Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545747 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #480 -: Ноември 15, 2015, 01:27:15 pm »
Благодаря и на двамата за отговорите, особено на PyroVeso!
Аз си мислех, че акумулатора не е като пасивен кондензатор на който колкото енергия му вкараш отвън(с колкото енергия го заредиш) толкова ще отдаде. А както казва PyroVeso: "Всичко е изчислено точно, едва ли не до електрон, и е строго по Фарадей.", т.е. колкото вкараш отвън! - толкова изкарваш.
Аз съм си мислел, че енергията са изработва вътре в акумулатора, а отвън само се "помага" на тоя процес и то с много по-малко енергия, а основната енергия се създава при електрохимичните процеси.
Като аналогия на това е примера, че еднаква сила е необходима да се въртят магнити, които да генерират електричество в намотки, но при феритни и неодимови магнити с еднакви габарити, но различна сила, ще се получи различна мощност.
« Последна редакция: Ноември 15, 2015, 08:08:07 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #481 -: Ноември 15, 2015, 01:28:59 pm »
Здравейте колеги!

Оставям всезнаещите скептично настроени теоретици да обясняват какво и как се случва а тези, които искат да контактуват с мен само на лични или на адреса ми.

Поздрави!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Bedini
« Отговор #482 -: Ноември 15, 2015, 04:14:03 pm »
...Като аналогия на това е примера, че еднаква сила е необходима да се въртят магнити, които да генерират електричество в намотки, но при феритни и неодимови магнити с еднакви габарити, но различна сила, ще се получи различна мощност.
Не е така. Генератора с по-силните магнити ще има нужда от по-голяма сила за да се върти.
На същия принцип работи и алтернатора на колата, с тази разлика че там постоянните магнити са заменени от електромагнити, и промяната на тока протичащ през тях ги прави "по-силни" или "по-слаби" и по този начин се регулира количеството на генерирания от алтернатора ток. Така алтернатора е способен да отдава почти едно и също количество ток независимо от оборотите с които се върти той (съответно от оборотите на двигателя) като се гарантира почти постоянно напрежение в ел. инсталацията на колата независимо от количеството на консуматорите включени в даден момент.
Но определено при ниски обороти на двигателя (и съответно алтернатора) натоварването на ремъка който го върти е много по-голямо отколкото при високи обороти и същите консуматори.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #483 -: Ноември 15, 2015, 04:37:42 pm »

Аз си мислех, че акумулатора не е като пасивен кондензатор на който колкото енергия му вкараш отвън(с колкото енергия го заредиш) толкова ще отдаде.

При кондензатора нещата стоят по същия начин, като при акумулатора. Вкараната /вложената/ енергия в кондензатора винаги е повече от тази, която ще изкараме. По спомен губеха се около 20-30 %. Имаше някъде във форума опитна постановка с измервания или клип.

Мисля, че загубите при акумулатора и кондензатора се изразяват в топлина и електромагнитна енергия. Електролита се нагрява при заряд, а пък електродите на кондензатора излъчват електромагнитна енергия, те са и бобина - паразитна.

Разсърдихте Yoro. На мен той въобще не ми изглеждаше на човек, който търси признание или си четка егото. Просто искаше да сподели, а си навлече беля на главата - стана пишман що се е обадил. Никого не е излъгал, не е казвал, че е самозахранвал. Споделя какво е направил, какво мисли, кани в дома си и....пак недоволни. Той трябваше отдавна да ви тегли една майна. Чудя се как толкова дълго търпя.
« Последна редакция: Ноември 15, 2015, 05:14:42 pm от dymelsoft »

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #484 -: Ноември 15, 2015, 06:47:39 pm »
Абсолютно съгласен с последните 2 изречения.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #485 -: Ноември 15, 2015, 08:13:42 pm »
Аз никъде в постовете не видях надменно отношение от Yoro!?!?

Също не съм видял и случай, в който той показва неуважение към нечие чуждо мнение?
Моля, който го мисли - да го покаже?

Yoro, пиши тук, споделяй резултатите от опитите си, за някои от нас ще са брътвежи, за други - безценни...
Така е, няма как да се угоди на схващанията на всеки, а не е и нужно...
Излез над емоциите, те са преходни:)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #486 -: Ноември 15, 2015, 10:34:20 pm »
Здравей  atos!

Зная, че има хора които работят и се интересуват и затова споделих какво се е получило при мен. Сигурно някой скоро ще го направи и по-ефективен от моя, надявам се. Така трябва да се работи според мен, за да има развитие. Не става въпрос за емоции, но като диалога стане безсмислен спор...
Като има нещо ново при мен, ще го покажа.

 

« Последна редакция: Декември 02, 2015, 04:52:57 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #487 -: Ноември 22, 2015, 02:35:29 pm »
Работя по алтернатива на "bedini". Тук на стр 21, последно писах и показах, по "bedini" до къде съм стигнал. Не съм показвал в "мазето" алтернативния вариант. Измервания при тази "играчка" не са лесни. Мощностите на вход и изход са твърде мижави, и могат да доведат до заблуждение. Независимо от размаха на импулсите до 800 v. ! Освен това получавам странно и необяснимо увеличение на оборотите. Релето слухово, изглежда че спира да работи. Но какво се случва не ясно. Капсуловано е. Допускам междинно заставане на Н.О. и Н.З. контакти. От там следва искрене. Read контакта вероятно енергизира и отпуска бобината на релето. От което се получава вариране на дъгата в едната или другата посока. Тук вече отиваме към искрището на Н. Тесла и не дотам изяснените явления. Предположения за сега.
Там е работата че колкото и да го умувам, не мога да измисля електронен еквивалент на това искрене за да проверя.
След мен, dymelsoft и coke2k се ангажираха да дадат мнение относно "bedini", чрез работата на Yoro. Моето мнение е известно. Но не смятам, че е меродавно. Така че, други мнения биха имали цена за мен, като база за сравнение.

