Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 650003 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2580 -: Декември 28, 2023, 09:26:47 pm »
... Сега Русия ще си върне не само населението, но и изконните руски територии. Държава Украйна никога не е имало, това е териториално създание на Ленин.
Не изключвам това като вариант, но цената ще е... убийствена.
Сам осъзнаваш, че в момента Русия е в положението на Хитлерова Германия. Тя е на практика сама срещу целия цивилизован свят. И това отвращение от нейните действия няма да премина с последния изстрел на тази война. Години и десетилетия след това НИКОЙ няма да иска да има нищо общо с нея.
Германия нямаше тази съдба, защото загуби. Хитлер се самоуби, шайката му беше осъдена от съда и Германия макар и трудно беше реабилитирана и приета обратно в семейството.
Единствения начин макар и отчасти останалата част от света да приеме обратно Русия като разкаяло се дете е точно тоя, който се случи в Германия. Едва ли си радостен от това, но мисля че вътрешно сам го усещаш.
Алтернативата мисля че няма смисъл да ти я обяснявам - гнома ще ходи да се среща само с чалмарите, другаря Мечо Пух с все по-голямо нежелание ще се среща с него, и исканията му ще са все по-алчни. Санкциите ще се трупат, контрабандистите ще искат все по-големи комисионни за доставка на неща с двойна употреба... НАТО няма да стане по-далеч, а директните й съседи ще се въоръжат до зъби.
Ако искаш ми варвай, ако искаш - не, но преди началото на тая авантюра Русия имаше около 4 000 танка. Да, има на хартия още над 10 000 консервирани на склад, но почти сигурно е че те не са в състояние да влезат в употреба без много сериозен капитален ремонт и модернизация. Загубите на Русия от началото на войната (пак ако щеш вярвай) са над 2 500 танка. 1500 тотал щета, около 700 повредени и около 300 пленени. Това са над половината танкове с които Русия влезна във войната. И срещу тия загуби какво имаме - 20% от територията на Украйна... и пълен застой на фронтовата линия от 6 месеца. Последната значима победа беше Бахмут... както нееднократно съм казал - град с размера на Чирпан...

Осъзнай го - колективния Запад е КОЛЕКТИВЕН. Сам казваш - русия воюва с над 50 държави. Твои думи са, нали? Защо мислиш че тия 50 държави няма да могат да се оправят някак си и без ресурсите на Русия? Да, няма да е приятно, но ще се оправят. И газта ще заменят, и нефта, и алуминия, и урана, и титана...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2581 -: Декември 28, 2023, 09:36:03 pm »
Не изключвам това като вариант, но цената ще е... убийствена.
Сам осъзнаваш, че в момента Русия е в положението на Хитлерова Германия. Тя е на практика сама срещу целия цивилизован свят. И това отвращение от нейните действия няма да премина с последния изстрел на тази война. Години и десетилетия след това НИКОЙ няма да иска да има нищо общо с нея.
Германия нямаше тази съдба, защото загуби. Хитлер се самоуби, шайката му беше осъдена от съда и Германия макар и трудно беше реабилитирана и приета обратно в семейството.
Единствения начин макар и отчасти останалата част от света да приеме обратно Русия като разкаяло се дете е точно тоя, който се случи в Германия. Едва ли си радостен от това, но мисля че вътрешно сам го усещаш.
Алтернативата мисля че няма смисъл да ти я обяснявам - гнома ще ходи да се среща само с чалмарите, другаря Мечо Пух с все по-голямо нежелание ще се среща с него, и исканията му ще са все по-алчни. Санкциите ще се трупат, контрабандистите ще искат все по-големи комисионни за доставка на неща с двойна употреба... НАТО няма да стане по-далеч, а директните й съседи ще се въоръжат до зъби.

Много пропагандни източници четеш. Не стоят така нещата и няма нищо общо с хитлерова Германия. В нейното положение се намира Украйна. Санкции-манкции руската икономика тази година е д 2-3% растеж, а американската в плачевно състояние. САЩ скоро ще престанат да съществуват и ти го усещаш и света ще се промени и преформатира. Русия ще стане новия супер световен полюс.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2582 -: Декември 28, 2023, 09:48:47 pm »
Много пропагандни източници четеш. Не стоят така нещата и няма нищо общо с хитлерова Германия. В нейното положение се намира Украйна.

