Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446041 пъти)

emilvtc

  • Гост
Малко общи разсъждения по темата. Нека се опитаме да излезем от конкретиката и да погледнем на нещата по-глобално.
 
От къде се взима "фри-енергията"?
Нека разгледаме например фото-клетката. Тя е изградена от полупроводник и представлява P-N преход. При "долепването" на проводими P и N полупроводници се получава P-N преход, който всъщност е непроводим при нормални условия (без да е захранен външно). В зоната на прехода броя на електроните и дупките е равен. Важното в случая за извличане на СЕ е, че прехода може да се разгледа като кондензатор - плоча(P проводяща) - преход (непроводящ) - плоча (N проводяща). За разлика от кондензатора обаче - между тези 2 плочи има "естествена" потенциална разлика от 0.6V (за силицийя) и диелектрика (PN прехода) е естествено поставен в това електрично поле.

Когато фотон (светлина) попадне върху не проводящия преход - той избива електрон и този електрон под въздействието на СОБСТВЕНОТО ел. поле на прехода се "придвижва" към "P" електрода. Т.е. външната фри енергия избива електрон, който "изтича" към единия от "електродите", като това изтичане е благодарение на "естественото" собствено електрично поле в което е поставен P-N прехода.

Къде в природата имаме друга подобна постановка? А-ми това е йоносферата и земята. Т.е. ето ги двата електрода между които има "естествена" потенциална разлика (поддържана от слънцето) и между които има естествено "непроводящ" изолатор - въздух. Когато направим част от въздушния слой "проводящ" (чрез дъга или по друг начин) - избитите токоносители обусляват протичането на изравнителни токове към/от електродите на кондензатора (земята и йоносферата).

Нещо подобно се получава и в ламповия фотоумножител. При него имаме два електрода в стъклен балон, който е напълнен с газ. Електродите за захранени от източник на високо напрежение. Когато фотон избие електрон от молекулата на газа - този електрон се оказва в ел. полето на електродите и "изтича" към положителния електрод. Във веригата протича ток. Е, в случая фри енергия нямаме, защото ние трябва да създадем с източник на напрежение потенциалната разлика между електродите. При йоносферното разглегдане  по-горе обаче, този източник се получава по естествен начин. 

Та в този ред на мисли - като изходим, че всеки принцип има своята електрическа, механична, магнитна и др. аналогия - кой е магнитния еквивалент на постановките описани по-горе?

Имаме елемент, който създава естествено магнитно поле. Това е постоянния магнит. (Магнитното поле е аналога на електричното поле) А от там нататкък?
Някакви идеи?

Защо устройството на Капанадзе за да работи се нуждае от заземяване (уж работело и без заземяване, но по-зле)?
Вероятно се използва подобен принцип.

Или пък Капанадзе е реализирал "магнитния" еквивалент на установката разгледана по-горе? Но ако е така - за какво му е заземяването?

Та за да имаме фри енергия - трябва да имаме някакво естествено-създадено поле (електрично, магнитно, температурно, а защо не и гравитационно), трябва да имаме материя, която поставена в съответното поле да променя параметрите си в следствие на някаква фри-енергия външна за разглежданата система ( лъчиста ( от слънцето или космическите лъчи), топлинна и др.) и трябва да имаме способ, с който да преобразуваме съответната промяна на характеристиките на въпросната материя в енергия в подходящ за целите ни вид.
 

Термо-помпата е друг представител на реалните устройства за фри-енергия.
При нея се създава изкуствена температурна разлика между околната среда от която ще извличаме (или вкарваме) топлинна енергия и радиаторите (топлообменниците), като се използва естествения "стремеж" за изравняване на темп. разлики (температурен поток при наличие на температурна разлика). Интересното в случая е, че тази температурна разлика се създава изкуствено с външна енергия (с компресор) и като цяло ефективността на системата (КОП-а) е по-голям от 1-ца.


Ако въобще устройството на Капанадзе е реално - вероятно се използва електрическия "аналог" на този принцип, но какъв е той?

 

emilvtc

  • Гост
Възможно е и да греша. Все пак няма как да не се съглася с аргументирано мнение. Предполагам обаче, че все пак схванахте идеята от предишния ми пост.

Предпочитаме всички теоретични разсъждения да се основават на базата на някакви РЕАЛНИ опити, понеже някои колеги от години пишат тонове глупости в свободен стил.

Е, и аз предпочитам да чета само верни неща, но за да се стигне до тях трябва първо да се стигне до идея или принцип, а на негова база  - хипотеза, която да се докаже или отхвърли с експеримент.

