Автор Тема: Автомобилът на Chobi  (Прочетена 479078 пъти)

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #240 -: Януари 09, 2015, 10:14:57 am »
Не ви ли се струва, че Някой спира достъпа до линковете(файловете)?
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 11:14:57 am от g1905 »

idealist

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #241 -: Януари 09, 2015, 10:32:55 am »
Ето някои файлове:
http://www.2shared.com/document/w0wurIPJ/МОМЧЕТА__СЪЩИНСКА__ЧАСТ__ТЕХНО.html
http://www.2shared.com/document/TOGzU06k/НЕ_ЗНАЯ_ДАЛИ_СТЕ_РАБОТЕЛИ_С_ЛО.html
http://www.2shared.com/photo/F672IlY3/М_А_З_Е_Т_О__-__6.html
http://www.2shared.com/photo/dKIonfOs/УПРАВЛЕНИЕ.html
http://www.2shared.com/photo/W4CBYt77/FORMER__CONTROL.html

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #242 -: Януари 09, 2015, 11:48:24 am »
Всъщност най-важното Chobi го е дал - принципа. Той се съдържа основно в първата част, а в следващите части е представен и схематично. Оттук насетне всеки средно грамотен електрончик може да си направи сам принципната схема.
Аз лично ще изчакам, щом ще се представя и готова принципна схема, тъй като ще е прогонена/оптимизирана, иначе ще трябва да се установява предимно опитно честотата на ключовете, синхронизацията, капацитета на кондензаторите и т.н., което ще отнеме доста време, повече от направата на самото устройството.

Ако някой има връзка с Chobi, да му се обади, да даде отново схемите, защото явно той си мисли, че са приети, а не са.

Неактивен lyubo_msi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 16
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #243 -: Януари 09, 2015, 12:08:15 pm »
   успях да дръпна схемите

Vril

  • Гост
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #244 -: Януари 09, 2015, 02:24:56 pm »
Ето едно устройство построено на сьщия принцип. За тези които искат безплатна енергия за жилището си .      http://rg.ru/2014/05/26/reg-skfo/energiya.html

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #245 -: Януари 09, 2015, 07:37:54 pm »
EDM Electronics, принципа който Чоби дава всъщност може да се раздели на два отделни:
    1. Първият етап, преди насищането на сърцевината на трансформатора. Тогава имаме нормален импулсен трансформатор и прехвърлянето на енергия от първичната към вторичната намотка става само докато има промяна на индукциятата, т.е. докато сърцевината се насити. КПД на тези трансформатори е от порядъка на 70 - 80 %. След достигане на насищането ключа трябва да се изключи, и този етап условно може да се обозначи с време Т1.
    2. Вторият етап, е след насищане на сърцевината и изключване на ключа. Този етап се описва от теорията за магнитни усилватели, или по-точно "магнитни генератори на импулси". В средата на миналият век подобни генератори са се използвали за компресиране на енергия и получаване на мощни единични импулси. КПД на тези генератори варира в широки граници в зависимост от броя стъпала, но отново не надхвърля 90 %. Този втори етап ще обозначим условно с време Т2.
    В крайна сметка се сумират два процеса, които протичат в две последователни времена - общо Т1 + Т2. Няма как да се говори за сумиране на ефективността на двата процеса, защото те са последователни във времето. Така заредените кондензатори могат да разредят своята енергия за много кратко време, но тука вече говорим за компресиране и получаване на мощни импулси.
    И накрая да изкажа едно мое лично мнение: целта на Чоби с всички тези публикации е само да си направи реклама, отлично осъзнавайки, че така предложената схема и принцип на действие не излиза от рамките на общо приетата теория. Нейното КПД не може да надхвърли 100 %.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #246 -: Януари 09, 2015, 07:57:26 pm »
Bat_Vanko, второто време Т2 зарежда кондензатора с напрежение по-високо от захранващото. Съгласно формулите в първия пост, които дава г-н Чобанов, енергията на кондензатор зареден с два пъти по-голямо напрежение е с 50% по-голяма. Там той казва, че времето за заряд е без значение. Все едно пълним един съд с вода, дали ще е за 1 час или 2 не е от значение, важното е, че в случая с 1 литър вода, зареждаме един друг съд с 1,5 литра. Аз така го разбрах,без да съм разсъждавал задълбочено.

Утре ще съставя цялостна принципна схема по описанието и ще я пусна във форума. Ще дискутираме тогава.

Иначе, ако се окажеш прав, това ще ми разбие всичките надежди, не щото просто някой е решил да излъже, а защото и хората на възраст у нас са ......"напреднали". Това е по-допустимо някак за по-млад човек, по-глуповат и безотговорен. Дано не се окажеш прав...

