Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545512 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #300 -: Юли 18, 2015, 09:33:16 am »
Прочети трудовете на Тесла, там е обяснено много добре.

Дай, моля те, линк, където може да се прочете как е описал мотора на Бедини.
Със транзистори и магнити и прочее.
А патентите на Тесла са над 1000.


поздрави

p.s. Михаил Кузмов  благодаря.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #301 -: Юли 18, 2015, 11:25:10 am »
juliang
Много има да си блъскаш главата в стената с тия разсъждения /като човечето от картинката ти/  :)
Когато си отговориш как след залепване на една кутия К3 от моите на пластмасовата стена на акумулатора се удебелява искрата три пъти и изгаря всичко /снимано при извадена свещ/ - като съответно вдига мощност и ти пада разхода, тогава ще разбереш и действието на Бедини при автомобилните акумулатори. Нещата са подобни - вкарва се хладен ток, но при Бедини генератора той е ток, а при К3 е в полева форма и се индуцира тока директно в електролита и клетките. Нещата са прости, жизнената енергия /хладното ел. е само една от формите и/ има каталитично действие при всякакви процеси - не само при горенето. Чети проф. Андреев и книгите му за автотермията - на руски са и ги има в мрежата. В резюме - в "Эстественая енергетика", която е номер три. Ето ти линк.
http://sandrtu.chat.ru/And/andreev.html
Кузмов
Бедини го разбрахме и започна да остава назад. Отиваме към Грей, нещата на който са далеч по-мощни. След това - към Тесла и Дон Смит, те са на върха на пирамидата  :) Едно по едно.
bobokom
Радвам се че си видял сам и на практика ефекта от хладното ел. при ДВГ. Дано сега като ти е просветнало малко, спреш да се бъзикаш и с моите неща. Особено ако и Гого ти е казал това-онова по въпроса ;)
Velektra
Трябва да го разнищим Грей, там има много хляб. Ако правиш експерименти по него, дай да работим заедно. Ако има още някой, ще се радвам да го направим в колектив  :)
Поздрави!

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Bedini
« Отговор #302 -: Юли 18, 2015, 12:04:32 pm »
Асене, а ти знаеш ли, че твоите неща не са съвместими със зареден с Бедини акумулатор? Човек който си е заредил акумулатора с Бедини е реализирал икономия след като е махнал кутийките, преди това не е имал икономия, а обратното. ;)

П.п.
Аз все още съм убеден, че от твоите неща не се реализира икономия и хората си дават парите на вятъра.
« Последна редакция: Октомври 12, 2015, 06:39:54 pm от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #303 -: Юли 18, 2015, 05:17:49 pm »
Бобо /не ти знам името, пък ти се обръщаш към мен с моето - затова ще те наричам така/, благодаря ти за мнението, но:
1. Не е добре да се говори общо - ти може да имаш наблюдение на един случай, а аз на стотици. Всъщност може би станаха вече над две хиляди коли, със всички модели оптимизатори - от К1 до К3 :)  Обобщенията винаги са грешни и не водят до никъде.
Има си тема с анкета, където се вижда ясно - а блокирането и е една от мръсните малки тайни на старите админи Алтиум и КО. Вижда се горе в таблицата работи или не първия ми най-слаб оптимизатор К1, пък може и да попрочетеш мнения - освен ако кажеш че съм си ги писал аз както се изрази преди време един тукашен пишман химик-хипнотизатор  :) И тия хора са ми всъщност второ, трето и т.н. до 20-то мое аз  ;D Или щом не става за на стария админ МЗК на Голфа, не става въобще... А???
http://mazeto.net/index.php/topic,6079.315.html
2. Относно първата част на поста, това е наистина странно. Всичко е възможно - от неправилен монтаж /включително от мен в началото и при някои малки модели като Дайхацу-то на Скелета, където си спомням че нямаше никакво място/, през неутрализация на кутиите от някои все пак много редки фактори. Не знам защо е станало така - коя е колата и човека, ако не е тайна? Мога да ми подменя старите кутии с новите малки К3 от последното поколение - те се събират навсякъде. Но Бедини генератор да направи ефект пък К3 не, е доста странно - те работят с една и съща енергия.
Поздрави
ПП
Извинявам се за отклонението от темата, но не започнах аз и трябваше да отговоря. Все пак има връзка с Бедини относно ефекта му при автомобилите.
« Последна редакция: Юли 18, 2015, 05:33:57 pm от caduceus »