И тъй като никой няма идея все още - вместо да си пишем, че "предпочитаме да говорим само за доказани с експерименти идеи", защо не се опитаме съвместно да стигнем до идея, а след това до принцип, хипотеза и чак тогава да говорим за- експериментална постановка и резултат от него?

Разбирам кой- участник във форума визираш в поста си, но все пак неговия поглед върху нещата (пък бил той и погрешен понякога) ми действа провокиращо и няколко пъти съм си давал сметка, че едностранно съм гледал на нещата...

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
В горния пост описах явленията ако имаме нулева (неутрална, обща) точка. В мостовите схеми нещата могат да са огледално симетрични. На този въпрос размишлявах и стигнах до извода, че схемите с обща точка са по-прости практически. Нулевата точка при двуфазна система е извесна и като средна точка. Тестатика работи с два диска въртящи се противоположни посоки но С. Маринов демострира с един диск. Кога се правят опити с един диск то трябва някой общи правила да се знаят за гравитостатика и гравитодинамика. Тези проблеми се явиха при експерименти с униполярната индукция. При униполярната индукция нямаме променлив ток и да се говори за вихрови полета е нелепо. Някой обесняват явлението с лоренцова сила, добре, аз го обеснявам с възникване на лапласово поле rotA=0; divA=0. Планетите от Слънчевата система, както и пръстените на Сатурн, се въртят милиони години, в това поле, което е потенциално (гравитационно) и соленоидално (планетите не бягат). От орбитата на Земята(защото е най-кръгова) може теоретично да се изчисли константата гама =6,67.10^-11  m^3/kg.s^2=N.m^2/kg^2. Тази константа е измерена от Х. Кавендиш в 1798г. и важи за Слънчевата система. Темата не е за гравитация, а производство на ток. Целта е да се създаде такова лапласово поле. То е много общо с въртящо се магнитно поле, но разликата е, че първото не е вихрово.
Ако в бобина се пусне променлив ток то възниква вихрово електрично и магнитно поле, при определена честота тези полета се взаимно компенсират и настъпва резонанс. Ако линията е с разпределени параметри възниква стояща вълна. Възоснова на горното стигам до извода, че при резонанс вихровото поле се превръща в лапласово и възниква униполярна индукция.
Опитите ми с палачинкова бобина в екватора и две конусни бобини в полюсите за сега са ми несполучливи. Има и резервен варянт тип Капанадзе,  две полярни бобини навити противоположно и в екватора обикновенна бобина с импулсно възбуждане обърната на 90 градуса спямо полюсите. Въпросът е да се получи усилване на енергията.
До тука стигнах и зациклих.
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 06:34:24 am от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Да обърнем принципа " Разделяй и владей" в " Съединението прави силата"

giunal

  • Гост

Ако в бобина се пусне променлив ток то възниква вихрово електрично и магнитно поле, при определена честота тези полета се взаимно компенсират и настъпва резонанс. Ако линията е с разпределени параметри възниква стояща вълна. Възоснова на горното стигам до извода, че при резонанс вихровото поле се превръща в лапласово и възниква униполярна индукция.
Опитите ми с палачинкова бобина в екватора и две конусни бобини в полюсите за сега са ми несполучливи. Има и резервен варянт тип Капанадзе,  две полярни бобини навити противоположно и в екватора обикновенна бобина с импулсно възбуждане обърната на 90 градуса спямо полюсите. Въпросът е да се получи усилване на енергията.
До тука стигнах и зациклих.

