Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446667 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Защо се получава пад на напрежението, когато в мрежата се включи по-голям товар, ами защото енергията, която се подава по мрежата е точно определено количество. Представете си един голям резервоар с вода,като мрежата, когато загребем с една бутилка от един литър имаме определен пад на нивото, а когато загребем с една кофа от десет литра по-голям пад на нивото. А при Капанадзе, нека олицетворим източника на енергия, като огромен водопад. Подлагаш бутилка от един литър и получвчш един литър, подлагаш кофа от10 литра и получаваш 10 литра, подлагаш влакова цистерна и я пълниш и т.н.  Според мен той иска да каже, че при него източника на енергия е неизчерпаем, което е така.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравейте,

Ето ги двата файла в оригинал, на нашия сървър:
http://lib.mazeto.net:8080/Kapanadze/tariel-large.wmv
http://lib.mazeto.net:8080/Kapanadze/tariel_mech.mp4

Пуснал съм ги и да се конвертират, но не знам колко време ще отнеме. Както колегите са посъветвали, VideoLan (VLC) върши чудесна работа.
ПС: Файловете са достъпни само за България.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Разгледах внимателно видеото с "аквариума" и ми направи впечатление, че има два тесла трансформатора. Първият създава високоволтово електромагнитно поле и захранва втория, който има първична и вторична бобина и друга трета. Не видях обаче високо напрежение от ТХО-траф. Ползва за такова тесла-траф!

За да има СЕ трябва да имаме отворен трептящ кръг, т.е. да влиза енергията отвън. Вероятно тази енергия влиза през отворения магнитопровод на първичния тесла-траф, защото Капанадзе твърди, че дори без маса нещото работи, само дето му изгарял "електромагнита". Значи има и електромагнит!

Вероятно има значение как се изготвя високото напрежение, от затворен феритен магнитопровод или от отворен - тесла траф!

Схемата била типична Тесла, но не я имало на практика, по-скоро била унищожена.

Да не се окаже накрая, че източникът на СЕ са магнитните частици, които се генерират от слънцето, всъщност тези за които говори Ледскалнин.

Има и друго учудващо: Странно, Тесла няма ни един патент с магнити или нещо за магнити, освен бифилярната намотка. Учудващо е проста така да ги елиминира  :(.

kogechi

  • Гост
Здравейте колеги!
Прегледах видеото и без много да се изхвърлям, но ще се опитам да напиша субтитрите към него. Много е лош руският им език и е смесен с грузински. По отношение на руския (той ми е втори матерен) няма проблеми. След няколко повторения ще го разбера, но за грузинския с нищо не мога да помогна.
По отношение на искрата, която се коментира по-горе. Не става въпрос за някакъв разрядник. Устройството е било пресметнато за 10kV мощност, но му е изгоряло електронното управление (на няколко пъти споменава - "прекъсвач" или "регулатор на честотата"). Опитал се е да го смени, но поради малкото време за подготовка на тази демонстрация е решил да го замени със стария вариант - "искров прекъсвач". Така, че до колкото за момента разбрах - чрез "искровия прекъсвач" регулира резонансната честота. Колкото по близо са двата края на осите на "искровия прекъсвач" - толкова е по-голяма честотата и обратно.
За сега е това... Ще започна да пиша субтитрите...

Ако няма нужда от субтитрите кажете ми, поне да не си губя времето.

Поздрави на всички и успехи!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Ако няма нужда от субтитрите кажете ми, поне да не си губя времето.

Има нужда!
ПС: предварително благодаря :)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! След, като прегледах видеото няколко пъти, ми се струва, че голямата червена бобина е навита върху стъклена бутилка, а същите предположения имам и за колбаса в установката със зелената кутия. Естественно имам и логично обяснение, защо това е така. Забележете, какво излиза от към тънката страна на бобината, проводник с доста голямо сечение. Според мен това е лайнденска банка, която е кондензатора на генериращия контур и отгоре е навита бобината на същия контур. Всичко е много добре замаскирано, защото ако се види, принципа веднага ще стане ясен. Говорим за усилващата бобина на Тесла. Лайнденската банка е кондензатор, но какъв кондензатор, така че спокойно можем да приемем, че контура е отворен, а това е най-важното условие за получаване на СЕ. Аз проведох доста опити с резонанс и получих във втория , генериращия контур енергия няколко пъти по-голяма от входната, но сега вече разбирам къде ми е грешката, а тя е,че възбуждащата и генериращата бобини са навити на едно и също място и си влияят и влошават нещата независимо, дали са навити бифилярно или не. Тайната на Капанадзе е, как да се подзарежда кондензатора или банката с малко енергия, за да се преодолеят загубите в кръга и той да започне да генерира енергия, която се увеличава при всяко следващо колебание и стига до безкрайност. Затова е и разрядника, за да ограничава процеса. Ако ви е направило впечатление на видеото, когато Капи изключи голямата група лампи, честотата на разрядите се увеличава, а това е логично с това, за което говоря. Според мен, тук няма други източници на високо напрежение, то се получава, като функция от работата на генериращия контур. Процеса се поддържа без високо напрежение, а по индуктивен път, но как става това за мен все още е загадка, имам някои идеи и ще ги пробвам. Той говори и за електромагнит и мисля,че ако използва такъв е заради силното магнитно поле, което създава. Поздрави!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Вярно, "големия салам" е изтънен във вътрешния му край и прилича на бутилка, но по спомен в "зелената кутия" кабела на земното влиза и излиза от другата страна, т.е. трябва бутилката да е без дъно. Но знае ли човек, просто трябва да се направи опит. Всъщност трептящия кръг да представлява едно цяло, макарата да е кондензатор едновременно.

