Автор Тема: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА  (Прочетена 218473 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #225 -: Октомври 26, 2015, 08:23:45 am »
edin
Това е за друга тема, но кат си почнал:
Пробвай да промениш стойността на кондензатора. Ако се променя и честотата при която се проявява ефекта работата е ясна. А аз съм убеден, че ще се промени.

това не е толкова важно. Важното е да се разбере, това лъчиста енергия ли е.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #226 -: Ноември 20, 2015, 06:26:29 pm »
Здравейте колеги!

Сега ще огледам и подредя цялата информация за генератора ми и ще ви я пусна.
Ако въпреки старанията ми пак има неяснотии питайте.
Ще ви покажа схемите и чертежите.Също и клипове.Пишете ми какво искате да ви покажа.Предполагам, че сте гледали какво съм показал в гаража.
Пишете ми какво искате още.
Ще изчакам за да съм наясно какво точно искате и нека няма повече простотии.Затова беше заключена темата.

Поздрави Жоро.!

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #227 -: Декември 13, 2015, 09:36:09 am »
Здравейте!

Това са чертежите и схемата на генератора.Ако не променяте нищо ще се получи.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #228 -: Декември 13, 2015, 09:50:29 am »
Още нещо.

Магнитопровода на бобината е от добавъчен материал за аргонова заварка.Тела е 1,8- 2 мм. дебел и е помеднена стомана.След като го поставите в макарата го залепете защото има опасност да се разлетят теловете.

На снимката е показана бобина с усукан проводник.
Моята бобина сега е с не усукани проводници.Само на едната бобина има тригерна намотка и тя е за всичките транзистори.Важно е да се свържат намотките както е показано.Начало-край на намотката да е ориентиран по схемата.
Началото и края на намотките са от едната страна.Навива се по посока на часовниковата стрелка.
На снимката на генератора която съм ви показал се вижда как е ориентирана бобината спрямо магнитите.
При монтажа бобините трябва да са симетрично поставени спрямо ротора.
 
« Последна редакция: Декември 13, 2015, 11:08:33 am от Yoro »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #229 -: Декември 13, 2015, 11:44:51 am »
В схемата на черен фон, тримера или потенциометъра, така нарисуван единствено може да регулира тока на базата.
Практически, работната точка на транзистора не е определена. Каквото даде тригерната намотка, това отива като напрежение. Диода 1N4007 защитава прехода ЕБ. Всичко над пада в/у него не работи. В крайна сметка както разбирам, трудна настройка в различни режими. Къде са вързани масите на сондите според тази схема ??

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #230 -: Декември 13, 2015, 12:19:58 pm »
И от мен малко въпроси, ако е възможно и не те затруднява...
1. Дали ще ти е възможно да "щракнеш" една осцилограма в която да се вижда само 1 или макс. 2 такта? Много ми е интересно да видя в детайли при един такт какво се случва на втория канал, защото на горната осцилограма се вижда как тръгва от "-" и се качва до "+" преди да отпуши транзистора, но мащаба е малък. А на втората осцилограма за съжаление е само момента около отпушването и не мога да проследя изменението в един цял такт.

... Началото и края на намотките са от едната страна...
Това не е много ясно, предполагам че искаш да кажеш че бобината се навива така, че началото и края на кабелите да се получат в един и същ край на бобината (предполагам външния след като се монтират около ротора) и да няма кабели, които да вървят по дължината на бобината, напреко на намотките?

... Само на едната бобина има тригерна намотка и тя е за всичките транзистори...
За всички транзистори на всички намотки? Това не означава ли, че механичното разположение на намотките около ротора става изключително важно и всякакво отместване ще води до закъснение или изпреварване на превключването на транзисторите на не съвсем точно поставената бобина? Не е ли по-добре всяка бобина да си има собствен тригер който да отпушва нейните си транзистори? Така положението на бобините около ротора вече няма да е от толкова критична важност. Каква е причината за това схемно решение при теб?

... При монтажа бобините трябва да са симетрично поставени спрямо ротора.
Предполагам това е продиктувано от горния ми въпрос...