« Последна редакция: Декември 02, 2015, 04:54:21 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #488 -: Ноември 22, 2015, 02:52:13 pm »
Кузмов еквивалентът на дъгата е ценеров диод. Преди години даже имаше едно изобретено от нашенци електронно запалване с мощен ценер, последователно на бобината което даваше много добър ефект на Лади, Москвичи и др. такива. Ценерите, особенно мощните, генерират бял шум при работата си, който не се различава от шума, генериран от дъгата. На практика ценерът работи като генерира микроплазма в кристала си при обратния пробив. А това си е дъга.
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 04:55:36 pm от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #489 -: Ноември 22, 2015, 03:10:33 pm »
Всяко реле може да се отвори и да се види какво става в него.
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 04:55:55 pm от atos »

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 713
Re: Bedini
« Отговор #490 -: Ноември 23, 2015, 06:45:47 pm »
 Покажи му един електролизер който разделя водород и кислород да види, че посмъртно не може да го гръмне.И като пише че електролизерите не трябва да се забранят ще ви кажа за какво става бединито, защото това за което той си мисли че става - не става.
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 11:07:19 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Bedini
« Отговор #491 -: Ноември 23, 2015, 08:39:01 pm »
Аз всъщност не разказах всичко. Няма смисъл, дълги обяснения объркват ако не се види схема, снимка, видео. Представата става по-ясна. Така поне мисля. Да отворя алтернативна тема, да изясня идеята си от самото начало. Да опиша и покажа визуално. Евентуално някои измервания, графики. Аз достигнах предела на "играчката".Нямам възможност за сега да направя по-голям модел. Мисля да потърся сътрудничество. Това което мога, е да пробвам предложения като вашите или още нещо.
h2motor, ще продължа в темата, Практика с B.G......  Разбрах че нещо пропускам ! Оказа се че гърмялите се са доста. Ама да не си мислите че и аз не съм! Живи сме! Нямам информация за летални случаи. Стига за това, тук в тази тема!
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 04:56:58 pm от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #492 -: Ноември 30, 2015, 10:23:05 pm »
Nizo, направи кратък анализ.
Това, което се вижда: в ляво 2х12в/7ач последователно, шим контролер за дц мотори, китайски волт/ампер мер с 100а шунт. В дясно 2х12в/7ач батерии паралелно, амперметър с преработен шунт - гледат се цифрите, които съм писал с фулмастер. Сравнително точен е но и 1 ампер грешка не бърка. Китайския е значително по несигурен. Така.  Дросела е от металхалогенна лампа 400вата, шим контролера е ясно какво прави и има 2 диода 5408 които бухат обратното едн във запаралелените батерии. Двата клипа са снимани през 2 мин интервал и батериите които движат шима не са презареждани и с тях мога да презаредя поне 5 пъти запаралелените. В пътвия клип реотана е 25ампера. Във втория клип реотана е 5 ампера. В действителност нищо не искам да докажа, освен че с еднна батерия без проблем може да се заредят няколко пъти друга такава батерия. Батериите са добри въпреки че изглеждат зле. А и 25 ампера товар за тези батерийки е меко казано изнасилване. Релетата съм ги подготвил за да направя размяна на батериите, но това утре. И ако след размяна на батериите сумарното напрежение расте, смятам че нещата са ясни. А ако не .. пак са ясни. Приятно гледане.


https://youtu.be/ru5m88OjAJk
https://youtu.be/v_VNmnEwB1A

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Bedini
« Отговор #493 -: Декември 01, 2015, 04:03:40 am »
От така представените клипове, нищо не се разбира. Тъй като имаш въпросните уреди, то е време да заснемеш следния експеримент:

- вързваш реотана който дърпа 5А (60W)
- нагласяш с шима на входа (40W, 24V, 1.66A)
- вързваш волтметър на батерията от която се захранва реотана

... ако волтажа там се вдига, то имаме над 20W свободна енергия. Ако пада, трябва да нагласиш на входа мощност, която да спре падането. Ако тази мощност е мощността на реотана, то системата не прави нищо полезно. Ако има някаква разлика, може да обсъждаме колко и каква разлика има.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #494 -: Декември 01, 2015, 06:31:09 am »
Нещо пак не се разбрахме(може аз да не съм се изразил правилно). Забележителното е не колко вкарвам и колко изкарвам, забележителното е че захранващата батерия падна с 1/10 от волта а зарежданите батерии направиха цикъл и половина особено след 25А реотан,а това е дълбоко разреждане над 80%. Тези които имат опит с оловни батерии знаят какво значи това. И мога да гарантирам поне 5 пълни зареждания без презареждане на захранващите батерии.
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 07:02:45 am от coke2k »