Автор Тема: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962  (Прочетена 322208 пъти)

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #450 -: Август 09, 2015, 12:08:55 am »
.... ами половината от енергията отива някъде.
....да му счупят редуктора.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #451 -: Август 09, 2015, 01:20:54 am »
Самата концепция е погрешно изпълнена, казах ви вече.
Твърда връзка= редуктор, нищо повече.
И...наистина, по-голямата получена енергия отива за потрошаването на предавките по този начин. Ако не е по-голяма, няма да се почупят!
juliang е прав единствено за едно - всеки пише и мисли както сам си го знае, без да вниква в мисълта на другия...

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #452 -: Август 09, 2015, 10:28:21 am »
   Не съм проверявал сметките на juliang, но аз бях казал, че въртящият момент горе ще е по-голям от този долу. Затова ще се самоцитирам.
« Отговор #484 -: Август 01, 2015, 11:44:42 am »
Цитат
   От тези формули се вижда, че при ъгъл(а)=45 градуса имаме равенство на двата момента. При нашата конструкция обаче ъгъл(а) < 45*. И се оказва, че така горе въртящият момент ще е по-голям от този долу. Затова за да получим СЕ трябва да монтираме генератора горе, а двигателят да върти долу. И топузът сега няма да изостава, а ще избързва, т. е. ще е водещ при движението. Погледнато отгоре конструкцията ще изглежда по следния начин. Топузът ще е вдясно пред наклонената ос, двигателят отдолу ще върти обратно на часовника, а генераторът горе ще има спирачен момент по часовника. Това е за конструкция с ъгъл(а)<45*. И сметките са само за гравитационната сила при 90* отклонение на топуза. Допълнително ще трябва да умувам за центробежните сили как влияят, но там сметките са малко по-сложни.
   Предлагам да се направи моя начин на измерване за да стане ясно какво трябва да се прави.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #453 -: Август 09, 2015, 02:32:09 pm »
Колега Димов, дай го тоя начин на измерване ясно и подробно и ще го направя при първия удобен момент.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #454 -: Август 09, 2015, 05:07:42 pm »
   RUS, не е почтено да дискредитираш juliang по този начин. Аз бях в чата по време на спора, който вероятно те е подтикнал да напишеш този пост. Спорът беше на съвсем друга тема нямаща връзка със Скинър, това може да се потвърди, защото чата се записва (любимо хоби на някои колеги). Това, че juliang не вярва в конспиративни теории, врачки, хороскопи и прочие, не ти дава право да го обиждаш, както Ти си позволи нееднократно в чата. Даже дежурния админ изрази съмнение дали juliang е за "тука" (форума за свободна енергия) !??? Малко се озадачих, защо не те баннаха веднага, но като размислих се сетих.
   И не, не съм адвокат на juliang, както може би ще попита някой, просто споделям информация.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #455 -: Август 09, 2015, 06:39:08 pm »
Цитат
Или да започвам да колекционирам негови бисери
Знаеш ли това май е най ценната ти идея за последния месец назад.
Съжалявам за острият тон, но твърденията ти по темата са пълни глупости за разлика от тези на juliang. Колекционирай препрочети ги няколко пъти дано вникнеш в това "толкова е елементарно" че да разбереш, че тази идея е бита кауза. Няма как да проработи. Със грешни доказателства можеш да убедиш някого "тоест да го излъжеш" но машините не подлежат на убеждаване. Няма как да излъжеш топуза че е изнанадолно когато е изнанагорно.
Можеш единствено да излъжеш Макса  да се бъхти залудо и да си пилее парите за бита кауза. В края на краищата това за него ще е натрупан опит, но на каква цена. Много скъпи ще му дойдат тези знания. Интересно ми е след като се види от всички, че не става ще заговори ли съвестта ти и ще си кажеш ли дори за миг: Баси как го прекарахме този човек, или ще си кажеш: Абе тоя не може да направи нищо дай да видиме некой друг да се побъхти и той.   

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #456 -: Август 09, 2015, 07:52:59 pm »
Цитат
И в чата когато ми описа за сферата и тавата своя мислен експеримент си замълча какво ще се случи ако вместо сфера сложиш изправен цилиндър със същата маса в тавата.Нещо не ти изнасяше кардиналната разлика.И си замълча когато те репликирах в тази основна разлика
Когато правиш кинематична схема масата всеки детайл се представя като точка разположена в неговия център на тежестта. и това не е измислено от хитри продажни учени установено е от огромна практика като най вярното. Освен това има детайли чиито център на тежестта е извън тях. Ако използваш такъв детаил за тежест това съвсем ще те обърка "поне тебе"
И в чата ясно ти отговорих че при разглеждането на кинематиката на "машината" формата на тежестта е без значение. в случая май беше някаква джанта ама каквото и да сложиш взаимодействието става в един лагер отдалечен от тежестта. Аз мисленно увеличих уилея на лагера до размер на тава за да може да си го представиш по лесно, но за теб явно е по важно да надговориш другия и да излезеш победител от спора "със всички средства"
Добре дерзай хващай се и направи "машината" по добре от Макса неизчерпаемата енергия е твоя очаква те. От мен имаш една стара джанта за топуз. мога да ти я напълня и с бетон да е по тежка.     