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #247 -: Януари 09, 2015, 08:02:49 pm »
Vril - само голи приказки.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #248 -: Януари 09, 2015, 08:15:29 pm »
... Все едно пълним един съд с вода, дали ще е за 1 час или 2 не е от значение, важното е, че в случая с 1 литър вода, зареждаме един друг съд с 1,5 литра.
За целта трябва да имаш съд с 1.5 литра вода в него. Не можеш от съд 1 литър да пълниш съд 1.5 литра до горе.
И още - ако пълниш съд 1 литър от съд 1.5 литра, и после върнеш тоя 1 литър в по-големия съд, в него ще имаш точно 1.5 литра - нито капка повече. Ако ще да пълниш 1 шише от 1 литър, или 100 чашки по 10 милилитра, ако щеш ги пълни за 1 час, ако щеш за 1 секунда, ако щеш ги пълни една след друга или всичките едновременно чрез някакъв душ ... накрая ще разполагаш сумарно със 1.5 литра общо във всички съдове. Няма как да станат 2 литра, освен ако по време на преливането не вземеш отнякъде извън системата вода.
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 08:18:50 pm от juliang »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #249 -: Януари 09, 2015, 08:24:32 pm »
Bat_Vanko, второто време Т2 зарежда кондензатора с напрежение по-високо от захранващото. Съгласно формулите в първия пост, които дава г-н Чобанов, енергията на кондензатор зареден с два пъти по-голямо напрежение е с 50% по-голяма.
Съгласен с теб, че кондензаторите се зареждат с по-високо напрежение от входното. Сумарното напрежение на двата кондензатора е около 3 пъти по-високо от входното. Но същият резултат може да се постигне и с обикновен повишаващ трансформатор - означава ли това имаме КПД 150 или 300 %, не разбира се. Енергията остава почти същата (имаме загуби), повишава се напрежението и намалява тока.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #250 -: Януари 09, 2015, 08:49:55 pm »
Здравейте,
Представеният материал на Канарев в отг.№238, е 12мВ и съм го орязал на на около 4 мВ толкова се качва във форума.
Идеята на г-н Чобанов ми харесва. Има спорни моменти по неговата разработка.
Напрежението до което се зарежда кондензатора зависи от капацитета, енергията т.е. времеконстантата на веригата. Времето има значение при ограничени енергии и е фактор.
С едно съм съгласен Няма СЕ има ефективност и се изразява във впрягането на тока на разместване. От тук идва допълнителната енергия наречена СЕ. В неговата разработка се постига този ефект с диоди и трансформатори и кондензатори.
При Т1 имаме резонансно зареждане на кондензатор. От тук идват проблеми. Ако капацитета е много голям, качественият фактор на кръга е малък и ЕДН-то в индуктивността, реализирана като трансформатор, е малко и капацитета се зарежда с ниско напрежение.
Тези оптимизации са плод на дълъг опит, Г-н Чобанов не ги споделя!
Тъй като времето е фактор, трябва да каже честотата и как постига резонанса. Иначе да се тръгва от нулата малко хора имат възможността и ще се навият. 
« Последна редакция: Януари 09, 2015, 09:23:58 pm от mi68 »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #251 -: Януари 09, 2015, 09:02:21 pm »
Здравейте, според мен заряда на кондензаторите протича по-следният начин.
1.По време на заряда от нула до Т1 имаме натрупване на енергия във вид на магнитно поле във Н1 и Н2 и натрупване на заряд в С6 и магнитна енергия във Др2. Тази енергия идва от Батерията. Чрез тока който протича през Н1 и Кл.
2. В периода от Т1 до Т2 протичат следните процеси:-
- Кл се отваря и прекъсва протичането на ток през Н1.
- Натрупаната магнитна енергия в Др2  се прехвърля във С6 през Д3. В същото време магнитната енергия натрупана в Н1 вече като ОДС на самоиндукция и енергията от Ба протичайки през Д2 зареждат С7 и С8 до мах. Така че, в точка Т2 имаме два кондензатора напълнени със заряд. Това са С6 и С7+С8.
3. В момента от Т2 до Т4 протичат два процеса на Разряд. Първият-
- от Т2 до Т3 разряд на кондензатори С7+С8 през товара.
-вторият от Т3 до Т4 разряд на С6 през товара.
От тук следва че, сме подали към схемата 2 порции енергия + енергията на ЕДС от самоиндукция(а не една както е дадено на фиг3 - само една) и сме получили също 2 порции при разряда. Ако се отчетат различните загуби и Енергията получена от САМОИНДУКЦИЯ то може би имаме някакъв прираст но това зависи от Енергията на САМОИНДУКЦИЯ. Но дали тази енергия не отива за да покрие само Загубите? Те това е въпроса?

