Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545456 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #225 -: Юли 01, 2015, 08:32:17 am »
Въпроса с файдата остава. Има или няма файда?
След три "зареждания" с ГОГО 1 и последвало разреждане с 21 вата крушка, акумулатора на сутринта е отново 10,5 волта. :-\
Сега го включих на конвенционално зарядно, ще го зареждам 10 часа.
И ще видя на сутринта дали има промяна. ;)

поздрави

п.с.coke2k ти май нещо не си доразбрал, става дума за "скапани", бракувани акумулатори, които да се възстановят, ако може разбира се....

elektros

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #226 -: Юли 01, 2015, 08:50:43 am »
 :) Напрежение от 10,5 си е точно мъртва клетка. Отново и отново откриваме топлата вода... Шанса е при зареждане с импулси да се разбие сулфатизацията, която е окъсила плочите. Само че по електронен път това е в пъти по-лесно да се постигне и да се контролира.  Май досега никой не е успял даже и акумулатор да възстанови с това Бедини.... ;D

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #227 -: Юли 01, 2015, 10:18:12 am »
Ето така зареждам конвенционално акумулатора:

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #228 -: Юли 01, 2015, 11:54:17 am »
Здравейте,
Дипломната ми работа бе на тема" ускорено зареждане на акумулатори". Импулси се подават за зареждане и импулси за разреждане. Зареждащите импулси са да се отстрани електростатичния водород, който е изолатор и възпрепятства зареждането. Импулсното зареждане е да се получи ударна вълна и да разбие сулфата по плочите. Установката не е лоша, но за всеки акумулатор трябва личен режим в зависимост от състоянието му.
За СЕ мисля трябва да се ползва съвместно електромагнитно и инерциално (гравитационно) поле. Само с електромагнитно поле, което е съставено от електрическо и магнитно не става. Ползвам палачинкова патентована намотка на Тесла, намесват се центробежни сили.
При Бедини гледам също накуп навити соленоиди, където се намесват тези сили. При неправилна репликация инерциалните сили са слаби и самозахранване липсва. 
П.П.В 1913г. Манделщам и Папалески регистрират електрони движещи се по инирция в проводник. Явлението не е ново трябва, да се дигне честотата и да се ползва.
1К=5,7.10^-9 грама; 1К=1А/1сек, където 1К е Кулон.
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 01:31:01 pm от nizo »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #229 -: Юли 01, 2015, 03:06:39 pm »
Мадсат, аз предполагам че се опитваш да възстановяваш повредени батерии ама с тях не може да се прецени енергийния баланс вход/изход, прекалено много случайности се случват и грешката е безобразно голяма. Ама нищо де, очаквам с интерес анализа.
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 04:59:02 pm от atos »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #230 -: Юли 02, 2015, 08:01:09 am »
Привет,
Зареждах вчера 10 часа акумулатора със конвенционално зарядно.
Моето е от 60 те години на миналия век и представлява трансформатор и един селенов изправител и зарежда със шест ампера.
Тази сутрин, оооо небеса, акумулатора показва признаци на живот ;D.
За пръв път от две години показа 12,71 волта.
Не искам да бързам все още с изводи, но тази "шейтан" машина, Бедини - ГОГО 1, работи по някакъв начин.  ;)
Така са наричали електромобила на Тесла.
Естествено предстоят тестове след поставяне в автомобила.

поздрави

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #231 -: Юли 02, 2015, 08:43:15 am »
Добре де, защо не се опиташ да го самозахраниш, ами се занимаваш с тези акумулатори?
И какво от това, ако възстановява акумулатори, ако по нищо не се различава от едно зареждащо устройство за десулфатизация?
Целта не е ли устройство, което се самозахранва?

Няма извънземни в тоя Бедини! Това, че възстановява бавно акумулатори говори, че протича процес на десулфатизация с всеки изминат цикъл. Същото може да се постигне с ШИМ регулатор, като акумулатора ще е филтърния кондензатор. Така се атакува с високоволтови импулси, които акумулатора изглажда, а от своя страна отлепва солите от решетките. Устройството няма как да възстанови изтънели решетки на акумулатора. Единственото което може да направи е десулфатизацията, която като явление е отдавна познато от конвенционалната електроника.

А по същество прави ли нещо тоя Бедини?

elektros

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #232 -: Юли 02, 2015, 08:55:44 am »
Ама разбира се, че прави....Създава илюзии за светло бъдеще  и ражда надежди... Това малко ли е?!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Bedini
« Отговор #233 -: Юли 02, 2015, 10:33:08 am »
Добре де, защо не се опиташ да го самозахраниш, ами се занимаваш с тези акумулатори?

Един премиер-министър казваше:

"Когато му дойде времето".

Моля за обсъждане по същество.
Доколко си спомням темата е БЕДИНИ.
Какво да самозахранвам, когато аз не знаех до вчера дали работи и все още не знам как работи.
Да не говорим, че трябват още четири бобини за да се доближим до генератора "ГОГО 1"


А по същество прави ли нещо тоя Бедини?

