Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447474 пъти)

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Здравей mito_kupona!
Направо ти казвам. Схемата няма да проработи. Изчакай да покажат автономен режим и 20кW на изхода и сам ще се убедиш.
Ако имаше работещо устройство непременно щяха да се похвалят :). Не може да се свържат купчина бобини в пространството и те да дадат не каква да е мощност, а цели 20кW! :). Дори и някой да сглоби тази щуротия, той никога няма да може да я настрои и обвинението естествено ще е към пробващия! Да не говорим, че заземяването било от къс желязо с големи размери, ама колко не се споменава :)
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 08:50:44 am от Maistora52 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравей tod, запознах се по-обстойно с идеята на Ruslanx и си мисля, че всичко това е възможно, но процесите не могат да се обяснят без признанието, че ефира съществува. Доколкото разбрах принципа се свежда до сблъсък на две насрещно движещи се вълни, при който сблъсък се отделя огромно количество енергия, като взрив. Именно този енергиен взрив възмущава средата или ефира и той отговаря с още по-силен енергиен импулс и по-голямата част от тази енергия отива в товара и една част се връща към първия индуктор, където се наслагва със следващия импулс, като по този начин се увеличава енергията в системата с всеки следващ разряд и ако няма предпазни разрядници всичко ще изгори. Доколкото знам ефира е една много финна субстанция, която има своето налягане и когато ние с енергията от сблъсъка нарушим равновесието му, той веднага се стреми да го изравни с обратен енергиен импулс, но много по-силен от нашия. В общи линии това е принципа на работа на генератора. Качвам едно клипче, което не точно, но много добре и нагледно олицетворява, сблъсъка на нашите две насрещно движещи се вълни. Поздрави!
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 08:53:12 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
@mito_kupona,

Браво! Страхотен видеоматериал. По същество - принципът от видеото може да се осъществи с различни конструкции:
- два напълно еднакви, изолирани и синхронизирани генератора, пропускащи ток в противоположни посоки;
- намотка с отворен край, при която да се получи интерференция между падащата и отразената вълна;
- специфична конструкция на намотки - бифилярна?

Проблем: исканият резултат се нарича "стоящи надлъжни вълни". Точно това, показано на видеото от mito_kupona. Ако приемем, че надлъжни можем да илюстрираме с кръговите форми от устата на някой пушач, тогава е необходимо да постигнем интерференция на надлъжни вълни, за да получим стоящи надлъжни вълни. Имаме не един, а два проблема, с които да се занимаваме и които не можем да измерваме директно.

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Здравей mito_kupona!
Да, всичко което говориш може и да е така, но просто ме притеснява факта,че не е показан още раработещ модел чрез видео, при условие, че според автора той доста време е наработвал установката.
Искам да наблегна, че сагата започва още от тук: http://cyberenergy.ru/generator-kapanadze/generator-volnovom-sdvige-dmit-t787.html - преди близо 2 месеца.
Но работещ модел постига само този RuslanX. Какво пък,ако искаш пробвай да навиеш бобината, както се вижда не е сложна и както твърди автора, не е чак толкова критична откъм намотъчни параметри.
Но според мен трябва да се обръща внимание само на показани резултати, а не на голи схеми, защото по този начин може да се отклонява вниманието от наистина работещи модели!
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 05:35:39 pm от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Едно от откритията на Мелниченко е умножаване на енергията на резултатното електромагнитно поле като стояща интерферентна вълна при сблъсъка на вълните от два енергийни източника. Вероятно и това има в предвид Капанадзе казвайки, че Мелниченко се е доближил до откритието му. http://izob.narod.ru/p0007.html

Ctah

  • Гост
  tod, не бъди толкова скептичен! :(
Навий и пробвай, после - анализ и приказки (виж кво правят русолявите),  навил две жици на кръст и
веднага фото и коментари и въпроси. ;)

  teofilius,
Нито мелниченко, нито твоя приятел капаназе са открили "умножаване на енергията"
Тесла има такова НЕЩО и се нарича усилващ предавател на Тесла :-X
Патент и разни приказки можете да намерите във форума ;)

