Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 610513 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #345 -: Март 07, 2015, 01:45:43 am »
Владо, никой не цели да те компрометира или да се заяжда!
Дай да го видим тоя двигател в действие, не настоявам за "ноу-хау"...
Просто ще ни е интересно на всички да видим твой клип с работещ двигател на вода...без схеми, без обяснения...

Активен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Водата гори + схема
« Отговор #346 -: Март 07, 2015, 02:56:42 am »
Владо здравей, използвам случая и твоята тема за да напомня на теб и много членове на този форум неговото основно предназначение, а именно :
Цитат
Форумът е предназначен за споделяне на свободна техническа информация и експерименти в областта на алтернативните енергийни източници.

Форумът е създаден с цел да отговори на необходимостта от съществуването на технически грамотно място в България за обсъждане на алтернативните и възобновяемите източници на енергия, както и за активно експериментиране в тази област. Засягат се популярни науки като екология, физика, силова и сигнална електротехника, CAD софтуер и схемотехника, програмиране, нови физични теории, медицина и др.

Моето мнение (ако има някакво значение) е това, че в цялата твоя тема, участието ти се свежда до реклама на твоето изделие за горене на солена вода и реклама на твоята личност, като голям изобретател. Естествено в това няма нищо лошо, но малко се отдалечава от истинската същност на форума. Отговарянето на въпроси от членове на форума, е доста уклончиво от твоя страна. Споделянето на техническа информация, схеми, обяснения, анализи, опит и прочее отсъстват в голяма степен в твоята тема, което като цяло я обезсмисля. Явно си избрал друг път на твоето творение и той е комерсиален. Естествено това си е твое право и никой не може да те вини за това. Ще бъде добре и форума да ти бъде полезен с намиране на потенциални клиенти. Искрено се надявам обаче същите да не се сдобият с поредната непрактична вещ.
"Нещо което прави пламък в чаша с вода :) и струва X пари ".
Това, за което аз бих дал пари с готовност е отоплителна система, която да бъде по ефективна от климатик да речем. Ако ти успееш да ми покажеш /докажеш/, че с твоето "изобретение" можеш при вложен 1KW електрическа мощност да получиш да речем поне 7KW-10KW топлинна мощност, тогава ще те призная за наистина голям изобретател, ще капарирам предварително закупуването от мен на подобна система и даже ще направя всичко възможно това да стане бум на пазара. Всичко останало на този етап е ала-бала и прах в очите. Моля, не го приемай това като заяждане, а по скоро като съвет в каква посока да придвижиш твоите експерименти и бъдещи демонстрации и ако някога решиш, може и да споделиш техническа информация във форума.
Поздрави и успех!

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #347 -: Март 07, 2015, 09:56:58 am »
 http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=9355.0;attach=39741
http://vbox7.com/play:4e6d260131
https://www.youtube.com/watch?v=4btqb6LXFpg
https://www.youtube.com/watch?v=244-1PXDECw
https://www.indiegogo.com/command_center/watburn-this-invention-will-change-the-world#insights

Казах ви, мога да ви покажа много, но не  е това  начина...

Ще споделя едно съобщение адресирано до мене от колега.


Здравей Владо,

Поздравления за работата ти! Поздравления и за подходът ти към изобретателството изобщо!
Достигнах до убеждението, че конкурирането не е правилния подход за увеличаване на изобилието. Напротив - плодовете от общия труд се концентрират в малък брой хора. Принципът на конкуриране трябва да се замени от принципа на сътрудничество. Така общото изобилие ще се увеличава. В по-философски аспект, концепцията на вземането (като идейна основа на човешкото поведение), трябва да се замени от концепцията на даването. Тъй като, развитието е безкрайно, недостигът изчезва и има достатъчно за всички.
« Последна редакция: Март 07, 2015, 10:06:46 am от владимир димитров »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Водата гори + схема
« Отговор #348 -: Март 07, 2015, 10:21:04 am »
http://mazeto.net/index.php/topic,8592.msg54401.html#msg54401

Правила на форума:
...
10. Не се допуска търговска реклама в явен или скрит вид.

