Автор Тема: Разработките на CLaNZeRS  (Прочетена 86661 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #105 -: Декември 08, 2013, 10:27:30 pm »
Здравей колега Кузманов,
 Задаваш прости въпроси и отговори веднага имам. Разглеждам едно дете се люлее на люлка. Имаме параметричен резонанс изменя се инерчния момент на люлката. Става като се прикляка или ако е седнало детето с изправяне на краката, масата на люлката е константа. Гравитацията се явява квазиеластична сила и настъпва люлеене. (тук потенциалната сила на гравитацията се явява уж елестична сила, тя е връщаща, в неутралната точка имаме кинетична енергия и я подминаваме, ясен пример, напомням да имаме вълна трябва еластична среда)
Втори случай люлее родител. Външна сила се подава, нашия случай.
1-родителите са два на брой и подават тласъци в двата максимума. В този случай честотата на тласъците е удвоена спрямо честотата на люлката.
2-имаме един родител подава тласъци само когато е към него максимума - имаме тласъци с честотата на люлката.
3- подаваме тласък и пием глътка кафе. Люлката прави няколко затихващи хода и пак подаваме тласък - имаме тласъци с честота на следване по-ниска от люлката.
 С този механичен пример прекратявам въпроса.
 D тригерите делят честотата на две но са интегрални схеми. Имам схема на транзисторен симетричен тригер който дели честотата на две. Схемата ми е от една книга.
Параметричният резонанс се явява установката на майстора, актюаторният магнит изпълнява ролята на родител и подава импулс на въртящия се диск.
По задание имаме електромагнити на диска и на актюаторния магнит. Електрониката трябва да е съвместима с параметричният резонанс на установката т.е трябва да имаме две различни честоти с твърда фазова разлика.
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 09:11:48 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #106 -: Декември 08, 2013, 10:42:03 pm »
mi68, от описаните случаи, само първият се доближава до дефиницията за параметричен резонанс. По принцип идеята е, че се изменя някакъв параметър (капацитет или индуктивност, добре е описано в съответната тема във форума). Обикновено честотата на поддържащото/възбуждащото колебание е 2 (два) пъти по-висока.

Механичният вариант на параметричен осцилатор смятам, че е двустепенният осцилатор на Велико Милкович.
За електрически най-разбираема ми се струва схемата с бобина, чиято сърцевина е подвижна навлиза изцяло в областта на проводника в максимума и минимума на синусоидата (2 пъти в един период).

ПС: мисля, че това няма нищо общо с репликата на Стьорн от Кланзер.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #107 -: Декември 08, 2013, 10:52:44 pm »
Точно това обяснявам, индуктивността зависи от формата и размерите на бобината.  Тук имаме диск с магнити и външен магнит.
Изменяме потока на системата. Същото се постига ако местим индуктивността, ако е константа индуктивността то местим тока.
Уточняване кой параметър или параметри местим да получим ефекта.
Трябва да се местят два параметъра едновременно да може третия да тръгне, елементарна логика.
Ако местим един параметър, резултатите са плачевни т.е известни, леко усложняване на задачата.
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 07:54:13 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 471
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #108 -: Декември 09, 2013, 09:07:06 am »
Ми ! Като механично явление обяснението ти е разбираемо ! Но като електрическо не разбрах отговора на въпроса си ! Топче виси на конец ! Над топчето има твърдо закрепена плоскост (таван) ! На тавана има мини отвор ! Имаме възможност през отвора отгоре да удължаваме или да намаляваме дължината на конеца ! Възниква параметричен резонанс ! Променливия параметър е дължината на конеца ! Ако скъсим конеца намалява амплитудата, увеличава честотата на колебанията ако удължим конеца увеличава амплитудата намалява честотата на колебанията ! Махало ! Сега перифразирам въпроса си ! Какъв параметър трябва да променим в електрическата верига за да получим горе описаното (ако разбирам правилно параметричния резонанс) ??

