Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447709 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
deko
Това което разказваш какво общо има с Капанадзе, че не мога да схвана ???

deko

  • Гост
Здравейте, това е резонанс между два трансформатора, ако някой има от друг тип високоволтови трансформатори да експериментира, може да получи добри резултати. Това е експеримент. Няма нищо общо с Капанадзе.
« Последна редакция: Март 30, 2013, 06:02:19 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
  Направих анализ на опита и виждам някои бели петна. Единственото хубаво нещо на опита е, че закона за запазване на енергията е следствие, а не причина. Нарушаването му е при несиметрични системи (нулева точка, черна дупка, чистилище). Конкретно имам три магнитни потока:
-L1, L2 безиндуктивен (електрически) поток
-L3, L4 съпосочни време-закъснителни магнитни потоци, постигащи резонанс. Съпосочното съвместно действие (несиметричност,тадем на две три сили/потока/) заобикаля закона за запазване на енергията.
 Опитите ще продължат, кондензаторът /вариант (F)/ се замества с дросел (пета индуктивност). 20пФ на 2110кХц има съпротивление около 4к, прекалено голямо спрямо 600 ома активно съпротивление. При кондензатор тока избързва спрямо напрежението и липсва време-закъснение, имаме време-избързване. Все пак на мен ми трябва ампераж (количество) трябва се увеличи време-закъснението. При индуктивност явленията са обратни тока закъснява спряно напрежението, същото прави и активното съпротивление 600 ома.  За това опитите продължават за правилната конфигурация на несиметричната самоускоряваща система. При несиметрични системи действието не е равно на реакцията т.е. противодействието. Най-лесно става като противодействащата сила се премести (трансформира) на 90 градуса. Разгледах доста разработки на Тесла, механична униполярна система двигател-генератор със спираловидно нарязани канали, трансформатор с феромагнитен екран, феромагнетик на Тесла, различни съоръжения и апарати, в които по моя преценка се ползва несиметричния принцип.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 06:39:54 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Деко,
Това е линия с разпределени параметри (стояща вълна). Правил съм доста опити. При трансформатори със затворена сърцевина, допълнителна енергия гарантирам не може се получи, същото е с въздушна междина на магнитната верига (отворена магнитна верига).
По-смислени разработки очаквам.
« Последна редакция: Март 30, 2013, 11:13:15 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги,
За пръв път от Кадуцея намотка получих усилване на енергията. Сложих допълнителна индуктивност общо 5 бобини, с увеличаване на честотата общото съпротивлението намалява независимо, че XL=w.L линейно се повишава. Направих амплитудно-честотна характеристика. Затихването тръгва от -3,3дБ (600ома) рязко се смъква до -15дБ бързо се качва. Следва леко наклонено плато 0,0 дБ и накрая при честота 2 158-2 171 кХц е +0,1дБ. Усилване от 0,1 до 0,4дБ.
Друго интересно свойство при увеличаване стойността на индуктивността на петата намотка резонантната честота се понижава.
  Нещата трябва да се усъвършенстват с феромагнитни и феритни бобини (петата бабина е на феритно колелце).
« Последна редакция: Април 03, 2013, 06:37:51 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Схема на трансформация на 90 градуса (перпендикулярно). Действието не е равно на реакцията (противодействието).
  В схемата не се ползва кондензатор. Електрично поле се създава от безиндуктивна /може и втора/ бифилярка.
За кондензатор/елестичност, гъвкавост/ и възникване на трептения се ползва време-задръжка /крайна скорост на електромагнитното поле 300 000км/сек/.  Дадена е амплитудно-честотна характеристика АЧХ.
Усилването е 10% (по мощност) не е много, но с дълбока положителна обратна връзка ПОВ (самовъзбуждане) може се премине в самовъзбуждащ се генераторен режим.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 10:16:46 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Грешно измерване, извинявайте, усилване на мощност от отрицателно динамично съпротивление 200-220%!
« Последна редакция: Април 04, 2013, 10:27:48 am от mi68 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Здравейте, отказах се от моя CLc резонанс. Изравнителните пикове не ми харесват. Сега експериментирам с други схеми - сигурно вече съм пробвал повече от 100 варианта. Търся някакъв ефект от наслагване на съпосочни токове, но работя с ниски честоти и засега не съм забелязал нещо свръхединично. Направих си доста добър генератор, който автоматично включва ту наляво, ту надясно постоянен източник последователно към LC кръга. Нарекох го "Ту-ту генератор". Прилагам два файла с последния ми опит, който ми се вижда интересен. Не знам защо, но не можах да кача MPG видеофайл, конвертирах го като AVI. В него имаме бобина 640 навивки, опасана от бобина 75 навивки, трета бобина с ферит и два кондензатора - долният на схемата е 1мкФ, а горният е 4 мкФ. Двете бобини явно ту влизат във фаза, ту в противофаза и така се получава напрежението на осцилоскопа (ЕЛО), закачен на долния кондензатор. Ако имате някакви идеи, може да ги пробвам. "Ту-ту"-то работи безотказно и поддържа резонанса при всякакви натоварвания.
« Последна редакция: Април 05, 2013, 05:54:54 pm от Иван Димов »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Димов,
 Идеята да се ползват съпосочни токове е отлична, дал си свързване тип Тесла. Но другото е вече забавление.
Въпрос: Какъв е смисъла веднъж да си във фаза после в противофаза? Отговор: Никакъв, просто нулиране, действие равно на реакция.
В темата "Теоретични основи на генератора на Капанадзе " съм дал усилваща бобина с 5 броя бобини. Просто я вкючи към ТУ-ТУ генератора, направи ПОВ и ще имаш безплатен ток.
Казах.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Днес направих измерване с два уреда. За съжаление предишните изводи се оказаха грешни. Имаме разпределение на тока и напражението, следователно явлението линия с разпределени параметри, при ниски честоти не е така /виж при честота 1кХц/.  Следователно за това имаме стояща вълна.
  Стоящата вълна има по един възел и връх, за това усилването е минимално. Това е четвъртвълнов несиметричен вибратор и трябва заземление.  Трябва да изработя още едно рамо и да мина на симетричен полувълнов вибратор или още една бифилярка. Тези подобрения ще ги обмисля, не ми се прави заземление, то остава последен варянт.
    Важни изводи:
1) Резонансът е в широки граници.
2) Увеличаване на съпротивлението в напрежителния край води до увеличаване на тока в токовия край, получава се минимално усилване на енергията в рамките на 10%. Експеримента е прецизно подбран и грешката е в рамките на 5%.
3) Енергията идва от групирането, явлението е познато от магнетронна лампа и лампа с бягаща вълна. При лампите имаме групиране на електрони (спици, лъчи), които отдават енергията си на електромагнитната вълна. Усилването е вън от трептящия кръг в самото пространство.
  Тук идеята е същата (изменение параметрите на средата), усилването става в самото пространство, като неутралното неутрино от бифилярна намотка си взаимодества с обикновенна (спинова) намотка. Заради това имаме широколентов резонанс.
« Последна редакция: Април 07, 2013, 12:28:57 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Представил съм кратка информация за параметричен усилвател-генератор и свърхпараметричан усилвател-генератор/1 и 2 снимка/, молекурярен усилвател/3-4 снимка/, и парамагнитен усилвател/5 снимка/.
 Тази е базата за усилваща намотка. Сега съм навил допълнително две бобини в безиндуктивна намотка. Броят на бобините става 7, тия дни ще правя измерване да видя резултата.
« Последна редакция: Април 09, 2013, 11:07:15 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
  Днес проведох опита със 7 бобини, 4 са в бифилярно безиндуктивно свързване, съществени изменения спрямо 5 бобини няма. За това изключих 4-те безиндуктивни бобини, оказа се, че влият незначително. Стоящата вълна са образува в тороидалната бифилярка свързатна тип Тесла. Реактивният елемент, бобина или кондензатор, създават възел на тока и стабилна стояща вълна. Това е голям успех на опита, за това в тази посока ще продължат опитите.
« Последна редакция: Април 13, 2013, 01:15:37 am от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Мисля, че Tungus разби тайната на Капанадзе  :D
Дано само зад крака на столчето не се крие проводник: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_e3RpsEZE14