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #231 -: Декември 13, 2015, 01:12:52 pm »
Юлиане, целта е да има един мощен импулс, вместо много маломощни. Затова бобините трябва да са разположени така че да работят едновременно.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #232 -: Декември 13, 2015, 02:36:07 pm »
   juliang, за това писах, че трябва да се направи точно.Ако бобините не са разположени на точните си места няма да се получи.Пробвах го и с тригерна на всяка намотка и беше още по трудна настройката.Началото и края на намотките е от едната страна за да не пречат на ротора.Сигурно някой от вас ще го направи и още по ефективен, но това ще е с промяна на схемата или габарита на макарата.Само, че ако някой прави такива експерименти не трябва после да ме пита защо нещо не се получава.Може да стане по ефективен, но може да има и обратен ефект...Това което ви показвам ако не го променяте и направите ТОЧНА настройка на механиката ще работи.Схемата както съм я показал се настройва само от потенциометъра.След настройката той се заменя от съответния резистор и той трябва да е поне 5W.Потенциометъра е също 5W.Масата на осцилоскопа е на плюса на захранването.За да имате големи импулси на батерията трябва кабелите да са 32кв.мм.Това е необходимо не заради тока а за да няма затихване на импулсите.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #233 -: Декември 13, 2015, 04:03:18 pm »
Jul... , наистина това е хардуерно решение, няма смисъл от множество тригерни намотки. В случая 5 сектора по 72 градуса ! Както вече написах, ако се зададе и работна точка на транзистора по напрежение, смятам че нещата ще бъдат мн. по контролируеми.
Успех ако ще репликирате !

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #234 -: Декември 13, 2015, 04:52:01 pm »
В тоя случай си мисля, че оригиналната постановка на Бедини с махалото ще е по-удачна. Едно по-тежичко махало, на което има голям и силен магнит, и под нея сериозна бобина с дебел кабел, способна да генерира голям импулс... Така се елиминират изискванията за точност на разположението и синхронизирането на много бобини които да изгенерират един общ импулс.


Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #235 -: Декември 13, 2015, 06:17:00 pm »
Още нещо.

Магнитопровода на бобината е от добавъчен материал за аргонова заварка.Тела е 1,8- 2 мм. дебел и е помеднена стомана.След като го поставите в макарата го залепете защото има опасност да се разлетят теловете.
   Доколкото разбирам магнитопровода на бобината е направен от помеднена стоманена тел. Не знам, дали е задължително да е помеднена тази стоманена тел или може да е, само стоманена тел и то емайлирана, с каквато разполагам и тя е 0,8 мм.

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #236 -: Декември 13, 2015, 07:20:41 pm »
След като ви писах да пишете в темата за Бедини защо пак пишете тук.Този генератор не е като на Бедини и само ще объркате тези които искат да го правят.
Като чета какво ви пише Мишо Кузмов май той е по в час но ако се съобразите с това което пише после питайте него какво да правите...
Нека покаже как се прави и да обясни как да си го настроите.
Ако някой е започнал да прави това което ви показвам и направи и най малка промяна няма да се получи и да не ме вини после за това.

Помеднената стомана се ползва защото е такава.Не случайно.

Пак ви пиша, че всичко е от значение.Който иска може да си прави експерименти, но....

За момента няма какво да пиша повече.Ако има въпроси на лични.
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 06:51:35 am от RUS »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #237 -: Декември 14, 2015, 12:35:08 pm »
Стоманеният проводник има за цел намаляване големината на бобината. Тъй като в стоманата възникват вихрови токове примерно от 100Хц то хубаво е да е помеднен проводника. Примерно при медта възникват при 1мХц. Такава тел може се ползва от телоподаващ, 5 кг. е 25лв., но не е изолирана трябва да се намаже с лак.
Стоманата лесно се споява с тинол и колофон, ако е чиста, може се ползва и паста за запояване-цинков хлорид.
Стоманеният проводник не се ползва масово в електротехниката защото е феромагнетик и се нажежава от силни и в.ч. магнитни полета, ползва се мед -диамагнит или алуминий -парамагнит.
Тъй като този принцип на СЕ е тегав, работи се на пространство и експлозия, задачата по събирането е трудна. Поради това ползването на стоманен проводник при ниски мощности е гениално решение, при големи мощности е голям проблем същия стоманен проводник.
Успех на занимаващите се!
« Последна редакция: Декември 15, 2015, 06:54:53 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #238 -: Декември 14, 2015, 02:26:53 pm »
Помеднената стомана която ползвам е тази http://elektrik90.com/index.php?item=251&group=19.Не съм я лакирал и запоявал.Просто ги нарязах точно и след поставянето в макарата ги залепих със секундно лепило за да не се разлетят.Залепвам ги след като стегна бобината със стойката и са изравнени от страната към ротора.Може да ползвате 1,6 до 2 мм за целта.Аз ползвах 2мм.На теловете има плосък участък от двете страни.Този участък се маха защото пречи за поставянето на теловете.
Като се прави траф ламелите не са лакирани.Може и да бъркам, ако някой го прави с лакирани телове нека пише какъв е резултатът.