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Bedini
« Отговор #304 -: Юли 19, 2015, 12:53:19 pm »
След като неща ти стават отрицателни, не ми говори, ще започнеш ли да ги подменяш или напротив? ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #305 -: Юли 19, 2015, 01:20:44 pm »
bobokom, в постовете ти има явно изразена тенденциозност.
Асене, а ти знаеш ли, че твойте неща не са съвместими със зареден с Бедини акумулатор? Човек който си е заредил акумулатора с Бедини е реализирал икономия след като е махнал кутийките, преди това не имал икономия, а обратното. ;)

Аз все още съм убеден, че от твоите неща не се реализира икономия и хората си дава парите на вятъра.

Това, че се е променил разходът на някого, макар и в минус,  доказва, че ИМА ДЕЙСТВИЕ!
Всичко останало е въпрос на настройка и съвместимост, то е ясно!
Все едно да опиташ да сложиш обикновена газова уредба на дизел или на инжекцион и да се чудиш що не става, аджеба?
Ще ти дам друг пример - аз съм с доказана дискова херния от 7 години. Има методи и терапии, които на някои действат добре, но приложени на други имат отрицателен ефект....е, аз съм от тях, но съм намерил пътя за себе си и сега нямам тези проблеми.

Асен също се е учил в движение при тези тестове, което не пречи да се трупат знания на базата на опита и грешката!

 Колко повече ще я дъвчете тая тема?

caduceus, теб пък ще те помоля нещо - забелязал съм, че винаги, когато споменеш в някой от постовете си К1,К2 или К3, следват яростни негативи, затова просто не пиши за оптимизаторите в други теми, дори и да има връзка:)
Не знам дали се възприема като реклама (което е малко тъпо), но фактът, че това дразни съфорумците е явен. Не обсъждаме сега причините за това.


Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Bedini
« Отговор #306 -: Юли 19, 2015, 01:59:17 pm »
Цитат
caduceus, теб пък ще те помоля нещо - забелязал съм, че винаги, когато споменеш в някой от постовете си К1,К2 или К3, следват яростни негативи, затова просто не пиши за оптимизаторите в други теми, дори и да има връзка:)
Не знам дали се възприема като реклама (което е малко тъпо), но фактът, че това дразни съфорумците е явен. Не обсъждаме сега причините за това.

Атос, много точно виждаш и преценяш нещата.

Така е има тенденциозност в поста ми, но ако не се рекламират навсякъде тези "творения" няма да се дразнят потребителите и няма да стават такива спорове. Има си тема купува реклама и там да си рекламира колкото и както иска. Никой не длъжен да чете навсякъде к1,к2,к3,ОК.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Bedini
« Отговор #307 -: Октомври 11, 2015, 09:54:30 pm »
Развитието на monopole motor по патента на Бедини който пуснах в #229 !                                                                   p-s-p (pull-stop-push)-дърпа-спира-бута. Един отличен експеримент с "играчката" база за мотор с постоянни магнити !
Който вижда ще разбере ! Който разбира ще види ! Последен вариант ! По нататък нещата са съвсем други !
https://www.dropbox.com/s/wttuukbmkn1hgjn/Partly%20Bedini%20var.5%20p-s-p.mp4?dl=0

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 905
Re: Bedini
« Отговор #308 -: Октомври 11, 2015, 11:09:29 pm »
Кузмов, с релетата ли управляваш електромагнитите? Механични превключватели за такава честота ... ще издържат само няколко часа работа според мен.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Bedini
« Отговор #309 -: Октомври 12, 2015, 01:31:19 am »
Кузмов, с релетата ли управляваш електромагнитите? Механични превключватели за такава честота ... ще издържат само няколко часа работа според мен.