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #252 -: Януари 09, 2015, 09:51:26 pm »
За отчитане на енергия е нужно ВРЕМЕ, това че кондензатора се зарежда до по-високо напрежение не значи нищо без да се зане времето да което става това. Нужни са точни осцилограми на процесите, иначе само си приказваме и гадаеме. Лично аз не съм видял доказано СЕ от самоиндукция. Всички Flyback преобразуватели работят така и за никакво СЕ там не иде реч. Каквото е натрупано в индуктивността това се и получава минус загубите. В добавка при Чоби имаме и насищане, според неговите приказки, а това внася допълнително значителни загуби.
За мен цялата идея е химера, няма откъде да дойде добавката просто. Хора с подобно поведение явно приемат желаното за реалност и се получават такива конфузии. Съжалявам за написаното, но подкрепям мнението на колегата bat_Vanko относно опита за реклама и привличане на внимението.
Добавка: На мен също ми се ще да се появи реална конструкция, работеща в автономен режим, но засега фактите говорят друго. Въпреки това борбата продължава.

Поздрави...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #253 -: Януари 09, 2015, 10:08:37 pm »
И аз като getca съм дълбоко песимистично настроен заради доста нелогичните и противоречиви изказвания на Chobi, но да видиме дали се е състояла уговорената  "за днес надявам се" говореше се за петък, днес е петък. дано утре да има повече информация п въпроса. Не искам да съм лош пророк, ама струва ми се тогава цялата еуфория ще приключи.
Дано да греша.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #254 -: Януари 09, 2015, 10:16:54 pm »
За целта трябва да имаш съд с 1.5 литра вода в него. Не можеш от съд 1 литър да пълниш съд 1.5 литра до горе.
И още - ако пълниш съд 1 литър от съд 1.5 литра, и после върнеш тоя 1 литър в по-големия съд, в него ще имаш точно 1.5 литра - нито капка повече. Ако ще да пълниш 1 шише от 1 литър, или 100 чашки по 10 милилитра, ако щеш ги пълни за 1 час, ако щеш за 1 секунда, ако щеш ги пълни една след друга или всичките едновременно чрез някакъв душ ... накрая ще разполагаш сумарно със 1.5 литра общо във всички съдове. Няма как да станат 2 литра, освен ако по време на преливането не вземеш отнякъде извън системата вода.

juliang, не е така!
Когато ключът се отвори, тогава вече първичната на трансформатора се е наситила и започва самоиндукцията, която е последователно на захранващото напрежение. Т.е., ако приемем, че захранващото напрежение е 1 л вода, то самоиндукцията е да речем 0,5 л или се получава, че с един литър ще напълним 1,5 л, т.е. тези 0,5 л са дошли гратис от първия цикъл, при зареждането на кондензатора от вторичната на трансформатора.

Още когато беше публикуван първият материал и аз мислех като вас, дори и сега не съм на 100% убеден в това което казвам, защото не съм се задълбочавал много, но се доверявам в известен смисъл на автора на схемата. Действително е, че може да се получи повишаващ преобразувател и по конвенционалния начин, но тук нещото, което те кара да се замислиш е това, че се приме кондензатора, като един резервоар, а не като товар. И това е така, защото се отделя пълненето на "резервоара" с  товара - изпразването му. Нека разгледаме нещата така: имаме два такта - затворен ключ, при него се зарежда първия кондензатор през трафа, да речем с енергията необходима за пълненето на този кондензатор. Този процес обаче зарежда трафа с магнитно поле гратис, защото за зареждането му не е необходима допълнителна енергия, само тази за заряда на кондензатора. В следващия такт вече се сумират напреженията на захранването и самоиндукцията. Тогава от захранването се черпи енергия колкото отново за един кондензатор, а другата енергия от самоиндукцията го зарежда до примерно двойно по-високо напрежение. И съгласно формулата енергията на такъв кондензатор, който е зареден с двойно по-високо напрежение е по-голяма с 1,5 пъти. Т.е. ако приемем, че за двата такта сме ползвали 1 л вода, то на изхода получаваме 1,5 л.

Мисля, че с това отговорих и на другите колеги getca и Bat_Vanko.
Вижте, може и да не са ми правилни разсъжданията, защото на практика най-добре ще се видят нещата, но скептицизма няма да ни помогне, не бива да отхвърляме всяка идея при която има и най-малко съмнение, нали затова сме тук я.

Примерно теорията на Исмаел Авизо е долу-горе същата. И той казва, че СЕ идва от самоиндукцията. Ползава съставни електронни ключове със свръх малко съпротивление, за да получи по-голяма самоиндукция от стръмния фронт и големия ток.

Поздарви!