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #457 -: Август 09, 2015, 08:01:27 pm »
Радико, искренно ти благодаря за загрижеността, но нямаше нужда. От няколко месеца това за мен се превърна в хоби. Нали знаете....... всеки си е башка луд  ;D.
И за парите да не се притесняваш, правя всичко по икономична програма   ;), а и токът за електрожена ми е безплатен. Нищо че още не е "тръгнала". 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #458 -: Август 09, 2015, 09:06:43 pm »
Радико, ти и Юлиан не можете да се изказвате по въпроса дали "ТАЗИ ИДЕЯ Е БИТА КАУЗА" по простата причина, че не сте схванали самата идея още!
Че вие си мислите, че се предава въртящ момент, бре? За какво ми говорите изобщо?
Оттам - нататък всяко обсъждане спира!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #459 -: Август 10, 2015, 12:07:33 am »
Цитат
Даже дежурния админ изрази съмнение дали juliang е за "тука" (форума за свободна енергия)
Нямах предвид нищо мракобесно или цензуриращо , но какво да си помисли човек, като го чете julian?
Старая се да не му се връзвам поне, но на някои дали не им идва в повече. При това определено не е тъп или неинформиран, ако смени полярността, може да е по добре (не е толкова страшно, като да "минеш под дъгата"  ;D )

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #460 -: Август 10, 2015, 01:42:11 am »
Щом твърдите, че не съм разбрал изобщо идеята дайте да се уточним. Прилагам чертеж, рисунка на кинематичната схема на "машината" както я разбирам аз. Спестете си констатациите за липсата на "релсата", тя е детайл, които е предназначен за увеличаване на механичната якост и няма роля в кинематиката. Без релсата се увеличава единствено механичното напрежение в горната ос, Вярно релсата добавя и триене в цялата постановка, но не са решаващи ще ги пренебрегнем, не влияят на принципа.   Та това ли е "Машината" на  макс1962
« Последна редакция: Август 10, 2015, 10:35:30 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #461 -: Август 10, 2015, 01:46:02 am »
Имам такъв въпрос: приемаме ли, че оригиналната установка на Скинър работи. Ако да, по каква причина, ако не - също по каква?
Относно Ганчев и Млеченков - тяхната е снимана и твърдят, че имат по-голям изход - отново ако да, по какви причини и съответно ако не по какви.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #462 -: Август 10, 2015, 06:56:13 am »
Радико, схемата е правилна, но от нея не се разбира че карданът може да се върти и около оста си, освен по релсата. Дали точно там не е " ключът от бараката "?
За Млеченков и Ганчев - на изхода няма как да имат повече по простата причина, че топузът не се отлепя в никакъв момент от ДМТ. Може и да е нарочно.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #463 -: Август 10, 2015, 10:41:24 am »
Много точна схема, Радико, браво!

Ето това е може би първата по-разбираема схема, по която може нагледно да се види и обясни действието на силите!



Сега...колкото е по-къса отсечката 1-2 и колкото е по-малък ъгълът на наклона при 3-6, толкова по-малко сила ще е нужна за предизвикване на изместване на наклона (ВЛОЖЕНА ЕНЕРГИЯ).

Колкото е по-дълго рамото 4-5 и колкото е по-голяма тежестта, толкова по-голям въртящ момент ще се СЪЗДАДЕ долу (не "предаде").

« Последна редакция: Август 10, 2015, 11:14:34 am от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 926
Re: 1939год - реплики на Ганчев, Млеченков и Макс1962
« Отговор #464 -: Август 10, 2015, 11:14:37 am »
Радико, ти и Юлиан не можете да се изказвате по въпроса дали "ТАЗИ ИДЕЯ Е БИТА КАУЗА" по простата причина, че не сте схванали самата идея още!
Че вие си мислите, че се предава въртящ момент, бре? За какво ми говорите изобщо?
Оттам - нататък всяко обсъждане спира!

Долу в генератора ти трябва единствено и само въртящ момент, който да върти генератора. Всичко друго е паразитно. Натиска от тежестта на цялата движеща се конструкция върху оста на генератора, силите от лашкането на тежестта, които ще товарят лагерите наляво-надясно - от това енергия няма да извадиш.

Това, че не се предава директно въртящия момент от мотора горе към генератора долу ми е ясно още откакто е почнала тая дискусия.

Ако се съгласите, че долу ви трябва само и единствено въртящ момент за да въртите генератора, и че горе влагате само и единствено въртящ момент чрез мотора, позициите в спора може малко да мръднат.
А може и да кажете какво освен въртящ момент вкарвате и изкарвате от системата. За другите неща, които се случват ще говорим после. Нека уточним какво се вкарва и какво се изкарва като за начало.