а не се ли чуваше щтракане на рийд ампула там? Или това е от релетата?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Bedini
« Отговор #310 -: Октомври 14, 2015, 09:08:22 pm »
Релетата jul... заместват MOSFETите, read контактите заместват hall датчиците. Това е експериментална играчка. Липсва генераторна част. Единствено сходство с Бедини е в такта push-бута ! На диска са начертани секторите в които се упражнява движещо усилие в/у ротора. Секторите в които няма усилие, са обозначени с Х. За мен главен недостатък на този мотор е такта push-бута. При Бедини той е единствен. В играчката имам такт pull-дърпа. Когато магнита приближава бобината, тя е поляризирана така че да дърпа. Ако тази поляризация продължи, магнита ще застане с/у бобината която няма да иска да го пусне. Малко преди този момент имаме s-стоп. На бобината е отнето захранването. Магнита подминава малко бобината, и на нея се подава обратна поляризация. Осъществява се такта push-бута. Усилието на такта push-бута е насочено по радиуса към оста. Което за мен е недостатък. А усилието на такта pull-дърпа започва под ъгъл по малък от 90 градуса спрямо радиуса и завършва с ъгъл почти 90 градуса. Това го прави мн. по ефективен. В новата ми конструкция недостатъка на push-бута такта е отстранен. Практически оста изпълнява само функция на фиксатор на центъра и не изпитва никакво усилие. Това е последно писане в темата. Новата ми конструкция няма нищо общо с Бедини. Това е !
Поздрави ! Знаете каквото трябва ! Използвайте го !

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #311 -: Октомври 27, 2015, 01:46:14 pm »
Здравейте колеги!

Някой ме питаше защо съм зареждал батериите и с нормална енергия след като са обработени с генератора.Това го правих защото така обяснява Бедини.
Не го правих за да ги до зареждам.Първо ги разреждах и тогава ги зареждах с нормална енергия.
Оказа се,че въпреки твърденията на Бедини, че след като са заредени с генератора се зареждат много трудно с нормална енергия при моя генератор се получава точно обратното.След като батерията е заредена с моя генератор се зарежда много бързо и с нормална енергия.
Вече не ги поставям на колите както са заредени от генератора и ефекта е още по голям.
Това което дискутирате за произведенията на caduceus само доказва,че има такава енергия и трябва да се научим да я използваме а не да злословим.
Има автомобили на който като поставя заредена с генератора батерия ефекта е по тих двигател, но без икономия и такива на които прави и икономия.Предполагам подобен ефект се получава и от устройствата на caduceus.Това е така защото софтуера е различен и вече съм почти сигурен, че става въпрос за различни енергии.
Ние тепърва ще разберем надявам се за какво става въпрос. Моето устройство прави невероятни неща , но не може да се отрече, че и изделията на caduceus вършат работа.Това, че са несъвместими просто доказва, че става въпрос за различни енергии.Ние всички непознати ни енергии сме ги кръстили хладно електричество.Видно е, че ги има, но са различни и ще мине време докато успеем да ги разпознаваме и класифицираме.
Също се оказа, че тези които не са направили работещо устройство са най компетентни и яростни опоненти...

Искам да ви пиша, че темата ми се появи на най неподходящото место и с такова име за да стане това което се получи...

Който може да мисли ще се сети и няма да пита защо..

Поздрави и успехи в областта!
« Последна редакция: Октомври 27, 2015, 09:19:43 pm от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #312 -: Октомври 27, 2015, 03:58:38 pm »

Също се оказа, че тези които не са направили работещо устройство са най компетентни и яростни опоненти...



Аз искам да попитам, има ли някой който е направил работещо устройство и по какво се различава работещото от неработещото.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Bedini
« Отговор #313 -: Октомври 27, 2015, 06:11:28 pm »

Вече не ги поставям на колите както са заредени от генератора и ефекта е още по голям.

Това не го разбрах.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #314 -: Октомври 27, 2015, 08:08:51 pm »
Опа  :)

Вече ги поставям на колите както са заредени от генератора и ефекта е още по голям.

А какво ли значи?Работещо устройство....