Автор Тема: Bedini  (Прочетена 506648 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #630 -: Юни 09, 2016, 07:14:18 pm »
Още един вярващ  ;D
Това не е прана, а се нарича тлеещ разряд, като при глимките и луминисцентните лампи.  :D
Видно е, че в тая крушка има два балона: единият е с вакуум и халоген, а другият вероятно с въздух или лош вакуум. А във въздуха има газове, а те правят тлеещ разряд - йонен и електронен поток без ядрен разпад.
Вижда се, че светлината синее, т.е. голяма част от нея е в ултравиолетовия спектър. Затова и на лумисцентните лампи им слагат луминофор, за да преобразумат спектър в по-нисък към жълто.  :D

Ако хванеш една луминисцентна лампа бая прана, етер и кефир-ефир ще поемеш.  ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #631 -: Юни 09, 2016, 07:18:10 pm »
Още един вярващ  ;D
Това не е прана, а се нарича тлеещ разряд, като при глимките и луминисцентните лампи.  :D
Видно е, че в тая крушка има два балона: единият е с вакуум и халоген, а другият вероятно с въздух или лош вакуум. А във въздуха има газове, а те правят тлеещ разряд - йонен и електронен поток без ядрен разпад.

Ако хванеш една луминисцентна лампа бая прана, етер и кефир-ефир ще поемеш.  ;D
Глупости!
Това не е никакъв "тлеещ разряд", нали като спра захранването и всичко спира на мига!
И никакъв халоген няма - установката е дело ЛИЧНО НА ДВЕТЕ ми ръце:)
Да, балонът е двоен, такава имах - такава сложих. Счупиха ми се кондерите и не съм си поръчвал нови, затова нямам снимки, но става и с класическа крушка. На тая жичката и е изгоряла.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #632 -: Юни 09, 2016, 07:20:36 pm »
Именно, изгоряла жичка и си си направил глимка.
 И приятелю, халогенът е микс от газове. Намира се в малкия балон при спиралата. А защо се слага няма да ти кажа.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #633 -: Юни 09, 2016, 07:27:45 pm »
Ами...не е халогенна! Купил съм я за 80 стотинки от левчето и ми свети месеци, преди да изгори.
Въпросът е, че ефектът е същият и когато крушката е със счупен балон - горене НЯМА!
И...не трябва да се смесват "прана", "оргон", и "етер" като понятия, иначе попадаш в категорията "ЖЕНА" от по-горния ми пост ;D

Все едно да кажеш, че твърдо гориво, бензин и нефтено находище са еднакви понятия...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #634 -: Юни 09, 2016, 07:28:50 pm »
Глупости!
Това не е никакъв "тлеещ разряд", нали като спра захранването и всичко спира на мига!


Тлеещ разряд е техническо понятие и не е като да ти тлее въгленът в огнището. Така, че е нормално, като спреш захранването на тлеещия разряд, той да не продължава да тлее, като дървените въглища.

Съветвам те да взимаш отношение по теми, които са ти ясни, не е задължително по всичко да взимаш участие.

Прана, оргон, етер и т.н. по принцип ги казвам със сарказъм, не мисли, че съм пасал патки цял живот. Не възприемай всичко написано буквално.
« Последна редакция: Юни 09, 2016, 08:11:11 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #635 -: Юни 09, 2016, 07:30:47 pm »
Съветвам те да взимаш отношение по теми които са ти ясни, не е задължително по всичко да взимаш участие.
Между впрочем...няма да е зле сам да се възползваш от собствения си съвет?

П.П. Изобщо не е "тлеещ", има интензитета на електродъгово излъчване, но е студен.
И като стана дума...би ли споделил собствените си опити със студено електричество?


