Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447460 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Правя лирическо отклонение. Ако Ной е построил ковчег то е по вдъхновение. Теорията е израз на идея и вдъхновение. Когато се дават отценки то е хубаво да не се слушат корифей като професори и академици, а да се изкълве материала под лупа. Във физиката има два принципа
-далекодействието (мигновенно взаимодействие)
-близкодействието(взаимодействие с крайна скорост т.е. елекромагнитната константа=300 000 км/сек
Междудругото успях да Убедя едно банско старче на 80 години дето работи с колайдера и пише дисертации, кой му дава пари за това, че яко грешат. Сам стигна до извода, че Вселената е нелинейна и свободна потенциална енергия съществува.
Двата принципа са верни, защото описват две състояния на вакума, свръх текучество -електромагнетизъм, абсолютно твърдо тяло -спиново(торсионно) поле. Доста ме разочароват такива коментари. Най-добре да чакаме гювеч от горе.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 06:17:42 pm от mi68 »

giunal

  • Гост
Забележете Капанадзе показва в зелената кутия трифазен трансформатор на всяко ядро в средата има бобина.

mi68 къде видя че, Капанадзе показва какво има в зелената кутия. Ако може да ни просветлиш малко. :) :) :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Четейки постовете на SR и това, че резонанс има но той не е параметричен, а става въпрос за друг резонанс, за който ако се сетим може и да разгадаем тайната, ми хрумна идеята за един вид резонанс:

В радиестезията се прима, че всяко тяло трепти с определена честота. Всеки метал има собствена резонансна честота. Багетистите откриват метали, като държат "свидетел" в едната си ръка (това е парче от същия метал) и ползвайки мозъка за усилвател регистрират трептенията от търсения метал, който се филтрира чрез "свидетеля". На този принцип работи и електронния багет, който съдържа генератор и антена с филтър - "свидетел". Метода работи на 100%, виждал съм не един път на практика.

Ако при Капанадзе генератора се ползва някаква сърцевина, трябва да се опита да се искрува с високо напрежение на резонансната честота на метала от който е изградена сърцевината, т.е. генератора за високото напрежение да е от порядъка на 5-8 kHz с възможност за плавно регулиране. В момента правя такъв с SG3525, проблем само е навиването на високоволтовия трансформатор. Не се сещам сега каква точно е резонансната честота при желязото/ферита, но е от порядъка на 5-8 kHz. Ако пък няма сърцевина, може да се пробва да се искрува с резонансната честота на медта. Честотите на тези метали ги имам в една книга, трябва да ги потърся.

Някой пробвал ли е с експеримент това?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здрасти EDM!

Това, за което говориш е резонанс на.. (знам ли на какво точно, но...) резонансна честота на определен метал. Със сигурност имам информация за такива опити, провеждани от инж. Гьошев (има регистрация при нас).

За резонанс на самия материял говори и Стивън Марк (ТПУ), ако не се лъжа за тетраедъра, където масово се обсъждаше ядрено-магнитен резонанс (ЯМР).

Проблемът е, че се говори за доста точни честоти. За медта се обсъжда хармоник на 172 МХз -> http://mazeto.net/index.php?topic=225.msg2507#msg2507

Успех!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Здравей mzk,

Знам за ядреномагнитния резонанс, за чешкия патент и тетраедъра. Но не, не мисля, че става въпрос за ЯМР. При него честотите са много високи. Капанадзе направо от "кол и въже" е сбрл генератора, такива високи честоти направо ги изключвам, като въриант. SR казва: Много прости са нещата, всеки школник може да го направи. Не е за школник работа с високи честоти.

Аз друго имам предвид. Всеки метал има собствена резонансна честота, може да има и таква на ЯМР, но има и друга, и аз като тебе не знам каква точно е, но тази честота за всички метали включително варира от 3-20kHz. Който се е занимавал с металдетектори сериозно, знае за какво говоря. Не мога да си намеря оная книга в която са изписани тези резонансни честоти. ЯМР вероятно е резонанс на ядрото на атома, а този за когото говоря е вероятно на атома или нещо друго .....скоро ще разбера  :). При всички случаи честотата е ниска, в звуковия обхват. Искрата и при SR и при Капанадзе не ми изглежда в MHz. Но е възможно да се искрува с ниска честота в килохерцовия обхват, а да се ползва хармоник в мегахерцовия, но това е хипотеза. Трябва да се пробва на практика, така както Тесла е правил нещата, а философията е развивал едва когато е имал резултат.