Здравейте , първо за много години на всички съфорумци!!!!Не съм писал от много време!!!
Искам само да поправя една грешка в разсъжденията на МИ68, става въпрос за следното: -
        " Ако в бобина се пусне променлив ток то възниква вихрово електрично и магнитно поле, при определена честота тези полета се взаимно компенсират и настъпва резонанс."
Тези полета не се компенсират а Взаимно се Усилват.И тогава настъпва резонанс!!!!!!
Ще поясня защо смятам така. Понеже съм практик и за мен една теория или мисъл е имагинерна докато не се потвърди от практиката!!! То да споделя малко от практическият си опит. Явлението за което говоря се получи преди около година и половина при експериментите  с Тесла трансформатор. Какво стана. Бях подал на първичната намотка на ТТ правоъгълни импулси с честота около 50-100 килохерца и мощност около 20W  и започнах   да променям коефициента на запълване на импулсите. На определена позиция на потенциометъра(за коеф. на запълване) се получи следното Явление. Около Измервателната навивка(разбирайте една намотка опасана около вторичната намотка на ТТ) се получи постоянен многодъгов разряд който обхващаше целият опасан проводник. Нещо като показаното на снимката от тази тема - : Плазмено комбинирано акумулаторно запалване (CDI+TCI)  Отговор #18 -: Юни 04, 2009, 11:12:23 am » само че около  PVC тръба с диаметър 54мм. Това явление продължи около 30 - 40 секунди . И след това изолацията на измервателната навивка се стопи като меденият проводник се загря до много висока температура и не можеше да се пипа с голи ръце. Но по лошото е че изгоря изцяло Високоволтовата Високочестотна сонда и се повреди единият канал на осцилоскопа. Освен това изгоря и входното стъпало на честотомера и делителя на напрежение за киловолтметъра. За съжаление не можах да видя формата на сигнала на вторичната намотка, не можах да видя и точната честота на импулсите и не успях да засека стойностите на киловолтметъра. След това около три четири месеца се опитвах да възпроизведа явлението но напразно. Та от видяното и усетеното мога да кажа следното - за да получим усилване на енергията от ТТ е необходимо да имаме сполучливо съчетание от няколко фактори. Честота, напрежение, определен коефицент на запълване на импулсите и правилно съгласуване между първична и вторична намотка така че, да се получи желаният ефект на резонанс и стояща вълна във вторичната намотка. И може би и още нещо което в момента не ми идва на акъла.
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 01:36:57 pm от giunal »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Има и резервен варянт тип Капанадзе,  две полярни бобини навити противоположно и в екватора обикновенна бобина с импулсно възбуждане обърната на 90 градуса спямо полюсите. Въпросът е да се получи усилване на енергията.

Айде от мен малко закъснели подаръци за Коледа - във вид на инфо, което явно не ви достига :)
1.  Противоположно навити бобини, като вътрешната е вторичната /подобно на Тесла траф/ се използват и за усилване на оргонното напрежение от някакъв първичен източник - независимо пасивен или активен. Ако са навити еднопосочно, ефект няма. Двете намотки са изолирани електрически една от друга, а бобината е куха и с определени параметри - дължина спрямо дебелина. Материалът също има значение, макар и не толкова голямо.
2. Колекторната намотка на Капи може да не е намотка - може и да е перфорирана медна ламарина, решетка и т.н. подобно на Грей.
3. Общо инфо - както и други освен мен са казвали, Тесла трафа всъщност е смесено оргонно-електрическо устройство, от което вие виждате само електрическата част. Всички неща на Тесла са такива - никога чисто електрически! Примери колкото щеш. Искрище с "магнитно гасене на искрата" - глупост и половина... Магнитите там имат съвсем друга функция, а бързото гасене е следствие - не причина. Искрище с "гасене на искрата с въздух"? Обясненията или ги няма, или са дрън - дрън, че пляс. Как се гаси с газов флуид високоволтова искра - не че не може, но скоростта на действие на двата типа устройства е несъпоставима. Да, има еднократни такива опити за преписване от Тесла, но основната идея не е такава. Друго се прекъсва, не искрата, за справка - барон фон Райхенбах.
4. На експериментаторите и последователите му липсва неговото пряко виждане и затова се блъскат в стените. Вижте и повечето СЕ устройства и какво образование имат създателите им - Капанадзе е архитект, Лестър Хендершот е военен авиатор, Хъбърд е ученик на 16 г., Пол Бауман е часовникар - и т.н. и т.н. Явно тези хора знаят нещо дето не се учи в училище - това което липсва и на експериментаторите. Имате мерак, ама трябва и друго. Е, някои са и превъзпитани ел.инженери - Доналд Смит, Хари Периго  :)

giunal
Радвам се, че имаш такива постижения! Направи двете намотки противоположни и еднакви по маса, желая ти успех!

Аз също правя това-онова, но е май е по-лесно елтехниците да научат оргона, а не аз - тоците  ;D Проблемът ми е, че нямам много уреди за измерване и ако изкарам много ток отнякъде може да се утрепя славно, та внимавам и не бързам. Все пак вървя напред 

Поздрави

 

   

giunal

  • Гост
Благодаря , caduceus!!!!!

За съжаление, аз пък нищо не разбирам от Оргон и радиоестезия(не знам дали го изписах правилно)!!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
............Искрище с "магнитно гасене на искрата" - глупост и половина... Магнитите там имат съвсем друга функция, а бързото гасене е следствие - не причина. Искрище с "гасене на искрата с въздух"? Обясненията или ги няма, или са дрън - дрън, че пляс. Как се гаси с газов флуид високоволтова искра - не че не може, но скоростта на действие на двата типа устройства е несъпоставима. Да, има еднократни такива опити за преписване от Тесла, но основната идея не е такава. Друго се прекъсва, не искрата, за справка - барон фон Райхенбах.

