Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 737416 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2145 -: Ноември 12, 2021, 10:09:21 am »
juliang-е, "статистиката" е най-манипулативното средство, което се използва от време оно за доказване на определено твърдение. Точно тук фактора "починали от/със ковид" е най-лесно контролираната статистика, защото са много малко тези които могат да я докажат еднозначно. Пример: Новината от днес, че видиш ли по погрешка записали починал в катастрофа в статистиката за починали от ковид. Това до колко е случайна грешка или "наредена" практика, всеки сам да си решава. Същото се отнася и за държавите с голям процент ваксинирани, какво пречи всеки починал, но ваксиниран да бъде записан с друго заболяване, но не и с ковид, как се доказва това? В нормалния свят, причината за смърт се доказва с аутопсия. Колко аутопсии се правят в БГ и света в момента?
И накрая къде се дяна общата статистика за починали, че да я сравним с предходни години?

П.П. Забравих да включа в стъкмистиката и онзи 86 годишен човечец, който скочи от не-знам кой етаж на болницата.
Забравих също да включа всички починали от стрес. Те също се водят починали от ковид.

Изобщо Юлиане, наистина ли си толкова институционален или просто на такъв се правиш?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2146 -: Ноември 12, 2021, 11:09:27 am »

Аз как да тълкувам следните резултати: в офиса сме 7 човека, 6 са ваксинирани (със семействата им са около 20 човека). Имам НУЛА починали, НУЛА със някакви странични ефекти. Имам двама преболедували доказани със сертиикат. НУЛА починали и от тях. И двамата преболедували са се ваксинирали.
Аз каква статистика да изкарам? Що не вярваш на моята, а ме караш аз да вярвам на твоята?
И ... във фирмата всички са пенсионери по възраст - всички без мен са над 65 години.
И аз понеже съм звяр, оставих сина си (единственото ми дете) да се ваксинира. С'я ще млъкнеш ли за 1 седмица?
[/quote]

Ти си тълкувай както си искаш. Твоя работа. Този спор стана безсмислен от момента в който защити безсмисленото ваксиниране. Да ми изхождаш от концепцията "Ваксинирам се и нищо ми няма" е печалбарска история, без значение, че на тебе никой не ти плаща, защото и 1 на 10 000 ваксинирани да умира, това пак прави ваксината опасна и непотребна, а това, че е непотребна е ясно от това, че от вируса умират по- малко отколкото от ваксината. Между другото всички ваксини са опасни и непотребни, защото са ако не същите то подобни на тази, а и се знае кой ги измисля и кой ги прилага. Така че мен ми е все тая дали тъпаци като теб и работниците около теб се ваксате и си играете на руска рулетка. Дразни ме факта, че ако имах дете нямаше да мога да го защитя когато решат да ми го евтаназират. Това ви е извергското на вас ваксърите!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2147 -: Ноември 12, 2021, 11:11:00 am »
... И накрая къде се дяна общата статистика за починали, че да я сравним с предходни години? ...

https://www.nsi.bg/bg/content/18121/basic-page/%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B8



Статистика. От Националния Статистически институт. Върху десетки хиляди случая, не върху 20. Но тая не ви харесва.
Кажи ми... как ще фабрикуваш по 2 000 случая в повече на умрели всяка седмица, в продължение на повече от година? Нали всичко това ще лъсне в следващото преброяване? Или и преброяването е стъкмистика... изобщо има ли нещо в държавата, на което да вярвате? Не, Фейсбук е най-достоверния източник на информация....

... Точно тук фактора "починали от/със ковид" е най-лесно контролираната статистика, защото са много малко тези които могат да я докажат еднозначно. Пример: Новината от днес, че видиш ли по погрешка записали починал в катастрофа в статистиката за починали от ковид. Това до колко е случайна грешка или "наредена" практика, всеки сам да си решава...

