Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721255 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
ако някой още помни какво съм писал и направил на практика, както и ако му е интересно как са се развили нещата, след като спрях да пиша в този форум /не по моя вина/ - да погледне за информация моя личен такъв  www.garaja.net  Името, естествено е придружено с лека закачка  ;D
Наложи се да го направя, за да не ми заключват, както и трият теми и постове по чуждите форуми, както и да мога свободно да си казвам мнението и практиката по въпроси от глобален интерес и значение. Във форума ми няма регистриран потребител, който да не е направил или прави в момента нещо със собствените си ръце, желание и умения. Малко засега, но достатъчно образовани, работещи и експериментиращи хора. Вероятно ще ви е интересно  :)
Поздрави
 

schrack

  • Гост
Аз пиша за втори път от доста години, вчера  се зачетох отначало на темата и се връщах-връщах няколко пъти да прочитам пак и пак и чак сега разбрах за какво иде реч, не че нямам магнити на 13кг. на привличане правоъгълни от Прамиз    6 бр. 4-ри за въздуха и два за изпарената газ. Теста беше отдавна, когато темата беше в началото, въртях магнитите върху стиропор във вода и стената (широката) на магнита, която покажеше нашият юг, който го знаят всички, го слагам  на въздуха и изпарената газ. Тогава колата беше с обикновена АГУ.  Всичките изброени фактори бяха налице - високите обороти, мек двигател, разхода беше с литър надолу още в началото, като не съм се занимавал с разстояние на свещи и аванси (ТАП- тайминг аванс процесор). Сега разбирам, че се търси и + и - на магнита, пробвах с халката ми нищо, с друго пак нищо, сетих се за майка ми че може да провери полюсите с нейното махало. След тестовете се установи, че моите магнити същите като на caduceus + се намаля и става минус на около 10см, аз във нея вярвам и видях махалото и минахме през всичките магнити. Днес ги монтирах на форда на ръб на + и редица през интервал на въздуха 4-ри на изпареният газ два като на caduceus. Гледах отдавна, че за автотермията се иска магнитни свещи и големи магнити до тях, на електрониката не се виждаше тъй като беше в кашонена кутия и само свещта беше навън, видеото беше със коронен заряд и сменяха с автотермия при второто се палеше въздуха от време на време. Това е от мен.
« Последна редакция: Юли 13, 2013, 05:57:59 pm от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здрасти колега,
понеже цитираш мои изказвания от далечното начало на дейността ми по въпросната тема, искам да ти кажа някои особености за да имаш по-голям ефект.
1. Премести монтажа от тръбата с изпарена газ на течната фаза. Обработката на течност е по-добра от тази на газ, а и флуида преминава по-бавно през полето и се зарежда повече.
2. Няма смисъл от магнити на въздуха, защото минава много бързо - премести ги на газта.
3. Ако ги ползваш в редица а не срещуположно /там вече е друга бира/, направи разстоянието помежду им двойно на дължината на магнита.
4. За чат-пат добър заряд при редица ти трябват поне шест бр. 13 кг-мови прамизки магнити.
Нареждай ги по-далеч от мотора - най-добре ако имаш място на тръбата в багажника след бутилката или в тази област под колата. Не за да не се загряват, а за да се ползва медната тръба до мотора като един вид кондензатор. Тя се зарежда от обработеното гориво и отдава оргон от своя страна на течната газ. Трябва ти поне 2 м. участък след магнитите, за да работи така.
5. Ако си с обикновена газова уредба и всичко ти е наред с нареждането на магнитната редица, след 30-40 км трябва да усетиш повече мощност, която след стотина км да преобразуваш в икономия чрез регулиране от кранчето на газта. Газовите инжекциони си го правят автоматично чрез връзката на компа с бензиновата ламбда - ако си с такъв, просто не пипай нищо и засичай след примерно една бутилка резултата.
 
Всичко което ти казвам е от практиката ми, така че ако някой ти разсъждава книжно или теоретизира, тегли му една и си гледай резултатите - фактите не лъжат. За повече информация виж сайта ми   www.caduceusbg.com   или форума ми www.garaja.net
В сайта в раздел "Указания" има доста подробности за процеса на обработка, а в темата във форума и различни допълнителни данни. Може за сверка да видиш и затворената тема тук:
http://mazeto.net/index.php/topic,6079.0.html

Успех!
« Последна редакция: Юли 15, 2013, 07:18:25 am от Maistora52 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
caduceus,специално за теб  качвам този линк : https://www.youtube.com/watch?v=5Xv-req4U8U
Това нареждане на магнитите ,има ли нещо общо с твоите методики ?
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 07:42:07 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Доколкото видях и разбрах от обясненията - не.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #650 -: Декември 10, 2013, 05:53:57 pm »
Здравейте,
Искам да ви покажа една научна публикациа на Иракския университет.
Цитат
В това изследване се използва енергията на постоянните магнити, за обработката на гориво на превозно средство (Иракски бензин), за намаляване на разхода, както и за намаляване на емисиите на определени замърсители.
Експериментите в текущото изследване включват използването на постоянни магнити с различна интензивност (2000 , 4000 , 6000 , 9000 ) Гаус , които се инсталират на горивната магистрала на двутактов двигател, изследва се въздействието на магнитите върху разхода на бензин, както и отделянето на отработените газове. За целите на сравнение на резултатите , беше необходимо провеждането на експерименти без магнити .
Цялостното изпълнение и изследването на емисиите от отработени газове са показали добър резултат , където намалението на разхода на бензин варира между (9 -14) % , и по-високата стойност на икономия, 14%, се получава при използване на поле с интензитет 6000 Гаус както и интензитета 9000 Гаус. Установено е че компонентите на отработените газове (CO, HC) са намалели с 30% и 40% съответно , но процента на CO2 се е увеличил до 10% .
Абсорбционият спектър на инфрачервена и ултравиолетовата радиация показа промяна във физико-химичните свойства на структурата на бензиновите молекули под влиянието на магнитното поле. Повърхностното напрежение на изложеният на различни интензитети на магнитното поле бензин се измерва и в сравнение с този без намагнитване.
Прилагам оригиналната публикация и също така превод. Имах някои затруднения в превода, за това моля някой който е по "на ти" с английския и съответните български термини да го редактира. Оставям го отворен в doc формат. Извинявам се предварително.

