Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 653425 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2100 -: Ноември 17, 2023, 12:03:39 pm »
Разликата на компанията която ви посочик и тези като Волво е огромна. Едната, Волво е създадена и развита в Европа, американците я купуват като вече развита и установена компания...
Волво е собственост на китайската Geely.

... която ви посочих е създадена и развита от Европейски капацитети на територията на New Mexico, то точно понеже е нямало достатъчно know-how или далновидност (или и двете) в САЩ за да се направи...
... или е лиспвала "икономическа целесъобразност" - твоя любим термин. Сега целесъобразността е настъпила, и се пускат нови мощности за обогатяване на уран. Пускат се и нови мощности за производство на чипове, които отново чисто икономически не е било изгодно да се произвеждат в САЩ.
Всичко е въпрос на финансови възможности и на наличие на технологии, които на САЩ не липсват. А ако на нея й липсват, то партньорите от Европа ще помогнат. Да, ще трябва и известно време.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2101 -: Ноември 17, 2023, 05:23:17 pm »
Другарю Кузмов,
не се крий зад паравана на "изобретенията"  :D, които си "правил"  ;D през соца в Института на изобретенията, като си ял бая тлъсти кифтаци  ;), които комунистите ти давали, за да ги плюеш сега, като в поговорката: "храни куче да те лае", защото този параван е прозрачен, не са видни никакви изобретения, а само едно голямо чесане на пъпа и то с години и години - блажени години...

Защо не направи досега поне едно изобретение във форума, нали е капитализъм и демокрация?
Комунистите ли ти пречат да изобретяваш?  :)

Някой болшевик от форума ли ти пречи на творческите технически способности?  :)

Не мисли, че съм те забравил. Аз забавям, но не забравям и не прощавам. Да прощава Господ... :)
Ял си кифтета - плащай.   :)
Ако се чувстващ ощетен от соца, като приспаднеш ползите, които си имал, като си чесал пъпа с години в тоя институт, сподели какви щети си претърпял, за да преценим дали имаш право на евентуално прихващане във връзка с перманентните ти оплаквания по болшевишките ти болежки.  :D

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 497
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2102 -: Ноември 17, 2023, 06:28:23 pm »
Другарю! Защо така си надръвчен срещу мен? Аз съм спестявал от закуската, за това сега чеша пъпа! Притеснен съм! Путин е болен, некъф там се кани да го сваля! И той е притеснен! Това ме плаши! Ко праим после? А кажи де!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2103 -: Ноември 17, 2023, 06:51:58 pm »
Другарю! Защо така си надръвчен срещу мен? Аз съм спестявал от закуската, за това сега чеша пъпа! Притеснен съм! Путин е болен, некъф там се кани да го сваля! И той е притеснен! Това ме плаши! Ко праим после? А кажи де!

Трябва да намери врага с партиен билет... в гените му е заложено :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2104 -: Ноември 17, 2023, 08:51:18 pm »
Волво е собственост на китайската Geely.
Моя грешка обърках ги със Saab ( една 6 цилиндрова резачка, ми беше основната кола когато живях на източнотно крайбрежие ). Те последно време тези комании си менят собствениците доста честичко.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2105 -: Ноември 17, 2023, 10:26:00 pm »
https://doc.rt.com/filmy/sekti-sekretnoe-oruzhie-cru/
Секты. Секретное оружие ЦРУ

Фильм также доступен для просмотра на английском языке
https://rtd.rt.com/films/cults-the-cias-secret-weapon/

На территории Украины сегодня действует множество религиозных сект. Основная их часть пришла с Запада после распада СССР, но некоторые организации создавались американскими спецслужбами специально для работы с украинским населением. Журналисты, историки и политологи рассказали, как в 1960-е годы в рамках идеологической и информационной войны ЦРУ начало осуществлять проекты по созданию квазирелигиозных структур. Они должны были формировать сепаратистские и националистические настроения на Советской Украине. Также эксперты объяснили, как в последние десятилетия секты влияли на политические события в стране: от активного участия в «оранжевой революции» 2004 года до государственного переворота в 2014 году. Их последователи получали важные посты в правительствах, а неоязыческое движение «РУН-вера», зародившееся в США, легло в основу идеологии украинского неонацизма и превратилось в религию боевиков нацбатальонов.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2106 -: Ноември 17, 2023, 10:44:59 pm »
Хром-а директно ме отряза като се опитах да видя тоя сайт. Каза ми че е менте... :)
Витко, в какви помийни ями се ровиш бе човек...