Вече правих такива опити, само че с фолио за кондензатор под намотките - нищо не получих. Но не съм пробвал в резонанс какво става.

Ако на демонстрацията присъстваха повече технически грамотни хора щеше да се знае много повече за конструкцията, а то само оная убава мома явно разбираше и гледаше умно  ;D.

Навярно ползва амплитудна модулация в конструкцията, понеже се вижда някакъв готов блок, вероятно от стар телевизор блок от кадрова развивка за 50 Хц. Но ако тайната е в някакъв електромагнит може и да няма модулация. Това за "чипа-памет", който изгорял ми се струва кьорфишек, на фона на руските кондензатори и транзистори и сглобката, като цяло.

Колега kogechi, направи субтитрите ако не те затруднява, повечето знаем добре руски но не всичко можем да преведем на 100%, а някой подробности могат да се окажат много съществени.

Поздрави!
« Последна редакция: Септември 08, 2011, 02:44:52 pm от EDM electronics »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
mito_kupona
Относно бутилката - виж предни мои постове за Павел Яблочков и 200 % овърюнити с електростатични методи. Лайденските банки са смесени оргонно-електрически устройства и натрупват оргон/од на вътрешния електрод /особено ако е вода, сама по себе си силно концентриращо го вешество/. Оттам идва СЕ-то, от преобразуването на оргона в допълнителен ел. заряд. Виж пак  при Райхенбах/Василатос по темата. Предполагам, че ако се вкара трептящ кръг в резонанс с кондензатор от този тип ще се извлече СЕ без проблем, т.е. ще стане оргонно електрическа помпа или трансформатор :) Капанадзе очевидно се е сетил, особено като се има предвид, че е архитект и няма спирачката на ел.образованието

EDM electronics
Опитай с вътрешния електрод-вода, там да е плюс и да е активната страна на кондензатора /тази която пряко се зарежда/ подобно на Яблочков. И аз мисля, че системата кондензатор-бобина е едно цяло.

Колеги, извинете ме ако пиша малко неясно, но се опитвам да съчетая моето виждане с вашите знания и терминология. Ако помогна с нещо, ще се радвам, свързването на привидно различни неща и факти ми е силна страна  :)   
Поздрави

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Колега caduceus,

Би ли споделил, от твоята гледна точка, как би изглеждал един такъв "воден" лайденски кондензатор? На пример - как си представяш контакта на вътрешния електрод с водата: просто потопена медна жица (но повърхността се окислява); медна спирала; метална мрежа/фолио; вътрешната повърхност на стъкленицата метализирана (тип едновремешните новогодишни играчки за елха); материал на стъкленицата - стъклена бутилка; обикновен буркан от 800 мл.; кварцова тръба с дължина 1м. и фи ??см. ?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Колега caduceus, не само че не пишеш неразбираемо, а е добре като казваш твоето виждане, защото на нас наистина ни пречи стандартното мислене.

Но аз все повече започвам да си мисля, че има нещо свързано по-скоро с мнагнетизма, отколкото с електростатиката. Отдолу на кутията - аквариум се вижда нещо обемно, като траф или електромагнит. Интересно е обяснението относно магнетизма на Ледскалнин: Земята генерира мощно електромагнитно поле, което всъщност идва от слънцето. Според този изобретател на Фрии енерджи генератор, магнетизма представлява много малки частици, които преминават в междуатомните пространства. Тези частици текат и през проводник, щом се пропусне ел. ток. Електроните ги повличат, но те не идват от нищото, те са навсякъде. Тогава се поляризират и текат в проводника, излизат от него перпендикулярно - правилото на дясната ръка. Постоянните магнити всъщност представляват магнитни кондензатори при които домейните са ориентирани правилно в две посоки, което става с намагнитването им. Обикновеното желязо също би било магнит, но при него домейните са хаотично и противопосочно разположени, именно затова те не могат за "обират" тия частици от въздуха, впрочем ги обират, но те взаимно се компенсират и не текат. Да текат, магнетизма е поток от частици!

 Енергията на магнитите не идва от тях самите или от нищото! Защо магнетизма представлява всъщност малки частици, кое го доказва: Ако светлината не може да премине през дърво, метал и пр., то магнитните частици преминават, което означава че са по-малки и т.н. има още примери.....