Дано така се приключи с безсмисленото хабене на енергия в неплодотворни спорове.

Поздрави
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 07:28:43 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #651 -: Декември 11, 2013, 07:30:29 am »
Моля следващите мнения и публикации да са само по същество, без препирни, защото ще заключа и тази тема!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #652 -: Декември 12, 2013, 10:32:26 am »
По същество и с факти - нещо по-нашенско, ако не признавате иракските изследвания. Протокол от лабораторни тестове на един от първите прототипи на оптимизатора ми К3 с работно име "Активатор Извор". Постановка - чаша с 200 гр. вода, поставена неподвижно върху активната му повърхност. Място - лицензирана лаборатория за изследване на храни и води. Предстои подобно изследване в лаборатория за горива, пак на К3 - но на последния, най усъвършенстван модел.

Моля само за компетентни и конструктивни коментари. Химичката в лабораторията каза, че това не можело да бъде, въпреки че го е видяла с очите си и направила лично теста - т.е. такова животно нема /жираф/  ;D  Показателно.


elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #653 -: Декември 12, 2013, 01:01:17 pm »
Поздравления за резултатите! А сега обясни на неверниците как така немагнитната вода се влияе от магнитна обработка....Такова животно нема! ;D  Ние имаме разработена система, която още е в тестови процес, пригодена за обработка на замърсени биологично води от завод за обработка на кожи. Като изключим няколко подпалвания на електрониката, резултатите са потресаващи....В цифрово изражение система, която струва 15 000лв  позволява намаление на последния басейн няколко пъти, което е като разлика около 150 000 лв....Още е в процес на изпитание!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #654 -: Декември 12, 2013, 09:20:26 pm »
Благодаря. Малко допълнение - обработката не е магнитна, въпреки че в усилвателната верига на К3 има и магнити. Мога да публикувам подобни резултати от друго, изцяло немагнитно мое изделие /Оздравителна кутия ОК/ което е тествано в същата лаборатория с подобни резултати, но малко по-слаби. Тя съдържа само ел.компоненти с двойна функция за концентрация и пренасочване на оргонното поле. Ползва се за локално премахване на болка. Изводите какво е въздействието и дали е магнитно, си правете сами.
Поздравления за пречиствателната система, желая успешно завършване на изпитанията! Делото е добро.


 
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:22:08 pm от caduceus »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #655 -: Декември 13, 2013, 11:49:06 am »
caduceus, би ли коментирал тези резултати на какво се дължат. Защо се променя според теб водородния показател?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #656 -: Декември 13, 2013, 09:52:23 pm »
Здравейте,
С магнити могат да се създадат зони в медната тръба където свободните електрони се въртят и създават силно спиното поле, подобно на екрана в ЕН антените. Електроните забавят топлинното движение, зоната се охлажда. 
Ако тръбата е ф6 то с четири или повече стоманени шайби ф6 и магнити може се направи този трик, Вземат се две шайби ф6 с по-голям диаметър и се редят магнити така, че едната шайба е N другата S, получава се кръгъл магнит подобен от високоговорител. Изработваме два или повече такива магнити. Нанизват се на медната тръба с едноименните полюси един към друг. Разстоянието между магнитите е колкото е дълъг магнита. При три магнита имаме конфигурация SN-NS-SN. Може се ползват стандартни електромагнити за газов/бензинов клапан на 12В. Нанизват се на медната тръба и се захранва с напрежение 12В от бордната инсталация на автомобила. Ако се привличат електромагнитите разменя се посоката на тока т.е. + и - на напрежението. Това е проста идея. Най-добре е да се монтира в багажника, прилагам опита на колегата Caduceus.
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 01:46:26 pm от mi68 »

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #657 -: Декември 14, 2013, 08:42:06 am »
Идеята е прекрасна, само ако може да обясниш на потребителите на форума как пускаш ток 12волта....Хайде сега си отвори учебниците от 4 клас, там пише кое е ток и кое напрежение! ;D

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #658 -: Декември 14, 2013, 08:49:21 am »
Ток, напрежение, работата е ясна. Аз обаче имам малко по друг въпрос: Беше писал че в магнита между магнитните полюси се образува торсионно поле.  При така направения магнит от шайби, то в отвора ли се образува? Защото до колкото разбрах то всъщност влияе на горивото.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #659 -: Декември 14, 2013, 01:44:03 pm »
Здравейте,
Виноват, говоря гражданки, тук имам възможност ще поправя изречението.
Идеята е, че между два едноименни полюса на два срещуположни магнита се образува тънка област с въртящи се електрони, подобно на пръстените на Сатурн, подобна област на Лаплас се образува в Слънчевата система и планетите си обикалят "вечно". Топлинното движение става въртеливо и се излъчва спиново поле. Ако се разполага с магнити тип пръстен, директно се нанизват на тръбата, другото отпада. С цел да не стареят магнитите бързо може се ползват електромагнити. По магазини авто части се продават бобини като резервна част за автогазов/бензинов клапан. Не съм пробвал тръба Ф6 може ли да влезе в електромагнита? Захранващо напрежение е 12В, непрекъснат режим. 
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 01:51:04 pm от mi68 »