Автор Тема: Електролизер на Краси  (Прочетена 136216 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #105 -: Декември 12, 2016, 09:59:09 pm »
Михаил Кузмов, juliang къде в темата някой говори за трансмутация на водород в хелий ??? Или аз нещо явно съм пропуснал.

®4_13_4©, това за което говориш вече е правено и ефекта който търсиш го няма. Клетката сама по себе си има капацитет и е правен LC генератор с крайно стъпало за голяма амплитуда и няма или поне за сега няма успешно реализирано свръх производство на HHO. Да честотата е плаваща в този случай и зависи от електролита който се използва, дори са правени опити с чиста вода резултата е много далеч от търсения.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #106 -: Декември 13, 2016, 08:35:57 am »
Колегата с цифровото име - не им се връзвай на тези хора... Те първо ще те убедят, че не си ходил на училище, после ако си ходил нищо не си разбрал, а ако си разбрал - то е тотално грешно!!! Всичко е проверено, всичко е тествано /уж ЛИЧНО - ама май не, щото ръцете ни пречат, или нямаме пари, или просто ни мързи/ и хората са наясно със цялата Вселена и Мироздание. Какво ще им обясняваш ти за електролизери в резонанс, пък после някакъв проф. Канарев със свръхпроизводство на ННО ще излезе, пък после и клетка на Джо /дето е всъщност електролизер пък работи със 1,5 волта АА батерийка - и то само когато клетката е негодно направена  :), иначе не и трябва нищо за да задвижи 300-400 к.с. карбураторен автомобил - и т.н. и т.н.
Да не говорим за Стенли Майер, Пухарич, бай Илия Вълков и прочее. Това едни империалистически измислици - явно за да не се заблуждават светлите научни мозъци във форумите ;D
Аз отдавна съм се отказал да коментирам такива неща с подобни дървени глави - просто си бачкай сам и това е то истината, не ти трябва да се ядосваш.
Успехи!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #107 -: Декември 13, 2016, 10:26:17 am »
caduceus, ще ме прощаваш, ама колко "работещи" клетки на Джо си направил лично ти или пък електролизери като тези на Стенли Майер, Пухарич, бай Илия Вълков и прочее... Или бизнеса с "оптимизаторите" за вярващи ти е достатъчен и да си плащаш на енерго-монополите за тебе не е проблем. Интересно колко снимки и клипове си показал на твои гарантирано работещи модели, доказващи свръх производство на HHO (особено такива с батерийка от 1,5V), че и отново се произнасяш по тема, като най-компетентния едва ли не. Не мислиш ли, че е малко наивно и дори нагло да смяташ, че всички изказват мнение без да са минали по пътя на собствените експерименти и направили немалки инвестиции.
Да, съвета ти към ®4_13_4© е много ценен. Давай пич, хвърли няколко хилядарки за материали, пробвай се и ти ,та току виж при теб се получи. Няма лошо от опит глава не боли, само олеква джоба. Пък "изобретатели" колкото щеш. Особено от ранга на caduceus, които ще ти казват после, че нищо не разбираш и че не правиш нещата както трябва щото пак нищо не разбираш и не си дорасъл за такива неща и прочее.

« Последна редакция: Декември 13, 2016, 10:45:54 am от dymelsoft »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #108 -: Декември 13, 2016, 10:31:15 am »
 Caduceus, погедни си първо собственната интуиция( че нещо май не работи добре), преди да започнеш да обясняваш колко сме тъпи и задръстени в тоя форум.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #109 -: Декември 13, 2016, 11:59:40 am »
Нещо грешно ме разбирате. Никого не съветвам да хвърля пари насам-натам без да знае какво прави  :) Просто моля да се видите отстрани, как когато някой иска нещо да попита или да представи като идея му се нахвърляте - това няма да работи, ти си нещо неук, не си ходил на училище или не си разбрал и т.н. Как пък някой не каза - дай да видим какво са направили тия и тия хора по въпроса, какво са постигнали - и защо ние /малкото които пипат нещо с ръцете си/ не можем... Та с общи усилия да вървим напред - а не само да се пишат едни постове от които файда няма.
Какво разбирам от електролиза ли... Това което вие НЕ знаете - и което свързва процеса на добив на ННО със оргонната концентрация, вървяща паралелно поради спецификата на един нормален електролизер. Защото той е и концентратор на енергия - не само електрически уред, а също така и защото водата се явява един от най-мощните кондензатори на оргонна енергия /видно от клетка на Джо/, и защото ИМА значение с какво се захранва тая електролитна клетка. Дали е с нисък волтаж и висок ампераж, дали има магнитно поле някъде из конструкцията и дали материалите са правилните...
Това вие не го знаете и не сте правили изследвания /вероятно изключая промените в тока - импулсен или постоянен, силата му и т.н./. Изобщо не знаете какво е това оргонна пара /с което работи клетка на Джо/, не знаете какво е това оргонен ток, течащ паралелно с електрическия и защо бай Илия Вълков е ползвал живачни релета - и т.н. и т.н. Тези неща сме ги изследвали с колеги и са проучени и използвани в някои наши устройства, които са практически използвани постоянно - дори и в момента.
Проблемът не е че нямате понятие - а че НЕ ИСКАТЕ да научите, защото ви се струва, че знаете всичко... Което изобщо, ама изобщо не е така.
Това исках да кажа на колегата - нивото ви е ниско и няма какво да научи от вас, само ще се ядосва. Истината, както казваше един известен бизнесмен, е като аналния секс - като не ти харесва, боли  ;D
Със здраве!