Защото никой не чете буквално това което се пише в официалните източници. В 90% от случаите думите са "Починали, при които е установена Ковид инфекция". Никой не казва че ковид-а ги е убил. И отново ще попитам - когато един пиян на кирка се вреже в дърво и умре - кое е причината за смъртта? Какво ще пише в смъртния акт? А на бас, че там няма да пише "умрял вследствие на употреба на алкохол". Колкото и да ти е странно, там няма да пише и "умрял вследствие на катастрофа". Там ще пише "починал вследствие на счупване на черепа" или "вследствие на кръвозагуба". Но на теб и на мен ни е пределно ясно, че именно употебата на алкохол е причината човека да умре, нали?
Когато човек който пие шепа хапчета щото кръвното му е 180/120 и има сърдечен байпас го хване вируса, и органзима му 5 дена държи температура 40 градуса - кое ще е причината за смъртта? Вируса, заради който е държал такава темпераура, или високото кръвно, или неиздържалия байпас? В смъртния акт ще пише "починал от втори инфаркт", но на всички е ясно че именно вирусната инфекция е станала причина този човек да умре точно сега. Ако не беше пипнал вируса, можеше да преживее още година-две, че и 10...
Затова и има такъв спор кои точно да се пишат че са починал от Ковид. Лекаря е съвсем наясно, че именно вирусната инфекция е причината за влошаване на състоянието на пациента, макар че е починал от нещо друго. Сравнително малко са пациентите, починали директно от вируса  - вследствие на свръхеракция на имунната система, вследствие на разпадане на дробовете и подобни, пряко свързани с вируса причини. Преобладаващото мнозинство са хора, на които някой орган просто не е издържал борбата. Хора с хронични заболявания, които са се обострили заради заразата и са довели до смъртта им.

Ако ти е скучно ти предоставям един файл, свален от сайта на НСИ. Умирания по причини от 2010 до 2020. На практика няма някакво забележимо намаляване в никоя от причините за смъртността. Има само увеличение в почти всички групи. И от онкологични, и от сърдечни, и от неврологични, и изобщо всякакви. Това са хора, които са вписани като умрели от техните си заболявания, но именно вируса е бил причината те да умрат именно сега. Другата причина е на практика пълното затваряне на болниците и оставяне на хората без лечение. Липсата на легла и лекари. Липсата на профилактични прегледи. Ако щеш - страха човек да отиде в поликлиниката за да не се зарази там. Това не са хора умрели директно от вируса, но вируса е причината те да умрат.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2148 -: Ноември 12, 2021, 11:15:37 am »
https://www.nsi.bg/bg/content/18121/basic-page/%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B8



Статистика. От Националния Статистически институт. Върху десетки хиляди случая, не върху 20. Но тая не ви харесва.
Кажи ми... как ще фабрикуваш по 2 000 случая в повече на умрели всяка седмица, в продължение на повече от година? Нали всичко това ще лъсне в следващото преброяване? Или и преброяването е стъкмистика... изобщо има ли нещо в държавата, на което да вярвате? Не, Фейсбук е най-достоверния източник на информация....

Защото никой не чете буквално това което се пише в официалните източници. В 90% от случаите думите са "Починали, при които е установена Ковид инфекция". Никой не казва че ковид-а ги е убил. И отново ще попитам - когато един пиян на кирка се вреже в дърво и умре - кое е причината за смъртта? Какво ще пише в смъртния акт? А на бас, че там няма да пише "умрял вследствие на употреба на алкохол". Колкото и да ти е странно, там няма да пише и "умрял вследствие на катастрофа". Там ще пише "починал вследствие на счупване на черепа" или "вследствие на кръвозагуба". Но на теб и на мен ни е пределно ясно, че именно употебата на алкохол е причината човека да умре, нали?
Когато човек който пие шепа хапчета щото кръвното му е 180/120 и има сърдечен байпас го хване вируса, и органзима му 5 дена държи температура 40 градуса - кое ще е причината за смъртта? Вируса, заради който е държал такава темпераура, или високото кръвно, или неиздържалия байпас? В смъртния акт ще пише "починал от втори инфаркт", но на всички е ясно че именно вирусната инфекция е станала причина този човек да умре точно сега. Ако не беше пипнал вируса, можеше да преживее още година-две, че и 10...
Затова и има такъв спор кои точно да се пишат че са починал от Ковид. Лекаря е съвсем наясно, че именно вирусната инфекция е причината за влошаване на състоянието на пациента, макар че е починал от нещо друго. Сравнително малко са пациентите, починали директно от вируса  - вследствие на свръхеракция на имунната система, вследствие на разпадане на дробовете и подобни, пряко свързани с вируса причини. Преобладаващото мнозинство са хора, на които някой орган просто не е издържал борбата. Хора с хронични заболявания, които са се обострили заради заразата и са довели до смъртта им.