  Според мен, трябват две неща:
-поялник
-поне една дясна ръка ;D

    Успех!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Колеги,
Честита Нова Година на всички ентусиасти и успех във всичките им начинания!
     Предлагам на Вашето внимание една теория обясняваща физическата същност на Ефира. За нея изхождам от следните основни положения:
- съвременната физика, макар и постигнала високи резултати, все още е в началото на своите открития;
- всички електромагнитни вълни имат материален преносител.
     Според сегашните разбирания гама вълните са с дължина до 1 pm, а космическото излъчване с дължина на вълната до 1 fm. Съвременната техника не може да измери или регистрира подобни излъчвания. Логично е да има и вълни с по-малки дължини достигащи до 1/4 от диаметъра на електрона. Това излъчване е достатъчно фино и може да се нарече Ефир. Не знам дали това лъчение ще се пренася отново от фотони (както светлината), но ако е така, то неговата енергия ще бъде пропорционална на честотата му. Идеалния приемник на енергията от това излъчване е електрона. Отново според физиката спина на електрона е една от причините за магнитното поле на постоянните магнити. Като се зареждат от този ефир магнитното им поле става неизчерпаемо. Нагледно това може да се представи като топка хвърлена в морето, ако я удари вълна с височина 1/4 от диаметъра на топката - тя ще се завърти.
    Изхождайки от същата логика, ако имаме антена с дължина 1/4 от дължината на вълната - то с нея бихме могли да приемаме директно енергия от ефира. Трудността в случая е да се изработи тази антена. Сложността на настройката може да обясни свръх единичните устройства.
    Получаването на СЕ може да се обясни и с наличието на Господ, но предлагам да се придържаме към откритото и признатото от физиката до момента и да не отхвърляме нищо.
    Очаквам Вашите коментари и доразвиване на така предложената теория.
Успех!
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 08:51:56 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
mito_kupona, това което показваш (виж моя приложен файл), за мен е визуализация на тъй-наречената радиантна енергия. Аз бих я нарекъл по-скоро радиална енергия, т. е. енергия по радиуса. Подобен процес ще има и в електронен облак в плазма, ускорен към метален електрод. Ако на електрода подадем отрицателен потенциал (минус), то той ще действа спиращо на приближаващия го електронен облак. Докато спира електронният облак, в неговата среда (център) отрицателния потенциал нараства и това довежда до радиални сили, които разпръскват странично електроните (минус и минус се отблъскват). Плазмата на Кирил Чуканов точно така изглежда - като осморка (в средата има стеснение - "пинч ефект", а в края има раздуване). Според мен, ако се сложат два пръстена до плазмата, единият до "+" плочата, а другият до "-" плочата и между двата пръстена сложим високоомен товар, можем да получим и ток освен топлина. Но за мен това е доста сложна работа, честотите са високи и топлината сигурно ще е повече от тока. Затова предлагам друга схема.
   Друга схема: Ако разгледаме класическия Тесла-трансформатор, виждаме два LC-кръга, трептящи синхронно. Това ще рече, че токовете в двете бобини са съпосочни и с еднаква (близка) честота. Аз предлагам двете бобини да бъдат заместени с една. Схематично можем да означим Тесла-трансформатора (ТТ) като CL-Lс. Второто с е по-малко от първото. Аз предлагам схемата да стане СLc. Това са паралелно свързани голям кондензатор С, бобина L и малък кондензатор с. Тази схема има формата на буквата Ф. Ако в дясната половина пуснем 2А ток, в лявата можем да получим 10А ако големият капацитет вляво е С=5с. При това положение, токът в бобината по средата ще е 12А. Значи благодарение на малкия капацитет вдясно, можем с малък ток и ниско напрежение вдясно да направим голям ток и високо напрежение вляво. Аз правих подобна схема, но получих едни неприятни пикове на изравнителни токове между двата кондензатора при превключване на транзисторите. Сега вече измислих как да преодолея този недостатък на схемата ми. Целта е през бобината да минават големи токове, например 100А и те да са направени чрез ток под 10А. И Теофил показа как чрез "синфазна интерференция" стават нещата. С думи прости, трябва наслагване на съпосочни токове - така увеличената амплитуда на квадрат дава повече, отколкото получава. Истината е някъде там!
   Прилагам и файл с моя осцилограма.
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 06:01:58 pm от Иван Димов »

