Автор Тема: Водата гори + схема  (Прочетена 610534 пъти)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Водата гори + схема
« Отговор #405 -: Октомври 11, 2015, 02:53:24 pm »
Владимир Димитров синтеза на волфрама (волфрам  като електрод)  в по-тежък елемент от реда по менделеевата таблица отива към рений и осмий.
Рений и осмий  са  токсични  елементи.Повече внимание и предпазливост няма да са излишни.
Михаил Кузмов - моля направете разлика между ядрен синтез (сливане на ядра) и ядрен разпад ( радиоактивни елементи).

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #406 -: Октомври 11, 2015, 03:02:34 pm »
 RUS Не  използвам Волфрам,   затова и споменах ,че много проблеми са решени..
Може да бъде проверено с Гайгеров брояч...
« Последна редакция: Октомври 11, 2015, 05:21:19 pm от владимир димитров »

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Водата гори + схема
« Отговор #407 -: Октомври 11, 2015, 08:30:11 pm »
Владимир Димитров, RUS ти споменава за токсичност а не за радиоактивност. Реакцията която се извършва в Слънцето не е възможно да се осъществи без високо налягане при което водородните атоми са близо.Могат да се приближат ако са абсорбирани в кристалната решетка на никел и в нея да бъдат атакувани с високата температура на волтовата дъга. Слънчевата материя се състои от водород и хелий.
« Последна редакция: Октомври 11, 2015, 09:35:08 pm от dymelsoft »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Водата гори + схема
« Отговор #408 -: Октомври 11, 2015, 09:11:57 pm »
Само аз ли си мисля, че 200-та вата са нужни за стартиране горенето на водата, а изхода от 2000 е от нейното горене ( и може би други процеси)
В случая не става въпрос за безгоривен генератор, тъй като водата в случая е горивото.
Според мен е хубаво да се сметне и какво количество морска вода съответства на нефта, използван ежедневно на Земята и какво ще стане с планетната екология за 50-100 години горене, щото в Природата има кръговрат, а без вода...

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Водата гори + схема
« Отговор #409 -: Октомври 11, 2015, 10:52:22 pm »
Според мен е хубаво да се сметне и какво количество морска вода съответства на нефта, използван ежедневно на Земята и какво ще стане с планетната екология за 50-100 години горене, щото в Природата има кръговрат, а без вода...
Какъв смяташ че е продукта от горенето на водата в инсталацията на В.Димитров? Аз залагам че ще е вода, т.е. водна пара, която пак става на вода.
Ако е така ... аз лично се сещам колко ще е КПД-то на тая система... Щото да "гориш" вода и на изхода да получаваш отново вода ... аз лично не бих го нарекъл точно "горене".
Ако обаче продукта от горенето не е водна пара тогава проблема с това "какво точно съдържа продукта на горенето и дали той е безвреден" става наистина сериозен.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Водата гори + схема
« Отговор #410 -: Октомври 11, 2015, 11:57:44 pm »
Ако водата, се превръща отново във вода, то значи горивото не е вода, а нещо друго и водата е само посредник в процеса. Е, какво тогава гори и отделя енергия?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Водата гори + схема
« Отговор #411 -: Октомври 12, 2015, 12:32:47 am »
Ми не е зле ся да изчакаме презентацията, дет се вика Око да види и рЪка да пипне, пък тогава да коментираме. Ако Владо любезен да ни покани мое да си вземем разни уреди и да мерим, ако ни разреши де, и там на място след видяното да изкажем мнение.
Принципно аз не съм скептично настроен към подобни изказвания въпреки че съм учил и физика и електротехника, но има едно голямо НО, все пак не всичко е открито и не всички закони са изведени математически. Много тайни крие света около нас така че не бива с лека ръка да отричаме неща които не са ни познати.
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 10:34:31 pm от atos »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Водата гори + схема
« Отговор #412 -: Октомври 12, 2015, 02:38:24 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=htgV7fNO-2k
Тук може да се види историята на процеса протичащ при "горенето" на водата.
Полезно е също да се види филмчето на Renzo Mondaini - LENR.
Така, че енергията ( добавката) действително я има и трябва да се научим да я използваме.
Това, че Владимир не иска да споделя резултатите, които е получил е също обяснимо.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Водата гори + схема
« Отговор #413 -: Октомври 13, 2015, 03:18:12 pm »
Ето още  http://lenr-canr.org/
Нещата са дъвкани доста, но ето че се появи италианеца Rossy и им показа как се правят нещата.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Водата гори + схема
« Отговор #414 -: Октомври 13, 2015, 05:01:22 pm »
 В това второ по има шанс да се получи нещо.Той проблема им е че топлят вода с енергията, а електромобила не иска да си зареди батериите с топла вода.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Водата гори + схема
« Отговор #415 -: Октомври 13, 2015, 07:14:08 pm »
   Аз не съм химик, но имам някои наблюдения, че вода с примеси (NaOH или NaCl) по-лесно отделя водородните си атоми в електрическо поле. Това е лесно да се съобрази и теоретически. Прилагам картинка. Вляво е молекула чиста вода, вдясно е морска и се вижда молекула NaCl (натриев хлорид - сол). С "пружинки" символично съм означил връзките между атомите без да претендирам за прецизност. Обръщам внимание на дължината на "пружинките" (дължината на връзките). Вижда се, че вдясно при морската молекула вода "пружинките" са по-дълги. Това е така поради влиянието на натриевия положителен йон. Когато прилагаме електрическо поле за отделяне на водорода, ние влагаме по-малко енергия в сравнение с енергията, която бихме употребили за отделяне на водород от чистата вода. Може да се каже, че при морската вода водородът вече е частично отделен (намира се по-далеч от кислорода). Влагаме малко електричество и водородът е отделен напълно. Следва обратният процес - водород и кислород се свързват до вода, но този път до чиста вода с по-къси "пружинки". И така при целия процес имаме печалба на енергия, която е равна на разликата между дългата и късата "пружинка". Можем да направим и сравнение със сходен процес в гравитационното поле. Нека имаме една топка на 5-тото стълбищно стъпало и като я ритнем тя може да подскочи до горния етаж и нека после предположим, че тя пада и остава на 3-тото стъпало (по-ниско от първоначалното 5-то стъпало). Значи ние влагаме енергия за да се издигне до горния етаж, после тя връща обратно вложената енергия като пада обратно до 5-тото стъпало и сега вече отдава още малко енергия докато пада до 3-тото стъпало. Получената енергия в повече е тази от 5-тото до 3-тото стъпало. При водата положението е същото и е важно какво има във водата като примес (катализатор). Да не забравяме, че Стефан Найденов слагаше "зелен" катализатор, при който водородните атоми се отделят твърде лесно. И това е елементарна химия като тук не включвам евентуалните студени ядрени синтези.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водата гори + схема
« Отговор #416 -: Октомври 13, 2015, 08:12:34 pm »
Иване, принципно си прав, но в случая с NaCl е ефекта е обратен, тъй като при разтварянето му във вода се поглъща енергия. Друг е случаят, ако се използва активен метал, например натрий, тогава водата се разлага дори без прилагане на външна енергия

