Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3449892 пъти)

NARCIS

  • Гост
Мммм, изгледа ли филмчето, съжалявам за качеството.
Снимах го набързо, нее проблем да го заснема пак.
Ти поне си напред с материята може да обясниш ефекта когато разкачам кондензатора.
Слушай внимателно какво прави полето.
Поздрави.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Така.... видях го, но има много неясни моменти. Според мен:
1) махни този телефон дето си го сложил да се зарежда - така ще отпадне част от плетеницата кабели.
2) сложи автомобилна крушка 12В/55вата и мери на нея ток и напрежение
3) филтрирай си добре това което мериш , че тоя мултицет не мери вярно високи честоти и пулсиращи токове. (има вероятност да измериш напрежения от порядъка на 600 700 волта.
4) Моля те направи още едно видео и нарисувай схема по която си навързал нещата.

NARCIS

  • Гост
Забеляза ли че едната бобина е откачена?
Закача ли я ,място няма да си намериш.
Продължавай в същия дух!
« Последна редакция: Август 05, 2014, 08:23:07 pm от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Закачи я де, нека видим какво става.

Иначе и аз съм на мнение, че изхода трябва да е с лампа, реотан или нещо си там, което има реално потребление. Уредите много лесно се лъжат, особенно ако нацелиш честотата им на дискретизация.
Не го приемай като заяждане ... това са рисковете на професията! Факт - уредите не винаги мерят правилно.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Ами добре. Не се престаравай, няма да сърдя. Аз от сега започвам да си търся място, че като включиш бобината ии не знам.
Пак казвам - не се заяждам - това което се вижда на видеото е неясно, това което се мери е неясно, това което искаш да покажеш е неясно, това всичко което до сега разправяш е неясно. Кажи ми как според теб да се държа с човек на който нищо не му е ясно.
Ако само аз не разбирам да кажем, че съм се объркал нещо, но при положение, че никой не разбира това което правиш ..... не знам какво да ти кажа.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Всъщност, от тази плетеница на кабели, не можах нищо да схвана. Кой е източника, кой е консуматора, къде мериш и какво мериш, честота, форма на импулса и т.н. Но съдейки по написаното, "впечатляващо"! Подаваш 20 V x 0.4 A активна енергия и получаваш 24 V x 2.0 A реактивна такава. Някъде в тази плетеница от кабели явно се загуби косинус Ф -то. Остава да ни споделиш и по какъв начин определи, че получаваш повече?
Не знам дали падаш от Марс, но ние не сме ловени с капан за мишки, г-н "Многознайко". Няма нужда да пускаш простотиите "глътка по глътка" - давай, изходи се наведнъж!  >:(

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
големите открития предстоят ,близките 5-10г. ще се нагледаме на СЕ ,хората разбраха че  ни будалкат и взеха да го търсят - а това е важното за да се достигне.
Поздрави Нарцис!Кефиш ;)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
NARCIS, коментирай това:

Книжката на уреда ти:
http://cdn1.globalmediapro.com/att/a/2/f/8/a2f8x3/vc9808_manual.pdf

Frequency response:
Range less than 200V: 40~400Hz
Range 750V: 40~100Hz

... уреда ти е читав до 400Hz на AC и ако гледаш на нещата сериозно, ще търсиш друг начин на доказателство, освен китайския си уред, който очевидно ползваш извън спецификация.

NARCIS

  • Гост
Виж, накрая на видеото, меря накъсо 1. нещо си .
Понеже нямам такава лампа ще ви меря с резистор на късо.
Някакви предложения?
Щом съм във форума значи имам цел!
Ако желаех да патентовам или да продавам щях да го направя отдавна.
Е появи се един дето има се, обаче що ти дреме , 99процента няма щото е ние нямаме.
Между другото, има едно нещо което не мога да покажа при разкачането на кондензатора.
Полето тропа от намотка във намотка.
И като вдигнеш резонансната работи пак но не се чува.
Също така дължината на импулса е от мн. Голямо значение.
Като при ферорезонанса .
Той също е NMR движиш домени.
Аз ви показах на видеото ферит но може и без него въздух.
Важен е резонанса .
Това и видяхте , нали го сънувате така беше писал някой.
В резултат на това видеото остана без звук.
Виж след колко време се възстанавява.
А сега е ред на детективите.И аз съм го правил.
Мога да кажа само че в нета няма работеща схема.
Не е нужно заземяване !
То е проблем !
Хидротаран !
« Последна редакция: Октомври 22, 2014, 10:03:37 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
колега NARCIS вижте сега, ако приемем хипотетично, че се касае за ЯМР, то генератора ви не би работил дълго време (няма място в тази тема), освен това за да има ЯМР е необходима честота в мегахерци, а вие боравите с килохерци (хармониците също не се зачитат), замислете се и не ръсете повече необмислени глупости на принципа на чул от тук отам
« Последна редакция: Август 04, 2014, 07:34:10 pm от x_name41 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Това е изказване на човек който идея няма за ямр.
Какво направи с ямр ?
Ще отговоря вместо теб , нищо , чел си , гледал си.
Излез от кръгчето !!!!!!!!!
а ти какво си направил случайно? (със същата елементна база с която експериментирам и аз, присмял се хърбел на щърбел :) ), айде моля ти се (аман от знайковци)
« Последна редакция: Август 04, 2014, 08:46:52 pm от x_name41 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Абе Колеги, аз на осцилоскоп тектроникс вадя 3 пъти КПД, но знам, че не е вярно! И знам защо, камо ли за разни китайчета и прочее. Пийте една студена вода сега, че от високо падането боли.

Иначе съм съгласен с колегата по-горе, може би беше coke2k - "тартора" на групата и понятие си няма какво говори. Но това е от позицията на тъпите, незнаещите и неразбитащите, така че просто ми игнорирайте коментара.

Velektra

  • Гост
NARCIS, моля те, отговори на въпроса - с каква цел влезе във форума и защо показваш устройството, което си направил?
Според мен няма нищо лошо и в това дори да се похвалиш. Но би трябвало с факти и примери, за да се убедим. Ако има недомлъвки, как да разберем. Ако пък не искаш да издаваш схемата тогава още от началото си обречен да не те разберем и накрая да се скараме.
Това би трябвало да ти е било ясно още когато започваше.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Просто тук има няколко готини човека, реалисти и истински инженери.  ;D

ПС: и добре, че ги има...

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   На мен схемата ми хареса. Доколкото разбрах, имаме резонансен контур - да речем, че токът в него има максимална стойност 10А. Транзисторът се отваря, когато токът е достигнал до стойност 9А и добавя още малко ток за да се стигне до максималната стойност 10А. За по-големи мощности обаче ще трябва як транзистор. Мисля си и за по-твърдо спиране на тока като при хидротарана. При чистия резонанс нещата са малко "по-меки".