Друго което ме кара да мисля в тази посока е, че според Стивън Марк, ТПУ взима свободната енергия от магнитното поле на земята. Капанадзе казва във видеото, че дори без заземяване генератора работи - това изключва моите съмнения, че енергията във вид на магнетизъм или електростатика идва от земята. Това означава, че познатите ни патенти на Тесла не съвпадат с тази технология, още повече Капанадзе казва, че това което е направил го има само на теория от Тесла, т.е. всички тесла-схеми които знаем не са това което търсим.

Вероятно се повтарям, но не знаем какво е мнението на Тесла относно магнетизма или то е старателно покрито.

Още доводи: Ако извличаше енергия от въздуха във вид на електростатика, защо няма антена? Всички опити на Тесла за това са били свързани с кули, антени, по-високи планниски местности и т.н. SR също даде обяснение с домейните, без да коментирам дали е мошеник или не. Капанадзе каза че единствено Мелниченко е близо до технологията, а при него няма електростатика! Доказа се, че резонансен инвертор от един транзистор и феритен траф с приложена положителна обратна връзка по постоянно напрежение се самоподдържа за известно време с КПД около 1-ца.

Поздрави!
« Последна редакция: Септември 08, 2011, 04:46:21 pm от EDM electronics »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
В  учебниците по физика, колкото и погрешни неща да има в тях има и доста, които са правилни. Например, че движещ се (или въртящ се) електрически заряд или заредено тяло създава около себе си магнитно поле.  Тоест - магнитното поле е следствие на движещи и въртящи се заряди. Земята е с отрицателен електрически заряд а йоносферата е с положителен заряд, който е резултат от непрестанното и бомбандиране със заредени частици и радиация идващи от Слънцето и в по-малка степен от околното пространство и звезди.  Знаем че Земята също е и проводник и движейки се в магнитното, гравитационното и радиационното поле на Слънцето е нормално да се индуцира във и около нея магнитно поле. Мисля си също, и че магнитното и поле се дължи най-вече на въртенето около собствената ос.  Луната пък няма осево въртене и няма магнитно поле.

Не мисля, че електростатичните заряди имат общо с Капанадзе. По-скоро той наистина използва резонанс. При резонанс електромагнитното поле е многократно по-мощно а ако магнитното поле е вид поляризация и конфигурация на Ефира то става по ясно откъде идва свободната енергия в устройствата на Капанадзе.  Имам в предвид, че при резонанс става концентрация на Ефирна енергия а вероятно и много повече. ...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Аз пък все си мисля, че често трябва едно нещо да го има - тоест да го направим, за да можем и да го обясним, и разберем накрая... :)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Като страничен наблюдател в тази тема ми прави впечатление посоката на мислене:
"В частности, в рамках новой электродинамики стало очевидным, что магнитный поток и электрический ток по проводнику отличаются лишь организационно: электрический ток — это вихревой поток электрино вокруг проводника, являющегося протяженным силовым центром, а магнитное поле постоянного магнита — это тот же вихревой поток электрино, но вокруг локального силового центра, и обладающий сферической симметрией также, как магнитное поле Земли."
Цитат "электричество Земли" Д.Х.Базиев, стр 43

И дали наистина Тесла не е работил в областта на магнетизма или всичко е скрито за насочване на мисленето в друга (непродуктивна) посока.
Успех

mat

  • Гост
Във физическия свят съществуват различни видове енергии, и всички те са реални, както се казва могат да се пипнат. Всяка енергия в основата си е движение на частици. Частиците могат да са огромни - цели планети и слънца, а могат и да са безкрайно малки. Но ги има!

Следователно: всяка енергия трябва да се разглежда като флуид. Дори токът. Дори магнитните полета. Ако се огледаме в природата как се движи например торнадото, можем да си представим как се движат и магнитните полета, токовете и т.н.

Следователно трябва да се направи устройство което да предизвиква електромагнитен водовъртеж/торнадо (сега се сетих за виденията на Тесла). Дали това не е тайната? При водовъртежа/торнадото се засмукват всевъзможни външни предмети и се засилват със страшна сила към центъра. А там е нашата антена за ФЕ.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Капанадзе посочва първата бобина - пластмасовия цилиндър, като първична, а другата - шишето, като вторична. По-долу на снимките ясно се вижда, че е шише и в центъра му има някакъв електрод, като при лайденската стъкленица.

Учудващ е 50 Хц-овият шум, който не ми се струва да идва от тесла намотките-шишето, а по-скоро от не добре стегнат железен магнитопровод, вероятно на траф или електромагнит. Започвам да си мисля, че ония два транзистора на радиаторите изграждат един 50 Хц-ов инвертор, като тези дето сега ги продават и в хранителните магазини. Вероятно тесла-намотките служат за някакво допълнително напомпване на енергията в този инвертор, по някакъв начин качва мощността.

Сещам се, че SR прозря истината след като направи опити с искрене на обикновен мрежов траф!

Мисля, че това е една компилация на мрежов инвертор с тесла напомпваща по някакъв начин бобина.

Трябва отново да се преразгледа патента и да се види/прецени, че генератора всъщност може да е един такъв 50 Хц-ов инвертор, даден само като блок за да не подсказва.
« Последна редакция: Септември 09, 2011, 09:11:45 am от EDM electronics »