Ако ти е скучно ти предоставям един файл, свален от сайта на НСИ. Умирания по причини от 2010 до 2020. На практика няма някакво забележимо намаляване в никоя от причините за смъртността. Има само увеличение в почти всички групи. И от онкологични, и от сърдечни, и от неврологични, и изобщо всякакви. Това са хора, които са вписани като умрели от техните си заболявания, но именно вируса е бил причината те да умрат именно сега. Другата причина е на практика пълното затваряне на болниците и оставяне на хората без лечение. Липсата на легла и лекари. Липсата на профилактични прегледи. Ако щеш - страха човек да отиде в поликлиниката за да не се зарази там. Това не са хора умрели директно от вируса, но вируса е причината те да умрат.

Описваш ми грип и ме караш да изпитвам носталгия по добрите стари времена когато грипната ваксина се продаваше по аптеките и на никой не му дремеше дали си ваксан. Кое се обърка?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2149 -: Ноември 12, 2021, 11:18:10 am »
И аз понеже съм звяр, оставих сина си (единственото ми дете) да се ваксинира. С'я ще млъкнеш ли за 1 седмица?
Не минава номера. Синът ти не пише тук ***. Ти пишеш. И за ТЕБ се отнасяше. Но с доказателства солидни, че ти си се ваксинирал.
И да, държа на думата си.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2150 -: Ноември 12, 2021, 11:35:39 am »
Това вони и вонеше още преди 8 март когато беше в Китай. Няма намерен вирус при положение, че коронавирусите са открити в началото на 20 век, няма починали от вируса, няма аутопсии защото са забранени, за това пък ти тикат грипните статистики в муцуната и ти казват "мри от глад за да те защитим от грип" след което ти казват "Сега мри от ваксина" без значение дали тази ваксина убива или не. Абсолютното безсмислие и тъпота чрез която те обраха, наложиха хипохондрията със заповед и обърнаха медицината с надолу с главата, не ме кара да имам доверие във ваксините им. Започнали са нещо и ще го довършат- ще изтребят толкова хора колкото са си наумили. Това може да е 14 дни от ваксинирането, а може и да е рак след 5-6 години, но тъпотата и безсмислието се съдържат и в идеята за задължително ваксиниране и от там задължението да играеш руска рулетка. Ако едното има за цел да те обере и изтезава, то и другото ще има цел и тя няма да е да те пази. Така че си заврете статистиките в задниците. Не ме интересуват. Интересува ме да остана чист от хипохондрия, ваксини и мозъчен ковид.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2151 -: Ноември 12, 2021, 02:25:48 pm »
...Няма намерен вирус...
Не е вярно

