Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3449499 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
колега NARCIS, преди няколко дни получих непредназначен за мен въпрос от объркал се потребител във руския форум, та той във въпроса си питаше подробности за някакъв разрядник, после стана ясно, че потребителят към който е бил предназначен въпроса е бил при Капанадзе, който му казал, че тайната е във прекъсвача (на руски прерыватель), който се намирал във кутията във видеото от 2004г., който успеел да го направи така както трябва щял да получи СЕ. Ето прилагам съобщението му

NARCIS

  • Гост
Голямо е като мегабайти и не можа да се качи пробвах няколко пъти.
Между другото ще ти дам една идея, имаше някъде една схема с два трафа и кондензатор между тях 200w на 2.5kw .
Аз я правих преди време със същия генератор на първия траф и той влиза в режим на генератор на реактивна енергия,вход захранване 30мили ампера изход 130милиампера
на втория траф,но първия траф грее магнитопровода.
След като сложиш вн. на вторичната на втория траф първия спира да грее .
А консумацията е 0.

Това са на Капанадзе глупостите, както и патента на Тесла който показва.
Става въпрос за съвсем различно нещо , та то нещата се случват и без земя.
Всъщност между установката и земята има потенциал, което налага нейното заземяване и бързо разрушаване, малко волтове много ампери.
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 06:06:41 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Колега Нарцис, успокойте "топката" - за да допълните текст към свой преден пост, натиснете бутончето над съответния пост, вдясно, "редактирай" или "edit".

NARCIS

  • Гост
С тея телефони е изнервящо да се пише, много се извинявам.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Айде от мене да мине  :) На вниманието на тези, които работят /моля теоретичните плямпала да си траят, щото дразнят не само мене, а плюс това и провалят форума - даже почти са го направили вече вследствие криворазбрана демокрация/.

Захранване от акумулатор 7,5 амперчаса. Консумация при работа на системата: 12 волта, 1 ампер - при всички режими не мърда.
1. нормална искра след ВН бобина от Лада
2. почти нормална, но вече виолетова искра след т.нар. "блокиране на обратния ток", което както обясних на който ми чете постовете без насмешка, не е точно това. Виолетовия пламък показва наличие на хладен /оргонен/ ток. Справка - Тесла, Ерик Долард
3. мощен разряд, почти волтова дъга - след включване на еди какъв си елемент във веригата. Това е второто условия от задачата  ;)

Източник:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=149&start=30
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=149&start=40

Резултатът е неизвестно засега количество енергия, вероятно в плюс, което предстои да се оползотвори. Видно с просто око, без прибори. Ще се радвам на идеи от вас /като по-учени електротехнически хора/ как да извадим евентуалното СЕ от разрядника, за да се използва. Ние в моя форум си работим по нашия си план, но все пак повече глави обикновено са повече акъл. Или както се казваше във соц.секс лозунга - Пролетарии всех стран, соединяйтесь!  ;D

Поздрави от дисидентите  8)


NARCIS

  • Гост
Последният пример който дадох, с двата трафа направо крещи, има повтаряемост и доказва принципа със присъствието отново на същия радио шум.
Без шума няма СЕ.
Факт !

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Последният пример който дадох, с двата трафа направо крещи, има повтаряемост и доказва принципа със присъствието отново на същия радио шум.
Без шума няма СЕ.
Факт !
да не би да намеквате за белия шум?

NARCIS

  • Гост
Всъщност защо е шум? Аз лично смятам че не е а само така се чува.
Като погледне човек осцилоскопа не е никак така. Просто стръмни импулси с потенциал.
Как може човек да направи радио и да слуша всяка тяхна честота, не става, нали? - та то това са разряди и след като предположим че е така какво имаме ?
Импулси с почти еднаква продължителност.
Но на различна честота, ще кажете как е възможно това . Ами възможно е, и е факт. Вн прави така че все едно имате хетеродин и предавател в едно.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:04:31 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Цитат
Ще се радвам на идеи от вас /като по-учени електротехнически хора/ как да извадим евентуалното СЕ от разрядника, за да се използва

Веднага ми идва в главата постановката на Кеше. Имаме плазма (респективно ще приемем разрядник), която плазма е обгърната с бобина. Предлагам бобина около разрядника.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:05:15 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
edin
Да, всъщност това правим в момента :) Бобината е по методиката на Тесла, навита на бамбукови пръчки за барбекю  ;) за да е с решетъчна конструкция и се нанизва на искрището. Там има вариант и за съставяне на особен вид радиантен траф, но ще видим какво ще излезе на практика. Благодаря за поста, явно така трябва да е, не знаех че и Кеше така вади СЕ-то.
Поздрави! 

NARCIS

  • Гост
Нищо подобно .
Нека вкараме малко светлина във форума.
Имаме някаква частица която преминава квантова бариера.
Всъщност йоносферата - е, значи тази частица има енергията да го направи, и на всичко отгоре се сблъсква с нещо за да отдаде заряд или импулс, който вие да чуете в най-обикновен детекторен приемник .
Но , следват много други фактори.
Колко енергия е необходима на една станция, за да я чуете.
Значи имаме много радио станции с еднаква продължителност на разряд и съответно, много по-ниска честота от собствената.
Е, тогава имаме електромагнитни вълни, а и неизбежно стоящи и насрещни.
Радио ехо също.
Кажете, че не е така !!!!
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:08:07 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Не мисля, че има заряди отдаващи енергия. Има магнитни полета. Кеше създава магнитното поле от  въртяща се плазма. На нас ни е необходима съвсем малко плазма, защото енергията в нея е колосална. В искрището ако няма въртяща се плазма, то може бобината да се направи въртяща.
Мисля, че плазмата е най-близкото състояние на материята до чистия етер и затова е в основата на СЕ.
Преди време, някой тук спомена за искрата, и че нещо става с материята в нея. Смятам, че е бил на прав път.
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:09:07 am от Maistora52 »

NARCIS

  • Гост
Плазма, що е плазма, магнитни полета, почваме пак на първото стъпало, то и северното сияние е плазма. Къде е? - енергията има и поле - НЕ СЪМ ЗАПОЗНАТ С КЕШЕ.
Но знам че като се хвърли човек на много получава НИЩО.
Нека обсъдим малкото.
Лазера също е плазма, йонизиран газ.
Де факто, ако приемем че един ЦО2 е наистина такъв и приемем факта, че харчи два пъти повече азот, после хелий и най-малко цо2, защо тогава е цо2 лазер .
Най срещаният газ е азот.
А хелия е на изчерпване, като полезно изкопаемо в атмосферата, най-евтин, но ще стане най-скъп.
Защо тогава е казано, ЦО2 ЛАЗЕР.
Идея нямаш колега, същото е и с реализацията на Кеше.
Но знам едно, всеки проводник е антена и приемник, независимо от дължината.
Поздрави
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:12:35 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
колеги, моля, моля не намесвайте тук този откровен мошеник и измамник за мен - Мерхан Кеш, който търси единствено лапнишарани да му се вързват, тук нещата не са като неговите фантасмагории, моля разсъждавайте трезво и здраво стъпили на земята и не прекалявайте с въображението, защото голяма е вероятността да ви изиграе лоша шега (както се случва в действителност)
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 09:13:21 am от Maistora52 »