Опасни тия руснаци, ей ......

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Колега Vdomov, не е правилно да се цитират такива огромни текстове от разговори в други форуми... така правят религиозните сектанти... има по-прост начин - ДАЙ ЛИНК.
Бъди така добър това да не се повтаря.
Дай тук линка към по-горния твой цитат на "километричен текст" да го сложа където му е мястото, и да ти оправя поста.
« Последна редакция: Април 14, 2013, 06:47:35 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
  Здравейте,
 Проведох доста опити и направих някой изводи.
Имам генератор, дълга линия и товар. 
При стояща вълна имаме геометрично събиране на амплитуди. P=U^2/R=R.I^2. Вижда се, че удвояването на амплитудата учекворява мощността/енергията. На този факт се основават опитите.
Ако w(омега).L e много голямо от  R и  wC е много голямо от G загубите в диелектрика и проводниците са нищожни и се пренебрегват. Имаме три режима на линията:
-режим на стояща вълна
-режим на бягаща вълна
-режим на смесени вълни
Режим на стояща вълна имаме:
а) линия дадена на късо
б) линия отворена накрая
в) линия натоварена накрая с чисто реактивно съпротивление (бобина или конданзатор)
Режим на бягаща вълна. Линията се натоварва с чисто активен товар равен на характеристичното (вълново) съпротивление.
Режим на смесени вълни имам реактивно активен товар. Това разработвам и усъваршенствам. Имам обнадеждаващи резултати в товара имам усилване на мощността/енергията.
Допълнителната енергията е малко под 10%, генераторният режим е нестабилен, извършвам усъвършенствания и увеличаване на усилването от стоящата вълна. При стояща вълна имаме реактивна енергия, фазова разлика между ток и напрежение +/-90 градуса - любимата ми трансформация. Генераторът е в максимум товара в минимум, обратно товарът в максимум, генератора минимум. Имаме информационен обмен, развързване енергетично, или обмен на познатата реактивна енергия.
Дългата линия ми е едноредова четирифилярна намотка навита на феритен тороид. Обща дължина на четирите проводника около 6 метра, четири дължини по 1,5 метра.
« Последна редакция: Май 08, 2013, 11:24:10 pm от mi68 »