Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448830 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Колеги, за съжаление от тази сутрин, поставям под съмнение, коректността на генератора на Капанадзе. Въпросът е, защо нещата се получават на 50 херца, честотата, на която работят електроцентралите в Европа. Дали не се черпи ток от тях?
Цитат
Не съм лягал вече около 50 часа 8)  Зае_ах високите честоти и направо към 50Hz
Докато колегата Chat, не задейства генератора на честота, различна от мрежовата, моето мнение ще е че постановката не е коректна, за да се нарече СЕ. Предлагам Chat,  да се опита да промени честотата на 70 херца примерно и да сподели, дали и тогава уреда работи.  Стискам палци и дано това не се окаже, просто уред за безжично приемане на електричество.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 10:19:13 am от edin »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
 Хайде сега малко смях в залата (за смях станах вече). Проведох следният експеримент. Долу прикачвам схемата. Резултати никакви. Не съм приключил още. Опитвам се да увелича тока към лампата, след безиндуктивната бобина. Представям схемата за да има за какво да говорим по практично.
Ако Капанадзе използва какъвто и да е електрически резонанс не му ли са нужни доста големи индуктивности или капацитети за 50 херца?

Поздрави

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто

Ако Капанадзе използва какъвто и да е електрически резонанс не му ли са нужни доста големи индуктивности или капацитети за 50 херца?

Поздрави

Ако модулацията е на 50 херца, не са нужни. Някъде из схемите видях надпис "ФИЛТЪР" ! Логично, за модулиран сигнал.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 09:14:29 pm от edin »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здрасти vsl,
ще си позволя да ти кажа нещо - сигурен съм, че ще ти спестя много разочарования за в бъдеще.
Всички тези схеми с индуктивности са обречени на провал  поради една единствена причина. Това са затворени кръгове или контури в които какъвто и резонанс да предизвикваш няма от къде да се появи нещо в повече. Казано с други думи - посредством резонанс ще успееш да увеличиш присъствието на един параметър за сметка на друг като сумарно взети заедно ще са равни в най-добрия случай на входните ти параметри. Това е първото нещо което не трябва да забравяш. Второто нещо е, че винаги когато искаш да вземеш дори и един джаул енергия ще получиш точно толкова (един джаул) съпротива. Това е реакцията на Ленц. Ще ти кажа и трето нещо, което е нагледно обяснение на предходните две. Ако имаш две кофи едната пълна с вода до горе а  другата празна, колкото и да преливаш вода от едната в другата и обратно, колкото и бързо да го правиш ( било то 50 пъти в секунда или 5 милиона пъти в секунда ) то няма от къде да ти дойде трета кофа С "вода". Ако случайно си намериш от къде да си откраднеш трета кофа С "вода"  - то задължително към нея ще има и четвърта - БЕЗ "вода", която ще иска да ти ги изравни енергийно. И в контекста на тези сравнения, мисля, че вече се сещаш, че единствения начин да си напълниш кофите безплатно е да си намериш река в която гравитацията да върши работата, а ти само да си топиш кофите вътре.
И сега по същество: Единственото известно и със сигурност работещо устройство познато на човечеството, единственото устройство използващо енергията на пространството, това е най-обикновения хладилник.  Това което се иска от нас е да намерим  електрически или електромагнитни процеси, които да са аналогични на термодинамичните изобарен, изохорен, изотермен и адиабатен процеси, за да може да се предизвика електрически еквивалент на цикъла на Карно и обратния цикъл на Карно, и така да се направи машина с КОП над 1. хубавото на електромагнитните процеси е , че за разлика от термодинамичните могат да се забързват почти до безкрайност и това би позволило увеличаване на КОП до безкрайност, а лошото им е , че някак си не се намират толкова лесно аналогии.
Поздрави
P.S. Остави го колегата Ctah - бъди сигурен , че никога няма да покаже какво е направил - нали се сещаш защо :)
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 09:28:30 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Само да допълня coke2k, че и при хладилника няма нищо неестествено. Просто се използват вещества, които могат да отнемат голямо количество топлина (фреон, амоняк, хелий).
Не разбрах етера само за електро-магнитните процеси ли съществува или за всичко в природата?
Ако се натисне пружина и след това се отпусне, етера ли я връща или това става благодарение на свойствата на материала от който е направена пружината?
Като се избута една кола например на хълма и се пусне надолу, етера ли я бута или нейната маса и земното привличане вършат това?
Като се пусне ток в бобина и след това се спре, етера ли "натиска" и създава обратен импулс или "затихващото" магнитно поле. М/у другото, като се спре тока в бобината, това "затихващо" магнитно поле индуцира ток в същата посока, като тока, който е бил от захранващия източник. Но тъй като магнитното поле намалява, намалява и тока и за да се запази равновесието(разбирай енергията, разбирай ЗЗЕ), Напрежението расте. Това е обратния импулс за който се говори и се залагат много надежди. Естествено напрежението не расте до безкрайност, докато тока клони към нула, а приема някаква реална стойност, такава че като се умножи по тока да се получи първоначално подадената енергия.
Така, че ЕНЕРГИЯ=ЕНЕРГИЯ. По-коректно: (ЕНЕРГИЯ за определено ВРЕМЕ) = (ЕНЕРГИЯ за определено ВРЕМЕ).
Съжалявам!