... няма починали от вируса...
Не е вярно

... няма аутопсии защото са забранени...
Не е вярно

... чрез която те обраха...
Не е вярно

... задължително ваксиниране ...
Не е вярно

Описваш ми грип и ме караш да изпитвам носталгия по добрите стари времена когато грипната ваксина се продаваше по аптеките и на никой не му дремеше дали си ваксан. Кое се обърка?
А къде беше грипа предните 8 години по тия графики?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2152 -: Ноември 12, 2021, 02:46:38 pm »
Тази година България ще запише най голямата смъртност поне от 100 години насам, над 20 на хиляда, средната продължителност на живот, спадна с цели 2 години, което унищожи 25 гидини (от 1997 година) непрекъснат ръст, всичко това се дължи на китайският вирус, а който както иска може да си го нарича, някои го сравняват с чума, защото има семейства с над 50% измрели, други го казват грип, защото са имали температура и са лежали 2 дена на легло, трети казват че е само настинка и т.н., но факта е че болестта и свързаните с нея усложнения тръшнаха поне 50 000 чевека за две години в плюс, това е колкото населението на най-глемият не областен град в България. Като се има предвид, че средната продължителност на живот в България беше 74 години, това в по-голямата си част не са съвсем престарели хора. При тази продължителност на живот максималната смъртност е 1/74 или 13,5 на хиляда (почти толкова колкото преди болестта), а тази година ще е двойно по-висока.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2153 -: Ноември 12, 2021, 03:02:07 pm »
Статистиката е в голям грях към народа. Няма разбити данни за смъртните случаи.
В Смолян има поне 7 души, починали след ваксинация, защото са били на химиотерапия.
Че нямаше ли кой да им каже, че не трябва да се ваксинират, а да се пазят?
Колко души са починали заради ограниченията за прием, даже на хронично болни?
Да не дърпам повече котката за опашката.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2154 -: Ноември 12, 2021, 03:17:34 pm »
Не е вярно
Не е вярно
Не е вярно
Не е вярно
Не е вярно
А къде беше грипа предните 8 години по тия графики?
Вярно е по пет, а грипът беше там където е ковида сега, но никой не го беше търсил.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2155 -: Ноември 12, 2021, 03:49:06 pm »
Не съм получил отговор на въпроса защо да се ваксам?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2156 -: Ноември 12, 2021, 03:54:49 pm »
Вярно е по пет, а грипът беше там където е ковида сега, но никой не го беше търсил.
Абе главо "умна", от какво измряха по 4 500 души на седмица през декември 2020-та, като тогава все още нямаше ваксини в БГ? Как мое тоя грип от 2015-та до 2019 да добавя по 100-200 човека за декември, а 2020-та - 2 500? И какъв е тоя грип през април 2021-ва, като към тая дата сме имали около 1% ваксинирано население? Някакъв нов, пролетен грип ще да е ...
Не съм получил отговор на въпроса защо да се ваксам?
Ама ако искаш се боцкай - никой не те задължава. Щом не вярваш на цифрите, а на приказките на съседите и на фейса - твоя си работа. И мен никой не ме задължава, и аз не се ваксинирам. Ама не пищя наляво и надясно че ми нарушават правата и че всички са конспиратори, че ме ограбват с тестовете или че ме карат насила да се ваксинирам.
Е го Витан пита преди време кво става с Кунчев - здравния инспектор. Днес е пуснал пост у достоверния фейсбук. Жив е, кара Ковид у дома въпреки че е ваксиниран с две дози.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2157 -: Ноември 12, 2021, 04:42:59 pm »
"Не вярвам на статистика, която не съм я писал аз."
Уинстън Чърчил

Добрааата стара Англия...

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2158 -: Ноември 12, 2021, 05:05:35 pm »
Абе главо "умна", от какво измряха по 4 500 души на седмица през декември 2020-та, като тогава все още нямаше ваксини в БГ? Как мое тоя грип от 2015-та до 2019 да добавя по 100-200 човека за декември, а 2020-та - 2 500? И какъв е тоя грип през април 2021-ва, като към тая дата сме имали около 1% ваксинирано население? Някакъв нов, пролетен грип ще да е ... Ама ако искаш се боцкай - никой не те задължава. Щом не вярваш на цифрите, а на приказките на съседите и на фейса - твоя си работа. И мен никой не ме задължава, и аз не се ваксинирам. Ама не пищя наляво и надясно че ми нарушават правата и че всички са конспиратори, че ме ограбват с тестовете или че ме карат насила да се ваксинирам.
Е го Витан пита преди време кво става с Кунчев - здравния инспектор. Днес е пуснал пост у достоверния фейсбук. Жив е, кара Ковид у дома въпреки че е ваксиниран с две дози.
Не ти говоря дали ме кара някой насила или не ме кара. Говоря ти за основателна причина да се ваксам- ако имаш такава- сподели я. Ако нямаш, значи водим безсмислен разговор. Петте "не" та още са пет "не" та. Статистиките ги знаем. Ако имаш завършен седми клас ще знаеш и как да ги броиш, а то се брои в проценти, а не на ишлеме.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 373
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2159 -: Ноември 12, 2021, 05:20:15 pm »
Абе главо "умна", от какво измряха по 4 500 души на седмица през декември 2020-та, като тогава все още нямаше ваксини в БГ? Как мое тоя грип от 2015-та до 2019 да добавя по 100-200 човека за декември, а 2020-та - 2 500? И какъв е тоя грип през април 2021-ва, като към тая дата сме имали около 1% ваксинирано население? Някакъв нов, пролетен грип ще да е ... Ама ако искаш се боцкай - никой не те задължава. Щом не вярваш на цифрите, а на приказките на съседите и на фейса - твоя си работа. И мен никой не ме задължава, и аз не се ваксинирам. Ама не пищя наляво и надясно че ми нарушават правата и че всички са конспиратори, че ме ограбват с тестовете или че ме карат насила да се ваксинирам.
Е го Витан пита преди време кво става с Кунчев - здравния инспектор. Днес е пуснал пост у достоверния фейсбук. Жив е, кара Ковид у дома въпреки че е ваксиниран с две дози.
Между другото ти можеш да ми кажеш, че и Байдън спечели тези избори съвсем честно. Не се съмнявам, че го вярваш!