Аз само да попитам - на кого помагаха САЩ, Великобритания и целия цивилизован свят по ремето на ВСВ? На Германия или на СССР? Сега на кого помагат - на Украйна или на Русия?
Да, зад хитлерова Германия са стояли Италия и Япония. Толкоз. Изобщо не било малко по това време, но... не е било достатъчно.
И не си мисли че СССР е бил нещо кой-знае какво тогава, или че е нещо кой-знае какво сега. Ако не е била помощта на Запада, СССР нямаше да ги има на картата. Знаеш че е така, но няма да ти се обърне езика да го признаеш. На практика цялата европейска част на СССР е била окупирана, а на изток от Урал е нямало НИЩО като икономика - някакви изнесени на бегом завода, работещи под навеси. СССР има над 20 милиона души загуби при 150 млн население. Колко мислиш е можел да устиска още?
И имай предвид че в момента в Русия малко ще са хората които ще се съгласят да живеят така, както са живели в СССР през 50-те години. Няма да ги излъжеш вече със светлия комунизъм, де трябва да го построим, само още малко да потърпим... Видяха какво е да имаш нормална кола, нормална заплата, ако щеш - видяха какво е Плейбой и Ламборджини :) . Не щат Москвичи вече, не щат на село, няма да излезнат на ленински съботник да строят Байкало-Амурската магистрала, няма да разорават целината за заплащане от чувал жито...
Да, ще го направят ако ги нападнат - сигурен съм че тогава ще се амбицират. Но именно това няма да направи Запада. Няма да ги напада. На Вася от Сибир не мож му обясни, че Донецк е руски, еле па защо трябва да се превзема Киев. Той за това няма да си жертва кожата. Ще я жертва ако нападат Москва. Но пак повтарям - това няма да се случи.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2583 -: Декември 28, 2023, 10:08:58 pm »
EDM и Витя няма ли да спрете да му плюнчите молива на juliang, тоя скорпион няма да млъкне иначе.
Някой спомена боклук, ама е "бок" (турски).

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2584 -: Декември 29, 2023, 10:58:26 am »
Пророчицата Ванга предсказала смъртта на руския президент?

https://f7td5.app.goo.gl/rxnz4Q

Изпратено чрез @upday        Ваййй! Това била предсказал баба Вагнер!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2585 -: Декември 29, 2023, 09:12:06 pm »
И имай предвид че в момента в Русия малко ще са хората които ще се съгласят да живеят така, както са живели в СССР през 50-те години. Няма да ги излъжеш вече със светлия комунизъм, де трябва да го построим, само още малко да потърпим...

Ти верно имаш шизофрения?
Кой, къде ще прави комунизъм в Русия?
Къде в Русия се е върнала държавната собственост, национализацията, ТКЗ-сетата?
Сам си съчиняваш, навиваш си на пръста и развиваш цяла тема от небивалици.

Все едно аз да започна да ти говоря за робовладелския строй в САЩ и как утре ще почнат да доизбиват индианците от резерватите.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2586 -: Декември 29, 2023, 09:15:21 pm »
Ти верно имаш шизофрения?
Кой, къде ще прави комунизъм в Русия?
Къде в Русия се е върнала държавната собственост, национализацията, ТКЗ-сетата?
Сам си съчиняваш, навиваш си на пръста и радвиваш цяла тема от небивалици.

Точно това ти казвам - сега няма да се получи това, което се е получило преди 80 години. Преди е било достатъчно "За Родину, за Сталина!", сега тая мантра не хваща дикиш. На лозунга "За Путин" ще тръгнат само Отрядите на Путин... е тия отряди имам превдид:

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2587 -: Декември 29, 2023, 09:21:04 pm »
Точно това ти казвам - сега няма да се получи това, което се е получило преди 80 години. Преди е било достатъчно "За Родину, за Сталина!", сега тая мантра не хваща дикиш. На лозунга "За Путин" ще тръгнат само Отрядите на Путин... е тия отряди имам превдид:


Ама какво ми казваш нещо, което никой друг освен теб не го е казвал?
Ти си фантазираш и го приписваш на други?
Да не си прекалил пак с алкохола?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2588 -: Декември 29, 2023, 09:26:29 pm »
Либерасти, сороспии, ибрикчии и полезни идиоти - не гледайте долното видео!
Противопоказно ви е!

1. След като Укро-райха със западни ракети потопи някое руско корито, следва "ответочка".
2. Тази до сега такава бухалка не е бивала.
3. Укро-райха слага ПВО-то вътре в градовете. И сами се ***.
4. Ако дръзнат гореописаните да коментират > посоката я знаете >> далечно еротично пътешествие!
5. Пак спокоо! Ракетите свършиха, свършиха,... в Русия съм, в Русия съм!...

https://rutube.ru/video/4475bc8206611bef1a1cee4490727a81/
Украински фронт - удар по Украйна. 160 ракети.
ПВО-то неочаквано ударило по Търговски център и Родилен дом.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2589 -: Декември 29, 2023, 09:40:17 pm »
3. Укро-райха слага ПВО-то вътре в градовете. И сами се ***.