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Водата гори + схема
« Отговор #417 -: Октомври 14, 2015, 05:54:53 pm »
 При разделяне на водната молекула с електрически ток няма как да се получи водород с по голяма енергийна стойност от тази на вложения ток. Но при електролиза се отделя топлина ако напрежението е по високо от 1.44 волта и част от електрическия ток просто затопля електролита.Причината да се налага прилагане на напрежение по високо от 1.44 волта е малката разлика в електрохимичния потенциал на електродите. С електроди с по голяма разлика в електрохимичния потенциал необходимото напрежение пада, затова се налага електродите да се формират - голяма разлика в този потенциал се получава когато имаме анод даден метал - никел и катод окис на никела.Тогава напрежението може да бъде по ниско и загряването на електролита драстично намалява.Толкова драстично намалява че при напрежение по ниско от 1.4 волта вече се наблюдава охлаждане на електролита и тогава енергията за електролизата идва както от тока, така и от топлината на електролита.Така че електролизата на вода наистина е начин да се акумулира и трансформира енергия от един вид в друг, който в бъдеще ще се използва.Това което пиша е известно на учените от всички водещи лаболатори в Света, друг е въпроса защо не му дават гласност.
 CFR- студен ядрен синтез, е процесът който се извършва в Слънцето. То представлява водород под високо налягане и висока темрература и при синтез на хелий от него се отделя е топлина. На нея се дължи инфрачервеното лъчене идващо от там и до планетата ни.Т.е. за да имаме такъв процес на синтез и да се направи реактор тип изкуствено Слънце е необходим водород под високо налягане при което атомите му са много близо и температура.Всеки е чувал за Роси, той наистина е постигнал такъв реактор и проблема при тези реактори е че те имат много кратък живот - експлоатационен период.Причината е липсата на материал от който да се направи такава реакторна камера че тя да издържи приемлив експлоатационен период.
 Реално във всеки един електролизер се случва и CFR и в получения водород при спектрален анализ се откриват следи от хелий, а той няма откъде да дойде защото във водата липсва. За са съм по конкретен следи от хелий има във водата но те са много по слаби отколкото във водорода получен чрез електролиза.Колкото по високо е било прилаганото напрежение, толкова повече е този хелий в незначителна спектрографски количества. Но той доказва че се е случвал синтез и електролизера е оцелял :)
 И от там вече до волтовата дъга , пламъка и дали той е CFR.Най -вероятно е да е студен синтез на хелий от водород и да се случва такова нещо, но въпроса е в каква степен и дали вложената енергия за получаване на тази дъга е по малко от отделената енергия.Сигурен съм че някой, някога във времето ще постигне изкуственно слънце и реактора ще е използваем.В природата материята е резултат на грешки.Ако един процес винаги протича по един и същ начин, то нямаше да са сътворени толкова много и различни форми на материята а формата би била само една.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 07:29:33 pm от h2motor »

teslov:

  • Гост
Re: Водата гори + схема
« Отговор #418 -: Октомври 15, 2015, 09:31:14 pm »
Ето два подобни експеримента, които са показали получаване на по-голямо количество топлинна енергия, от вложената електрическа. Говорят за КПД от 1,07 до 1,20. Владимир декларира доста по-добри резултати.

http://jlnlabs.online.fr/cfr/ape/
http://jlnlabs.online.fr/cfr/diycfr/index.htm



 
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 10:31:22 pm от teslov: »

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Водата гори + схема
« Отговор #419 -: Ноември 15, 2015, 12:34:03 pm »