За тетраедъра съм скептичен - никой не е правил такова нещо, няма такова чудо на практика. Теории в НЕТа дал Господ. Много руски учени написаха книги за СЕ, теории, но ни един от тях не я е виждал, защото вероятно първо си създават теория, базирана на конвенционалната физика.

Не знаех, че Ст. Марк е правил подобен коментар. Твърде вероятно е и ТПУ да ползва такъв принцип. ТПУто работи на около 6,5 kHz, всъщност това е резонансната честота на златото  :D.

При всички случаи, трябва да се ползва високоволтов инвертор, направен кадърно, не еднотранзисторни пионерски схеми, а PMW, които да имат възможност да променят честотата и коефициента на запълване и задължително двутактни. И последно, че стана роман - мисля, че искруването е с ДВУПОЛЯРНИ ИМПУЛСИ, НЕ С ЕДНОПОЛЯРНИ !!! - вижда се в турския вариант на Капанадзе, дирктно от края на бобината се подава искрата.

mandela_77

  • Гост
Здравейте на всички! Следя форума може би от самото начало. Според мен разковничето на Тариел е в заземлението!!!
В природата нищо не се губи, просто се трансформира от едно състояние в друго. Така и получената енергия от Капанадзе е трансформирана от заземлението чрез което от енергията на земята (като огромен магнит) се получава на изхода на установката му!
 "...самоиндуцираното напрежение е именно отклик на средата - ефира..." Мисля, че получената енергия е трансформирана посредством перпендикулярните намотки на установката между заземлението и ефира!!!
Поздрави.
   

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Според мен mi68 би могъл да каже нещо за искрищата - максимални честоти и пр. При него има доста сериозна литература за тях, а самият той е чел не малко. Честотата на искрището, ако е над 25 Хз вече трудно се разбира, камо ли в МХз. Може да се направи спектър анализ на звука на видеото и да се "чуе" честотата на искрата.

Сега за заземяването - отново при mi68 - при опити с електроскопи има интересен ефект със заземяване, но не мога да коментирам, тъй като литературата не е моя и не е при мен. Но беше нещо от сорта, че електроскопа променя поляритета на резултата, ако се заземи  :o

mandela_77

  • Гост
Искаш да кажеш, че фазата (да я наречем) идва от заземления радиатор??
Не изключвам да е така, но защо питат заземлението с голи ръце?
Или варианта с промяната на поляритета да се случва в електроскопа?!!
Хм, има резон...

Hacko

  • Гост
Колеги до колкото разбирам, тук : http://jnaudin.free.fr/kapagen/replications.htm има доста репликации на Капандзе. Има и схеми дори. Чудя се дали не са фейк тези схеми. Защото ако са работещи би трябвало вече никой да не използва електричеството от контакта :)
« Последна редакция: Март 25, 2011, 12:52:59 pm от Hacko »

Hacko

  • Гост
Колеги съфорумци, на тази снимка на Исмаел Авизо пише F.E.
Някой знае ли какво означава това? Мисля, че е свързано с на Капанадзе бобината.
« Последна редакция: Март 25, 2011, 09:45:39 pm от altium »

vitan

  • Гост
Човека се радва, че неговата фрии енерджи (F.E.) антена работи така, както е очаквал… Самия Исмаел доколкото помня казва, че работи на друг принцип, различен от Капанадзе. До към СВЧ.

Hacko

  • Гост
Само ако знаете как ме е яд на Тариел Капанадзе, че не иска да сподели плановете. В филма му казва, че говорил със Саакашвили. А много хора знаят, че въпросният президент робува на американците. Не мога да разбера какво чака още Капанадзе. Дори местни медии го пишат за шарлатанин Капанадзе. Че били измислили звуково оръжие. Аз да направя такъв генератор и някоя медия да ми каже така, веднага по форумите "пълни планове как да си направите генератор за свободна енергия".

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Вече е осъществена реална репликация със самозахранване на установката на SR. Изпълнителят и е с ник Деламорто. Доколкото разбирам в следващите дни ще има ясно разяснение така, че лесно да бъде възпроизведена от всеки желаещ.   
http://www.youtube.com/watch?v=VlMU9H3-ShE&feature=player_detailpage

Вярвам и надявам се най-сетне това, което всички желаем се случва... ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Браво  :D!!! - това може само да ни радва.

Дано удържи на обещанието си руснака. Забелязах, че има ферити. Но защо е тоя голям мрещов траф.. ?  :-\ - в първата установка на Капанадзе (аквариума) има такъв траф.

teofilius, може ли да дадеш линк на форума, чийто участник е Delamorto?

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475