Тесла сам описва причините за поставянето на магнит или сгъстен въздух за обдухване на електродите - за по-бързото гасене на искрата. Това го има в патентите му, казано от самия него  :D.

Не е ли логично, без дори да си пробвал, че когато обдухваш искрата тя се изкривява, т.е. увеличаваш изкуствено разстоянието между електродите. Тези трикове обаче, Тесла е правил при първоначалните си опити. После преминал на механизирани искрища за по-голяма честота и механично отдалечаване на електродите.

Не знам кой е скроил тази конспирация с магнитите и въздуха /ако има такава/? - или е самият Тесла, за да заблуди врага или тия дето са му пуснали патентите в НЕТа.

А и Капанадзе кьорав магнит няма на човката от поялник но оргонът си му тече .........

Малко встрани от темата:
В едни книги с малко по-друга насоченост бях чел за свободната енергия: имало я, но като му дойдело времето "яваш-яваш, да нямало бунтулуци и заблуди за независимост" понеже държавите щели да загубят съществен приход от формилането на бюджета си от акциза на енергоносителите. Щели да наложат акциз на тази нова енергия на калпак, като данък сгради. Или 5 членно семейство по 15 лв. на месец за Свободна енергия - 75 лв. Зимата и повече ......


Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
В момента в, който някой направи генератор на свободна енергия и го пусне на хората, световния ред ще се промени мигновенно. Никой няма да търпи някаква банда мошеници с болни мозъци да го ограбва повече. Никой няма да търпи днешните политици, които освен да ни ограбват заедно с чифутите, друго не могат. В днешно време сме свидетели на най-големия провал на политиците в световен мащаб, какъвто не е имало никога и, който сега започва. За пореден път се убеждавам, че всеки негодник и неудачник се насочва към политиката, а чифутите, това и чакат и даже си издигат техни негодници, за да ги управляват по-лесно. Много скоро ще доиде ден в, който ще се затворят всички борси, защото от там идват проблемите и ще се национализират всички мошеннически банки. Парите и златото няма да струват нищо, силен ще е този, които има источник на чиста енергия, който може да работи навсякъде и да е независим от нищо. Храните ще са най-скъпите стоки и търговията ще е натурална или бартерна без борси, без посредници, които са един вид мошенници, без банки и без кредити.     Какви данъци за свободната енергия, никой няма да търпи повече. Не знам дали сте наясно, какво става и какво огромно напрежение се е натрупало в хората, в световен мащаб, че ако се отприщи,  ще помете всичко по пътя си. А срещу масите никой не е устоял. Алчността на чифутите, ще ги доведе до тяхната гибел. И когато излезат наяве техните престъпления и геноцид срещу човечеството в световен мащаб, престъпленията на Хитлер, ще изглеждат, като цвете. Извън темата е, но взех отношение по поста на колегата EDM electronics.

giunal

  • Гост
Явно тези хора знаят нещо дето не се учи в училище - това което липсва и на експериментаторите. Имате мерак, ама трябва и друго. Е, някои са и превъзпитани ел.инженери - Доналд Смит, Хари Периго  :)
 

Доколкото си спомням във едно от интервютата си Капанадзе каза - " От 1980 година се занимава с  изследвания.Което значи че, повече от 20 години се занимава с такава изследователска дейност върху различни устройства на Никола Тесла" .Доколкото ми е известно същото е положението и с Дон Смит. За другите не знам. Извода за мен е - количественните натрупвания от знания и разбирания са довели до Качественно нови знания. Поне така го разбирам!!!!!!!!!
А ние искаме за 1 - 2 години и хоп да имаме резултат. При това той(Капанадзе) е работил и в такъв Институт където е имал Специализирана лаборатория и необходимите Измервателни уреди(и не на последно място и са му плащали за това). А не като нас, със кажи речи подръчни средства и материали и почти никакви специализирани уреди да имаме СЕ устройство(в случая визирам себе си). Има и нещо друго - освен че трябва да се занимаваме със изследвания ,трябва  да си вадим И прехраната И да си плащаме сметките,кредитите. А за изследвания ако остане Време и Енергия.  А да не говорим за паричните средства( и постоянните натяквания на жена ми). Само за Високоволтовата Високочестотна сонда бях дал около 400 лева(мир на праха й). 
Не се оплаквам, защитавам и не се засягам, просто показвам какво е реалното положение. И какво означава да си домашен изследовател в тази неизследвана  или добре прикривана материя.
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 04:33:03 pm от giunal »

giunal

  • Гост
caduceus
Направи двете намотки противоположни и еднакви по маса.

