Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721663 пъти)

gost

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #360 -: Януари 14, 2010, 10:55:58 pm »
Колеги здравейте  !
 Няма какво да се сърдя , просто смятам  , че сме във форума  , за да обменяме опит и да си помагаме . Със опитите и резултатите , без значение дали са успешни или не , мисля , че поне малко сме полезни един на друг .
 Днес направих малко експерименти  , както колата си беше в гаража , може и да не са миродавни , но все са нещо .
  Магнитите бяха 4 бр на горивото и 3 бр на въздуха по схемата на Кадуцеус
1 . Обърнах магнитите отново на ръб по обратната схема ( по съвета на Кадуцеус ) , резултата остана същия , както преди да ги обърна .
2 . 1. Сложих 3 бр магнити с полюс ( първо със север , после с юг )
2 . 2 . На горивото сложих 4 бр ( със север , после юг )
2 . 3 . Сложих на привличане на горивото 8 бр магнити  и 4 бр с полюс на въздуха
Резултат от от т. 2 :
-   Лошата работа на двигателя намаля ( което се наблюдаваше при  магнити на ръб )
-   Оборотите са леко по –ниски , но клонят към нормалните
-   Запушвам тръбата за въздуха с около 40 % и оборотите малко се повишават
Когато има магнити на течната фаза на газта имам чувството , че работата на двигателя се влошава  , значи по този начин се засилва ефекта от тях .

 П . П . Кадуцеус , пожелавам ти да си намериш добре платена работа с повече свободно време , за да обръщаш повече внимание и на магнитите .
П . П . 20 – 30 % икономия биха били чудесен резултат за моята кола ;)
Успех на Всички !

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #361 -: Януари 14, 2010, 11:29:29 pm »
Мерси!
Да поясня нещо - може да не си обърнал всичките четири ръбово сложени магнита наобратно, може да са само един -два - и пак няма да ти работи свястно мотора с тия обратни минус полета. Така че без радиестезично измерване на енергийните полюси няма как да знаеш коя точно от двете възможни малка ръбова страна е плюс и коя - минус. Дори да си уцелил три плюсови и само една минус, работата пак няма да е като хората :) Правилното разположение на магнитите не е само по южен и северен полюс  ;)  После идват подробностите като екраниране на негативната съставка в околното пространство и т.н. Само отбелязвам, че факторите са много. Ако ползваш само чисто магнитен плюсов полюс към горивото или въздуха, е по-просто, но доста по-слабо като ефект. Аз като максималист, гледам да хвана всичко и затова бера ядове  ;D
Поздрави

gost

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #362 -: Януари 15, 2010, 12:12:40 am »
 Да и аз съм малко максималист и често се оплитам в разни разсъждения  ;D , както писах и на 20 - 30 % ще бъда доволен , особено като зная , че съм постигнал успех .
 Значи както и да въртя магнитите трудно ще има положителен резултат ...
Живот и здраве лятото сигурно ще продължа с тестовете и ако има нещо ще пиша .
 Надявам се поне ти да откриеш плацебото и да драснеш някой ред след това .
Успех на всеки , който действа по въпроса !

tokist502

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #363 -: Януари 15, 2010, 07:27:16 pm »
Здравейте на всички !
Искам да попитам конкретно  caduceus, как определяш по радиестезичен път енергиините полюси на магнитите ?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #364 -: Януари 16, 2010, 08:50:28 am »
Здрасти!
Засега, докато правя уредчето за механична радиестезия, ползвам няколко начина:
- Пипане с пръст /най-добре показалеца/ на лявата ръка полюса или страната на магнита, с дясната след две-три секунди като те напълни вълната, махалото ти показва позитивна или негативна реакция. Предимства - бързо и сигурно определяне, недостатъци - тъпчеш се бързо с негативно лъчение от съответния полюс  :(
- Докосване на магнита със сравнително слабо проводяща оргона материя /клечка за зъби, за чистене на уши с памук, картонче и др./- другото е по първия начин. Така не смогва да те насити с кофти вълни минусът. При силни магнити е доста важно да не пипаш дълго дето не е добре  :)
- Може и насищане на вещество - най-добре вода, че е лесно. Слагаш за няколко секунди чашка на полюса и после мериш заряда на водата с топнат пръст на лявата ръка вътре. Не успява да се зареди силно от единичен магнит, но се вижда какъв е енергийният поляритет. Най-щадящ оганизма начин, но за който е с достатъчно нерви да се тутка.
Има и други методи, но аз ползвам тия че е просто. Работя предимно с махало, но също и с Г-рамки със усилващи бобини на върха. Реакцията е много силна и еднозначна, само че след десетина минути работа трябва да се почине и почисти полето от натрупаните негативни вълни - почва да се бърка, да болят стави и разни кофти усещания  ;D
Като се състави системата се тества с преминаваща през нея вода за степен на насищане и поляритет. Това е в общи линии, има и едни други малки тайни на фирмата за усилване на заряда, ама тях засега няма да ги казвам че се тестват - а и е за нова тема която ще пусна по-късно. Свързано е и с Тесла трансфоматора и неелектрическото му функциониране ;)