Колеги пишете мненията си в темата Бедини.Така тук ще е събрано всичко на место.Аз ще отговарям тук.
Иначе пак ще стане объркващо..Ако не е проблем нека това което не е писано от мен са премести в темата Бедини.
Само тези мнения който са след обясненията за изработване на генератора които пуснах.Благодаря!

Поздрави и успех!
« Последна редакция: Декември 14, 2015, 02:47:26 pm от Yoro »

Yoro

  • Гост
Re: Еднополюсния двигател на ТЕСЛА
« Отговор #239 -: Декември 15, 2015, 02:18:52 pm »
Здравейте колеги!

Трябва да ви пиша и това.Генератора работи, но за да стане за ползване в дома като захранване трябват още доста средства.Инвертора и батериите са скъпи.Аз вече имам инвертор за целта , но батериите които купих втора ръка се оказа, че не са наред.Затова и не мога да покажа какво се получава.Със стари батерии винаги има риск.Нови не мога да си позволя да купя.Ползата от това, че направих този генератор е, че се убедих, че има такава енергия.Радиантна,от етера,СЕ или както там я наричат.Сега вече правя нов генератор който няма да има нужда от батерии и инвертор.Правен е такъв.Отдавна, но не се пише за него.Даже не намирам това което беше писано за него...Този генератор който направих е най лесния начин да се убедя, че я има тази енергия и да работя в тази насока.Скоро ще покажа и генератор който е с две по пет бобини.Който ще е много по ефективен от предния.Ако някой има фотоволтаична централа ще я замести с новия генератор без проблем.Зная, че повечето сте скептично настроени, но това е нормално.В учебниците пише, че това е абсурд...Не е лесно човек да проумее, че е лъган цял живот.Пари, пари и пак пари такава е.Не им пука, че унищожават средата в която живеем.След нас потоп.Ако продължаваме така това ни очаква...С всичките боклуци който пращаме в атмосферата това ни очаква.Когато Тесла е показвал верния път са го анатемосали и се стараят да не го споменават.А почти всичките ни благини са от него...
Не случайно много от нас се опитват да го репликират.Той е богът на енергията и е бил хилядолетие напред.Тези който са в час го знаят...

Вижте какво са показвали по телевизията за генератора на Бедини. :)
https://www.youtube.com/watch?v=bPwzDl7WQ64
И без това хората не вярват.Та се стараят да докажат, че няма такова нещо..

Има я тази енергия.Енергията която Тесла се е постарал да ни даде отдавна, но енергомафиoтите се стараят да докажат обратното.Морган се е постарал това да не се ползва.Той е човека който е скрил откритията на Тесла и се е постарал да не се ползват.
Трябва да се постараем за да има УТРЕ и за нашите наследници.

Зная, че е хубаво да има повечко пари в сметката, но не на всяка цена...

Който иска да се убеди, че я има тази енергия нека ми се обади и ще я види...

Сигурен съм, че господа професорите ще се постараят да ме оборят, но да заповядат и да видят...Пък тогава да пишат ако искат.2 по 2 не е 4 а 1000....
Само, че ако дойдат ще го филмирам.За да няма недоразумения.
Не ми беше лесно да го проумея.

Очаквам ви за да има повече колеги които да работят в тази насока...

Само, че на професорите май не им стиска защото трябва да пишат истината или да замълчат.

Поздрави!

« Последна редакция: Декември 15, 2015, 08:54:24 pm от RUS »