За това да ги направя противоположни разбирам защо! Но може ли да поясниш защо трябва да са и с еднаква маса? Каква е логиката?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
giunal
Масата е важно да е еднаква, за да се получи молекулярен резонанс - чел съм го някъде в писанията на Тесла, но не помня къде вече. Затова първичната на оригиналните Тесла трафове е доста дебела /на пръв поглед излишно/ - при него е била медна шина, а вторичната от тънък проводник с много навивки.
Ако Капи е чел от 1980-та Тесла, това означава, че бавно схваща  :) Дон Смит е бил доста по-бърз. Няма такова нещо като количествени натрупвания и качествени изменения - има различен поглед, знания и парадигми. Просто колкото повече знаеш, толкова повече ти е трудно да схванеш някои заблуди и пропуски в учебниците - все пак толкова учене и изпити, как да се откажеш бързо - по-лесно е другите да не са прави. А за прехраната - всички сме така

EDM electronics
Тесла не е бил такъв човек, който ще пръска пари за такси и адвокати да патентова нещо излишно. Просто разбирането на тия след него не е същото. Искрището със издухването е за да се прекъсне не искрата или дъгата или каквото и да е друго електрическо, а да се прекъсва на интервали радианта/оргона/од/етерната съставляваща/хладното електричество, което върви около искрата, както върви и около проводниците с високо импулсно напрежение /подобно на скин ефект/. То се влияе силно от центробежни сили, механични импулси, силни флуидни потоци и т.н. - виж при Райхенбах и Василатос как са се отклонявали "пламъците" от Од, когато се духа срешу тях или ги отмества въздушно течение.
С магнитите нещата са подобни - имаме насищане на пространството където е искрището с Од/оргон от полюсите, като те са несмесваеми енергии и се усукват около искрата. Там има специално взаимодействие с од/оргон която тече около искровия шнур - в момента правя тестове, за да изясня на практика нещата, но голям студ и дори се поразболях - обаче меракът няма умиране  :)
Капи не ползва магнити, но те не са задължителни. Тестатика в един вариант ползва магнити, в друг кристали, в трети нищо такова /но пък има друг вид оргонни концентратори, които ги заместват/. Не може да се правят изводи от това, всяка конструкция, която спазва основополагащите принципи е валидна и работи.
Поздрави на всички
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 07:08:12 pm от caduceus »

Seeker

  • Гост
@ giunal
Поразрови се в историята за да придобиеш представа с какви прибори са работели Тесла и инженерите от началото на ХХ век.  Няма "компутери", цифрови прибори, осцилоскопи.....Материалите са изкарани от селскостопански двор - памук, слюда, стъкло, желязо, мед...  Източниците на електричество са динама и галванически елементи. И никакава електроника!!!
В тези условия Тесла прави откритие след откритие.
Ако искаш да повториш опитите му, чети внимателно описанието на оригиналните му патентите . Много неща са изкривени  от сегашните коментатори и експериментатори. Така наречената "бифилярка" е съставена от две съпосочно навити и последователно свързани, с редуващи се навивки намотки. Другото е че трябва да се навива като спирала, в равнина.
Има и други подробности , но трябва да се чете и разбира написаното.

giunal

  • Гост
Seeker
Да, за Тесла съм съгласен! Така е! Но нали ние се мъчим да възпроизведем генератора на Капанадзе??? А там определено има електроника! А  той е взаимствал от Тесла основно Тесла Трансформатора и начина на усилване на енергията с него. Или греша!!!!
Що се отнася до патентите чета ги, доколкото имам време!!! А мисля че, и поразбирам нещичко. :) :)
В горният пост исках да намекна че , само с четене , разсъждения , и мислене не става, а трябва и практически опит, трябва нещата да се Усетят(както ги е Усетил caduceus с неговата модификация на оптимизатора) . Иначе всичко си остава в имагинерното пространство.:) :)
И дано темата не се превръща в безсмисленна дискусия а , да изпълнява предназначението си, това е от мен!!!!   

Приятен ден!!!
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 09:12:07 am от giunal »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Още малко интересни и невиждани до сега снимки на трансформатора от зелената кутия:
 http://realstrannik.ru/forum/39-kapanadze/39872-informacziya-ot-freeenergyinfo.html?limit=18&start=54#42321