Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721289 пъти)

koce93

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #600 -: Ноември 26, 2011, 06:46:11 pm »
Цитат
Много интересно го обясняват тук: http://aktivna.lv/ru/princip

Колеги, от много време правя проби с магнити на отблъскване но нямах резултат. Сега направих това и се усеща повече мощност. На 10 мм. медна тръба малко сплескана на менгеме за да се получи разстояние между магнитите 8 мм. съм наредил магнитите на привличане. Тръбата увих с изолирбант, да няма допир до метала. От страни по един меден проводник с изолацията за да подържа растоянието на магнитите. Отгоре изолация за водопровод за да ги предпазя от нагряване. Поставени са на газовата фаза на газта. Махнах магнитите от въздуха и ги поставих по два за по-голамо магнитно поле. Ето и снимки:


donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #601 -: Ноември 26, 2011, 06:57:00 pm »
Интересно е, чакаме резултат  :)  тази схема ли си направил?

koce93

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #602 -: Ноември 26, 2011, 06:59:13 pm »
Да.

brevis

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #603 -: Ноември 27, 2011, 11:14:58 am »
Изолацията отвън добре, ама защо ми се струва, че си го монтирал след изпарителя, където газта е вече загрята и съответно ще ти загрее и магнитите? Един въпрос към всички- един вече загряван неодимов магнит след като се охлади, възвръща ли си свойствата или ги губи безвъзвратно?

Неактивен sednal

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #604 -: Ноември 27, 2011, 11:38:48 am »
Губи ги, но може да се намагнити отново.

koce93

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #605 -: Ноември 27, 2011, 01:34:21 pm »
Газта при изпаряване без подгряване хваша скреж отвън и замръзва. След изпарителя не загрява толкова, просто при работещ двигател пипнете след изпарителя. Температурата е около стайната.

icrow

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #606 -: Ноември 27, 2011, 07:16:33 pm »
За мен магнитите дават много не постоянен ефект и за това спрях да се занимавам с тях. :) Директното зареждане с оргон е с доста по постоянен ефект а работния принцип според мен е същия, като при магнитите. Не мога да кажа със сигурност, но ми се струва, че  след като изстинат магнитите силата на привличане се връща, поне на мен така ми се струва  ;D

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #607 -: Ноември 28, 2011, 01:20:25 pm »
Температурата на изпарената газ е 40-55град според конкретната реализация и режим на ДВГ, нищо общо със стайната. Лично мерено от мен с цифров мултицет и температурна сонда.

koce93

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #608 -: Ноември 28, 2011, 03:15:05 pm »
Колега, до 80 градуса има още 25. Мисля, че ще издържи тази температура.
http://www.supermagnete.de/bul/faq/temperature
http://www.pramiz.com/FAQ/FAQbg.html#2=1
« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 03:17:12 pm от koce93 »

donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #609 -: Януари 17, 2012, 04:03:43 pm »
Затишие нещо по темата  ;) да дам малко разходни засичания  :o. В студа ми дава градско 8.6 пропан бутан, доволен съм но трябваше да мина около 500 километра преди да заработи мотора както трябва. Магнити на отблъскване с "S" полюсите монтирани на течната фаза, на въздуха турбонатор, меден. Дуго няма  :)  Колата върви много плавно и на високи предавки с малка скорост, Мотора е 1.6 opel  моно инж.  ;)  Колегите с Разменени полюси да пишат какво са направили........

hijacker

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #610 -: Март 06, 2012, 11:20:35 am »
Здравейте,
освен ако магнитите не са загубили своите качества, при мен излиза, че икономията съм си я правил аз, с по-разумно каране.

В градски условия имам 18л./100км. А95 обикновен. Това е засечено в период на 2-3 седмици в най-големите февруарски студове тази година по метода пълно-пълно, така че грешка няма.

Извънградско, на разстояние от около 600км, среден разход 8.1л./100км. А95 обикновен, пак засечено пълно-пълно.

Поздрави!

broiko

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #611 -: Март 06, 2012, 02:20:33 pm »
Защо  не  опитате  да  ползвате  опитът  на  Сърл, да включите закона на квадратите в съотношение 1 - 4 - 9
Големина, сила... разстояние ???????

icrow

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #612 -: Март 27, 2012, 11:45:05 pm »
 Ето ( http://www.labellasautorepair.com/dry_fuel_cell_installation.htm ) малко полезна информация с прости схеми, за да се накара ECU да обеднява сместа. Сайта е на английски и принципно става дума за водородна клетка, но спокойно може да се използва и за други оптимизатори. Не откривам топлата вода, но схемите и илюстрациите са направени много просто и разбираемо, и биха били полезни за хора, които не са на ти с електрониката.
 П.П.
 Не правя реклама на фирмата от сайта!!!

eantov

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #613 -: Април 06, 2012, 11:00:27 pm »
Здравейте, след като изчетох няколко пъти тази тема, и след доста дълги размисли, кой от всичките предоставени варианти да използвам. Спрях се на варианта, който Caduceus  е предложил още в самото начало на темата. Магнитите да са поставени на ръб, Взех магнити от "Прамиз" и реших и аз да пробвам. Първата ми проба явно беше неуспешна и като поразгледах още веднъж всички материали, разбрах че все пак съм объркал полюсите на магнитите, които съм поставил (колата остана без никаква промяна, нито във вървенето, нито в работата на двигателя). Сега вече се надявам да съм ги уцелил и приложено слагам тук начина по който съм ги наредил магнитите, дано да е правилен разбира се. Колата ми е 2.5 бензин пълен инжекцион, с монтирана газова уредба (пълен инжекцион). Поставил съм магнитите на медната тръба за газта, след газовия клапан преди изпарителя на течната фаза на газта. На въздуха не съм слагал магнити. При мен не се вдигнаха оборотите, нито усетих някаква разлика в работата на двигателя, а Caduceus, беше написал че ако това не се случи, имам в предвид вдигането на оборотите на празен ход, значи ефекта не се е получил и нещо съм объркал. Та за това реших да споеделя какво съм направил, ако може някой да ми съдейства и да помогне ако нещо съм объркал, за което благодаря предварително


« Последна редакция: Април 06, 2012, 11:22:09 pm от eantov »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #614 -: Април 06, 2012, 11:31:06 pm »
Колега,
няма как да се отговори на твоя въпрос, защото не е ясно с кои оргонни полюси /изток и запад - тесните страни/ си сложил магнитите към горивото. Освен това има значение как се редуват пак по тези признаци и няма как да се разбере това дистанционно. То си е методика, която ако утре се гътна най-вероятно ще се загуби  :) Да не мислиш, че не са ми отваряли оптимизатора, ама не могат да го повторят защото нямат техниката за матрициране - а това не подлежи на патентоване и преписване
Единственото, което мога да те посъветвам, е да ограничиш магнитите до четири и при всяко ново разположение да следиш за симптоми след 20-30 км - ако си уцелил по случайност подредбата, маркирай ги някак да не се загуби и карай. Е, ще си поиграеш, ама няма как другояче освен да се пробваш с нацелване - като няма метод, най-много да направиш за твоята кола нещо чат-пат работещо.
Успех!
« Последна редакция: Април 06, 2012, 11:33:04 pm от caduceus »