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 471
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #109 -: Декември 09, 2013, 06:13:40 pm »
След днешните експерименти започнах да вдявам, че това може би прилича на параметричен резонанс! С една забележка! В предните два клипа (реверс...1 и 2) намалих разстоянието за реакция на магнитите в (реверс...2)! При намаленото разстояние се увеличи възможността да се увеличи честотата! Сега вижте следващите два клипа! При (реверс...3) съм намалил мощността върху бобината до само 2W! Значи при коригиране на два параметъра получаваме нещо като параметричен резонанс! Мисля, че по точен коментар би направил Ми! При (реверс...4) се опитах да се направя на датчик! Получи се малко недъгаво въртене защото няма как с натискане на котвата на релето да уцеля момента! Обаче това е точно доказателство, че принципа бута-дърпа работи! Един точен датчик и бобината се превръща в реверсивно статорно поле !
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 07:30:52 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #110 -: Декември 09, 2013, 11:39:07 pm »
Здравейте,
Колко хора прочетоха и разбраха Андреев, а след това да коментират?
 Човекът казва успех получих след 10 години труд и създаване на теория. Въвел е понятието електрино - то е еквивалентно на неутрино.
 Магнитите може се заменят с електромагнити и резонанс. Може да се подходи съвсем теоретично, преобразуване на Фюрие. Като пусна правоъгълен импулс с необходимата мощност, резонанса е уцелен, не е нужно да чакам да ми дават схема. Необходим е див ентусиазъм и творчество, евристично мислене, за съжаление не се получава. Чака се един да публикува как се прави сирене, другите ще направят много видове. Много е ниска техническата култура на форума!
 Това щях да напиша, но майстора заключи темата.
...
Колега Кузмов
Харесаха ми опитите. Днес подреждах документи за СЕ и излязоха 4 папки. Излиза, че закона за електромагнитна индукция на Фарадей е непълен, изведен е при затворена магнитна верига.
При нас имаме отворена магнитна верига и нещата са по-сложни.
Индуцираното напрежение зависи от мощността на магнитния поток (И НЕ САМО ОТ НЕГО - бел. Мод.), на практика от силата на магнитите, трябват неодимови магнити.
В Закона на Фарадей има една много важна теза, при включване токовете са с противоположни посоки, при изключване са съпосочни. Другото е, че магнитните силови линии трябва да са перпендикулярни.[/b(Има обаче различни перпендикулярни плоскости - трябва да се употреби правилната - бел. Мод.)] На базата на тези факти трябва да се направи логическа конструкция, токовете да са съпосочни и да се пресичат силовите линии на полетата т.е самоиндукцията да клони към 0. Такава конструкция е на Майстора.
Да погледнем обратната задача, ако увеличим честотата (параметър) то скъсяваме конеца, обратно ако увеличим честотата то удължаваме конеца в механичната аналогия. Местене на честотата с електроника е лесно.
Мислих това дали е параметричен резонанс? Възбуждането става с ударна функция, т.е това е ударен генератор. След размишления стигам до извода до смесен режим ударно - параметричен. Проверявам какво пиша да не пиша глупости
 От опита се вижда, че като се увеличи магнитният поток (концентрацията на силови линии) нещата стават с по-малко енергия.
 Благодаря за направените опити, връзват се с теорията. (не съм гледал клипа не ми вървят на този  компютър)
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 08:25:06 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 471
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #111 -: Декември 10, 2013, 07:29:37 am »
Ми, това което си написал има стойност! Дали ще бъде проумяно от други е друг въпрос! Аз имам нужда да го прочета още пъти! И още нещо от по-горе написаното от теб! Мисля го от няколко дни! Ще бъде добре ако стойностните постове се отделят в друго заглавие! Тук има фундаментални неща, схемата се затваря и всеки мислещ ще може да конструира ПММ (постоянен магнет мотор) ! Или РММ (permanent magnet motor) както решим да го наричаме съкратено ! Намери начин да гледаш клиповете и да коментираш! MP4 дали да конвертирам в друг формат! flv например за да може да се гледа от всички! Пишете!