Трябва да се търси източник на енергия!
Слънцето, вятъра и водата ги оставям.
Засега залагам на постоянния магнит.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 09:07:06 am от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Аз не знам етер метер и разни такива, но не мога да направя аналогията между свиването на магнитното поле ОЕДН и всички останали видове свивания. Обосновавам се:
Ако имаме балон (може и презерватив да речем)  - надуваме го и ако не предприемем нищо той под въздействието на околното налягане и еластичните сили действащи благодарение на материала от който е направен се свива много бързо. Какво става? Надувайки го, ние сгъстяваме въздуха в него като се случват две неща - увеличаваме температурата на въздуха вътре и увеличаваме налягането вътре. Ако поставим един клапан бихме могли неопределено дълго време да го задържим в надуто състояние, като единственото което ще се случи е , че повишената му температура ще се изравни с температурата на околното пространство (безплатно).
Ако ползваме аналогия с бобина - Пускаме някакъв ток през бобина (демек надуваме балона)  - на първо четене се случва нещо подобно като при балона т.е. има един момент на преодоляване на еластичната сила което е фактически насилствена промяна на ориентацията на домените в решетката на магнитопровода ако има такъв и преодоляване на съпротивлението на проводника.  Ако бобината е въздушна нещата са подобни като почти нямаме съпротива от страна на магнитни домени тъй като тогава просто те липсват. Такааа ...въпроса ми е е какъв би могъл да бъде клапана който след спиране на тока да задържи магнитното поле в бобината без то да  се връща обратно бързо както при балона ... не знам дали става ясно какво искам да кажа, но според мен ако се намери начин това обратно свиване на ел магнитното поле да се забави (да се дроселира като при хладилните машини) си мисля, че ще се получи ефекта на охлаждане или приемане на енергия отвън.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 09:09:49 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Такааа ...въпроса ми е е какъв би могъл да бъде клапана който след спиране на тока да задържи магнитното поле в бобината без то да  се връща обратно бързо както при балона ... не знам дали става ясно какво искам да кажа, но според мен ако се намери начин това обратно свиване на ел магнитното поле да се забави (да се дроселира като при хладилните машини) си мисля, че ще се получи ефекта на охлаждане или приемане на енергия отвън.
coke2k, тъй като движещите се електрични заряди (тока) са причина за създаването на магнитно поле около проводника, то като се премахнат няма как да съществува магнитно поле.
Все едно като се изпусне въздуха от балона, той (балона) да остане пак надут.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравей coke2k! Надуваш първия „балон“, бобина, въздуха, който го издува е тока, а налягането вътре е напрежението. Всичко това ти го създаваш изкуствено. А около втория „балон“, бобина, създаваш зона с ниско налягане, равно на налягането в първия балон, само че с обратен знак и втория балон сам ще се надуе. Или в него ще навлезе въздух и ще се извърши някаква работа, без да влагаш енергия. Силата, която ще накара балона да се надуе е налягането на етера или средата, за да възстанови равновесието. Ти не преливаш единия балон в другия, а втория се пълни с въздух от етера. От там идва енергията, тя не може да дойде от нищото и закона за запазване на енергията не се нарушава. Затова тези устройства не, са перпетуум мобиле, а преобразуватели на енергия. Само, че втория балон трябва да „знае“, какво е налягането в първия, за да го достигне. Или вече в електрическия вариант двете бобини трябва да имат задължително индуктивна връзка, както са дадени в патентите на Капанадзе. Този пример с балоните не е удачен, защото след надуването няма вече никакво движение и естествено не се извършва никаква работа, но пак може да се хване смисъла.
Здравей Velektra! Етера е много фина субстанция, която действа на много високо енергийно ниво. Той изгражда и поддържа ядрата и електроните в атомите, за да не се разхвърчат в нищото или поддържа равновесието в материята и я изгражда, защото етера - това, са най-малките градивни частици и при различни техни комбинации се създават различните атоми. Както тока е флуид, така и етера е флуид или енергия с много малка дължина на вълната, която със сегашните уреди не можем да регистрираме все още. Примерно въздуха, етера изгражда и поддържа в равновесие всички ядра, електрони, атоми, молекули на въздуха и оказва единствено налягане върху тях, за да ги държи в равновесие. Вече тези атоми и молекули с тяхната маса създават атмосферното налягане. Същото се отнася за цялата материя.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 09:13:58 am от Maistora52 »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Във връзка с пост номер 76 на coke2k искам да споделя някои мои хрумвания /мисля също, че това, което ще кажа съм го чел някъде или съм гледал клип в тубата, но не мога да ги открия и двата източника/.
И така: Как може да задържим магнитното поле на бобината да не се върне почти мигновено?
По този въпрос четох някъде /а може и да си измислям  ;D/, че когато се пропусне ток /постоянен ли беше или променлив не помня/ по прав проводник, то проводника се поляризира /наелектризира/. Така че моята аналогия е, че когато се пропусне ток по проводника, то съпротивлението се явява силата, която е нужна за поляризирането /наелектризирането/ на проводника и преразпределянето на зарядите по повърхността му. Иииии след като се прекъсне източника на захранване, то тези заряди се връщат по първоначалните си места и по този начин се получава може би ОЕДС-то!?!? Но всичко това трябва да се провери /или ако успея да намеря страницата, където съм го чел това нещо и май беше на руски/. Това е едно на ръка.
Второто: Всички знаем, че когато по проводника протича ток той се нагрява. В тубата гледах клип, на който при нагряване на проводника протича ток /измериха го с аналогов амперметър до колкото си спомням/. Та идеята ми е както викат руснаците "Скрестить ежа и ужа", т.е. ако в дадена верига има високо напрежение /слаб ток/ и разрядник, то може ли при нагряване на разрядника, или проводника /проводника може да се нагрява и индуктивно/ да се получи тази кръстоска ток-напрежение.
Надявам се, че има доза истина в моите драсканици по-горе!
А във връзка с множеството успешни репликации на СЕ-устройства по-света /в повечето случаи Русия/, а отскоро и у нас, ще кажа само едно: Този, който иска да даде /подари/ нещо го прави безусловно, без намеци за каквито и да било компенсации /връщане на услугата и тем подобни/, без увъртания и го прави без да се замисля много.
Силно се надявам устройството на Ctah да е реално, но "Поживём — увидим".