Все още си мисля, че ние заедно, хората които мислят нестандартно, ще можем да отговорим на този въпрос и на много други не толкова добре изучени явления.
За целта трябва да бъдем добронамерени и да не се изказваме като последна инстанция.

За да не изпадаме в положението на Френската академия на науките от 18 век, която е приела че:
"От небето не може да падат камъни, защото там няма камъни."

Да, аз не знам с какъв ток може да се разрежда дълго време , стартов автомобилен акумулатор,за да не се повреди.Ако знаеш - подскажи ми.
Така ще помогнеш, разбира се ако искаш да помогнеш.


поздрави

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #234 -: Юли 02, 2015, 11:25:42 am »

Да, аз не знам с какъв ток може да се разрежда дълго време , стартов автомобилен акумулатор,за да не се повреди.Ако знаеш - подскажи ми.
Така ще помогнеш, разбира се ако искаш да помогнеш.


Не искам да помагам, напротив да вредя, но въпреки това ще кажа какво мисля:
Дори и да се зареди един акумулатор до допустимото за заряд напрежение със стабилизатор /като при автомобилите/, то пак протича минимален ток, който също скапва акумулатора в сравнение, ако акумулатора се откачи от зарядното устройство /тогава пък протича саморазряд/. Та правилният отговор на въпроса е, колкото по-малък заряден ток след пълен заряд, толкова по-малко разрушаване и обратно. Или ако трябва по-ясно да се каже - няма такава фиксирана стойност на тока, защото разрушаването е относително.

И от небето падат камъни и то големи - метеорити.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #235 -: Юли 02, 2015, 11:29:58 am »
Здравейте, след малко размисли по прецизиране и възможност за настройки качвам и втори вариант на генератор с една бобина, датчик на хол и чакащ мултивибратор (генератор на единичен импулс). Така с помощта на датчика (неговото позициониране до магнитите) се задава само пусковия момент, а с помощта на чакащия мултивибратор се задава продължителността на импулса. Регулиране на широчината на импулса се прави от RP1.
Поздрави.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #236 -: Юли 02, 2015, 11:42:55 am »
dymelsoft схемата ти е добра. Така най-лесно и бързо ще стане настройката, а и ключовете са къде по-нискоомни от биполярните ретро транзистори. Да не говорим, че за по-голямо обратно ЕДН е необходимо възможно по-ниско съпротивление на ключа /справка Исмаел Авизо/.

Ако се добави още един чакащ мултивибратор на входа - последователно, тогава ще може датчика на Хол да се фиксира с предварение /да не се регулира/, а с първия чакащ мултивибратор да се регулира момента на стартовия импулс, т.е. ще замени механичната регулировка на датчика на Хол с електронна такава. Аз бих ползвал прецизни чакащи мултивибратори 4538.

По-късно мога да пусна елементарна и ефективна схемичка на DC-DC инвертор с SG3525 /с вграден драйвер/, който съм правил и работи безотказно и сигурно - двутактен /с платка/. Има възможност и за стабилизация.

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Bedini
« Отговор #237 -: Юли 02, 2015, 06:40:25 pm »
    Момци,някой преди няколко месеца беше обяснил ИЗКЛЮЧИТЕЛНО точно и пълно процесите при акумулаторите. Прочете  ги отново за да не пишете глупости.Напрежението на акумулатора е величина която зависи от степента на зареждане и гъстотата на електролита. Напрежението на акумулатора се мери само под товар.Най-точния критерий за зарядката на един акумулатор е гъстотата на електролита.Чукнете в чичко Гугъл    акумулятор 12-сам-28  и се запознайте със сериозни изследвания и правила за експлоатация на самолетни оловни акумулатори.Ще научите много, ама много интересни неща.И последно-това което го пише в тия книги расте и по нивите.
« Последна редакция: Юли 03, 2015, 01:08:18 am от atos »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #238 -: Юли 02, 2015, 06:45:32 pm »
EDM electronics, наистина не пречи да се използва и втори ЧМ, но мисля че си е друго да си монтираш датчика на една рейчица до магнитите и да си местиш прецизно датчика до намиране на точния момент. 4538 е идеален ЧМ, но и ЧМ с тригери на Шмит каквито са в 4093 също е доста прецизно и в същото време просто решение. Направата на DC/DC конвертора изисква намирането или навиването на трансформатор, което не е лесна работа за всеки. Иначе не е проблем да се ползва предложената от теб ИС SG3525 но е задължително стабилизацията да се прави с оптрон, за да се гарантира галваничното разделяне. Поздрави.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Bedini
« Отговор #239 -: Юли 02, 2015, 08:34:57 pm »
Доколкото съм запознат с темата : не можело да се използва директно зареждания акумулатор за самозахранване. Не знам по какви причини (зареждането ставало със студено електричество, оргон или друга енергия ). Но акумулатора после може да се сложи за захранващ на системата и да работи. Това означава, че може да се черпи енергия след и по време на зареждане на акумулатора.
Предлагам докато се зарежда акумулатора да се включи някакъв товар и да се измери енергията към товара. Ако се измери повече енергия към товара (освен зареждането ) от консумираната енергия значи имаме далавера :) .
« Последна редакция: Юли 03, 2015, 01:05:59 am от atos »