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2107 -: Ноември 17, 2023, 10:50:56 pm »
1. Това за либерасти, ибрикчии и сороспии и антиматерия. Не се влиза в "одвъдното", що става анихилация на малкият мозък (поради липса на голям, сиреч главен).
2. Този сайт за тях и полезните идиоти е демократизиран, сиреч цензуриран.
3. Последните могат и да влязат в Dark Net, да речем да гледат стаи с мъчения, да си поръчат дрога, убойство или каквото дам гнусота, но нямат право да гледат RT.
4. Big Brother, т.е. демокрацията тъй повелява.
5. А как се заобикаля волята му вече писах. Кой разбрал - разбрал...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2108 -: Ноември 18, 2023, 10:42:05 am »
https://strogosekretno.com/333/12/%D0%97%D0%B0%D0%B4-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%93%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%98%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB-%D0%B8-%D0%A1%D0%90%D0%A9-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%82-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D1%84%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%9B%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D0%B8-%D0%A1%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F.html

Зад войната срещу Газа: Израел и САЩ крадат газа и нефта на Палестина, Ливан и Сирия

Цитат: ...Ansis работеше с друга норвежка компания Sagex. Двете тайно извършиха проучване в три измерения и откриха разширение на сирийските газови ресурси. Те са по-големи от газовите ресурси на Катар.

След това Ansis беше закупена от Veritas френско-американска компания, базирана в Лондон.

Споменатите секретни данни веднага станаха достъпни за французите, американците, англичаните и израелците, които бързо сключиха своя съюз за унищожение на Сирия и за кражба на нейния газ....

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2109 -: Ноември 18, 2023, 10:49:35 am »
Нямам коментар, качвам и друго...
Две минути е...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2110 -: Ноември 18, 2023, 11:01:55 am »
1. Това за либерасти, ибрикчии и сороспии и антиматерия. Не се влиза в "одвъдното", що става анихилация на малкият мозък (поради липса на голям, сиреч главен).
2. Този сайт за тях и полезните идиоти е демократизиран, сиреч цензуриран.
3. Последните могат и да влязат в Dark Net, да речем да гледат стаи с мъчения, да си поръчат дрога, убойство или каквото дам гнусота, но нямат право да гледат RT.
4. Big Brother, т.е. демокрацията тъй повелява.
5. А как се заобикаля волята му вече писах. Кой разбрал - разбрал...

Това че някакъв некадърник не може да си конфигурира сертификата за HTTPS е конспирация... верно живееш в някаква паралелна вселена...


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2111 -: Ноември 18, 2023, 11:33:35 am »
Това че някакъв некадърник не може да си конфигурира сертификата за HTTPS е конспирация... верно живееш в някаква паралелна вселена...
Kid, аз гледам нещата без проблем. Значи, проблема е в "твоя телевизор".

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2112 -: Ноември 18, 2023, 11:41:36 am »
Да живее съветския съд - най-демократичния съд на света:

<a href="https://www.youtube.com/v/VxtdLLjp5H8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/VxtdLLjp5H8</a>

Присъди от по 10 години за журналисти... думи нямам просто.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2113 -: Ноември 18, 2023, 05:25:48 pm »
Който е за затвор - в затвор...
Който не е, му измислят една кака, де след години се сетила, че съвместният кекс не е бил доброволен.
За Джулиан Асанж говоря. Кой ли беше тоя, какво беше направил?!

Сега по същество да слушат полезните (що индоктринаторите са out of range):

https://bnr.bg/horizont/post/101909785

Завършек на аудиото:

"Ако в „Лукойл-Нефтохим“ бъде въведен държавен управител, за което толкова много настояват някои партии, е твърде възможно инфраструктурата на рафинерията да бъде ползвана само за складове и претоварване на нефтопродукти. И откъде ще дойдат тези нефтопродукти? Отговорът е: от Турция. Кой е най-големият вносител на нефт в Турция?! Русия, разбира се. Тоест политическата ни власт много скоро ще постави България в пълна зависимост от доставките на газ, на бензин и дизел, а след затварянето на въглищните централи и на електроенергия от Турция. И ще го направи с ясното съзнание, че участва някъде по веригата с лични и частни икономически ползи. Така че основно този е казусът с "Лукойл“. Другото е захарен памук и забавна русофобия за отвличане на вниманието от истинските цели. "

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2114 -: Ноември 18, 2023, 06:06:11 pm »
"Ако в „Лукойл-Нефтохим“ бъде въведен държавен управител, за което толкова много настояват някои партии, е твърде възможно инфраструктурата на рафинерията да бъде ползвана само за складове и претоварване на нефтопродукти.
"твърде възможно" е доста различно от "позлва се". А да не говрим че в момента реално никой не знае колко нефт влиза в Нефтохим, колко продукти излизат и къде отиват.

... Отговорът е: от Турция...
А що не от Грузия? А що не от където се сетим - през Босфора танкери могат да преминават.

... Другото е захарен памук и забавна русофобия за отвличане на вниманието от истинските цели. "
А аз си мислех че сме американска колония... а то се оказва че ни готвят за турски виалет...