Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721290 пъти)

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #585 -: Септември 07, 2011, 04:26:44 pm »
Здравей DJMorpheus,

От моите експерименти на газ излезе същото нещо - по-висока скорост, по-голяма икономия. Карах след един мерцедес на магистралата и при скорост 140-150 км/ч даде разход 6.2/100 заедно с климатика (то при мен климатика също сваля разхода, но това е друга тема). Меря винаги пълно-пълно и гледам манометъра на газ колонката да показва над 7. Тези дни се опитах да възпроизведа икономията с по-ниски скорости - тц! Даде 8.1/100 което си е повишение на разхода спрямо без магнитни оптимизатори.

Лошото е че не съм фен на бързото каране, а и колата е старичка и трудно и понася... Но все пак може да се засиля някой уикенд по магистралата да видя дали ще даде пак 6/100.

donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #586 -: Септември 26, 2011, 05:48:58 pm »
Колеги някой пробвал ли е да сложи магнитите на привличане? Гледам продават във шел такива и са направени да се привличат, затова питам някой дали е пробвал.  ;)

koce93

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #587 -: Септември 26, 2011, 06:03:26 pm »
Погледни отговор 515 тук:
http://mazeto.net/index.php/topic,351.510.html

donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #588 -: Септември 26, 2011, 08:08:54 pm »
Toва го знам, всичко съм изчел  :)  но така и не пробвах на привличане. Попаднах на един клип където слагат магнити съединени с метални пластини на привличане по двойки слепени, слагат ги само на горивото. Ще пробвам ако има резултат ще пиша. Поздрави  8)

brevis

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #589 -: Октомври 31, 2011, 10:36:34 am »
Колеги, имам един въпрос към тези, които са наясно с магнитите и магнитните полета: При слепване на два магнита увеличава ли се тяхната сила? Ако се увеличава, то право-пропорционално ли е? Т.е. два слепени магнита с  2 кг. сила  правят ли заедно 4кг.?

zen

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #590 -: Октомври 31, 2011, 08:34:09 pm »
Да така е, за повече информация  wwwpramiz.com в раздел често задавани въпроси.

brevis

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #591 -: Октомври 31, 2011, 10:18:22 pm »
Да, първо там прочетох, но там става въпрос за "дебелина".

icrow

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #592 -: Ноември 04, 2011, 11:33:41 pm »
Може би най-лесно ще го провериш, като си направиш експеримент с тежести, може да използваш, както беше предложил ако не се лъжа в един пост caduceus бидонче от минерална вода и добавяш вода според тежеста която ти трябва.

donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #593 -: Ноември 05, 2011, 10:34:08 am »
Наскоро гледах по К1 едно детско предаване и там говорвха за магнитите. Когато залепиха 2 един за друг от двойно по голямо разстояние привличаше метални предмети......  ;)

barekov1

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #594 -: Ноември 22, 2011, 11:04:36 am »
Здравейте! Преди време ползвах магнити,  но нямах  положителен резултат. Сега пак съм навит да пробвам.  Някой може ли да даде работеща схема  на подредбата. Виждам че доста хора имат положителен резултат. Мотора ми е 1.6 бензин. Всмукателните  колекторите са ми пластмасови, това пречка ли е? Ще бъда благодарен  :)

donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #595 -: Ноември 22, 2011, 08:49:19 pm »
За бензин, слагаш магнитите на отблъскване един срещу друг със  N  полюсите, колкото повече сложиш по добре, да има поне 5мм разстояние между двойките. На въздуха може да сложиш турбонатор. Аз карам на газ,но на братовчед ми колата така я направихме, има 5 двоики магнити и турбонатор разхода падна с 2л на 100 нооооо магнитите е важно да са ориентирани правилно. Прочети как става и ползвай махало. Успех  ;)

icrow

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #596 -: Ноември 22, 2011, 09:44:57 pm »
Много пъти вече стана на въпрос, че положителната страна на магнитите не винаги е един и същи полюс, така че ползвай махало, защото един да е насочен с отрицателната и ефекта ще е слаб! Темата вярно е доста дълга, но ако отделиш време да я прочетеш, ще намериш всичко което те интересува. Истината е, че ако почнеш да правиш просто комбинации само ще си загубиш времето и ефекта ще е слаб! Всичко ти е "сдъвкано" в темата просто трябва да го използваш.
  Успех! :)

barekov1

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #597 -: Ноември 23, 2011, 01:09:55 am »
Само някой да обясни, какво е това махало и как се използва?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #598 -: Ноември 23, 2011, 11:55:27 am »
Старите хора казват - Господ ни е дал две уши и една уста, за да слушаме два пъти повече отколкото да приказваме. Да се върнем ли три години назад от самото начало на темата?  :)

drakon67

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #599 -: Ноември 26, 2011, 10:41:55 am »
Има ли ефект от магнитите при  Дизел? Ако може с конкретни цифри!