Дали модератори и администратори са прочели горното, хмм  ??? Ако това правило се спазваше нямаше да четем писанията на caduceus, choby, Владимир Димитров и др. подобни с явна рекламна насоченост. Това е и една от причините форумът да загуби идея и да се превърне в празна говорилня с малки изключения в някои теми.
Само не скачайте, момент...защо дадената тема е говорилня според мен ? Защото се подхвърлят някакви неясни клипове и цифри без никакви обяснения как са получени. Захранващата мощност била 300-500Вт, пламъка бил 2кВт, стига бе...откъде ги взе тия цифри, шото аз не видях никъде свързани уреди за мерене на каквото и да е. Без думи са и бомбастичните приказки за ЕПОХАЛНО ОТКРИТИЕ и подобни. Клипа с чашата вода или каквото е там оставям без коментар, защото това маоже да е някаква опитна постановка, но не и готово изделие за което се искат някакви пари. А, дойдохме си на думата - ПАРИ...и какво общо имат те с идеята на този форум, че не се сещам ?..
Колеги с опит задават вапроси - как, защо и т.н., отговор няма, само подхвърлени линкове и откъслечни изречения. Е, как да стане дискусия г-н Димитров ?.. Приемането на компетентни въпроси към Вас за дразнене може да  се тълкува като липса на познания или нежелание за отговор. И в двата случая би трябвало да спрете да пишете тук.
Ще ми се още да пиша, но се нагледах вече на подобни циркове през изминалите години, та не си струва усилието (тук щях да напиша нещо по-силно). В крайна сметка всеки с мозък, израснал на правилното място би могъл да направи правилната преценка, мда.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #349 -: Март 07, 2015, 10:45:04 am »
Да, Геца, запознати сме с тази точка.
В случая тук не е имало реклама нито в явен, нито в скрит вид - това, човек да се похвали с разработките си не се класифицира като реклама!
Никой не осъжда (и няма право) определен колега, за това, че е избрал комерсиално реализиране на някоя своя разработка.
За това, че липсва конкретика за данни при изложените от Владо клипове, вярно е и точно по този повод са последните ни постове!
Не са нужни подробни схеми или описание!
На мен лично ми стига клип, в който се вижда как се стартира двигател, ползващ вода за гориво и той РАБОТИ (примерно). И при това да се показва консумацията на електричество за момента...
 

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #350 -: Март 07, 2015, 10:56:33 am »
Точно така, хората сами ще преценят:
Покажи ни ВЛАДО как  гори водата:показах ви https://www.indiegogo.com/command_center/watburn-this-invention-will-change-the-world#insights

Покажи ни работещ макет на двигател-показах ви:  http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=9355.0;attach=39741

Сега ни покажи схемата за отопление с високо КПД .

Експериментите струват пари приятели, затова е и тези кампания.
Защото, както виждаме само аз успявам да развия тази технология и затова има причина- това са фактите, приемете ги..
Темата я направихте вие говорилня, защото няма какво да покажете.

Поздравявам всички които ме подкрепят в тази борба, защото аз съм заложил живота си, а други карат жените си да пишат негативни коментари в статии, които пресата пише за мене. А после имат доблестта да пишат с мен..






« Последна редакция: Март 07, 2015, 11:01:41 am от владимир димитров »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водата гори + схема
« Отговор #351 -: Март 07, 2015, 11:25:03 am »
Понеже се споменава и моето има в негативен контекст /поста на getca/ съм длъжен да кажа две думи, пък после може за ми изтриете поста отново или да го преместите където си решите - кошче, алабализми и прочее.
Тези които работим наистина на полза роду сме малко. Владо е в началото и не ви е свикнал още, другари празнодумци - но и това ще стане. Да припомня на Димелсофт като нов шеф тук за какво иде реч и за какво се борим с вятърните мелници:
http://mazeto.net/index.php/topic,6079.315.html
Вместо да се радвате, че има такова нещо и то е българско, темата е заключена - анкетата явно е без значение.
http://mazeto.net/index.php/topic,6939.105.html
Тема за резултати от една кола, на админа МЗК. След проявяване на истината - заключена.
Айде вижте и какво става с колата на един преподавател по ДВГ и доста по-компетентен от всички нас човек /поста ми от 5 март/:
http://garaja.net/viewtopic.php?f=10&t=33&start=460
Защо бе колеги? Защо плюете и тъпчете хора като нас с Владо, които работим и отделяме от времето и живота си да вървим напред? Не ви ли е срам? Поне за малко забравете, че сте българи в лошия смисъл на думата и просто си стойте мирно на задниците, като не можете да направите нищо полезно.
И димелсофт, забележи че едни и същи ... пишат срещу новите неща които се виждат с просто око - Пировесо, Томото и прочее ...
Със здраве.



