжници. Слагат ВИ точки на рейтинга. Така е по цял свят. "Абсурдните" ефекти имат обяснение. Само че ВИЕ не си правите труда да ги пруомеете ! След 15 месеца Владимир ни показа шашкащи се уреди и светлина от една кутия. От това трябва да разберем, че видите ли, нещо извънредно става. Ти в момента без да показваш нещо, ни пишеш за .....поне 100 пъти !! И двамата предварително хвърляте шашкащи само-хвалебствия, белким шашнете форума. ИСТИНАТА Е, НИТО ЗНАЕТЕ КАК СЕ МЕРИ, НИТО ИМАТЕ МЕТОДИКА НА МЕРЕНЕ !!
Писал съм на Владимир преди година, пиша и на теб сега. Като представите НЕОПРОВЕРЖИМИ доказателства ще зашлевите плесници на всички опоненти.
Бъдете здрави !

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #508 -: Декември 03, 2015, 09:35:55 am »
Мишо сигурно ти е доскучало та седна да напишеш нещо.Това което пиша е факт  и ела пак и го измери.Май не си прочел какво съм написал.До момента съм показал всичко и който можа разбра за какво става въпрос.За това какво ще се получи при новия ще видим.Скоро ще е ясно.

https://www.youtube.com/watch?v=_u3ZT_5-gag

На клипа уредите на изправителя показват консумацията на генератора.Цифровия уред на синия кабел показва тока на зарядка на батерията а малкия стрелкови уред консумацията на реотана от батерията.
Вижда се, че като включа реотана консумацията от генератора се повишава с около 100мА и батерията продължава да се зарежда а консумацията на генератора не се променя.Това е така защото енергията се добива в батерията в следствие на реакцията предизвикана от импулсите и тя е повече.Тока който консумира реотана трябва да го добавите към тока за зарядка и тогава смятайте.
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 10:22:43 am от Yoro »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Bedini
« Отговор #509 -: Декември 03, 2015, 10:23:44 am »
Nizo, направи кратък анализ.
Това, което се вижда: в ляво 2х12в/7ач последователно, шим контролер за дц мотори, китайски волт/ампер мер с 100а шунт. В дясно 2х12в/7ач батерии паралелно, амперметър с преработен шунт - гледат се цифрите, които съм писал с фулмастер. Сравнително точен е но и 1 ампер грешка не бърка. Китайския е значително по несигурен. Така.  Дросела е от металхалогенна лампа 400вата, шим контролера е ясно какво прави и има 2 диода 5408 които бухат обратното едн във запаралелените батерии...

Здравей coke2k,

Можеш ли да ми дадеш схемата или шаблона за платката? Устройство с въртящи се части ми е трудно да направя но това ми е по силите. Благодаря предварително