Прана, оргон, етер и т.н. по принцип ги казвам със сарказъм, не мисли, че съм пасал патки цял живот. Не възприемай всичко написано буквално.
Че защо?
Трябва да сме точни в понятията!
Когато ти говоря за "капацитет", ти трябва ли да разбираш "индуктивност"?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #636 -: Юни 09, 2016, 07:37:35 pm »
Ами смешно е да смяташ, че тлеещият разряд ще продължи да тлее и след като му се изключи захранването.  :D
И щеше да е добре тези неща да ги знаеш, а не сега да ги ровиш в Интернет.
« Последна редакция: Юни 09, 2016, 08:10:20 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #637 -: Юни 09, 2016, 07:40:12 pm »
Ами смешно е да смяташ, че тлеещия разряд ще продължи да тлее и след като му се изключи захранването.  :D
И щеше да е добре тези неща да ги знаеш, а не сега да ги ровиш в Интернет.
Нямам намерение да ровя:)
Измислил си си, че нещо, което ти е хрумнало, може да обясни мой опит - трогателно ;D

И пак ще те попитам - би ли споделил собствените си опити със студено електричество?

Хм...избягваш въпросите и "раздаваш" заключения...к'во ли да се учудвам...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #638 -: Юни 09, 2016, 07:55:38 pm »
И пак ще те попитам - би ли споделил собствените си опити със студено електричество?
Хм...избягваш въпросите и "раздаваш" заключения...к'во ли да се учудвам...

Виж, мога да преценя в тоя форум кой какви знания и способности има в дадена насока. Ще бъда откровен с теб - електричеството не ти е най-силната страна. Мислиш ли, че като си направил някакъв опит за първолак и ще впечатлиш някой, който е на "ти" с подобни тривиални неща.

Не ми се занимава повече, камо ли да седна да ти обяснявам сега, да ти се извинявам, какъв бил моя опит с някакво студено електричество, при условие, че такова понятие официално не съществува. Опитът ми в общи линии е такъв, че като реша нещо, го правя без да ровя из Интернет и без да питам никой.

Прави си опитите със студеното електричество, но знай, че на отсрещната страна на компютъра няма балами.
« Последна редакция: Юни 09, 2016, 08:09:17 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #639 -: Юни 09, 2016, 08:07:55 pm »
Да, не ми е най-силната страна, точно поради това не се смятам (като теб) за "корифей" и мога да установя и наблюдавам неща, които за теб по презумпция не съществуват, затова и никога няма да ги потърсиш, съответно - да ги откриеш.
Покажи ми нещо "тривиално", моля те? Мнооого те моля?

Все пак...темата е за "некласическото поведение" и ефектите на електричеството в генератора на Бедини, за което от теб няма дори теоретична хипотеза? Нищо, освен отрицание!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #640 -: Юни 09, 2016, 08:18:33 pm »
Разговора премина в заяждане.
Ами ще ти кажа нещо "тривиално" направено от мен във връзка с твоя "сложен" опит:
Не знам дали ти е известно, но във форума който ти администрираш, когато ти още не се беше появил тук все още, има една тема за Райф. В нея има направена една лампа от мен, досуш като тази на Д-р Райф и каквато у нас никой не може да изработи, защото е направена изцяло от кварц и фолфрам - полиран, твърд колкото диаманта. Балона ми го херметизара канадеца в Канада. Самият той каза, че това е най-добрата лампа, която е правил досега с най-добрите електроди. После имам направена и машина на Райф, и съм наясно много добре що е туй плазма и що е туй тлеещ разряд.

Дано това ти е достатъчно.

Та няма как да ме засегнеш, защото аз съм практик, но не си губя времето с глупости.




Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 505
Re: Bedini
« Отговор #641 -: Юни 09, 2016, 08:30:52 pm »
... Все пак...темата е за "некласическото поведение" и ефектите на електричеството в генератора на Бедини, за което от теб няма дори теоретична хипотеза? Нищо, освен отрицание!
А нещо позитивно за тоя генератор на Бедини? От месец Йоро няма време да заснеме един клип - върти 2 снимки на осцилоскопа и 1 схема през ден. Другото са приказки, суперлативи...
А, да ... наистина е странно че отишлите да видят това чудо на живо не щат да обелят дума след това. Колеги, никой няма да ви се смее ако признаете че сте видели нещо, което не можете да обясните. Просто разкажете максимално обективно, пуснете някоя снимка или видео (все някой се сети да снима, или... ?) па да го мислим що е туй чудо.
Моята теоретична хипотеза е че хората имат грешка в измерванията. Предложих много ясен начин за измерване, използван навсякъде по света - загряване на определено количество вода в термос със следене на температурата вътре. Топлоемкостта на 1 литър вода е известен отдавна, знае се колко енергия е необходимо да се загрее с 1 градус - и електрическа, и механична. Така ще имаме конкретни стойности, а не отчитания от волтметри и ватметри (за които показах колко са прецизни в една друга тема). Избягва се субективизма "тая лампа свети почти като оная другата..." и подобни.
Зарежда се един акумулатор с бедини-то, връзва се към него един нагревател с мощност съобразена с акумулатора (дори и крушка с нажежаема жичка върши работа), и се оставя докато акумулатора падне до нула. Тоя опит се прави 3-4-5 пъти за да се избегне грешката от някакъв заряд преди началото на измерването.
Измерва се с колко градуса се загрява водата при източването на цялата енергия от акумулатора. Това е съвсем точен и вероятно единствения достоверен начин да се види колко енергия е имало в аку-то. Всико друго е ала-бала.
отгоре на това тоя метод е изключително евтин и прост за изпълнение. Не мога да приема че проблема е в 1 термос,  парче от стар нагревател или крушка от фар/мигач/стоп за кола и един термометър.
Отказа да се направи това измерване, отказа да се направи опит за самозахранване чрез смяна на местата на акумулаторите, отказа да се покаже нещо повече от 3-те снимки убива у мен всякакво желание да бия път до Пловдив.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #642 -: Юни 09, 2016, 08:45:06 pm »
Цитат
Юлиане...ти поне си практик...не ти ли се е случвало при лек допир на някоя апаратура (говоря за електро непроводимия материал по нея) да усетиш нещо, като минивибрации?
При това без да има никакъв вибриращ елемент по платката или траф!
Отдавал си го на статично електричество, може би?
Е, те това е оргонната енергия!
Не не е оргонна енергия щото е с 50 херца и се усеща само ако електроуреда е включен в контакта. Най добре се усеща на хладилник и готварска печка като погладиш леко с длан или пръст някъде където има гладка лъскава боядисана повърхност "метална разбира се"

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #643 -: Юни 09, 2016, 08:47:47 pm »
EDM electronics, няма заяждане, проследи "диалога" ни и ще забележиш къде (и в чий пост) са наченките за нещо подобно.
Нямам и намерение да те засягам, поздравления за лампата на Райф, адмирации и за " канадеца в Канада", радвам се, че си наясно много добре що е туй плазма и що е туй тлеещ разряд,но какво място има това в тази тема?
Каква връзка с генератора на Бедини?

Не не е оргонна енергия щото е с 50 херца и се усеща само ако електроуреда е включен в контакта. Най добре се усеща на хладилник и готварска печка като погладиш леко с длан или пръст някъде където има гладка лъскава боядисана повърхност "метална разбира се"
Напротив, точно това е! Радвам се, че някой го е забелязал поне. Именно - усеща се само когато уредът е включен. Усеща се и по пластмаса. А боядисаната повърхност по бялата техника е добър изолатор. И не ми говорете за офазяване - все техници сте тук. Няма как да не е 50 херца, все-пак мрежата принуждава всичко в подобна техника да резонира в тази честота...



Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #644 -: Юни 09, 2016, 08:49:31 pm »
Бреееййййй, тоя цитат горе /в поста на Радико/ е велик  ;D  :D  :D
Браво, на кого е, да го похвалим?  ;D  :D  ;D ...мама мия..... ;D