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Ето и края на сагата: http://www.001-lab.com/001lab/index.php?topic=3515.300 Както се вижда - това е поредната нагла и безочлива лъжа! Затова Ctah не се хващам за поялника за щяло и нещяло, още повече да доказвам не работещите глупости на някой друг!
Затова съм и инженер! Първо се мисли и след това се работи, така съм научен!
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 03:58:59 pm от Maistora52 »

Strashimir

  • Гост
Ето и края на сагата: http://www.001-lab.com/001lab/index.php?topic=3515.300 Както се вижда - това е поредната нагла и безочлива лъжа! Затова Ctah не се хващам за поялника защяло и нещяло, още повече да доказвам неработещите глупости на някой друг!
Затова съм и инженер! Първо се мисли и след това се работи, така съм научен!

Линка не сработва - иска регистрация. По-добре разкажи какво те е жегнало или го копирай тука...

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравей tod, ето тук http://mazeto.net/index.php/topic,1954.0.html има една моя тема в която съм описал един от моите опити, при който аз с очите си видях огромната сила на енергията в която плуваме всички и всичко около нас. За да се стигне до СЕ, трябва да се вярва, че тя съществува. След това през годините съм правил хиляди експерименти, при които също съм виждал неща, които с дебелите книги, които всички сме чели, не могат да се обяснят. При подобен експеримент, проводници 4 мм2 изгоряха за секунди пред очите ми и тогава аз не можех да си обясня, от къде идва тази огромна енергия, като аз подавам на устройството 20 волта и около 2-3 ампера. Аз също съм много мнителен и съм на принципа око да види, ръка да пипне, но факта, че продължавам да се боря означава, че съм сигурен и убеден, че това са реални и възможни неща. Ако не бях видял тези неща, сигурно и аз щях да разсъждавам, като теб, което е нормално. Толкова по вярата.
  По повод разработката на Димитрий и Руслан, е важно да се знае, че този принцип е един от начините да се възмущава средата или ефира и да се тегли енергия от там. Не съм физик и няма да се впускам в чужди територии, но мога да дам моето разбиране за ефира, и как, и защо се получава енергия от него в пъти от вложената. Съвсем принципно. Представете си едно еластично платно, добре опънато, когато го ударим силно и рязко, то поема удара и след това веднага се стреми да се върне в изходно положение или да се уравновеси, но докато се уравновеси платното вибрира и в двете посоки, няколко пъти и всъщност това движение е енергията, която получаваме от ефира, докато той се уравновеси. Ние нанасяме един удар по ефира, а той ни отвръща с няколко удара и затова енергията, с която той отвръща е в пъти по-голяма от използваната за възбуждането му.  Та в тази връзка мисля, че идеята на Димитрий е реална, но този генератор е половината от принципа на Капанадзе.
       Всичко, което Капанадзе казва е истина „ колкото е по-голяма честотата, толкова е по-голяма и енергията на изхода, ние сме достигнали честота от 1 МHz“. „ Моето устройство работи на принципа на лоста“. Ка да си обясним този принцип на лоста? Според мен той за накачка или възбуждане на индуктора използва плоска бифилярна намотка на Тесла, в която знаем,че може да се натрупа енергия в хиляди пъти повече от вложената, но при определени условия. Това е първата част на генератора и опорната точка на този лост. Втората част това е принципа изложен от Димитрий за получаване на енергия от средата или ефира. Когато започнат процесите във втората част, тази на Димитрий, в някои моменти, някои от бобините, са невидими за първия индуктор, което ги разделя от първоначалния източник на енергия, което е правило номер 1 за получаване на СЕ. Когато се стигне до момента на превключване на разрядника от обратната вълна, тогава движението на токоносителите в индуктора спира или се блокира, което означава, че в този момент втората част на генератора е отвързана от първоначалния източник на енергия и естественно в първата част или в плоската бифилярна бобина в този момент се натрупва енергия и тя не консумира или консумира много малко енергия за да потдържа процесите в самата нея. Тук правило номер едно е спазено перфектно и затова при Капанадзе генератора работи. Точно, когато мощния енергиен импулс от средата или ефира се появи, той блокира първия индуктор и отвързва останалата част на схемата от първоначалния източник на енергия и в същия този момент, когато схемата е развързана от източника, се получава мощен импулс от енергия на товарната бобина, просто гениално. Един път се получава енергия от ефира в пъти по-голяма от вложената за възбуждането му и втори път на принципа на лоста се използва натрупаната енергия в първата част на генератора, а именно в плоската бифилярка на Тесла. Затова Капанадзе казва, че честотата има отношение, към изходната мощност, защото колкото е по-голяма честотата в бифилярката, толкова повече енергия се натрупва в нея, която при всяко превключване на разрядника се използва на порций, без да се влага много енергия от захранващия източник.
    Схемата на Димитрий е логична и работеща според мен, на теория, но е много капризна за изпълнение от гледна точка на настройките на многото бобини и кръгове в нея. Затова мисля, че Капанадзе се е ориентирал на варианта, който описах по-горе, защото е по-лесен за изпълнение. Втората част при него се свежда до това в бобината да се сблъскат две насрещно движещи се вълни, при който сблъсък се възмущава ефира и се получава обратен импулс на разрядника, които блокира или изключва идуктора и в същия момент по-голямата част от енергията на същия обратен импулс се индуцира в товарната бобина.
     В момента работя по високочестотен високоволтов генератор с плоска бифилярка на Тесла, които ще използвам за възбуждане на индуктора за в бъдеще. До момента съм достигнал честоти от порядъка на 1 MHz. Поздрави!
     

