Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721346 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
mi68
В концентраторната ми кутия металът е много малко, предимно диелектрична е. Освен това кабелите ми са частично вълноводи. При използване на магнитни стабилизатори на + ефекта в конструкцията нещата се оправят, тази нощ сънувах решението. Добре, че хванах проблема още в тестовия вариант, а не после  :)  Другия начин е с добавяне на модифицирани ТБ-та /оргонити/, но там трябват бистри кристали и медно-сребърни стружки /алуминият е слаб/, а те са кът. По принцип при всички пасивни концентратори с нарастването на заряда расте и опасността от ДОР, така че наистина трябват стабилизатори в схемата. Благодаря за разбирането
Поздрави 

DIDO112

  • Гост
Някакви схеми кое как си направил и сложил ще пуснеш ли?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Като свърша. Ако пускам експериментални данни, всички да сте с перманентно главоболие и да ви е тъпо - от негативния заряд който евентуално ще си произведете неволно ;D Експериментите си ги правя единствено върху мен /и върху колата ми де/, както повелява етичния кодекс на изследователя. Крайните резултати вече може да пусна, но се съмнявам да можете да си направите устройството без съответната методика за количествени и качествени измервания на оргонния заряд.
Поздрави

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Някой може ли да ми каже, турбонаторите на въздушния колектор в коя посока трябва да завъртат въздуха и от какъв материал е най-добре да се направят?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
По посока на час. стрелка /надясно/ - гледано от входа на устройството към изхода. Центростремително движение, хиперболична фуния. Материали - отвън каквото имаш неметално, отвътре - мед, най-добре посребрена. В центъра е добре формата да е яйцевидна или капковидна. За позлатяване не говорим, че е скъпо - но става и с него. Ползвано е от Шаубергер точно за т.нар. централно тяло, преди дюзата на спиралните тръби. Виж в темата последните ми турбонатори - и успех!
Поздрави

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Благодаря много колега caduceus

Чудя се какъв да е този неметал, който хем да е здрав, хем да се огъва и да издържа все пак на по-висока температура. При мен са четири отвора Ф30 след филтъра. А облицовка с алуминиево тиксо, добре ли ще е?

Ще се ровя назад в темата да видя нещо нагледно.

Днес поставих 20 бр. 7,5 кг магнити-неодим, шахматно S-насочени към тръбопровода на дизела, като ги разпределих 8 бр. преди горивния филтър и 12 бр. след него. Добре изглежда външно, дано има ефект, особено с тази голяма дължина. Предишната ми хаотична подредба директно върху горивния метален филтър ми докарваше около 5% икономия да речем. Утре ще напълня до горе резорвоара и ще засичам.

Поздрави!!!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колега EDM electronics, ти изпипваш нещата, използваш качествени материали и затова изглеждат добре/искрищата ти например/. В тая връзка не знам дали ще ползваш моите макгайвърски находки  ;D, като да речем гърло на шише от кока-кола - сравнително дебела здрава пластмаса, хиперболична фуния, неметал, реже се с проста ножица и макетен нож за дебелата част. Не се поврежда от малко температура, плюс това в тръбата не е толкова жега и се охлажда от преминаващия въздух. Може да се направи и от дърво - на струг. Отвън ако сложиш ал. тиксо според мен не е добре, освен ако го облепиш после с текстилно, за да не е металът навън и да губиш заряд.
Поздрави!   

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Колега caduceus, при теб въздушния филтър вероятно отива с тръбопровод към всмукателния колектор, затова можеш да приложиш стила Мак Гайвър, впрочем на който и аз съм фен. Но при мен филтъра е директно на двигателя и точно, непосредствено под него се четирите отвора за всеки цилиндър - Ф 30 мм. Бутилката от кока-кола е твърда наистина, но при мен няма да свърши работа - твърде голяма е, а пак гърлото е по-малко от Ф 30. По-скоро ми дойде на ум да ползвам цилиндричната кутия от ония витамини, дето се разтварят или някоя тънкостенна тръба Ф 30, като първо ще си направя шаблон преди да я обработя.

И накрая, извинявам се за дилетантския въпрос: - А не мога ли да го направя директно от медна ламарина, понеже се обработва лесно, реже се с ножица, запоява се, огъва се без памет, като отгоре я импрегнирам с епоксидна смола, така че да няма металически контакт с въздуха?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Спазвай принципите на енергийния ъпгрейд - така каквото и да направиш, ще работи. Въздухът трябва да е в контакт с медта, за да се катализира процеса на натрупване. Така че, остави отвътре фунията неимпрегнирана. Ако я и посребриш, съвсем добре  :)
Поздрави

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Ше изработя турбонаторите от медна ламарина. Долният капак на филтъра, там където влиза във всмукателните колектори е пластмасов, така че медния турбонатор няма да има пряк електрически контакт с двигателя.

Все пак ми се вижда твърде прото само така да подкривя ламарината на няколко места. Трябва ми форма на усукване нещо от типа Шаубергер.

 Колега caduceus, ако може да дадеш някоя идея, снимка или схема на най-добрата форма за турбонатор?

Колата ми и без "мод" гори 4,3/100, но мисля 2-3/100 ще е някак по-добре - колко скромно от моя страна  ;D.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Предвид липсата на място, не се сещам за друго освен да насочиш потока чрез лопатките центростремително и с въртене надясно. Може да ползваш лопатките от патента на Шаубергер за права вихрова тръба - Austrian Patent # 134, 543 . Само че сложи три-четири бройки по периферията в една равнина - разстоянието по оста явно ти е лимитирано. При моите турбонатори, понеже има място в тръбата, ползвам   Austrian Patent # 138,296 . Виж ги оттук: 
 http://www.rexresearch.com/schaub/schaub.htm#134543
Може да пригодиш проста медна ламаринка, важното е да се насочи правилно потока - вихрово и към центъра. Ако искаш да вдигнеш заряда - задължително галванично или химическо посребряване.То от 4.3 накъде надолу, ама все пак да спазим принципа  :)
Успех!
« Последна редакция: Май 17, 2011, 09:43:00 pm от caduceus »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Да, липсва място наистина и отворите са като тръби, но това от Шаубергер е точно което ми тряба. Благодаря за информацията!

Понеже на знам английски, не разбирам кое е входа на тръбата, горната или долната част, т.е. широката част на лопатките са в посока вход-изход или обратно?

Според мен тясната страна е входа на лопатките, а широката изхода. И що ми се струва, че на този чертеж завихрянето е наляво?



Ще посребря нещата, но нямам идея къде. Вероятно някой златар може да ми свърши работа или....идеи?  Не ми се занимава самостоятелно да посребрявам вкъщи, защото разтворите са доста скъпи и за единични бройки не е изгодно.

Поздрави!!!

vitan

  • Гост
По скоро хората, които се занимават с галванизация. Или химици, покрай висши учебни заведения или подобно. Това се сещам.

koce93

  • Гост
Колеги има тема за турбонаторите.
http://mazeto.net/index.php/topic,239.0.html
Тук са резултатите за разход в червено.
http://quanthommesuite.pagesperso-orange.fr/Realisationsavec2006.htm
Мисля, че трябва да се направи така.
http://quanthommesuite.pagesperso-orange.fr/avec10jeans.htm
Успех.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 955
  • Z - Оркестър Вагнер
Благодаря, но ще се съобразя с поста на Кадуцеус:  http://mazeto.net/index.php/topic,239.msg10079.html#msg10079