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 08:04:07 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #112 -: Декември 10, 2013, 08:15:05 am »
Направих много важни допълнения към тезата на Ми68 в по-предния пост - вижте, важно е!
...
Ми68 - изтегли си и инсталирай ето този плеър (горе вдясно има бутонче "изтегли последна версия", и ще можеш да гледаш всичко:
http://www.filehippo.com/download_gom_player/
...
Работата по разработката на магнитен двигател напредва сериозно с помощта на Ми68 и Бат Мишо. Единият обяснява, другият го разбира и създава под-устройство, а аз сглобявам цялата джунджурия и "Сме на ПРАГА"...
Какъв "... резонанс" ще го наречете - за мен не е важно, ВАЖНО Е, ЧЕ НАЙ-ПОСЛЕ РАЗБРАХТЕ ПОТЕНЦИАЛА НА ИДЕЯТА МИ, РАЗБРАХТЕ ПРИНЦИПА И ...
Трябва да се действа!
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 08:24:22 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #113 -: Декември 10, 2013, 04:06:23 pm »
Благодаря за топлите отзиви.
 С работата по отворена верига съм на тръни. Изключително малко опити съм направил по темата. За това реших да направя теоретично - логически връзки с известни неща от топлинни двигатели.
Затворена верига - ДВГ Е=m.V^2/2
Отворена верига - реактив Р=m.v импулс
При отворена верига нещата са линейни , при затворена нелинейни.
От формулите се вижда, че трябва минимум два параметъра да се променят да имаме допълнителна енергия в затворен контур (при константна маса).
В отвореният контур е необходимо един параметър (при константна маса).
Могат да се направят и по-дълбоки логически връзки, които да се потвърдят на практика.
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 07:05:42 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 471
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #114 -: Декември 10, 2013, 09:50:15 pm »
Абсолютно ! Мисля че заключенията напълно съвпадат със случващото се на клиповете ! Имам още идеи за които ми са нужни други конструкции магнити ! Както и възнамерявам да навия една бобина с невиждана форма ! Нещата са на скици ! Ще ми е нужно време !

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #115 -: Декември 11, 2013, 07:11:01 am »
Бат Мишо, казваш че:
Имам още идеи за които са ми нужни други конструкции магнити !
- а до момента аз съм разработвал поне 10 различни една от друга конструкции, като имам идеи за още... Само кажи каква конструкция е нужна, да видим дали ми е по силите.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 471
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #116 -: Декември 11, 2013, 09:11:13 pm »
По долу пускам днешен експеримент на клип ! Днес размишлявах в/у цилиндричен магнит вътре в бобината ! Магнита е намагнитен перпендикулярно на оста ! Т.е. едната половина е S другата N ! При реверсиране на полето на бобината реших че независимо ориентацията на полето на бобината магнита ще си остане неподвижен вътре ? Защо ? В единия случай N/S си съвпадат и следва да имат усилието да "смачкат" магнита навътре ! В другия случай N/S са противоположни и следва да имат усилие да "разпънат" магнита ! Обаче някакво 6то чувство ми подсказва че може и да не е така ! Значи само експеримента ще покаже !

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #117 -: Декември 11, 2013, 09:19:12 pm »
Здравейте,
Проблемът е, че магнитното поле се превръща в торсионно (спиново), а то как влияе е слабо е проучено. Тук може се подходи математически и логически с други опити в електротехниката.
Проведох няколко опита спиновото поле дали образува електростатично? Лошата материална база се оказа проблемна, измерванията са на кантар.
За това предлагам колегата Кузмов да се включи в измерванията.