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #110 -: Декември 13, 2016, 01:55:18 pm »
®4_13_4© - в трансмутацията е.Във  всеки електролизер захранен с ток от нехимически източник има студен синтез на хелий, много малко като количество може да е но има. Разбрах го по трудния начин, правихме клетки - протонообменни за захранване на спектрографи и то едни от най сериозните машини от този тип. Показа им присъствие на хелий. Откъде ?

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #111 -: Декември 13, 2016, 02:02:03 pm »
juliang - за злато много трудна работа, голяма му е атомната маса и силите на кулон за да го синтезираш от предния химичен елемент в таблицата трудно ще се преодолеят. Водрод на хелий е детска играчка - съм 900 бара налягане и температура като във волтова дъга и ще стане, за злато ще трябва "малко" повече.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #112 -: Декември 13, 2016, 02:25:15 pm »
caduceus, сега пък грешно сме разбрали  ;). Обвиняваш невежите в празни приказки и неразбиране "оргонните" работи и затова видиш ли не се получавали нещата. Странно, защото за да гледа един човек телевизия не му се налага да разбира от електроника и куп други неща. Трябва само да си купи телевизор. В този ред на мисли бих желал да си поръчам от теб една клетка на Джо или каквото там имаш работещо с което да си топля къщата или да си карам автомобила, пък хич няма да ме интересува как и защо работи въпросното нещо. И моля, не ми излизай с поредните словоизлияния от рода прочетете това и онова, аз и мои приятели направили еди какво си и т.н., защото и това са само празни приказки.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #113 -: Декември 13, 2016, 03:39:18 pm »
Колеги, редно е да сведем глави когато в спора се появи ПРОСВЕТЕН!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #114 -: Декември 13, 2016, 03:44:36 pm »
ОК, нека са празни приказки  :)
В момента имам четири активни сайта и дванадесет крайни, завършени продукта които са на реалния пазар - всички работят добре и хората са доволни. Няма да си правя реклама тук - който иска ще ги намери.
Отделно с колегите до дни приключваме работата по три многомесечни проекта със колосална значимост - ще спомена само лампа на Райф със полезно излъчване и действие по-голямо от това на оригинала, запазен от времето на д-р Райф /клиничния му инструмент/. Не е без значение и факта, че успяхме да приспособим български лампи от 50-60 лв, а не да се поръчват щатските от 900  :) Които на всичко отгоре са по-добри /българските/, но с още някои добавки към стандартната технология. Хората са много болни и имат нужда от помощ СЕГА, а не някогаси и то евентуално. Пък вие си се топлете и карайте колите - а аз ще си работя. Затова и ще гледам да не пиша много тук - освен като ме издразнят някои многознайковци като Михаил Кузмов, дето нищо ново не може да им влезе в акъла /а и Пировесо май скоро не е писал - чак взе да ми става мъчно вече  ;D/. Щото така ми идва по-бързо музата да творя  ;D ;D
Живи и здрави!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #115 -: Декември 13, 2016, 03:49:08 pm »
Трябваше да разбереш h2motor, как се е появил този хелий, преди да повярваш че това е панацея! Сега излиза че и на теб не ти е ясно, но твърдиш уверено от доста време. Нека спектрографа отново да покаже същото, и тогава да говорим. Съгласен съм че ако това е истина, има точно определени условия за да се случи. Кои са те?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #116 -: Декември 13, 2016, 04:18:40 pm »
... В този ред на мисли бих желал да си поръчам от теб една клетка на Джо или каквото там имаш работещо с което да си топля къщата или да си карам автомобила, пък хич няма да ме интересува как и защо работи въпросното нещо. И моля, не ми излизай с поредните словоизлияния от рода прочетете това и онова, аз и мои приятели направили еди какво си и т.н., защото и това са само празни приказки.

За съжаление ще ти трябва и вяра, за да заработи в твое притежание... :) Доколкото разбирам, произведенията на Кадуцея изискват ползващия ги да вярва, че работят, за да могат да работят. В ръцете на невярващ нещата не се получават :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #117 -: Декември 13, 2016, 05:50:32 pm »
Тцъ.  :)

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #118 -: Декември 13, 2016, 05:54:01 pm »
Михаил Кузмов - ставаше въпрос да си направят 100-тина единични ПЕМ клетки за тази цел, а мен ме намериха и хванаха задочно да я проектирам така да се каже клетката. Първоначално помислихме че нещо с материалите които използваме не е наред или нещо с клетката, но в един момент се досетихме да ги запранват с батерия и хелия изчезна. В метала на електрода неизбежно се абсорбират някакви водородни атоми и "мръсния" прав ток ги вади в момент на спад на напрежението и особенно ако електродите вибрират още по сполучливо ги вади, очевидно има и волтови дъги и от това е хелия. Като го пиша трябва да ти е ясно че съм намерил и начин да мултиплицирам явлението. Не им се получават реакторите за студен синтез не защото той не се случва, те не издържат конструктивно. Пътя по който са тръгнали е като да се направи аномна централа която да работи с термоядрени бомби. По едно време мислех че Стенли Маер е мошеник, сега съм убеден че това което се твърди в интернет май е вярно. Имам подозрения че Илия Вълков също е бил наясно как може да стане, той е пробутвал конструкция на електролизер който става за целта със захранване което не става...но то може да се подмени случайно нали.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Електролизер на Краси
« Отговор #119 -: Декември 13, 2016, 09:06:02 pm »
Чрез въздействие с Браун газ от никел се получава мед; от желязо се получава кобалт. Мислите ли че е рентабилно от платината да добивате злато? ???