 
 
« Последна редакция: Март 07, 2015, 11:41:30 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #352 -: Март 07, 2015, 12:07:21 pm »
caduceus, по въпроса за анкетата - тук си, никой не е хукнал да те гони, показателно е, затова смятам, че въпросът за нея е безпредметен!
Въпросната тема, спомената от теб е заключена, защото се превърна в арена на личностни нападки и заяждания, а НЕ ПО НЯКАКВА ДРУГА причина. Отделен е въпросът, кой, как и защо има вина за това.
Лека корекция - Димелсофт не е шеф тук, той никога не е заявявал шефски амбиции, просто е СТОПАНИН на форума, за което сме му благодарни!
И изобщо...в този форум няма шефове, въпреки, че се налага упражняването на контрол в известна степен по разбираеми причини!
Относно нападките и критиките - наясно си, че винаги ще има скептици и критици на всяка идея.
Не трябва да се забравя едно нещо - отношенията винаги имат ДВУПОСОЧНОСТ!
Ако аз предизвикам негативно отношение към себе си, няма друг да ми е виновен, а аз самият!
Не е важно само какво се излага като идея, а и КАК се излага (като отношение към съфорумците).
Има хора тук, с които съм влизал в жестоки спорове по различни теми, но те не са се превръщали в ЛИЧНОСТНИ!
Аз ги уважавам и те мен (надявам се).
Нека да сме обективни дори в споровете!


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Водата гори + схема
« Отговор #353 -: Март 07, 2015, 01:50:57 pm »
Абе бяха ме баннали те навремето и цареше пълно щастие в Алтиум и Ко  :), но Майстора52 като дойде на власт ме отключи.
Мисля, че понеже тия теми са ценни просто трябва да се изчистят от глупостите и заяжданията, за да останат само фактите. Съответно и да се отключат, защото има много нови неща оттогава, които не знаете и които може да споделя.
Въпрос на добра воля и безпристрастност.
Изтрий ми тия постове и да приключваме /но да не забравиш и тоя заядливия на Гецата, защото заради него правим спама в темата на Владо/. 
Жив и здрав.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #354 -: Март 07, 2015, 03:35:12 pm »
Останаха 8 устройства по 100$.   

Цитат
Правила на форума:
...
10. Не се допуска търговска реклама в явен или скрит вид.





Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #355 -: Март 07, 2015, 05:02:23 pm »
caduceus, питаш къде е проблема и защо има караници. Проблема при теб и Владо е един и същ ... липса на експериментални данни. При теб имаме един оптимизатор, който се води с неизвестни данни, а също се разбира, че не работел на всички коли.
Проблема при Владо е същия. Водата гори, но няма нито едно сравнение с друг нагревателен елемент. Аз му предложих да свари чаша вода в джезве, а той отказа. Ако свари, ще може да се сравни с микровълнова, бързовар, котлон и т.н. Например аз пробвах, че микровълнова на степен 800W, свари чаша вода за около 3мин. Сега и Владимир да свари 200ml вода и да видим, бие ли микровълновата или не. Толкова е просто.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Водата гори + схема
« Отговор #356 -: Март 07, 2015, 05:04:51 pm »
Владо, между другото, устройството ако ти е патентовано, не виждам проблем да укажеш детайли.
Ако има патент, това не забранява ползване за лични цели. А както се разбра, има хора, които биха си купили, ако има практически използваемо устройство - било то двигател, или мощна печка на вода. В бизнеса се смята за важно да се отчита гледната точка на клиентите(и дори потенциалните такива)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Водата гори + схема
« Отговор #357 -: Март 09, 2015, 02:06:22 am »
Останаха 8 устройства по 100$.   
Един, това не е реклама, несериозно е да се мисли така!
Поне аз не мога да разбера от тази реплика, как някой ме кара да си купя нещо ли?
И какво точно, че не разбрах?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Водата гори + схема
« Отговор #358 -: Март 11, 2015, 11:42:43 am »
Ако някой има желание да експериментира, може да го направи с ГХО за Електрон 714 заедно със захранващия блок, без каскадата, може да го изправи със селенов стълб, и да мушне жицата в чашата. Опасно си е, ако не се внимава. Може да се доработи лесно за да се регулура напрежението. Този номер го правихме твърде отдавна, но е непрактичен - не може да се насочва пламъка кадето ти трябва.
Поздрави

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Водата гори + схема
« Отговор #359 -: Март 13, 2015, 08:31:46 pm »
Владимир ? Приемаш ли облог ? Визирам #359 nizo ! Аз ще покажа клип на електролиза, и работа на пламък ! Ти ще покажеш със същата, или подобна мощност, пламък който да свърши 10 пъти повече работа ! Визирам твърдението ти, че твоят епохален инвеншън, е 10 пъти по ефективен от електролизата !
Поздрави на феновете на огнените забавления !!