deko

  • Гост
Здравейте, аз сам експериментатор, от направените експерименти стигнах до извода, при използуване на кондензатор 03-04 мф. и честота 50 херца на резонатора тесла в бобината се получава електромагнитно поле. Експериментирах с мот от микровълнова; захранване 220в. през дросел от л.л ниска страна. Високо единия край на земя кондензатор 033 мф. успоредно на високото и през искрище на бобина. Бобина навита на пвс 50мм първи слой 25см.навивки проводник 045 изолация полистирол, втори слой върху първия в обратна посока бифиляр Капанадзе 25см. навивки 045 изолация полистирол, отгоре навит проводник с голямо сечение. При включване на голямото сечение се индуктира голям ток. В зависимост от дросела при кьсо на вторичната получих ток 20- 25 ампера. Феритите в тръбата вибрират при вкарване на метален предмет в тръбата метала се загрява. ВНИМАНИЕ МОТА Е С ВИСОКО ОПАСНО ЗА ЖИВОТА!!!!
« Последна редакция: Януари 07, 2013, 10:23:18 am от Maistora52 »

giunal

  • Гост
Здравейте, и за много години!!!! Ето ви още едно видео за 1кW установка - http://www.youtube.com/watch?v=6tJL7FK1SXM.
А ето и мястото където има запис на проведена конферентна връзка с човека пуснал видеото.- http://www.realstrannik.ru/forum/48-temy-freeenergylt-antanasa/104399-1-kw-ustanovka.html#104399
Все още няма схема, но вече, това е въпрос на време, до няколко дни.
Може би,  наистина сме много близо да реална, работеща установка на Генератор за свободна енергия. Успех.
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 08:15:41 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Предлагам схема как да се ползва електричното и магнитното поле едновременно. Магнитното поле е перпендикулярно на електричното /на 90 градуса. Може да се направи така, че лоренцовата сила винаги да е центростремителна. Възникналата центробежна сила се уравновесява. Имаме подобно явление на спътник и изпадане в безтегловност. Това е проект, използва се бобина за електромагнити на Тесла с допълнителни два соленоидални електромагнита. Това е познатата ни униполярна индукция.
П.П. Електронът като се стегне с три сили, няма как да мърда топлинно, освен да трепти по направлиниато на електрическия ток. От личен опит знам, че по-добре е да се ползва два различни метала за проводници на тесловата бобината, а именно желязо (гол проводник) и мед с изолация. С това се постига по-малки габарити на бобината, макета.
« Последна редакция: Януари 07, 2013, 08:09:08 pm от mi68 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Колко забавно  ;D  поредния цирк. Не мога да разбера до кога ще се впечатлявате от такива пародии...