Поздрави    
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 08:57:32 am от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #365 -: Януари 18, 2010, 08:37:38 pm »
Уважаеми колеги,
спирам да публикувам нова информация по темата поради използването и за комерсиални цели от други лица. Дано само не опорочат с недоизмислени схеми обещаващата иначе /и доказала се поне при мен/ идея. Пък и ноу-хауто навлезе в нов етап и стана интересно за крадците  :) Да са живи и здрави поне да го направят като хората, в което се съмнявам
Поздрави

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #366 -: Януари 18, 2010, 10:20:20 pm »
Уважаеми колеги,
спирам да публикувам нова информация по темата поради използването и за комерсиални цели от други лица
     
Оповести ги за да се знаят лицата

gost

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #367 -: Януари 18, 2010, 10:53:18 pm »
 Много жалко за форума . Тук се надявах да намеря отговор как да оптимизирам схемата за моята кола , но уви ! Все пак мерси за информацията до сега .
 П . П . да са живи и здрави и от мен ИЗМЕКЯРИТЕ  , заради които се скапа темата  >:( .

eclipse

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #368 -: Януари 19, 2010, 10:45:42 am »
И какво стана сега?! С такава трепет следях развитието на нещата при Caduceus...

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #369 -: Януари 19, 2010, 11:21:23 am »
...поради използването и за комерсиални цели от други лица.

Такова развитие е неминуемо, дори и в по-белите страни от нашата. Вярвам, че caduceus е бил наясно с това, още преди да започне да споделя.

vitan

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #370 -: Януари 19, 2010, 11:54:57 am »
Естествено. Даже до колкото помня каза, че ако му дадат 1-2 милиона вече ще се искуши и няма да откаже...

Според мен, ако човек няма стенд за диагностика на двигатели, това упражнение е леко безмислено. Едно е човек да си мисли, друго е да измери.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #371 -: Януари 20, 2010, 09:23:24 am »
Колеги, нещата преминават във фаза всеки да си тества каквото реши за правилно. В случая е наложително според мен работата да се постави на по-професионална основа, със познаване на всички фактори на процеса. Тръгнал съм натам и мисля до месец да има вече краен вариант за пазара, с цена която да се изплати в първите месец-два при средноголямо каране. Целта ми е хем да се понамалят разходите за гориво, хем да се поизчисти въздуха от газове.
 
Хората които имам предвид и слагат подобни на моите устройства са софиянци, не ги осъждам, те са прави за себе си - пък и конкуренцията движи света. Пък и ако остане само на мене с мойта бавнотия и стремеж към изпипване кой знае кога ще пусна съвършения оптимизатор :) Освен това има в продажба няколко магнитни подобни приборчета които работят много слабо или не работят въобще /Експандер, Магнофюел и др. подобни с непряко облъчване през тръбопровода/. Преките магнитни филтри които се монтират директно на линията /например полския Максор/ са малко по-ефективни /от 3 до 7 % според независими тестове/, но като цяло идеята е отново да мине горивото през магнитно поле - шахматно, последователно и прочее - навсякъде не се разбира принципа на взаимодействие и се приказва за подреждане на молекули, клъстери и т.н. Истината не е тая, гаранция от мен. Просто в момента в тоя сегмент има бизнес, наукообразни обяснения, масово производство на неработещи добре в различни условия образци и лъжи на поразия - това не е моя път обаче. Ако извадя нещо на пазара, то ще е убийствено за останалите подобни продукти и ще работи поне пет пъти по-добре  ;D  Съответно със защитено ноу-хау.
Така че - нека хората да си действат, пък то ще си покаже кой е прав, само се притеснявам с прибързани схеми, неразбиране и съответно неизпълнени обещания да не компрометират самия принцип.  
johnny_fx
Абсолютно си прав. Точно затова има граница в информацията, която гледам да не преминавам
vitan
Може и без стенд, при еднакви пътни условия и многократни тестове - но става по-бавно, да

