Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА  (Прочетена 888940 пъти)

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #435 -: Април 16, 2015, 12:17:17 pm »
Аз ви казах пиша моите отговори като части от един пъзел, трябва само да го подредите.

Да но не си казал какво ще се получи дори и някой да подреди пъзела? Или както магарето и моркова накрая едно нищо.

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #436 -: Април 16, 2015, 02:42:29 pm »
П.П.
За да се промени ъгловият момент на влизане с този на излизане използвам най-различни прийоми. Самият опитен образец определя какво да избера. Обикновено слагам 5-6 на статора и 5-6 на ротора в конфигурацията на която съм се спрял и измервам силата на влизане и силата на излизане и след това започва големият........Свалям един след друг магнитите на  "мармалада" форматирам и отново на стенда. Не получа ли разлика между силата на влизане от силата на излизане, повече от половина изобщо не се хващам за работа. Наскоро пуснах един вариант с 12 магнита, виждате че едната половина изобщо я няма. Това за първи път ми се получава при по-големи магнити. За останалите въпроси в поста ти, има някакво объркване на работният процес.
"Според мен и ти правиш грешката, че искаш да докараш просто въртене на магнитния двигател, но не взимаш предвид евентуалния товар (вероятно генератор). Реалния съпротивителен момент ще е този на генератора + този на магнитите. Не става ясно как ще постигнеш толкова голямо полезно отблъскване, след като имаш да преодоляваш близко по сила съпротивително отблъскване и допълнителния спирачен момент на товара. "
"ОПИТНИЯТ ОБРАЗЕЦ" показва принципа на работа. Те трябва да бъдат задължително два. Вижте турчина - върти само перка - но турбините са две. Виж в следващият етап който е така наречен "0" (нулев) вече се мисли за това което казваш по-горе. Там екип от инженери решават дали тези магнити са най-удачни, или има други по-силни. Може пък да се направи матрица за случая, за да няма допълнителната обработка. От какъв материал да се изработи, кой възел как да се направи и как се подобри, какъв генератор да се избере и от къде и т.н. Не смесвайте нещата.
Бързай-бавно!!!
Бъдете!!!
Иван

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #437 -: Април 16, 2015, 05:45:13 pm »
От думите ти разбирам, че досега няма работеща турбина?!

aladin

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #438 -: Май 07, 2015, 12:36:36 pm »
Здравейте Иван,
темата затихна. Искам да ви попитам отказвате ли се, или се изчерпа темата?
Аладин

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #439 -: Май 07, 2015, 02:34:24 pm »
Здравейте Аладин,
нито едното нито другото, просто се въртим в кръг. Питат ме за нещо което вече съм казал. Тъпче се на едно място, задават се въпроси, които не касаят темата и т.н. Ако някой иска конкретно нещо, аз съм на среща.
Бъди!!!
Иван
« Последна редакция: Май 08, 2015, 05:22:17 pm от atos »

aladin

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #440 -: Май 08, 2015, 10:01:20 am »
Здравейте, рибата се вмирисва от главата.
Темата е ваша, редактирайте я и да се върви напред. Какво ви пречи? Но не може един път да пишете за ъгловият момент че се определя вектор по вектор по косинус от алфа, а след това се прави с някакъв коефициент. Пробвах второто така е. Но как се образува този коефициент. Това е важно!!! Защото знаеш ли едно нещо от къде почва и знаеш ли къде спира и защо спира, значи си на крачка от момента това да не стане. Не е ли така?

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #441 -: Май 08, 2015, 12:11:52 pm »
Здравейте,
браво бе Аладин, сега пък съм се вмирисал, но в случая с коефициента си прав, но аз споменах че "cos" не върши работа особено когато осите на магнитите са един срещу друг. В милиметровите схеми съм показал как се образуват коефициентите, е има и малка подробност, но тя може да се открие в работните дневници които съм поместил. Казах, темата е като пъзел. Избрах този начин на споделяне за моя сигурност.
Ама Вие какво искате, всичко да ви покажа наготово, без да си размърдате малко. Това няма да стане!
Казах! Ще отговарям на всички въпроси, които са отправени към мен, но само ако се касаят за магнетизма и реплики по темата.
Бъдете!
Иван

aladin

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #442 -: Май 08, 2015, 01:36:12 pm »
Знаеш ли какво значи това? Да търсиш игла в купа сено? Даже и не знаеш каква е иглата!

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #443 -: Май 08, 2015, 06:32:12 pm »
Казах, темата е като пъзел. Избрах този начин на споделяне за моя сигурност.

А до къде води този пъзел? Или до друг пъзел?

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 927
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #444 -: Май 08, 2015, 06:40:15 pm »
Кой както си го нареди - такова ще получи :) Предполагам не е пъзел, а по-скоро конструктор. Имаш си детайли - каквото сглобиш все е правилно :)

aladin

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #445 -: Май 19, 2015, 11:25:23 am »
Здравей Иван,
цяла седмица се ровя в постовете Ви и мисля, че долових някой от основните принципи които използвате във вашите разработки, но имам усещането, че сега много от постовете Ви са изтрити и се получават бели полета.
Аз съм технически грамотен на средно ниво, в свободното си време се занимавам с покривни вятърни турбини, имам и готов продукт. Така че, думата "турбина" ме привлече и затова се включих в темата Ви.
Мога ли да задавам конкретни въпроси по неща за които нямам обяснение? Може би така ще бъдем по-полезни един на друг! И за форума.
Аладин

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #446 -: Май 19, 2015, 07:42:35 pm »
Аз също имам един въпрос-може ли един магнит като го разрежем през средата да получим два или повече и това ще навреди ли на получените магнити?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #447 -: Май 19, 2015, 08:40:36 pm »
Зависи какъв е материалът на магнитите и режима на рязане...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #448 -: Май 19, 2015, 09:26:29 pm »
ако ни трябва магнит с определена форма, не е ли по-добре да се отлее и намагнити?

Laic

  • Гост
Re: НАПРАВИ СИ САМ - МАГНИТНА ТУРБИНА
« Отговор #449 -: Май 20, 2015, 12:58:13 pm »
Аз също имам един въпрос-може ли един магнит като го разрежем през средата да получим два или повече и това ще навреди ли на получените магнити?
http://www.valtar.ru/Magnets4/mag_4_03.htm - тук са дадени доста подробни обяснения за свойствата на магнитите.
Що се отнася до рязането: магнит се "реже" с много остър секач, "подходящ по размер" чук и с един удар - поне така го правят в едно "предприятие" произвеждащо предимно военна продукция.