Идеята е проста, когато се движи ток (заряд) имаме и ток на разместване.  Ако токовете са срещуположни и еднакви по големина то линейното придвижване се унищожава и остава само въртящата се съставка във вид на спиново поле. При спиново поле  няма линейно преместване т.е не е вихрово и за дължина на вълната не може се говори, а само обороти или ъглова честота.
Това лесно се постига с магнити, два еднакви магнита се допират с едноименни полюси. Имаме механично отблъскване. Проблемът е, че магнитите стареят много бързо, защото магнитното поле се превръща в торсионно. Проблемът се решава просто като се сменят магнитите или се намагнитват отново.
Друго решение е два електромагнита. Тук също имаме известни проблени. Двата електромагнити са противоположно навити, спиновото поле е по-добре изразено, когато електромагнитите са на по-близко разстояние, но индуктивността спада заради бифилярният ефект. С разстоянието между двата електромагнита ще се настройва спиновото поле без да се пипат други параметри. В тази насока трябва се проведат някой опити така, че от 10 конструкции да се сведат до 2-3, а сега отивам да правя измервания.   
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:32:54 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #118 -: Декември 11, 2013, 09:24:13 pm »
Цитат
Защо ? В единия случай N/S си съвпадат и следва да имат усилието да "смачкат" магнита навътре ! В другия случай N/S са противоположни и следва да имат усилие да "разпънат" магнита
Така би било само в идеалния случай "математически погледнато", обаче като отчетем факта, че магнитното поле е ужасно хлъзгаво, пъргаво и изменчиво. освен това силата му се променя с квадрата на разстоянието то, дори и с 1 микрон да не си центрирал магнита хлъзгавите полета ще тръгнат да се наместват нанякъде и ще го изхвърлят на другаде. 
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:34:23 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Разработките на CLaNZeRS
« Отговор #119 -: Декември 11, 2013, 11:55:43 pm »
Здравейте,
Проведох експеримента и ме хвърли в музиката. Токът на разместване прехвърли мощност, тока на проводимост не успя. Тъй като тока на разместване го получавам като прекъсвам единият проводник и входната мощност клони към нула. Честотата се движи в диапазон 0,8-3кХц. Ползвам телефонен капсул 240ома с диапазон на възпроизвеждане 0,3-3,4кХц.
Идеята на опита е като се пусне ток на проводимост през бобина в коаксиален екран и на единия край на бобината се измери напрежението (радиална енергия, в екрана възникват вихрови токове, не е прекъснат). С цел простота използвах ТВ коаксиален кабел 75 ома с дължина около 40см. В двата края запоих два проводника, усуках ги за малко вълново съпротивление, коаксиалният кабел стана във форма на буквата С. В единият край запоих два проводника, единият към оплетката (ширмовката) другият към средното жило усуках двата проводника и това е изхода. Включих генератора и местех честотата до 2МХц, следя нивото на изхода. Получи се капацитивен ток, с увеличаването на честотата напрежението се качва на изхода. Случайно ми се извади единият кабел и напрежението рязко скочи в изхода.
За да няма антенен ефект включих описаната слушалката на изхода и пускам звукова честота  0,8-3кХц. В слушалката се чува тон при включен  един проводник, при включване на двата изчезва, става късо. Трансформатор е коаксиалния кабел.
При прекъснат кабел входната мощност е по-малка, защото токът на проводимост практически е 0, отколкото на изхода в слушалката. Генераторът е професионален и черпи 100 Вт от мрежата, за самозахранване не може да става дума.
Сега ми стана ясна на Тесла мисълта, " в моите системи не предавам енергия" от традиционен тип.
П.П. Тук имаме случай със зареждане на униполярен капацитет на централния електрод на коаксиалния кабел. При това положение се създава S спиново поле, дължина на вълната не важи, видно от опита. Следващият път ще проверя, две бобини (електромагнити) как създават S поле. Ще сравня резултатите да видя кое е по-ефективно?
 
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:38:33 am от Maistora52 »