Поздрави на всички
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 02:11:42 pm от caduceus »

GMG

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #372 -: Януари 20, 2010, 02:57:57 pm »
     Много се извинявам,
ама ако аз имам нещо работещо и ефективно,
ще го пусна на пазара без да обвинявам някои
други, че продават нещо подобно... :)

  
Цитат
Истината не е тая, гаранция от мен

   По какъв начин си се доказъл, че да гарантираш?
 
  Който само си чеше езика, а не пуска конкретни
схеми... не е за този форум... >:(
 
  П.П  Разбира се, мога да бъда опроверган ;) от някои хорица...
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 03:03:51 pm от GMG »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #373 -: Януари 20, 2010, 07:13:38 pm »
GMG
Моля за още малко търпение. Не обвинявам както вече казах, но не ми е приятно да си гледам например радионичните антени по колите на хората и на всичко отгоре със смесване на енергиите поради което не работят добре. Също и не искам да доказвам нищо - нека фактите говорят сами. Точка, успехи.

tdmer

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #374 -: Февруари 21, 2010, 12:58:51 pm »
Здравейте на всички от този изключително интересен форум, аз съм нов във него и до сега не се чувствах готов да участвам и дискусиите а само четях. Когато попаднах на тази тема бях много заинтригуван и я изчетох на един дъх и когато нещата започнаха да влизат в своите коловози тя изведнъж спря. Разбира се уважавам труда на няколко от участниците, които си личи, че доста време са отделили на тази неортодоксална (за сега) сфера на науката и разбира се доста ме е яд на другите които са се опитали да откраднат труда им, както разбирам доста неуспешно. Особено впечатление ми направи писаното от caduceus с когота се падаме един вид колеги, не по познания а по возила и аз като него търкалям из улиците една Ксантиика и от извастно време ми се върти нещо из главата... Ще се опитам да обобщя според това как съм разбрал аз нещата, та значи за да можем да уловим оргона от пространството ни е нужен уред чийто най- вътрешен пласт да бъде метал (там от където са излъчва), а най- външния му пласт неметален и това пречи да се направи това на новите резервоари които са пластмасови. От друга страна имаме постоянни магнити които също енергизират горивото и при тях е обратното изискване за основата тя да не се привлича от тях за да не се разсейват магнитните сили, та мисълта ми е какво би станало ако на външните стени на пластмасовия резервоар се залепят постоянни магнити с една и съща посока спрямо резервоара и на достатъчно разстояние един от друг(предварително се извинявам ако това е обсъдено по-рано а аз съм го пропуснал или неразбрал), дали би имало ефект. Всъщност не можах да разбера до колко си приличат теги два метода за енергизиране и кой при какви условия е по-ефективен, другият ми въпрос е дали има опастност това енергизирано гориво вследствие на постоянното плакнене в резервоара да се възпламени. Много бих искал тази тема за се съживи защото смятам, че е в правилната насока, от както чета този форум все ми се върти в главата, че тази свободна енергия която всички търсят някакси е неразделно свързана с постоянните магнити, силата която отдават и продължителността с която я отдават без необходимостта от допълнителна енергия все ми блъска на СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ останалото е само начина (устройството) по който тя да бъде извлечена и другото да се постигне стабилност на системата...Стига за сега от мен това ми е първо участие и затова се поолях но обещавам за напред да бъде по- конкретен, Ще очаквам с нетърпение отговори, все пак в диалогът се ражда истината.
Много здраве и успехи на всички.