Гледат от някой как се прави :)



Украински фронт - удар по Украйна. 160 ракети.
И военна полза от това - никаква. Изверги, милорд...
А може с 2-3 ракети да се потопи изключително скъп кораб, и косвените жертви да са само 1 загинал и двама ранени...  Толкова са, нали - няма да подлагаме на никакво съмнение думите на губернатора на Крим... :)

Ама какво ми казваш нещо, което никой друг освен теб не го е казвал?
Е да чакам Брикотин или Саня да го кажат ли? :) Или Киро Брейка?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2590 -: Декември 29, 2023, 09:54:16 pm »

Е да чакам Брикотин или Саня да го кажат ли? :) Или Киро Брейка?

Да чакал Брикотин или Саня да кажели за възраждането на комунизма...

Честно ти наистина си много прос и инфантилен за годините си.

Да не чакал той някой друг да го кажел и да го изпревари - той да го кажел, че комунизма се бил завръщал, нищо че на друг и през ум не му е минавала такава мисъл.
Наистина имаш инвалидно мислене.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2591 -: Декември 29, 2023, 10:11:18 pm »
Обяснявам за разбиращите от половин дума:
Съвременния руснак вече няма никакъв мерак да ходи да мре за имперските амбиции на гнома. Нито пък за да стане Киев руски. Еле па Варшава. Колкото и да се пеняват Соловьов, Скабеева и Симонян, руснака няма да хване пушката за едната идея, както стана преди 80 години. Ще се вдигне само ако НАТО-вските войски стъпят на руска територия. Но това няма да се случи.

Преди 80 години ги лъжеха със светлия комунизъм, сега просто няма с какво да ги лъжат. За 2 години мантрата с фашизма вече се поизтърка и спря да работи, а нещо ново не може да се измисли, защото Вася вече видя какво е да си живееш собствения живот. За разлика от теб той ще иска да продължава да си кара немската кола, да си пие френското вино, да ходи на море в България...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2592 -: Декември 29, 2023, 10:20:02 pm »
За 2 години мантрата с фашизма вече се поизтърка и спря да работи, а нещо ново не може да се измисли

Не така казват обаче американците. Те именно казват, че са ангажирали в конфликта фашистите на Украйна, освен че те са го подготвили и направили. Чуй сам:
https://www.tiktok.com/@dyj2ay47qb6q/video/7316998252996332806

Лъжите ти и евтината ти пропаганда тук не вървят.
Не ти харесва истината, нали?
Тя боли, нали?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2593 -: Декември 29, 2023, 11:08:16 pm »
Не така казват обаче американците. Те именно казват, че са ангажирали в конфликта фашистите на Украйна, освен че те са го подготвили и направили. Чуй сам:
https://www.tiktok.com/@dyj2ay47qb6q/video/7316998252996332806

Лъжите ти и евтината ти пропаганда тук не вървят.
Не ти харесва истината, нали?
Тя боли, нали?

С какво се различава тоя неясно кой в тик-ток-а от Ходорковски примерно? На Скот Ритър вярваш, на Ходорковски - не. Пусках ти руски професори - единия бил евреин, другия бил не знам си какъв...
Навални е в затвора, но екипа му продължава да работи. Журналистите взимат интервюта от руснацио - обикновени руснаци на улицата. Пускам ти някакво такова видео:
<a href="https://www.youtube.com/v/85cgxziBfrg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/85cgxziBfrg</a>

и ти дори няма да започнеш да го гледаш. Преди да си го погледнаш вече си сигурен че е фалшиво, че е платено от ГосДеп-а...

ОК, имаш си своя гледан точка. Аз си има своя. И двамата ще си ги изказваме, ще спорим... Ти ще казаш че моите неща са лъжи, аз - че твоите са лъжи...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #2594 -: Декември 29, 2023, 11:12:56 pm »
Ами твоите са лъжи. Аз обикновено ползвам винаги източници на противника, не руски. Руско почти нищо не гледам.

Давам ти американци, какво казват за фашистите и конфликта, ти не вярваш.
Ами хайде да ти дам тогава известния журнолист-русофоб Гордон в интервю на премиера на Украйна - Азаров, ччуй го от тях за укрофашистите, кой започна тази война и т.н. Версията им съвпада напълно с руската.

А-де, нали викаш пропаганда било - пропаганда, ама на кукуво лято. Аз не боравя с руски източници. Нито ти пускам Саня, нито Брикотин. На ти Гордон:

https://www.tiktok.com/@lemyr86/video/7317026998335917317