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Такааа ...въпроса ми е е какъв би могъл да бъде клапана който след спиране на тока да задържи магнитното поле в бобината без то да  се връща обратно бързо както при балона ... не знам дали става ясно какво искам да кажа, но според мен ако се намери начин това обратно свиване на ел магнитното поле да се забави (да се дроселира като при хладилните машини) си мисля, че ще се получи ефекта на охлаждане или приемане на енергия отвън.
При намаляване на съпротивлението на веригата през която се разрежда обратният импулс, то времето за това разреждане се увеличава, като при достигане на свръхпроводимост то става безкрайност.
Опитай да гасиш през демпферен ,с малко съпротивление, и времето ще нарасне до няколко стотици милисекунди!
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 12:35:22 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Такива диоди имаше някъде по CRT мониторите до колкото помня. Ще пробвам.

Velektra

  • Гост
Здравей, mito_kupona!
На този етап нищо не отричам и всичко приемам, че съществува. И етера. Целта е да си обясня нещата, ако може физически. Разбере ли се физиката на нещата и процесите, тогава всякакво устройство може да се направи.
Ако не ти е писнало да ми обясняваш, кажи за следния вариант.
Ако например пуснем ток в бобина и нарушим равновесието на пет атома, то ефира би трябвало да възстанови равновесието само на тези пет атома. Ако получим от ефира нещо гратис, то би трябвало той (ефира) да наруши равновесието на други атоми, за да черпим от там енергия. Къде греша в случая?
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 12:12:25 pm от Velektra »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Това, което визираш в предния си пост го гледах в един клип, който не откривам. Как се задържа магнитното поле? Постановката беше следната. Подковообразна сърцевина от някаква скоба за тръби с две бобини, по спомен. Магнитния поток през сърцевината се затваря със слаб правоъгълен магнит. Подава се  напрежение към едната бобина, при затворен магнитопровод. Спира се напрежението и се вижда, че магнита е залепнал, много силно към подковообразната сърцевина. Към втората бобина има свързан светодиод. В момента, в който магнитът се отлепи от подковата и се отвори кръга на магнитното поле, светодиодът излъчва светлинен импулс.

Tomika

  • Гост
"Edin"
 Изходната честота е 50Hz, защото такава задава да получи и му е нужна.
 "Chat"
 На каква честота ти е високото? Ако е около 21MHz, внимавай и замери за лъчение. От опит.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
В момента гадаеш, а Ctah каза, че няма "гадни излъчвания".
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 10:48:09 am от edin »